Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Śniadanie Wielkanocne 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego 26.03.2021

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu Wielkanocnego pt.: "Zajączek Wielkanocny" adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

 

Przygotowania do świąt 25.03.2021

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo - uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych - sialiśmy rzeżuchę, malowaliśmy koszyczki, ozdabialiśmy zajączki wielkanocne. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

 

Zakładamy ogródek 24.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

Urodziny Bartusia 23.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Bartuś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Praca plastyczna - Ogródek 23.03.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim były porządki w ogrodzie. Przypomnieliśmy sobie jakie warzywa można uprawiać w swoim ogródku i jak należy o nie dbać. Praca plastyczna którą wykonaliśmy to "Ogródek warzywny", w którym wyrosły marchewki i kapusta.

 

Urodziny Filipa 22.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Filip. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Powitanie wiosny 19.03.2021

Tego dnia wybraliśmy się do pobliskiego parku aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Z kolorowymi opaskami na głowie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Polewaliśmy wodą Marzannę na znak pożegnania zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

 

Urodziny Kubusia 19.03.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Wspólnie przygotowaliśmy dla naszego kolegi piękne laurki i prezent. Były tańce, bańki mydlane, "Sto lat" i oczywiście przepyszny tort.

 

Urządzenie elektryczne 12.03.2021

Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci poznały urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, komputer, lampka. Rozpoznawały urządzenia na obrazkach, naśladowały ich pracę oraz rozpoznawały dźwięki jakie wydają. Przedszkolaki wiedzą już, że prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny. Wykonały też bardzo ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień kobiet 8.03.2021

W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim ciociom. Nie obyło się bez wspólnych tańców, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i uśmiech.

 

Urodziny Mikołaja 5.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Mikołaj. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Wiosenna praca plastyczna 3.03.2021

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Podczas przedwiosennych spacerów udało nam się odnaleźć pierwsze zwiastuny nadchodzącej nowej pory roku - przebiśniegi. Po powrocie do przedszkola wykonaliśmy pracę plastyczną o tej tematyce.

 

Dzień dinozaura 26.02.2021

W ubiegły piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Każdy przedszkolak wykonał swój własny emblemat przyjaciela dinozaura. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu tych pradawnych zwierząt. Nie zabrakło również zabaw.

 

Poznajemy kosmos 25.02.2021

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład. Podczas zajęć układaliśmy rakiety z figur geometrycznych, bawiliśmy się w lot rakietą, a także zamienialiśmy się w ufoludki. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie. Oglądnęliśmy także film edukacyjny.

 

Programowanie 24.02.2021

W ubiegłym tygodniu podczas zajęć z wykorzystaniem robota Photon przedszkolaki uczyły się poruszać robotem po specjalnej macie do kodowania. Zadaniem przedszkolaków było dotarcie od jednego punktu do drugiego planując ruchy robota na tablecie. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.

 

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 13.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez nasze Przedszkole XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek
"Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ. Do zobaczenia za rok.

 

W świecie bajki 19.02.2021

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bohaterach naszych ulubionych bajek. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne oraz na moment zamieniliśmy się w ulubione postaci.

 

W starym kinie 18.02.2021

W ramach realizacji tematu tygodnia o bajkach w naszym przedszkolu odbył się pokaz bajek retro - przedszkolaki obejrzały 3 bajki znane z dzieciństwa ich rodziców. Na ekranie pojawiły się "Przygody Koziołka Matołka", Miś Coralgol" i "Zaczarowany ołówek". Nie zabrakło popcornu jak w prawdziwym kinie.

 

Chatka na kurzej łapce 17.02.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu tematem przewodnim był świat bajek. Przedszkolaki przypomniały sobie znane im bajki, a także wysłuchały tych których jeszcze dotąd nie znały. Jedną z nich była bajka "Dzikie gęsi". Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki przygotowały pracę plastyczną.

 

Walentynki 12.02.2021

12 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

Programowanie 11.02.2021

W naszym przedszkolu zamieszkał koleiny robot. Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym - który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Podczas pierwszych zajęć uczyliśmy się poruszać robotem i omijać przeszkody. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zajęć.

 

Pingwinki 10.02.2021

W minionym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące Antarktydę. Każdy przedszkolak wykonał swojego pingwina wykorzystując plastikową butelkę.

 

Dzień pizzy 9.02.2021

9 lutego świętowaliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji na chwilę zamieniliśmy się w małych kucharzy i przygotowaliśmy pyszną pizzę z naszymi ulubionymi składnikami, którą ze smakiem zjedliśmy na podwieczorek.

 

Praca plastyczna 5.02.2021

Przedszkolaki z grupy "Motylki" w ubiegłym tygodniu, w ramach przygotowania do balu karnawałowego wykonały kolorowe maski.

 

Urodziny Natalki 4.02.2021

W minionym tygodniu Natalka obchodziła swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Natalce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Bal karnawałowy 3.02.2021

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

 

Sporty zimowe 29.01.2021

W minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie bawić się na lodzie i śniegu. Poznaliśmy zimowe dyscypliny sportowe i dowiedzieliśmy się jakie atrybuty są potrzebne do ich uprawiania. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawsza budowlę z klocków.

 

Urodziny Antosia 27.01.2021

Dzisiaj swoje urodziny świętował Antoś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Orkiestra 26.01.2021

W przedszkolu często bawimy się w orkiestrę grając na instrumentach do znanych utworów klasycznych lub ulubionych piosenek z przedszkolnego repertuaru. Bawiąc się w ten sposób uczymy się nazywać instrumenty, na których gramy a także dźwięki, jakie wydają.

 

Urodziny Weroniki 26.01.2021

W naszym przedszkolu często świętujemy urodziny. Tym razem solenizantką była Weronika, która skończyła 5 lat. Był tańce, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane oraz oczywiście prezent i przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My  wasi wnuczkowie również pamiętamy

i swoich najbliższych na film zapraszamy."

 

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Film znajduje się tutaj.

 

Dzień babci i dziadka 19.01.2021

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia on-line oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami. Wykonaliśmy również portrety.

 

Zajęcia sportowe 18.01.2021

Po dłuższej przerwie dzisiaj wróciliśmy na zajęcia sportowe. Zobaczcie jak się bawiliśmy.

 

Upominki dla babci i dziadka 14.01.2021

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami dlatego też, przedszkolaki wykonały upominki dla najbliższych. Dzieci stworzyły podarunki wykorzystując masę porcelanową oraz kolorowe elementy z papieru.

 

Śnieżynki 13.01.2021

W minionym tygodniu przedszkolaki wykonały pracę plastyczna pt."Śnieżynka" wykorzystując bibułę oraz kolorowe elementy z papieru.

 

Pory roku 8.01.2021

W minionym tygodniu przypominaliśmy sobie następstwa pór roku, jak również ich charakterystyczne cechy. Wykonaliśmy grupową pracę plastyczna pt.  "Pory roku" Popołudniu chętne przedszkolaki wykonały kolorowe zawieszki.

 

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

 

Urodziny Oskarka 21.12.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Oskarek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Zimowe prace plastyczne

Zapraszamy do obejrzenia galerii pracy plastycznych naszych zdolnych przedszkolaków.

 

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Film znajduje się tutaj.

 

Zima zima 17.12.2020

W końcu nadeszła upragniona zima. Dzieci poznały w tym tygodniu zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy. Przypomniały sobie, jak należy się ubrać, gdy jest zimno na dworze, a także wykonały pracę plastyczne o tematyce zimowej. Przedszkolaki przygotowały również świąteczne upominki dla swoich najbliższych.

 

Jasełka 16.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań już niedługo będzie można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Przygotowania do świąt 11.12.2020

Z racji tego że Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do świąt oraz jak mogą pomóc w tym swoim rodzicom. Był to również czas prób do przedstawienia świątecznego dla bliskich. Przedszkolaki przygotowały dla również upominki oraz kartki świąteczne dla najbliższych. Dzieci wykonały też ciekawe pracę plastyczne, wykonały kolorowy łańcuch na choinkę.

 

Zabawy konstrukcyjne 11.12.2020

Przedszkolaki bardzo lubią budować z klocków i często tworzą różne ciekawe budowle. Minione piątkowe popołudnie spędziliśmy na konstruowaniu nowych budowli z drewnianych klocków.

 

Poznajemy twórczość Mozarta 10.12.2020

Jak co miesiąc w naszym przedszkolu dzieci poznają słynnych kompozytorów. W tym tygodniu przedszkolaki zapoznały się twórczością oraz życiorysem słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Poznały najpopularniejsze utwory, a także wykonały portret artysty.

 

Zajęcia taneczne 10.12.2020

Podczas zajęć tanecznych przedszkolaki poznają nowe tańce i utrwalają kroki do tych poznanych wcześniej. Dzieciaki, pod okiem pana Maćka, bardzo chętnie ruszają do tańca podczas zajęć i wychodzi im to naprawdę świetnie.

 

Zajęcia manualne 8.12.2020

W ubiegłym tygodniu znaleźliśmy czas na ćwiczenia manualne. Chętne przedszkolaki wykonały bransoletki z koralików.

 

Skarpetka za prezenty 7.12.2020

Mikołaj był, zostawił prezenty, a my wspominając go przygotowaliśmy pracę plastyczną zatytułowaną "Skarpeta na prezenty". Zadaniem przedszkolaków było ozdobienie skarpety gotowymi elementami. Jak wyszło? Oceńcie sami.

 

Dzień górnika 4.12.2020

Dnia 4 grudnia świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z symbolika piór na czapce górniczej. Przedszkolaki wysłuchały hymnu górników i oglądnęły krótka animacje przedstawiającą pochód orkiestry górniczej. Przedszkolaki udekorowały górnicze czapki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla.

 

Wizyta Mikołaja 3.12.2020

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy Gość. Kiedy za oknami rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Dzieci mogły z Mikołajem porozmawiać i odebrać wielki prezent. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

 

Przygotowania do wizyty Mikołaja 2.12.2020

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy  bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

 

Andrzejki 27.11.2020

W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

Urodziny Milenki 25.11.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Milenka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko stworzyło własną Przytulankę. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz przypomniały sobie bajkowe misie. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej.

 

Gimnastyka 23.11.2020

Jak co tydzień, w poniedziałek, odbyły się zajęcia gimnastyczne dla wszystkich przedszkolaków. W tym tygodniu dzieciaki ćwiczyły pod okiem cioci równowagę oraz prawidłową postawę ciała, a także podczas zabaw, z woreczkami gimnastycznymi i kolorowymi szarfami, wzmacniały mięśnie posturalne oraz kręgosłupa.

 

Zabawa przy piosence "Parasole" 22.11.2020

Każdego dnia, po zjedzonym śniadaniu, w przedszkolu odbywa się powitanie, podczas którego między innymi bawimy się przy muzyce, śpiewamy i tańczymy. Zabawa przy piosence "Parasole" to jedna
z ulubionych jesiennych zabaw przedszkolaków.

 

Przygotowania zwierząt do zimy 20.11.2020

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, a także jak możemy im pomóc przetrwać ten zimny czas. Poznaliśmy nazwy nowych zwierząt, dowiedzieliśmy się które ptaki odlatują na zimę do cieplejszych krajów oraz jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy. Nauczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki ptaków. Wykonaliśmy wspólnie karmnik.

 

Robotyka 13.11.2020

Jak co tydzień w piątek, odbyły się zajęcia z robotyki. W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki konstruowały model wiatraka, który po podłączeniu do tabletu kręcił się. To była wspaniała zabawa.

 

Poznajemy Kraków 12.11.2020

W minionym tygodniu poznawaliśmy historię, tradycję i obyczaje naszego miasta Krakowa. Poznaliśmy najsłynniejsze legendy miasta, oglądaliśmy albumy z pięknymi zabytkami. Dowiedzieliśmy się kim jest lajkonik oraz  jak wygląda strój krakowski. Graliśmy również w multimedialne gry przybliżające nam historię Krakowa.

 

Urodziny Ignacego 9.11.2020

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy 4 urodziny Ignacego. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Staraliśmy się aby ten wyjątkowy dzień był na Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

Polska moja ojczyzna 6.11.2020

W pierwszym tygodniu października przybliżaliśmy sobie wiadomości o państwie w którym żyjemy. Oglądaliśmy fotografie ciekawych miejsc Polski. Poznaliśmy kilka regionów naszego kraju. Z racji tego, że rocznica  Odzyskania Niepodległości przez Polskę zbliża się wielkimi krokami, poznaliśmy znaczenie słowa patriotyzm i naszych symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się również jak powstało nasze państwo. Śpiewaliśmy również pieśni patriotyczne, by w piątek uczcić Dzień Niepodległości.

 

Święto odzyskania Niepodległości 11.11.2020

Zapraszamy do oglądania koncertu nagranego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Film znajduje się tutaj.

 

Święto odzyskania Niepodległości 6.11.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wiadomości na temat symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego kraju.
Z okazji zbliżającego się święta odzyskania niepodległości przygotowaliśmy niespodziankę. Nagraliśmy jak  śpiewamy patriotyczne pieśni. Nasz koncert będzie można zobaczyć na naszej stronie 11 listopada. Zapraszamy do wspólnego śpiewania.

 

Kolorowe lampiony 30.10.2020

W piątek 30.10 dowiedzieliśmy się jak obchodzimy w naszym kraju Dzień Wszystkich Świętych. Przy tej okazji każdy przedszkolak wykonał swój kolorowy lampion.

 

Robotyka 30.10.2020

W dniu 30.10 jak co tydzień przedszkolaki zgłębiały tajniki tworzenia robotów.

 

Pasowanie na przedszkolaka 28.10.2020

W dniu 28 października 2020 w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieciaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonywały zadania postawione przed pasowanymi w tym dniu przedszkolakami. Przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy, a także drobne upominki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia.

 

Kolorowe znaczki 28.10.2020

W ostatnich dniach grupa "Motylki" poznawała bliżej pracę listonosza. Przedszkolaki wykonały znaczki pocztowe, na których powstały kolorowe geometryczne obrazy.

 

Jesienne spacery 28.10.2020

W poprzednim tygodniu korzystaliśmy ze słonecznej pogody. Na spacerach obserwowaliśmy zwierzęta przygotowujące się do zimy i zbieraliśmy liście do przedszkolnego bukietu. Znaleźliśmy również czas na rysowanie wspaniałych obrazków kredą.

 

Dzieci listy piszą 27.10.2020

W minionym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu była poczta oraz zawód listonosza. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda droga listu zanim trafi do adresata, a także co jest potrzebne, aby wysłać list lub kartkę. Podczas zajęć w przedszkolu przygotowaliśmy oraz zaadresowaliśmy listy do dzieci z pozostałych filii naszego przedszkola, a potem będąc na spacerze, wrzuciliśmy je do skrzynki. Podczas zajęć w przedszkolu bawiliśmy się w pocztę wcielając się w rolę urzędnika pocztowego oraz listonosza.

 

Przedstawienie Pinokio 23.10.2020

Przez ostatnie 2 tygodnie dzieci z grupy "Wesołe Nutki" oraz "Motylki" dzielnie zbierały punkty do Słoika Dobrych Uczynków. Dzieci punkty otrzymywały m.in. za aktywne uczestnictwo w zajęciach, za pomoc swoim kolegom i koleżankom w codziennych czynnościach itp. W ramach nagrody, 23 października, przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Pinokio" Teatru Forma. Ze względu na sytuację epidemiczną, było to przedstawienie online, które obejrzeliśmy na tablicy interaktywnej.

 

Nasze zmysły 22.10.2020

W minionym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu było ludzkie ciało i zmysły. Przedszkolaki nauczyły się nazywać wszystkie 5 zmysłów człowieka, a także poznawać rzeczywistość za ich pomocą. W ramach zajęć dzieciaki bawiły się z wykorzystaniem piasku kinetycznego, a także poznawały smaki (gorzki, słony, słodki, ostry i kwaśny) oraz zapachy (mięta, róża, cytryna, kakao i kawa). Nie obyło się oczywiście bez treningu słuchu, w ramach którego rozpoznawaliśmy znane nam instrumenty perkusyjne.

 

Kodowanie 16.10.2020

16 października 2020 w naszym przedszkolu zamieszkał robot Cubetto Primo – robot do nauki programowania. Każdy przedszkolak, podczas zabaw z jego użyciem, mógł zaplanować jego drogę po specjalnej planszy wykorzystując specjalnego pilota oraz klocki funkcyjne. Radości nie było końca.

 

Zabawa w sklep 16.10.2020

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu był sklep i robienie zakupów. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania podczas zakupów w sklepie, nazwy sklepów w których kupujemy poszczególne produkty. W ramach zabawy kierowanej nie mogło zabraknąć naszego przedszkolnego minisklepiku, w którym każdy przedszkolak mógł zrobić zakupy spożywcze.

 

Światowy dzień mycia rąk 15.10.2020

Dnia 15 października 2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Pamiętając jak ważna jest higiena, szczególnie w obecnych czasach, przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego i skutecznego mycia rąk. Przedszkolaki przygotowały również plakat z tej okazji i bawiły się przy piosence "Mydło wszystko umyje".

 

Święto Edukacji Narodowej 14.10.2020

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszym przedszkolu postanowiliśmy je uczcić na wesoło. W tym dniu przedszkolaki przebrały się za różne postacie i w barwnych przebraniach tańczył się i bawiły w rytm ulubionych przebojów dziecięcych.

 

Zabawa w orkiestrę 13.10.2020

W ramach zajęć umuzykalniających, w dniu 13 października 2020, bawiliśmy się w orkiestrę. Podzieleni na grupy, graliśmy na instrumentach do utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta "Marsz Turecki". Przypomnieliśmy sobie również nazwy instrumentów perkusyjnych, które mieszkają w naszym przedszkolu.

 

Zajęcia taneczne 8.10.2020

Przedszkolaki uwielbiają tańczyć. Dzisiaj pod okiem Pana instruktora uczyliśmy się nowych tanecznych kroków.

 

Zbieramy kasztany 8.10.2020

Dzisiaj wybraliśmy się na jesienny spacer. Udało nam się zebrać cały kosz kasztanów. Ozdobią one nasz jesienny kącik przyrody.

 

Zajęcia sportowe 8.10.2020

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w tym semestrze.  Ćwiczenia z piłkami sprawiły nam wiele radości.

 

Mali artyści 1.10.2020

Dzisiaj nasza sala stała się pracownią małych artystów. Wykonaliśmy kolorowe, bardzo ciekawe prace plastyczne. Efekty naszej pracy są wspaniałe. Bawiliśmy się przy tym wspaniale.

 

Dzień chłopaka 30.09.2020

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla naszym chłopców. Z okazji ich święta wspólnie wykonaliśmy kolorowy plakat. Urządziliśmy specjalnie dla nich dyskotekę przy ulubionej muzyce, zabawy z chustą animacyjną, balonami, bańkami mydlanymi.  Dziewczynki wręczyły chłopcom laurki oraz dyplomy dla super chłopaka.

 

Robimy kompot z jabłek 30.09.2020

Wiemy już dlaczego należy jeść owoce i warzywa. Umiemy je rozpoznać i nazwać. Dzisiaj rozmawialiśmy o tym jak cieszyć się ich smakiem nawet po owocowym sezonie. Dowiedzieliśmy się czym są przetwory i wspólnie zrobiliśmy jabłkowy kompot.

 

Urodziny Juliana 29.09.2020

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Juliana. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Poznajemy warzywa i owoce 28.09.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym jak ważne dla naszego zdrowia jest jedzenie warzyw i owoców. dzisiaj poznawaliśmy je z bliska. Mieliśmy okazję  ich dotknąć, dokładnie obejrzeć i powąchać. To były bardzo ciekawe zajęcia. Teraz z pewnością będziemy potrafili je rozpoznać.

 

Jesienne prace plastyczne 23.09.2020

Jesień to piękna, kolorowa pora roku. Jest dla nas inspiracją do tworzenia prac plastycznych. w tym tygodniu powstały jeże z masy sodowej i wielkie jesienne drzewo.

 

Dzień przedszkolaka 21.09.2020

Na 20 września przypada międzynarodowy dzień przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu czekało na  nas wiele atrakcji. Czas wypełniły nam wspólne zabawy, tańce w rytm ulubionych przebojów, wykonanie pamiątkowych medali oraz zawody sportowe. To był dzień pełen radosnych chwil.

 

Powitanie jesieni 24.09.2020

W kalendarzu już kalendarzowa jesień. Dzisiaj wybraliśmy się na poszukiwanie Pani Jesieni na punkt edukacyjno - turystyczny Polana Sitowiec. Udało nam się spotkać Panią Jesień i porozmawiać z nią na temat zmian jakie przynosi w pogodzie i przyrodzie oraz o darach, które nam przynosi. Zaśpiewaliśmy specjalnie dla niej jesienną piosenkę i udało nam się odgadnąć wszystkie jesienne zagadki. Poza spotkaniem z Panią Jesienią czekały na nas jeszcze inne atrakcje, wspólne zabawy an świeżym powietrzu, spacer po ścieżce edukacyjnej opowiadającej o lesie i jego mieszkańcach oraz ognisko, na którym upiekły sie pyszne ziemniaczki. To było bardzo udane powitanie nowej pory roku.

 

Zajęcia pokazowe - robotyka 18.09.2020

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch rodzajach zajęć. Pierwsze były zajęcia z robotyki z klockami lego. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy zbudowane przez nas wiatraki zaczęły się kręcić po tym jak samodzielnie je zaprogramowaliśmy. Następnie spróbowaliśmy swoich sił jako mali inżynierowie. Zbudowaliśmy samodzielnie obwód elektryczny. To były bardzo ciekawe zajęcia.

 

Zajęcia pokazowe - karate 18.09.2020

Dzisiaj odwiedził nas Pan Krzysiek, który zachęcał nas do zapisania się na zajęcia z elementami karate. Z przyjemnością wzięliśmy udział w tych zajęciach pokazowych.

 

Zajęcia pokazowe - balet 16.09.2020

Dzisiaj wzięliśmy udział w zajęciach pokazowych z baletu. Zarówno dziewczynkom jaki chłopcom bardzo się one spodobały.

 

Dzień kropki 15.09.2020

Dzisiaj świętowaliśmy dzień kropki. Dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki, i dlaczego nazywamy ten dzień dniem kreatywności i pomysłowości. Wszyscy przyszliśmy do przedszkola "wykropkowani". wspólnie wesoło się bawiliśmy. Wykonaliśmy oryginalne prace plastyczne. To był prawdziwie kropkowy dzień.

 

Dbamy o higienę 11.09.2020

W tym tygodniu uczyliśmy się o tym jak ważna dla naszego zdrowia jest odpowiednia higiena. Przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce i kiedy koniecznie trzeba to robić. Poznaliśmy też bliżej zawód stomatologa. Teraz każdy przedszkolak dobrze wie w jaki sposób dbamy o higienę jamy ustnej.

 

Zabawy w parku

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się dzisiaj na spacer do parku. Zobaczcie jak wesoło się bawiliśmy.

 

Pierwsze wspólne chwile 4.09.2020

Witajcie w nowym roku. Cieszymy się bardzo, że nasze dzielne przedszkolaki wróciły po wakacjach do przedszkola. W pierwszych  wspólnie spędzonych dniach przywitaliśmy nowych kolegów i koleżanki.  Razem bawiliśmy się i braliśmy udział w zajęciach. Stworzyliśmy piękne prace plastyczne. Bardzo dużo radości sprawiły nam zajęcia, podczas których korzystamy z tablicy interaktywnej. Stworzyliśmy też kodeks przedszkolaka, w którym zapisaliśmy najważniejsze zasady.

 

Urodziny Piotrusia

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Piotruś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

 

Urodziny Kuby

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Kubusia.  Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat.  Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Nasze zabawy

Dzisiaj w naszym przedszkolu urządziliśmy sobie prawdziwy tor sprawnościowy.  Były skoki, rzuty, ćwiczenia  równoważne, czołganie się w tunelu i inne ciekawe ćwiczenia.

 

Spacer

Gdy za oknem świeci letnie słońce bardzo chętnie spędzamy czas na zabawie na świeżym powietrzu. Chodzimy na długie spacery, malujemy kredą i wspólnie się bawimy.

 

Dzień dziecka 1.06.2020

Dzisiaj święto wszystkich dzieciaków. W naszym przedszkolu to bardzo ważny i wesoły dzień.  Zobaczcie jak go świętowaliśmy.

 

Pierwsze chwile po przerwie 15.05.2020

Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią  w tym tygodniu mogliśmy otworzyć drzwi naszego przedszkola dla części naszych przedszkolaków. Cieszymy się, że  znowu możemy zobaczyć ich uśmiechnięte twarze. Jednocześnie cały czas pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i higieny podczas wspólnych zajęć i zabaw.

 

Domowe przedszkole (kwiecień)

Kochane przedszkolaki, bardzo dziękujemy za wszystkie zdjęcia, które do nas wysyłacie. Bardzo się cieszymy, gdy możemy Was zobaczyć. Ściskamy Was bardzo mocno i czekamy na kolejne zdjęcia.

 

Eco zabawki 24.04.2020

W tygodniu, w którym rozmawialiśmy o ekologii ciocia zaproponowała Wam stworzenie własnych eko-zabawek. Podziwiamy waszą pomysłowość. Jesteście niesamowici.

 

Kraków moje miasto 17.04.2020

Mamy nadzieję, że podobały wam się zajęcia  o naszym pięknym mieście Krakowie. Nam bardzo nam podobają się ilustracje do krakowskich legend, które wykonaliście.

 

Wesołych Świąt 9.04.2020

Tegoroczne święta bardzo różniły się od poprzednich. Nie mogliśmy się wspólnie spotkać na świątecznym śniadaniu, nie malowaliśmy razem pisanek i nie robiliśmy świątecznych dekoracji. Dlatego tak bardzo cieszymy się ze zdjęć, na których pokazaliście jak wyglądają świąteczne przygotowania w Waszych rodzinach. Mamy nadzieję, że upieczone według naszego przepisu babeczki były pyszne, a wesołe zajączki i kurki z jajek ozdobiły Wielkanocny stół. Serdecznie dziękujemy za wszystkie świąteczne życzenia. Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowia i optymizmu. Do zobaczenia.

 

Zadanie od cioci Madzi 2.04.2020

Ciocia Madzia zaproponowała Wam zabawę w konstruowanie budowli z klocków.  Bardzo się cieszymy, że wzięliście w niej udział. Wasze budowle są naprawdę wspaniałe.  Gratulujemy.

 

Domowe przedszkole 27.03-5.04.2020

W  tym szczególnym czasie kiedy spotkania z naszymi przedszkolakami odbywają się na odległość wiele radości sprawiają nam zdjęcia, na których możemy zobaczyć jak dzieciaki spędzają czas w swoich domach. Bardzo się cieszymy, że korzystają z materiałów przygotowywanych przez nauczycieli. Podobają nam się kolorowe, pomysłowe i oryginalne prace plastyczne. Widzimy też, że niektórzy z Was bardzo lubią pomagać w kuchni przy przygotowywaniu pysznych dań. ale największą radość sprawia nam to, że możemy zobaczyć Wasze uśmiechnięte buzie. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i czekamy na kolejne. Pozdrawiamy Was i Waszych rodziców bardzo gorąco. Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy i będziemy mogli znowu razem bawić się i uczyć.

 

Dzień dentysty 5.03.2020

Obchodziliśmy dzisiaj w przedszkolu Dzień Dentysty. Przy okazji tego święta, przypomnieliśmy sobie, na czym polega zawód stomatologa i ortodonty. Rozmawialiśmy o tym co jest dobre, a co szkodliwe dla naszych ząbków. Nie zabrakło także zadań matematycznych. Bawiliśmy się w kodowanie oraz porównywanie liczebności zbiorów. Ale chyba największą frajdą było szczotkowanie wielkich zębów!

 

Wizyta pielęgniarki 2.03.2020

W związku z panującym okresem zachorowań, nasze Przedszkole odwiedziła Pani Pielęgniarka. Opowiedziała nam o tym, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą i co robić, aby być zdrowym. Przypomnieliśmy sobie technikę prawidłowego mycia rąk. Na koniec, pod okiem naszego Gościa, każdy zdał egzamin z wynikiem celującym.

 

Urodziny Wojtusia

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Wojtuś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Muzyka

W tym tygodniu rozmawialiśmy o muzyce. Poznaliśmy wiele ciekawych instrumentów, dowiedzieliśmy się czym jest orkiestra oraz jakie są gatunki muzyczne. To był prawdziwie rozśpiewany pełen muzycznych niespodzianek tydzień.

 

Bal karnawałowy 20.02.2020

Karnawał to czas, który bardzo lubimy. Możemy się wtedy przebrać w najróżniejsze stroje. W tym roku podczas balu przenieśliśmy się do krainy lodu, a więc nie zabrakło bohaterów z tej bajki. Świetnie się bawiliśmy przy rytmach muzyki. Ciocie zorganizowały nam wesołe konkursy muzyczno-ruchowe. Był nawet pokaz strojów, jak na prawdziwym wybiegu. Bal zwieńczył wybór Króla i Królowej, którzy zatańczyli wśród baniek mydlanych.