Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Sala zabaw "Crazy Sówka" 2.12.2021

W czwartek wybraliśmy się do sali zabaw "Crazy Sówki ". Czekało tam na nas wiele atrakcji. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, zobaczcie sami.

zdjęcia

 

Spotkanie z Górnikiem 29 listopada 2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Udało nam się również przebrać w strój górnika. Po przemiłym spotkaniu podziękowaliśmy górnikowi wręczając mu wykonaną przez nas laurkę.


zdjęcia

 

Andrzejki 26.11.2021


W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

zdjęcia


 

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną przytulankę i razem z nią świętować ten szczególny dzień. Były tańce, zabawy, wspólne zdjęcia i mnóstwo radości. A po zakończonej zabawie przygotowaliśmy dla naszych milusińskich piknik w naszej sali. To był bardzo udany dzień!

zdjęcia

 

Tramwajem do Mistrzejowic 17.11.2021


W dniu 17 listopada 2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

zdjęcia

 

11 listopada - Święto Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

filmik

zdjęcia

 

Kraków-moja mała ojczyzna 2-5.11.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim był Kraków. Udawaliśmy wiedzę na temat krakowskich zabytków, słuchaliśmy legend krakowskich i przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematyką naszego miasta.

zdjęcia

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek 5.11.2021

W dniu 5 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki nt ulubionych bohaterów z bajek, przygotowaliśmy kolorowe maski z ulubionymi postaciami. Zabawy w tym dniu uwieńczyliśmy przebierankami, dzięki którym moglibyśmy się poczuć jak bohaterowie ulubionych bajek.

zdjęcia

 

Jesienna pogoda 25-29.10.2021

W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy różne zjawiska przyrodnicze - dowiedzieliśmy się dlaczego jesienią ubywa dnia oraz na czym polega obieg wody w przyrodzie. Nie zabrakło różnych ciekawych eksperymentów np. jakie przedmioty toną a które utrzymują się na wodzie i dlaczego, oraz zabawy w prognozę pogody.

zdjęcia

 

Dzień dyni 29.10.2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić  "dzień dyni". W naszym przedszkolu święto to, obchodziliśmy w piątek 29 października. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej bardzo wiele dań np. pieczywo, zupę, babeczki, soki.

zdjęcia

 

Jesienny spacer 28.10.2021

W czwartek wybraliśmy się na długi spacer do pobliskiego parku. Podziwialismy piękno obecnej pory roku oraz jakie piękne i kolorowe liście spadają z drzew. Oczywiście nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, bo kto nie lubi poskakać w stercie liści. Mieliśmy okazję spotkać również wiewiórkę, która gromadziła zapasy na zimę.

zdjęcia

 

Święto kolorów 22.10.2021

22 października 2021 w kalendarzu to Dzień Kolorów. I my w przedszkolu świętowaliśmy. Nazywaliśmy kolory zarówno po polsku jak i hiszpańsku i angielsku, bawiliśmy się z kolorową chustą animacyjną a na koniec utrwalając nazwy barw jesieni przygotowaliśmy wspólnie przepiękną Panią Jesień.

zdjęcia

 

Jesienne wierszowanie 20.10.2021

W środę 20 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. : "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom gratulujemy cudownych występów.
Wielkie brawa!

filmik

 

Zabawy z piłką i na zjeżdżalni w przedszkolnym ogródku 19.10.2021

zdjęcia

 

 

 

Krakowski Rynek 19.10.2021

W dniu 19 października przedszkolaki z grupy "Wesołe nutki" wybrały się na spacer po krakowskim rynku. Spacerując przypomnieliśmy sobie nazwy głównych zabytków, które znajdują się na rynku oraz legendy z nimi związane. Nie zabrakło również obwarzanków, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem.

zdjęcia

 

Basen 15.10.2021


Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.


zdjęcia


 

Dzień mycia rąk 15.10.2021

15 października w naszym przedszkolu obchodzony był dzień mycia rąk. Tego dnia ciocie uświadomiły nam jak ważne znaczenie w naszym życiu ma codzienne mycie rąk. Rozmawialiśmy na temat zarazków, bakterii i wirusów,  które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 13.10.2021

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Podczas zabawy urodzinowej bawiliśmy się z chustą animacyjną i tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek. Potem przyszedł czas na gromkie 100 lat i pyszny tort. To była udana impreza!

zdjęcia

 

"Jesień w parku i w lesie" 11.10-15.10.2021

W ramach realizacji tematu, który obowiązywał w tym tygodniu w naszym przedszkolu "Jesień w parku i w lesie" utrwalaliśmy nazwy owoców drzew leśnych i nazwy zwierząt zamieszkujących w lesie. Z pomocą nazw darów jesieni uczyliśmy się wartości rytmicznych. Poznaliśmy ćwierćnutę, ósemki i szesnastki.

zdjęcia


 

Ludziki z warzyw 7.10.2021

 

W tym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Rozmawialiśmy o owocach i warzywach, które zbieramy jesienią. Razem z naszymi ciociami przygotowaliśmy z nich kolorowe ludziki, które następnie zabraliśmy do domu. Prawda, że ładne?

 

zdjęcia

 

Basen 8.10.2021

W piątek pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

zdjęcia

 

Jesienny spacer 4.10.2021

Korzystamy z pięknej pogody, wybraliśmy się na dłuższy spacer w poszukiwaniu darów jesieni takich jak kasztany, żołędzie i szyszki. Nie zabrakło również odrobiny zabawy z piłką oraz malowania kredą.

zdjęcia


 

 

Dzień Chłopaka 30.09.2021

W czwartek świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczyły drobne upominki, z których chłopcy bardzo się ucieszyli. Nie zabrakło również tańców i wspólnych zabaw. To był naprawdę udany i niezapomniany dzień.

zdjęcia


 

Urodziny Milenki 1.10.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Milenki, która kończyła 3 latka. Wspólnie przygotowaliśmy dla niej piękną laurkę. Podczas zabawy urodzinowej tańczyliśmy, bawiliśmy się z chustą animacyjną. Nie zabrakło oczywiście tortu i prezentów dla naszej solenizantki. Życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Poznajemy smaki 28.09.2021

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się jak dbać o siebie i swoje ciało. Na zajęciach mieliśmy okazję doświadczyć smaków różnych przypraw aby dowiedzieć się jaki on jest - kwaśny, słodki, słony, ostry, gorzki. Po naszych uśmiechach można wnioskować, że było to super doświadczenie. Przypomnieliśmy sobie również zasady dokładnego mycia rąk oraz piramidę zdrowego odżywiania.

zdjęcia

 

Wycieczka do Dobczyc - Powitanie jesieni 23.09.2021

Lato skończyło się i rozpoczęła się nowa pora roku. Podczas wycieczki do Dobczyc poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Zwiedziliśmy także zamek i skansen w Dobczycach, śpiewaliśmy jesienne piosenki oraz bawiliśmy się na placu zabaw. To był bardzo udany dzień!

Dobczyce - zdjęcia


 

Pasowanie na Przedszkolaka 21.09.2021

Nadszedł czas aby powitać w gronie przedszkolaków dzieci, które dołączyły do nas w nowym roku szkolnym. Z tej okazji odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Były piosenki, wiersze i uroczysta przysięga. Wszystkie nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty.

Pasowanie na Przedszkolaka - filmik


 

Straż miejska 24.09.2021

W tym tygodniu odwiedzili nas strażnicy ze Straży Miejskiej w Krakowie, którzy opowiedzieli nam o zasadach ruchu drogowego. Razem z nimi przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych znaków drogowych i tego jak należy się zachowywać kiedy widzimy je w pobliżu. Strażnicy przynieśli nam piękne odblaski które mogliśmy potem zabrać do domu.

Straż miejska - zdjęcia

 

Zajęcia taneczne 20.09.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu bo odbyły się pokazowe zajęcia taneczne prowadzone przez pana Maćka. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zajęcia będą odbywały się w naszym przedszkolu na stałe od października.


 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2021

Z okazji dnia przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyła się dyskoteka, podczas której rozbrzmiewały dziecięce przeboje. Były również zabawy z chustą a także kino dla przedszkolaków. Wszystkie towarzyszył świetny humor, a zabawa była naprawdę udana.


 

4 Urodziny Julka 22.09.2021

Dzisiaj świętowaliśmy wspólnie z Julkiem 4 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i wesołe tańce. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

 

3 Urodziny Ani 14.09.2021

Dzisiaj świętowaliśmy wspólnie z Anią jej 3 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i wesołe tańce. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.


 

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2021

15 września międzynarodowy dzień kropki. Oglądanie filmu z którego dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki. Wspólne wykonanie pracy plastycznej oraz plakatu z wykorzystaniem kropek. Dzieci tego dnia były ubrane w kropki oraz otrzymały opaski które zabrały do domu.


 

Spacer 14.09.2021

14 września wybraliśmy się na spacer w celu utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Zapoznaliśmy się z wyglądem podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacją świetlną


 

5 urodziny Natalki

Natalka obchodziła swoje 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Natalce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.


 

Zabawy w ogrodzie 9.09.2021

Korzystamy z pogody, zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz malowanie kredą w parku.


 

Zajęcia pokazowe z robotyki 8.09.2021

W tym tygodniu mieliśmy okazje uczestniczyć w zajęciach pokazowych z robotyki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.


 

Przedstawienie pt. "Jeż" 7.09.2021

We wtorek 7 września mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralna, która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt. :"Jeż". Spektakl wszystkim bardzo się podobał.

 

Zabawy w przedszkolu 6.09.2021

Robimy babki i lepimy zwierzątka z piasku kinetycznego oraz plasteliny :)


 

Pierwsze dni września

Pierwszy tydzień września to wyjątkowy czas w przedszkolu. Wróciliśmy po wakacyjnej przerwie i w tym tygodniu przypomnieliśmy sobie zasady panujące w przedszkolu. Przygotowaliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka. Nie zabrakło wspólnych zabaw. Było dużo radości i uśmiechu.


 

Urodziny Niny 6.08.2021

W piątek świętowaliśmy wspólnie z Niną jej 7 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Po wspólnej zabawie wręczyliśmy solenizantce przepiękny prezent. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

 

Eksperymenty 5.08.2021

W minionym tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w małe laboratorium. Przedszkolaki brały udział w różnych doświadczeniach fizycznych i chemicznych. Dowiedziały się jak z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku przeprowadzić ciekawe eksperymenty.

 

Urodziny Kuby 4.08.2021

Dzisiaj wraz z Kubą świętowaliśmy jego urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Robimy przetwory 3.08.2021

We wtorek wspólnie z Ciocia nauczyliśmy się robić przetwory. Młodsze dzieci zrobiły pyszny kompot ze śliwek, a starsze dzieciaki dzielnie poradziły sobie z kiszeniem ogórków.

 

Praca plastyczna 30.07.2021

W piątek przedszkolaki wykonały lemoniady z przygotowanych wcześniej materiałów.

 

Sałatka owocowa 29.07.2021

W czwartek w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały zdrowy podwieczorek. Z przyniesionych owoców powstała przepyszna sałatka owocowa, która została zjedzona ze smakiem.

 

Wycieczka do muzeum lotnictwa 27.07.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych, zabytkowych samolotów i przyglądnąć się im z bliska.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego 27.07.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

Święto kolorów 20.07.2021

We wtorek w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto kolorów. Przedszkolaki wykonały kolorowe motyle przy pomocy farb, nie zabrakło także tańców i zabaw z chustą animacyjną do ulubionych piosenek. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Tramwajem do Mistrzejowic 9.07.2021

W dniu 9 lipca 2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Urodziny Ewusi 1.07.2021

Ewa obchodziła swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Urodziny Kubusia 30.06.2021

Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Wakacyjne dni w przedszkolu - grupa Motylków.

"Przyszło do nas lato, kolorowe lato..."

 

Rabkoland 17.06.2021

Dzisiaj czekała nas szalona przygoda. Wybraliśmy się na wycieczkę do parku rozrywki "Rabkoland". Bawiliśmy się wspaniale.

 

"bo w przedszkolu fajnie jest..."

Tak bawiliśmy się cały rok :)

 

Zajęcia z robotem

Podczas zajęć z robotem Photon dzieci uczą się programowania. W minionym tygodniu doskonaliliśmy umiejętność poruszania się nim od jednego punktu do drugiego sterując za pomocą tabletu. Zajęcia przysporzyły dzieciom dużo radości i uśmiechu. Efekty starań przedszkolaków można zobaczyć na krótkim filmie.

zajęcia z robotem

 

 

English lesson 22.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć z języka angielskiego.

j.angielski

 

Wycieczka do Rabki 16-18.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Rabka 16-18.06.2021

 

Wycieczka do Kopytkowa 8.06.2021

W słoneczny wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzyńca Kopytkowo. W czasie pobytu mieliśmy okazje zwiedzić mini-zoo i poznać bliżej jego mieszkańców. Nie zabrakło w tym dniu  również zabaw na świeżym powietrzu oraz pieczenia kiełbaski na ognisku. Bawiliśmy się wspaniale. Radości nie było końca.

 

Wycieczka do Rabkolandu 17.06.2021


Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do Rabkolandu. Jak wiadomo, wszystkie dzieci uwielbiają zabawę a tutaj nie da się nudzić.

Bardzo dzielnie i z uśmiechami na twarzach korzystaliśmy z atrakcji parku rozrywki.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Rabkoland ;)

 

Zajęcia dodatkowe

Zapraszamy do obejrzenia filmików z zajęć sportowych oraz robotyki.

zajęcia sportowe

robotyka

 

Dzień dziecka 1.06.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, bawiły się na dyskotece. Dzień pełen radości zakończył się wizyta w "kinie przedszkolnym", w którym nie mogło zabraknąć popcornu. Każdy przedszkolak otrzymał również upominek Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca.

 

Mały inżynier 28.05.2021

Tak pracowaliśmy podczas zajęć Małego Inżyniera w ubiegły piątek.

 

Robimy wulkan 28.05.2021

W naszym przedszkolu zawsze jest ciekawie i magicznie. Tym razem wspólnie z ciocią przygotowaliśmy wulkan, który wybuchał pomarańczową lawą. Każdy z nas mógł pomóc podczas przygotowań do tego doświadczenia, a potem wspólnie obserwowaliśmy reakcję jaka zaszła po zmieszaniu ze sobą odpowiednich składników.

 

Dzień Mamy i Taty

Zapraszamy na przedstawienie z okazji dnia Mamy i Taty.

Film od maluszków

Zdjęcia - Maluszki

Film od średniaków

Zdjęcia - Średniaki

Miłego oglądania!

 

Urodziny Kai 21.05.2021

Kaja obchodziła swoje 4 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Jubilatce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Dzień pielęgniarki 12.05.2021

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka. Opowiedziała nam o swoim zawodzie - jakie czynności wykonuje i czym charakteryzuje się jej praca. Pani pielęgniarka przyniosła ze sobą akcesoria, których używa w swojej pracy. Podczas spotkania uczyliśmy się bandażować rękę, a także mogliśmy usłyszeć za pomocą stetoskopu jak bije nasze serduszko. Potem wykonaliśmy pracę plastyczną.

 

Tajemnice książek 14.05.2021

W tym tygodniu odkrywaliśmy tajemnice książek – dowiedzieliśmy się skąd się biorą książki, a także co to jest księgarnia i biblioteka. Był to czas, w którym opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach. Grupa motylków wykonała pracę plastyczną, związana z jednym z ulubionych przez dzieci bohaterów bajki-Pinokio.

 

W krainie muzyki 7.05.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu była muzyka. Przypominaliśmy sobie nazwy instrumentów i tworzyliśmy instrumentacje do różnych utworów. Udało nam się również samodzielnie wykonać instrumenty i zagrać na nich do utworu Leo Delibesa "Pizzicato" podczas koncertu dla młodszych dzieci. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

Muzyka 6.05.2021

W minionym tygodniu udaliśmy się do krainy muzyki. Poznawaliśmy nieznane dotąd mam instrumenty, a także utrwalaliśmy nazwy tych już poznanych. Bawiliśmy się w orkiestrę, a także kształtowaliśmy wrażliwość słuchową poprzez odgadywanie dźwięków. Wykonaliśmy także własne instrumenty z niepotrzebnych już przedmiotów, a co najważniejsze, świetnie się przy tym razem bawiliśmy.

 

Dzień strażaka 4.05.2021

4 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca strażaków i jakie przedmioty są potrzebne do wykonywania tego zawodu. Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy do straży pożarnej i obejrzeliśmy film przedstawiający specyfikę pracy strażaków.

 

Urodziny Filipka 30.04.2021

Dzisiaj swoje 5 urodzinki świętował Filipek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Majowe święta 30.04.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz wykonaliśmy flagi, które potem zabraliśmy ze sobą do domu.

 

Dbamy o przyrodę 30.04.2021

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym co powinniśmy robić na co dzień, aby nasza planeta Ziemia była w dobrej formie. Poznaliśmy sposoby dbania o środowisko, dowiedzieliśmy się co to jest recykling, a także przypomnieliśmy sobie jak należy segregować śmieci. Przedszkolaki wykonały również ciekawe prace plastyczne.

 

Wiosenne spacery 29.04.2021

W minionym tygodniu mieliśmy kilka słonecznych dni. Wykorzystaliśmy je na zabawy w parku.

 

Kolorowe zabawki - praca plastyczna 23.04.2021

W minionym tygodniu weszliśmy w świat kolorów. Utrwalaliśmy nazywa kolorów zarówno po angielsku jak i po hiszpańsku. Dowiedzieliśmy się jakie mamy kolory podstawowe oraz pochodne. Przedszkolaki z grupy motylków wykonały pracę plastyczna "Kolorowe zabawki" przy pomocy farb. Poznaliśmy także zjawisko jakim jest tęcza. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

 

Tęcza - eksperyment 23.04.2021

Będąc w tym tygodniu w temacie kolorów i tęczy, uczyliśmy się jakie są kolory podstawowe i pochodne. Jednym ze sposobów na sprawdzenie jaki kolor powstanie po wymieszaniu dwóch barw było przeprowadzenie eksperymentu. Po wymieszaniu się farb w szklankach powstała nam piękna tęcza. Nazwy kolorów utrwaliliśmy zarówno po angielsku jak i po hiszpańsku.

 

Tęcza - praca plastyczna 23.04.2021

W tym tygodniu weszliśmy do świata kolorów. Dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza i jakie kolory się na nią składają. Jednym z zadań było wykonanie pracy plastycznej. Wszystkie przedszkolaki z grupy Nutek z zaangażowaniem pracowały nad swoimi tęczami, które teraz ozdabiają naszą przedszkolną szatnię.

 

Dzień ziemi 22.04.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, co możemy zrobić aby żyło nam się na niej przyjemniej. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Przedszkolaki wykonały wspaniały plakat właśnie z tej okazji, a także oglądnęły film edukacyjny podczas którego dowiedziały się jak należy dbać o naszą planetę.

 

Urodziny Zuzi 21.04.2021

W naszym przedszkolu często świętujemy urodziny. Tym razem solenizantką była Zuzia, która skończyła 5 lat. Był tańce, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane oraz oczywiście prezent i przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawili. Zuzi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Poznajemy życie pszczół 21.04.2021

W minionym tygodniu odwiedziła nas Ciocia Zuzia, która opowiadała nam o pszczołach. Dowiedzieliśmy się kim jest i jak wygląda praca pszczelarza, jak powstaje miód, a także mieliśmy okazję obejrzeć i sprawdzić jak pachnie prawdziwy plaster miodu wyjęty prosto z ula!

 

Śniadanie Wielkanocne 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego 26.03.2021

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu Wielkanocnego pt.: "Zajączek Wielkanocny" adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

 

Przygotowania do świąt 25.03.2021

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo - uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych - sialiśmy rzeżuchę, malowaliśmy koszyczki, ozdabialiśmy zajączki wielkanocne. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

 

Zakładamy ogródek 24.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

Urodziny Bartusia 23.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Bartuś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Praca plastyczna - Ogródek 23.03.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim były porządki w ogrodzie. Przypomnieliśmy sobie jakie warzywa można uprawiać w swoim ogródku i jak należy o nie dbać. Praca plastyczna którą wykonaliśmy to "Ogródek warzywny", w którym wyrosły marchewki i kapusta.

 

Urodziny Filipa 22.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Filip. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Powitanie wiosny 19.03.2021

Tego dnia wybraliśmy się do pobliskiego parku aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Z kolorowymi opaskami na głowie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Polewaliśmy wodą Marzannę na znak pożegnania zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

 

Urodziny Kubusia 19.03.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Wspólnie przygotowaliśmy dla naszego kolegi piękne laurki i prezent. Były tańce, bańki mydlane, "Sto lat" i oczywiście przepyszny tort.

 

Urządzenie elektryczne 12.03.2021

Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci poznały urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, komputer, lampka. Rozpoznawały urządzenia na obrazkach, naśladowały ich pracę oraz rozpoznawały dźwięki jakie wydają. Przedszkolaki wiedzą już, że prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny. Wykonały też bardzo ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień kobiet 8.03.2021

W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim ciociom. Nie obyło się bez wspólnych tańców, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i uśmiech.

 

Urodziny Mikołaja 5.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Mikołaj. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Wiosenna praca plastyczna 3.03.2021

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Podczas przedwiosennych spacerów udało nam się odnaleźć pierwsze zwiastuny nadchodzącej nowej pory roku - przebiśniegi. Po powrocie do przedszkola wykonaliśmy pracę plastyczną o tej tematyce.

 

Dzień dinozaura 26.02.2021

W ubiegły piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Każdy przedszkolak wykonał swój własny emblemat przyjaciela dinozaura. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu tych pradawnych zwierząt. Nie zabrakło również zabaw.

 

Poznajemy kosmos 25.02.2021

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład. Podczas zajęć układaliśmy rakiety z figur geometrycznych, bawiliśmy się w lot rakietą, a także zamienialiśmy się w ufoludki. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie. Oglądnęliśmy także film edukacyjny.

 

Programowanie 24.02.2021

W ubiegłym tygodniu podczas zajęć z wykorzystaniem robota Photon przedszkolaki uczyły się poruszać robotem po specjalnej macie do kodowania. Zadaniem przedszkolaków było dotarcie od jednego punktu do drugiego planując ruchy robota na tablecie. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.

 

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 13.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez nasze Przedszkole XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek
"Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ. Do zobaczenia za rok.

 

W świecie bajki 19.02.2021

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bohaterach naszych ulubionych bajek. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne oraz na moment zamieniliśmy się w ulubione postaci.

 

W starym kinie 18.02.2021

W ramach realizacji tematu tygodnia o bajkach w naszym przedszkolu odbył się pokaz bajek retro - przedszkolaki obejrzały 3 bajki znane z dzieciństwa ich rodziców. Na ekranie pojawiły się "Przygody Koziołka Matołka", Miś Coralgol" i "Zaczarowany ołówek". Nie zabrakło popcornu jak w prawdziwym kinie.

 

Chatka na kurzej łapce 17.02.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu tematem przewodnim był świat bajek. Przedszkolaki przypomniały sobie znane im bajki, a także wysłuchały tych których jeszcze dotąd nie znały. Jedną z nich była bajka "Dzikie gęsi". Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki przygotowały pracę plastyczną.

 

Walentynki 12.02.2021

12 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

Programowanie 11.02.2021

W naszym przedszkolu zamieszkał koleiny robot. Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym - który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Podczas pierwszych zajęć uczyliśmy się poruszać robotem i omijać przeszkody. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zajęć.

 

Pingwinki 10.02.2021

W minionym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące Antarktydę. Każdy przedszkolak wykonał swojego pingwina wykorzystując plastikową butelkę.

 

Dzień pizzy 9.02.2021

9 lutego świętowaliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji na chwilę zamieniliśmy się w małych kucharzy i przygotowaliśmy pyszną pizzę z naszymi ulubionymi składnikami, którą ze smakiem zjedliśmy na podwieczorek.

 

Praca plastyczna 5.02.2021

Przedszkolaki z grupy "Motylki" w ubiegłym tygodniu, w ramach przygotowania do balu karnawałowego wykonały kolorowe maski.

 

Urodziny Natalki 4.02.2021

W minionym tygodniu Natalka obchodziła swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Natalce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Bal karnawałowy 3.02.2021

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

 

Sporty zimowe 29.01.2021

W minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie bawić się na lodzie i śniegu. Poznaliśmy zimowe dyscypliny sportowe i dowiedzieliśmy się jakie atrybuty są potrzebne do ich uprawiania. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawsza budowlę z klocków.

 

Urodziny Antosia 27.01.2021

Dzisiaj swoje urodziny świętował Antoś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Orkiestra 26.01.2021

W przedszkolu często bawimy się w orkiestrę grając na instrumentach do znanych utworów klasycznych lub ulubionych piosenek z przedszkolnego repertuaru. Bawiąc się w ten sposób uczymy się nazywać instrumenty, na których gramy a także dźwięki, jakie wydają.

 

Urodziny Weroniki 26.01.2021

W naszym przedszkolu często świętujemy urodziny. Tym razem solenizantką była Weronika, która skończyła 5 lat. Był tańce, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane oraz oczywiście prezent i przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My  wasi wnuczkowie również pamiętamy

i swoich najbliższych na film zapraszamy."

 

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Film znajduje się tutaj.

 

Dzień babci i dziadka 19.01.2021

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia on-line oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami. Wykonaliśmy również portrety.

 

Zajęcia sportowe 18.01.2021

Po dłuższej przerwie dzisiaj wróciliśmy na zajęcia sportowe. Zobaczcie jak się bawiliśmy.

 

Upominki dla babci i dziadka 14.01.2021

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami dlatego też, przedszkolaki wykonały upominki dla najbliższych. Dzieci stworzyły podarunki wykorzystując masę porcelanową oraz kolorowe elementy z papieru.

 

Śnieżynki 13.01.2021

W minionym tygodniu przedszkolaki wykonały pracę plastyczna pt."Śnieżynka" wykorzystując bibułę oraz kolorowe elementy z papieru.

 

Pory roku 8.01.2021

W minionym tygodniu przypominaliśmy sobie następstwa pór roku, jak również ich charakterystyczne cechy. Wykonaliśmy grupową pracę plastyczna pt.  "Pory roku" Popołudniu chętne przedszkolaki wykonały kolorowe zawieszki.

 

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

 

Urodziny Oskarka 21.12.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Oskarek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Zimowe prace plastyczne

Zapraszamy do obejrzenia galerii pracy plastycznych naszych zdolnych przedszkolaków.

 

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Film znajduje się tutaj.

 

Zima zima 17.12.2020

W końcu nadeszła upragniona zima. Dzieci poznały w tym tygodniu zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy. Przypomniały sobie, jak należy się ubrać, gdy jest zimno na dworze, a także wykonały pracę plastyczne o tematyce zimowej. Przedszkolaki przygotowały również świąteczne upominki dla swoich najbliższych.

 

Jasełka 16.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań już niedługo będzie można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Przygotowania do świąt 11.12.2020

Z racji tego że Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do świąt oraz jak mogą pomóc w tym swoim rodzicom. Był to również czas prób do przedstawienia świątecznego dla bliskich. Przedszkolaki przygotowały dla również upominki oraz kartki świąteczne dla najbliższych. Dzieci wykonały też ciekawe pracę plastyczne, wykonały kolorowy łańcuch na choinkę.

 

Zabawy konstrukcyjne 11.12.2020

Przedszkolaki bardzo lubią budować z klocków i często tworzą różne ciekawe budowle. Minione piątkowe popołudnie spędziliśmy na konstruowaniu nowych budowli z drewnianych klocków.

 

Poznajemy twórczość Mozarta 10.12.2020

Jak co miesiąc w naszym przedszkolu dzieci poznają słynnych kompozytorów. W tym tygodniu przedszkolaki zapoznały się twórczością oraz życiorysem słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Poznały najpopularniejsze utwory, a także wykonały portret artysty.

 

Zajęcia taneczne 10.12.2020

Podczas zajęć tanecznych przedszkolaki poznają nowe tańce i utrwalają kroki do tych poznanych wcześniej. Dzieciaki, pod okiem pana Maćka, bardzo chętnie ruszają do tańca podczas zajęć i wychodzi im to naprawdę świetnie.

 

Zajęcia manualne 8.12.2020

W ubiegłym tygodniu znaleźliśmy czas na ćwiczenia manualne. Chętne przedszkolaki wykonały bransoletki z koralików.

 

Skarpetka za prezenty 7.12.2020

Mikołaj był, zostawił prezenty, a my wspominając go przygotowaliśmy pracę plastyczną zatytułowaną "Skarpeta na prezenty". Zadaniem przedszkolaków było ozdobienie skarpety gotowymi elementami. Jak wyszło? Oceńcie sami.

 

Dzień górnika 4.12.2020

Dnia 4 grudnia świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z symbolika piór na czapce górniczej. Przedszkolaki wysłuchały hymnu górników i oglądnęły krótka animacje przedstawiającą pochód orkiestry górniczej. Przedszkolaki udekorowały górnicze czapki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla.

 

Wizyta Mikołaja 3.12.2020

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy Gość. Kiedy za oknami rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Dzieci mogły z Mikołajem porozmawiać i odebrać wielki prezent. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

 

Przygotowania do wizyty Mikołaja 2.12.2020

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy  bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

 

Andrzejki 27.11.2020

W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

Urodziny Milenki 25.11.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Milenka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko stworzyło własną Przytulankę. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz przypomniały sobie bajkowe misie. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej.

 

Gimnastyka 23.11.2020

Jak co tydzień, w poniedziałek, odbyły się zajęcia gimnastyczne dla wszystkich przedszkolaków. W tym tygodniu dzieciaki ćwiczyły pod okiem cioci równowagę oraz prawidłową postawę ciała, a także podczas zabaw, z woreczkami gimnastycznymi i kolorowymi szarfami, wzmacniały mięśnie posturalne oraz kręgosłupa.

 

Zabawa przy piosence "Parasole" 22.11.2020

Każdego dnia, po zjedzonym śniadaniu, w przedszkolu odbywa się powitanie, podczas którego między innymi bawimy się przy muzyce, śpiewamy i tańczymy. Zabawa przy piosence "Parasole" to jedna
z ulubionych jesiennych zabaw przedszkolaków.

 

Przygotowania zwierząt do zimy 20.11.2020

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, a także jak możemy im pomóc przetrwać ten zimny czas. Poznaliśmy nazwy nowych zwierząt, dowiedzieliśmy się które ptaki odlatują na zimę do cieplejszych krajów oraz jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy. Nauczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki ptaków. Wykonaliśmy wspólnie karmnik.

 

Robotyka 13.11.2020

Jak co tydzień w piątek, odbyły się zajęcia z robotyki. W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki konstruowały model wiatraka, który po podłączeniu do tabletu kręcił się. To była wspaniała zabawa.

 

Poznajemy Kraków 12.11.2020

W minionym tygodniu poznawaliśmy historię, tradycję i obyczaje naszego miasta Krakowa. Poznaliśmy najsłynniejsze legendy miasta, oglądaliśmy albumy z pięknymi zabytkami. Dowiedzieliśmy się kim jest lajkonik oraz  jak wygląda strój krakowski. Graliśmy również w multimedialne gry przybliżające nam historię Krakowa.

 

Urodziny Ignacego 9.11.2020

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy 4 urodziny Ignacego. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Staraliśmy się aby ten wyjątkowy dzień był na Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

Polska moja ojczyzna 6.11.2020

W pierwszym tygodniu października przybliżaliśmy sobie wiadomości o państwie w którym żyjemy. Oglądaliśmy fotografie ciekawych miejsc Polski. Poznaliśmy kilka regionów naszego kraju. Z racji tego, że rocznica  Odzyskania Niepodległości przez Polskę zbliża się wielkimi krokami, poznaliśmy znaczenie słowa patriotyzm i naszych symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się również jak powstało nasze państwo. Śpiewaliśmy również pieśni patriotyczne, by w piątek uczcić Dzień Niepodległości.

 

Święto odzyskania Niepodległości 11.11.2020

Zapraszamy do oglądania koncertu nagranego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Film znajduje się tutaj.

 

Święto odzyskania Niepodległości 6.11.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wiadomości na temat symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego kraju.
Z okazji zbliżającego się święta odzyskania niepodległości przygotowaliśmy niespodziankę. Nagraliśmy jak  śpiewamy patriotyczne pieśni. Nasz koncert będzie można zobaczyć na naszej stronie 11 listopada. Zapraszamy do wspólnego śpiewania.

 

Kolorowe lampiony 30.10.2020

W piątek 30.10 dowiedzieliśmy się jak obchodzimy w naszym kraju Dzień Wszystkich Świętych. Przy tej okazji każdy przedszkolak wykonał swój kolorowy lampion.

 

Robotyka 30.10.2020

W dniu 30.10 jak co tydzień przedszkolaki zgłębiały tajniki tworzenia robotów.

 

Pasowanie na przedszkolaka 28.10.2020

W dniu 28 października 2020 w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieciaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonywały zadania postawione przed pasowanymi w tym dniu przedszkolakami. Przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy, a także drobne upominki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia.

 

Kolorowe znaczki 28.10.2020

W ostatnich dniach grupa "Motylki" poznawała bliżej pracę listonosza. Przedszkolaki wykonały znaczki pocztowe, na których powstały kolorowe geometryczne obrazy.

 

Jesienne spacery 28.10.2020

W poprzednim tygodniu korzystaliśmy ze słonecznej pogody. Na spacerach obserwowaliśmy zwierzęta przygotowujące się do zimy i zbieraliśmy liście do przedszkolnego bukietu. Znaleźliśmy również czas na rysowanie wspaniałych obrazków kredą.

 

Dzieci listy piszą 27.10.2020

W minionym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu była poczta oraz zawód listonosza. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda droga listu zanim trafi do adresata, a także co jest potrzebne, aby wysłać list lub kartkę. Podczas zajęć w przedszkolu przygotowaliśmy oraz zaadresowaliśmy listy do dzieci z pozostałych filii naszego przedszkola, a potem będąc na spacerze, wrzuciliśmy je do skrzynki. Podczas zajęć w przedszkolu bawiliśmy się w pocztę wcielając się w rolę urzędnika pocztowego oraz listonosza.

 

Przedstawienie Pinokio 23.10.2020

Przez ostatnie 2 tygodnie dzieci z grupy "Wesołe Nutki" oraz "Motylki" dzielnie zbierały punkty do Słoika Dobrych Uczynków. Dzieci punkty otrzymywały m.in. za aktywne uczestnictwo w zajęciach, za pomoc swoim kolegom i koleżankom w codziennych czynnościach itp. W ramach nagrody, 23 października, przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Pinokio" Teatru Forma. Ze względu na sytuację epidemiczną, było to przedstawienie online, które obejrzeliśmy na tablicy interaktywnej.

 

Nasze zmysły 22.10.2020

W minionym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu było ludzkie ciało i zmysły. Przedszkolaki nauczyły się nazywać wszystkie 5 zmysłów człowieka, a także poznawać rzeczywistość za ich pomocą. W ramach zajęć dzieciaki bawiły się z wykorzystaniem piasku kinetycznego, a także poznawały smaki (gorzki, słony, słodki, ostry i kwaśny) oraz zapachy (mięta, róża, cytryna, kakao i kawa). Nie obyło się oczywiście bez treningu słuchu, w ramach którego rozpoznawaliśmy znane nam instrumenty perkusyjne.

 

Kodowanie 16.10.2020

16 października 2020 w naszym przedszkolu zamieszkał robot Cubetto Primo – robot do nauki programowania. Każdy przedszkolak, podczas zabaw z jego użyciem, mógł zaplanować jego drogę po specjalnej planszy wykorzystując specjalnego pilota oraz klocki funkcyjne. Radości nie było końca.

 

Zabawa w sklep 16.10.2020

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu był sklep i robienie zakupów. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania podczas zakupów w sklepie, nazwy sklepów w których kupujemy poszczególne produkty. W ramach zabawy kierowanej nie mogło zabraknąć naszego przedszkolnego minisklepiku, w którym każdy przedszkolak mógł zrobić zakupy spożywcze.

 

Światowy dzień mycia rąk 15.10.2020

Dnia 15 października 2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Pamiętając jak ważna jest higiena, szczególnie w obecnych czasach, przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego i skutecznego mycia rąk. Przedszkolaki przygotowały również plakat z tej okazji i bawiły się przy piosence "Mydło wszystko umyje".

 

Święto Edukacji Narodowej 14.10.2020

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszym przedszkolu postanowiliśmy je uczcić na wesoło. W tym dniu przedszkolaki przebrały się za różne postacie i w barwnych przebraniach tańczył się i bawiły w rytm ulubionych przebojów dziecięcych.

 

Zabawa w orkiestrę 13.10.2020

W ramach zajęć umuzykalniających, w dniu 13 października 2020, bawiliśmy się w orkiestrę. Podzieleni na grupy, graliśmy na instrumentach do utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta "Marsz Turecki". Przypomnieliśmy sobie również nazwy instrumentów perkusyjnych, które mieszkają w naszym przedszkolu.

 

Zajęcia taneczne 8.10.2020

Przedszkolaki uwielbiają tańczyć. Dzisiaj pod okiem Pana instruktora uczyliśmy się nowych tanecznych kroków.

 

Zbieramy kasztany 8.10.2020

Dzisiaj wybraliśmy się na jesienny spacer. Udało nam się zebrać cały kosz kasztanów. Ozdobią one nasz jesienny kącik przyrody.

 

Zajęcia sportowe 8.10.2020

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w tym semestrze.  Ćwiczenia z piłkami sprawiły nam wiele radości.

 

Mali artyści 1.10.2020

Dzisiaj nasza sala stała się pracownią małych artystów. Wykonaliśmy kolorowe, bardzo ciekawe prace plastyczne. Efekty naszej pracy są wspaniałe. Bawiliśmy się przy tym wspaniale.