Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Powitanie lata 21-23.06.2022

Korzystając z ładnej pogody codziennie przedszkolaki wybierają się na spacery do pobliskiego parku aby pograć w piłkę lub namalować coś ciekawego kredą. Nie zabrakło również zabaw w przedszkolnym ogródku.

zdjęcia

 

Nudzimisie 20-24.06.2022

Ostatnie dni w przedszkolu w grupie Wesołe Nutki upłynęły na poznawaniu krainy Nudzimisiów ich mieszkańców. Mowa obok książce Rafała Klimczaka pt. "Nudzimisie". Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały kolejnych przygód małych stworków i ich rówieśnika Szymka, który jest głównym bohaterem książki. Następnie wspólnie kolorowaliśmy oraz rysowaliśmy ilustracje związane z treścią wysłuchanej bajki.

zdjęcia

 

Dzień Taty 23.06.2022

23 czerwca przypada Dzień Taty. Wszystkie przedszkolaki z tej okazji przygotowały dla swoich tatusiów piękne laurki i wręczyły im składając najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Urodziny Hani 14.06.2022

We wtorek Hania obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!\

zdjęcia

 

Urodziny Kacperka 13.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Kacperka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!


 

Wizyta Teatru " Elefant" 15.06.2022

W środę 15 czerwca  mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną  "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt." Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

zdjęcia

 

Dzień Sportu 15.06.2022

Każde dziecko wie, że sport to zdrowie, dlatego w Dniu Sportu nie mogło zabraknąć ćwiczeń i różnych sportowych konkurencji. Rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód, wyścigi rzedów, zabawy z piłką, gra " w klasy" oraz mecz piłki nożnej  to tyle niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci.

zdjęcia

filmik

 

Temat tygodnia - Matematyka 6-10.06.2022

 

W minionym tygodniu tematem przewodnim była matematyka. Podczas zajęć m.in. liczyliśmy, utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych, a także bawiliśmy się w kodowanie.

zdjęcia

 

 

Urodziny Olusia 1.06.2022

W środę  1 czerwca Oluś obchodził swoje 3 urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

zdjęcia

 

Rodzinny konkurs plastyczny

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbyły się dwa rodzinne konkursy plastyczne - "Wianek Pani Wiosny" i "Najciekawszy latawiec". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne prace plastyczne, za co zostały nagrodzone. Zwycięzcom gratulujemy!

zdjęcia

 

 

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

zdjęcia

filmik

 

Zajęcia dodatkowe 2021/2022

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022.

 

filmik

 

Dzień Mamy i Taty 26.05.2022

W czwartek w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia  nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.


 
Portrety naszych rodziców
Ten tydzień był wyjątkowo rodzinnym tygodniem w naszym przedszkolu. Świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji każdy z nas narysował portret mamy i taty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


 

Konkurs wokalny


Nasze przedszkole bierze udział w konkursie wokalnym pod patronatem Piotra Rubika organizowanym przez Rubik Music School. W konkursie bierze udział piosenka w wykonaniu dwóch reprezentantek z grupy "Wesołe Nutki". Zapraszamy do oglądania i trzymajcie za nas kciuki!

 

filmik

 

Poznajemy zawody 16-18.05.2022

W tym tygodniu naszym celem było zapoznanie z wachlarzem różnych profesji aby już od najmłodszych lat rozbudzać w sobie pasję do wymażonego zawodu. Mieliśmy również możliwość podpatrzenia jak wyglądają stanowiska pracy wybranych osób - fryzjer, sprzedawca, weterynarz.

zdjęcia

 

Wyjście do Ogrodu Doświadczeń 18.05.2022

W środę wybraliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im Stanisława Lema w Krakowie, gdzie mieliśmy możliwość wykonać wiele ciekawych eksperymentów fizycznych, zaobserwować jak działa zegar słoneczny, czy też zagrać na instrumentach wykonanych z nietypowych materiałów. Ten dzień spędziliśmy na dobrej zabawie wiele się przy tym ucząc.

zdjęcia i filmik

 

Zabawy w przedszkolnym ogródku 13.05.2022

13stego wszystko się może zdarzyć !!! Tego dnia grupa maluszków wraz z ciocią udała się do ogródka przedszkolnego. Graliśmy w piłkę, bawiliśmy się w berka, a uśmiech nie znikał z naszej twarzy.


 

Urodziny Antosi 10.05.2022

We wtorek Antosia obchodziła swoje 3 urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

 

zdjęcia

 

Zabawy na dworze

Kiedy jest ładna pogoda często wybieramy się do pobliskiego parku, a tam rysujemy kredą, gramy w piłkę i rozdmuchujemy dmuchawce. Humory zawsze dopisują.

zdjęcia

 

Urodziny Kai 11.05.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Kai. Solenizantka w świetnym nastroju tańczyła przy dźwiękach ulubionych piosenek razem z koleżankami i kolegami. Przygotowaliśmy dla niej piękne laurki i wręczyliśmy prezent. Nie zabrakło też tortu który wszyscy zjedli ze smakiem. Wszystkiego najlepszego!\

zdjęcia

 

Temat tygodnia - W świecie książki 25-29.04.2022

W minionym tygodniu tematem przewodnim były książki. W ramach realizacji tematu bawiliśmy się w bibliotekę, rozmawialiśmy o tym, jaką drogę przebywa książka zanim trafi do księgarni i robiliśmy kolorowe zakładki do książek. Odwiedziliśmy też pobliską bibliotekę i tam dowiedzieliśmy się jak odbywa się wypożyczanie książek.

zdjęcia

 

Święto flagi 29.04.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz zrobiliśmy flagi, które zabraliśmy do naszych domów.

zdjęcia

 

Urodziny Basi 26.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Basi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat !

 

zdjęcia

 

Dzień Ziemi 21-22.04.2022

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog" oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady, w tym celu udaliśmy się w czasie spaceru do kontenerów, aby wyrzucić śmieci. Bawiliśmy się świetnie poprzez eksperymentowanie i wspólną zabawę.

zdjęcia

 

Zajęcia otwarte w grupie Motylków 14.04.2022

14 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte w grupie Motylków, które zostały nagrane aby pokazać jak pracujemy podczas zajęć dydaktycznych. Tematem zajęć były Święta Wielkanocne oraz dary które wkladamy do koszyczka. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

filmik

 

Przygotowanie do świąt 11-12.04.2022

W tym tygodniu z pomocą cioci malowaliśmy pisanki które będą dodatkiem do naszych koszyczków wielkanocnych. Przy pięknie nakrytym stole wielkanocnym w przedszkolu nie mogło zabraknąć również zdobionych przez nas wcześniej ciasteczek.

zdjęcia


 

Zabawy na świeżym powietrzu 13.04.2022

filmik

 

Śniadanie wielkanocne 13.04.2022

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne a później wszystkie dzieci i ciocie odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i w znakomitych nastrojach zasiadły do stołu. Było wesoło, przyjemnie i pysznie.

zdjęcia i filmik

 

Przygotowanie do świąt 4-8.04.2022

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo - uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych - sialiśmy rzeżuchę, ozdabialiśmy jajeczka. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

 

zdjęcia

 

Temat tygodnia - Na wiejskim podwórku 4-8.04.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim były zwierzęta wiejskie i życie na wsi. W ramach realizacji tematu nazywaliśmy zwierzęta, ich młode, a także ich domy. Dowiedzieliśmy się również czym zajmuje się rolnik. Temat wsi pojawiał się w wielu naszych zabawach oraz zadaniach. A oto krótka fotorelacja.

zdjęcia

 

Dzień eksperymentów 1.04.2022

Dla naszych przedszkolaków 1 kwietnia był nie tylko dniem żartów i dowcipów, ale również dniem eksperymentów. Z pomocą cioci zrobiliśmy kolorowy wulkan, przypomnieliśmy kolory tęczy a także wykonaliśmy ją na talerzu. Zabawy i śmiechu nie było końca.

zdjęcia

 

Kolorowy podwieczorek 30.03.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kolorach. W ramach realizacji tematu rozmawialiśmy również o kolorowych warzywach i przypomnieliśmy sobie dlaczego tak ważne jest, aby zjadać je do posiłku. Przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione warzywa i przygotowaliśmy z nich kolorowe kanapki, które później z wielką ochotą zjedliśmy. Było pysznie!

zdjęcia

 

Zakładamy ogródek 23-25.03.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu I przedszkolnym ogródku  założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

zdjęcia

 

Urodziny Artura 25.03.2022

Dzisiaj Artur obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

 

zdjęcia


 

Spacer 22.03.2022

 

We wtorek korzystając z pogody postanowiliśmy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się świetnie.


zdjęcia


 

Dzień Wody 22 marca 2022

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Wody. Przypomnieliśmy sobie jakie właściwości ma woda i dlaczego jest tak potrzebna w codziennym życiu. Poznaliśmy również obieg wody w przyrodzie, a także wykonaliśmy eksperymenty:zmiana stanu skupienia wody i sprawdzanie co tonie a co pływa.

zdjęcia

 

Powitanie wiosny 21 marca 2022

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tym roku pogoda pozwoliła nam przywitać wiosnę w promieniach słońca. W kolorowych opaskach na głowach, z marzanną i kolorowym gaikiem wybraliśmy się do pobliskiego parku aby powitać nową porę roku i pożegnać zimę. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy, aby uczcić wiosnę, która w końcu do nas zawitała.

zdjęcia

 

Zajęcia otwarte w grupie "Wesołe Nutki" 15.03.2022

 

15 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte, które zostały nagrane aby pokazać jak pracujemy podczas zajęć dydaktycznych. Tematem zajęć była nadchodząca wiosna i jej zwiastuny. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

filmik

 

Witaminki 8.03.2022

W tym tygodniu z pomocą cioci na drugie śniadanie przygotowaliśmy pyszny i zdrowy sok z marchewki i jabłka.

zdjęcia

 

Dzień kobiet 8 marca 2022

8 marca 2022 świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy prezenty dla naszych mam. Chłopcy przygotowali również prezenty dla swoich koleżanek z grupy. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

zdjęcia

 

Urodziny Mikołaja 8.03.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Mikołaja, który skończył już 5 lat. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, prezenty i oczywiście przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Solenizantowi życzymy Sto lat!

 

 

W marcu jak w garncu 3-4.03.2022

W marcu jak w garncu - w tym tygodniu dowiedzieliśmy się co oznacza to przysłowie. Wykonaliśmy z pomocą cioci ciekawe pracę plastyczne, nauczyliśmy się wielu nowych słówek w języku angielskim i braliśmy udział w super zabawach związanych z pogodą.

zdjęcia

 

Poznajemy kosmos 25.02.2022

 

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład.  Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie. Oglądnęliśmy także film edukacyjny.

 

zdjęcia

 

"Crazy Sówka" 24.02.2022

W czwartek maluszki wybrały się do sali zabaw " Crazy Sówki". Czekało tam na nas wiele atrakcji. Zobaczcie sami jak świetnie  się bawiłyśmy.

 

zdjęcia

 

Wyjście do kina 24.02.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się do kina na bajkę pt. Misiek - ekipa na wakacjach. Pogoda sprzyjała więc do kina wybraliśmy się pieszo, a wróciliśmy autobusem MPK. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę, która bardzo nam się podobała. To był wspaniały dzień.

zdjęcia

 

Bal karnawałowy 23.02.2022

23 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem "Karnawał w Rio". Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze postacie, z uśmiechami na twarzach bawiły się do swoich ulubionych piosenek dziecięcych. Nie zapomnieliśmy także o wybraniu Króla i Królowej Balu. Był to wyjątkowy dzień który jeszcze długo będziemy wspominać. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

zdjęcia+filmik

 

Basen 18.02.2022

Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.

zdjęcia

 

W świecie bajek 14-18.02.2022

 

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata bajek. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych oraz wcielaliśmy się w postacie bajkowe.

 

zdjęcia

 

Dzień kota 17.02.2022

 

Dzisiaj w kalendarzu dzień kota. Z tej okazji przypomnieliśmy sobie informacje na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. Rozmawialiśmy o rasach kotów oraz zwyczajach. Przypomnieliśmy sobie  wszystkie "znane" koty, między innymi postaci Kota w butach.

 

zdjęcia

 

Rodzinny konkurs plastyczny

W naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny, do którego udziału zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzięki temu powstały piękne kukiełki do legendy o smoku wawelskim, których będziemy używać podczas teatrzyków w przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia filmu, jak świetnie się bawimy wykorzystując nasze prace. A laureatom gratulujemy!

zdjęcia + filmik

 

Walentynki 14.02.2022


14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

zdjęcia

 

XII edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy-wędrownicy"

 

Jak co roku nasze przedszkole było organizatorem przeglądu kolęd i pastorałek do którego udziału zapraszamy dzieci z innych przedszkoli. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników.

 

filmik


 

Zwierzęta na Antarktydzie 7-11.02.2022

 

W minionym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące Antarktydę. Każdy maluszek wykonał swojego pingwina oraz wspólnie stworzyliśmy niedźwiedzia polarnego.

 

zdjęcia

 

Dzień Pizzy 9.02.2022

 

9 lutego świętowaliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji na chwilę zamieniliśmy się w małych kucharzy i przygotowaliśmy pyszną pizzę z naszymi ulubionymi składnikami, którą ze smakiem zjedliśmy na podwieczorek.

 

zdjęcia

 

Dzień Babci i Dziadka 2022

W tym tygodniu przygotowywaliśmy niespodziankę dla naszych Babć i Dziadków z okazji ich minionego święta. Zapraszamy do oglądania!

zdjęcia

filmik

 

Urodziny Antka 3.02.2022

3 lutego świętowaliśmy 5 urodziny Antosia. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


zdjęcia

 

Urodziny Timy

 

W zeszłym tygodniu wraz z Tymurem świętowaliśmy jego urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów.

Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!


zdjęcia


 

Urodziny Zuzi 4.01.2022


4 stycznia świętowaliśmy urodziny Zuzi. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


zdjęcia


 

Zimowy spacer 21.01.2022

Huhu ha nasza zima zła!!! W piątek wybraliśmy się na spacer do parku. Mimo niskiej temperatury świetnie bawiliśmy się na śniegu.

zdjęcia

 

Praca plastyczna - Bałwan 12.01.2022

Śniegu za oknem ostatnio brak ale mróz nie odpuszcza, więc w tym tygodniu robiliśmy bałwanki w ramach pracy plastycznej. Przykleja liśmy kolejno elementy według instrukcji cioci i dorysowaliśmy oczka i guziki. Kto wie, może jeszcze uda nam się ulepić prawdziwego bałwana tej zimy?

zdjęcia

 

Urodziny Antosia 22.12.2021

W środę świętowaliśmy 3 urodziny Antosia. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Kolędowanie i nasza Wigilia 22,23.12.2021


W ostatnim czasie przedszkolaki przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie uczyliśmy się kolęd i świątecznych piosenek. Dzisiaj chcemy złożyć życzenia naszym najbliższym śpiewając. Zapraszamy do obejrzenia filmu :-) Wesołych Świąt!

filmik i zdjęcia

 

Urodziny Oskara 21.12.2021

Dzisiaj Oskar obchodził swoje 4 urodziny, razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw z chustą animacyjną, pysznego torta oraz wielu wspaniałych życzeń. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla solenizanta!

zdjęcia


 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników 20.12.2021

 

Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw oraz pomarańczy.  Dzieci z pomocą cioci ozdobiły świąteczne pierniczki których spróbujemy zasiadając do Wigilii w przedszkolu. Już nie możemy się doczekać :)

 

zdjęcia

 

6.12-10.12.2021


Ostatnie dni mijały nam na przygotowaniach prezentów i ozdób świątecznych dla rodziców z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

zdjęcia

 

Zabawy na śniegu 10.12.2021

W końcu spadł śnieg i udało nam się spędzić chwilę bawiąc się białym puchem. Przedszkolaki uwielbiają zabawy zimowe na świeżym powietrzu. Tym razem rzucaliśmy śnieżkami do celu. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Spotkanie z Mikołajem 6.12.2021

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy  bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

zdjęcia

 

Sala zabaw "Crazy Sówka" 2.12.2021

W czwartek wybraliśmy się do sali zabaw "Crazy Sówki ". Czekało tam na nas wiele atrakcji. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, zobaczcie sami.

zdjęcia

 

Spotkanie z Górnikiem 29 listopada 2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Udało nam się również przebrać w strój górnika. Po przemiłym spotkaniu podziękowaliśmy górnikowi wręczając mu wykonaną przez nas laurkę.


zdjęcia

 

Andrzejki 26.11.2021


W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

zdjęcia


 

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną przytulankę i razem z nią świętować ten szczególny dzień. Były tańce, zabawy, wspólne zdjęcia i mnóstwo radości. A po zakończonej zabawie przygotowaliśmy dla naszych milusińskich piknik w naszej sali. To był bardzo udany dzień!

zdjęcia

 

Tramwajem do Mistrzejowic 17.11.2021


W dniu 17 listopada 2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

zdjęcia

 

11 listopada - Święto Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

filmik

zdjęcia

 

Kraków-moja mała ojczyzna 2-5.11.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim był Kraków. Udawaliśmy wiedzę na temat krakowskich zabytków, słuchaliśmy legend krakowskich i przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematyką naszego miasta.

zdjęcia

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek 5.11.2021

W dniu 5 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki nt ulubionych bohaterów z bajek, przygotowaliśmy kolorowe maski z ulubionymi postaciami. Zabawy w tym dniu uwieńczyliśmy przebierankami, dzięki którym moglibyśmy się poczuć jak bohaterowie ulubionych bajek.

zdjęcia

 

Jesienna pogoda 25-29.10.2021

W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy różne zjawiska przyrodnicze - dowiedzieliśmy się dlaczego jesienią ubywa dnia oraz na czym polega obieg wody w przyrodzie. Nie zabrakło różnych ciekawych eksperymentów np. jakie przedmioty toną a które utrzymują się na wodzie i dlaczego, oraz zabawy w prognozę pogody.

zdjęcia

 

Dzień dyni 29.10.2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić  "dzień dyni". W naszym przedszkolu święto to, obchodziliśmy w piątek 29 października. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej bardzo wiele dań np. pieczywo, zupę, babeczki, soki.

zdjęcia

 

Jesienny spacer 28.10.2021

W czwartek wybraliśmy się na długi spacer do pobliskiego parku. Podziwialismy piękno obecnej pory roku oraz jakie piękne i kolorowe liście spadają z drzew. Oczywiście nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, bo kto nie lubi poskakać w stercie liści. Mieliśmy okazję spotkać również wiewiórkę, która gromadziła zapasy na zimę.

zdjęcia

 

Święto kolorów 22.10.2021

22 października 2021 w kalendarzu to Dzień Kolorów. I my w przedszkolu świętowaliśmy. Nazywaliśmy kolory zarówno po polsku jak i hiszpańsku i angielsku, bawiliśmy się z kolorową chustą animacyjną a na koniec utrwalając nazwy barw jesieni przygotowaliśmy wspólnie przepiękną Panią Jesień.

zdjęcia

 

Jesienne wierszowanie 20.10.2021

W środę 20 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. : "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom gratulujemy cudownych występów.
Wielkie brawa!

filmik

 

Zabawy z piłką i na zjeżdżalni w przedszkolnym ogródku 19.10.2021

zdjęcia

 

 

 

Krakowski Rynek 19.10.2021

W dniu 19 października przedszkolaki z grupy "Wesołe nutki" wybrały się na spacer po krakowskim rynku. Spacerując przypomnieliśmy sobie nazwy głównych zabytków, które znajdują się na rynku oraz legendy z nimi związane. Nie zabrakło również obwarzanków, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem.

zdjęcia

 

Basen 15.10.2021


Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.


zdjęcia


 

Dzień mycia rąk 15.10.2021

15 października w naszym przedszkolu obchodzony był dzień mycia rąk. Tego dnia ciocie uświadomiły nam jak ważne znaczenie w naszym życiu ma codzienne mycie rąk. Rozmawialiśmy na temat zarazków, bakterii i wirusów,  które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 13.10.2021

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Podczas zabawy urodzinowej bawiliśmy się z chustą animacyjną i tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek. Potem przyszedł czas na gromkie 100 lat i pyszny tort. To była udana impreza!

zdjęcia

 

"Jesień w parku i w lesie" 11.10-15.10.2021

W ramach realizacji tematu, który obowiązywał w tym tygodniu w naszym przedszkolu "Jesień w parku i w lesie" utrwalaliśmy nazwy owoców drzew leśnych i nazwy zwierząt zamieszkujących w lesie. Z pomocą nazw darów jesieni uczyliśmy się wartości rytmicznych. Poznaliśmy ćwierćnutę, ósemki i szesnastki.

zdjęcia


 

Ludziki z warzyw 7.10.2021

 

W tym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Rozmawialiśmy o owocach i warzywach, które zbieramy jesienią. Razem z naszymi ciociami przygotowaliśmy z nich kolorowe ludziki, które następnie zabraliśmy do domu. Prawda, że ładne?

 

zdjęcia

 

Basen 8.10.2021

W piątek pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

zdjęcia

 

Jesienny spacer 4.10.2021

Korzystamy z pięknej pogody, wybraliśmy się na dłuższy spacer w poszukiwaniu darów jesieni takich jak kasztany, żołędzie i szyszki. Nie zabrakło również odrobiny zabawy z piłką oraz malowania kredą.

zdjęcia


 

 

Dzień Chłopaka 30.09.2021

W czwartek świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczyły drobne upominki, z których chłopcy bardzo się ucieszyli. Nie zabrakło również tańców i wspólnych zabaw. To był naprawdę udany i niezapomniany dzień.

zdjęcia


 

Urodziny Milenki 1.10.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Milenki, która kończyła 3 latka. Wspólnie przygotowaliśmy dla niej piękną laurkę. Podczas zabawy urodzinowej tańczyliśmy, bawiliśmy się z chustą animacyjną. Nie zabrakło oczywiście tortu i prezentów dla naszej solenizantki. Życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Poznajemy smaki 28.09.2021

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się jak dbać o siebie i swoje ciało. Na zajęciach mieliśmy okazję doświadczyć smaków różnych przypraw aby dowiedzieć się jaki on jest - kwaśny, słodki, słony, ostry, gorzki. Po naszych uśmiechach można wnioskować, że było to super doświadczenie. Przypomnieliśmy sobie również zasady dokładnego mycia rąk oraz piramidę zdrowego odżywiania.

zdjęcia

 

Wycieczka do Dobczyc - Powitanie jesieni 23.09.2021

Lato skończyło się i rozpoczęła się nowa pora roku. Podczas wycieczki do Dobczyc poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Zwiedziliśmy także zamek i skansen w Dobczycach, śpiewaliśmy jesienne piosenki oraz bawiliśmy się na placu zabaw. To był bardzo udany dzień!

Dobczyce - zdjęcia


 

Pasowanie na Przedszkolaka 21.09.2021

Nadszedł czas aby powitać w gronie przedszkolaków dzieci, które dołączyły do nas w nowym roku szkolnym. Z tej okazji odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Były piosenki, wiersze i uroczysta przysięga. Wszystkie nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty.

Pasowanie na Przedszkolaka - filmik


 

Straż miejska 24.09.2021

W tym tygodniu odwiedzili nas strażnicy ze Straży Miejskiej w Krakowie, którzy opowiedzieli nam o zasadach ruchu drogowego. Razem z nimi przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych znaków drogowych i tego jak należy się zachowywać kiedy widzimy je w pobliżu. Strażnicy przynieśli nam piękne odblaski które mogliśmy potem zabrać do domu.

Straż miejska - zdjęcia

 

Zajęcia taneczne 20.09.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu bo odbyły się pokazowe zajęcia taneczne prowadzone przez pana Maćka. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zajęcia będą odbywały się w naszym przedszkolu na stałe od października.


 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2021

Z okazji dnia przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyła się dyskoteka, podczas której rozbrzmiewały dziecięce przeboje. Były również zabawy z chustą a także kino dla przedszkolaków. Wszystkie towarzyszył świetny humor, a zabawa była naprawdę udana.


 

4 Urodziny Julka 22.09.2021

Dzisiaj świętowaliśmy wspólnie z Julkiem 4 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i wesołe tańce. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

 

3 Urodziny Ani 14.09.2021

Dzisiaj świętowaliśmy wspólnie z Anią jej 3 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i wesołe tańce. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.


 

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2021

15 września międzynarodowy dzień kropki. Oglądanie filmu z którego dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki. Wspólne wykonanie pracy plastycznej oraz plakatu z wykorzystaniem kropek. Dzieci tego dnia były ubrane w kropki oraz otrzymały opaski które zabrały do domu.


 

Spacer 14.09.2021

14 września wybraliśmy się na spacer w celu utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Zapoznaliśmy się z wyglądem podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacją świetlną


 

5 urodziny Natalki

Natalka obchodziła swoje 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Natalce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.


 

Zabawy w ogrodzie 9.09.2021

Korzystamy z pogody, zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz malowanie kredą w parku.


 

Zajęcia pokazowe z robotyki 8.09.2021

W tym tygodniu mieliśmy okazje uczestniczyć w zajęciach pokazowych z robotyki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.


 

Przedstawienie pt. "Jeż" 7.09.2021

We wtorek 7 września mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralna, która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt. :"Jeż". Spektakl wszystkim bardzo się podobał.

 

Zabawy w przedszkolu 6.09.2021

Robimy babki i lepimy zwierzątka z piasku kinetycznego oraz plasteliny :)


 

Pierwsze dni września

Pierwszy tydzień września to wyjątkowy czas w przedszkolu. Wróciliśmy po wakacyjnej przerwie i w tym tygodniu przypomnieliśmy sobie zasady panujące w przedszkolu. Przygotowaliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka. Nie zabrakło wspólnych zabaw. Było dużo radości i uśmiechu.


 

Urodziny Niny 6.08.2021

W piątek świętowaliśmy wspólnie z Niną jej 7 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Po wspólnej zabawie wręczyliśmy solenizantce przepiękny prezent. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

 

Eksperymenty 5.08.2021

W minionym tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w małe laboratorium. Przedszkolaki brały udział w różnych doświadczeniach fizycznych i chemicznych. Dowiedziały się jak z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku przeprowadzić ciekawe eksperymenty.

 

Urodziny Kuby 4.08.2021

Dzisiaj wraz z Kubą świętowaliśmy jego urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Robimy przetwory 3.08.2021

We wtorek wspólnie z Ciocia nauczyliśmy się robić przetwory. Młodsze dzieci zrobiły pyszny kompot ze śliwek, a starsze dzieciaki dzielnie poradziły sobie z kiszeniem ogórków.

 

Praca plastyczna 30.07.2021

W piątek przedszkolaki wykonały lemoniady z przygotowanych wcześniej materiałów.

 

Sałatka owocowa 29.07.2021

W czwartek w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały zdrowy podwieczorek. Z przyniesionych owoców powstała przepyszna sałatka owocowa, która została zjedzona ze smakiem.

 

Wycieczka do muzeum lotnictwa 27.07.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych, zabytkowych samolotów i przyglądnąć się im z bliska.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego 27.07.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

Święto kolorów 20.07.2021

We wtorek w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto kolorów. Przedszkolaki wykonały kolorowe motyle przy pomocy farb, nie zabrakło także tańców i zabaw z chustą animacyjną do ulubionych piosenek. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Tramwajem do Mistrzejowic 9.07.2021

W dniu 9 lipca 2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Urodziny Ewusi 1.07.2021

Ewa obchodziła swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Urodziny Kubusia 30.06.2021

Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Clase de español 30.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć z języka hiszpańskiego :)

 

Wakacyjne dni w przedszkolu - grupa Motylków.

"Przyszło do nas lato, kolorowe lato..."

 

Rabkoland 17.06.2021

Dzisiaj czekała nas szalona przygoda. Wybraliśmy się na wycieczkę do parku rozrywki "Rabkoland". Bawiliśmy się wspaniale.

 

"bo w przedszkolu fajnie jest..."

Tak bawiliśmy się cały rok :)

 

Zajęcia z robotem

Podczas zajęć z robotem Photon dzieci uczą się programowania. W minionym tygodniu doskonaliliśmy umiejętność poruszania się nim od jednego punktu do drugiego sterując za pomocą tabletu. Zajęcia przysporzyły dzieciom dużo radości i uśmiechu. Efekty starań przedszkolaków można zobaczyć na krótkim filmie.

zajęcia z robotem

 

 

English lesson 22.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć z języka angielskiego.

j.angielski

 

Wycieczka do Rabki 16-18.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Rabka 16-18.06.2021

 

Wycieczka do Kopytkowa 8.06.2021

W słoneczny wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzyńca Kopytkowo. W czasie pobytu mieliśmy okazje zwiedzić mini-zoo i poznać bliżej jego mieszkańców. Nie zabrakło w tym dniu  również zabaw na świeżym powietrzu oraz pieczenia kiełbaski na ognisku. Bawiliśmy się wspaniale. Radości nie było końca.

 

Wycieczka do Rabkolandu 17.06.2021


Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do Rabkolandu. Jak wiadomo, wszystkie dzieci uwielbiają zabawę a tutaj nie da się nudzić.

Bardzo dzielnie i z uśmiechami na twarzach korzystaliśmy z atrakcji parku rozrywki.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Rabkoland ;)

 

Zajęcia dodatkowe

Zapraszamy do obejrzenia filmików z zajęć sportowych oraz robotyki.

zajęcia sportowe

robotyka

 

Dzień dziecka 1.06.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, bawiły się na dyskotece. Dzień pełen radości zakończył się wizyta w "kinie przedszkolnym", w którym nie mogło zabraknąć popcornu. Każdy przedszkolak otrzymał również upominek Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca.

 

Mały inżynier 28.05.2021

Tak pracowaliśmy podczas zajęć Małego Inżyniera w ubiegły piątek.

 

Robimy wulkan 28.05.2021

W naszym przedszkolu zawsze jest ciekawie i magicznie. Tym razem wspólnie z ciocią przygotowaliśmy wulkan, który wybuchał pomarańczową lawą. Każdy z nas mógł pomóc podczas przygotowań do tego doświadczenia, a potem wspólnie obserwowaliśmy reakcję jaka zaszła po zmieszaniu ze sobą odpowiednich składników.

 

Dzień Mamy i Taty

Zapraszamy na przedstawienie z okazji dnia Mamy i Taty.

Film od maluszków

Zdjęcia - Maluszki

Film od średniaków

Zdjęcia - Średniaki

Miłego oglądania!

 

Urodziny Kai 21.05.2021

Kaja obchodziła swoje 4 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Jubilatce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Dzień pielęgniarki 12.05.2021

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka. Opowiedziała nam o swoim zawodzie - jakie czynności wykonuje i czym charakteryzuje się jej praca. Pani pielęgniarka przyniosła ze sobą akcesoria, których używa w swojej pracy. Podczas spotkania uczyliśmy się bandażować rękę, a także mogliśmy usłyszeć za pomocą stetoskopu jak bije nasze serduszko. Potem wykonaliśmy pracę plastyczną.

 

Tajemnice książek 14.05.2021

W tym tygodniu odkrywaliśmy tajemnice książek – dowiedzieliśmy się skąd się biorą książki, a także co to jest księgarnia i biblioteka. Był to czas, w którym opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach. Grupa motylków wykonała pracę plastyczną, związana z jednym z ulubionych przez dzieci bohaterów bajki-Pinokio.

 

W krainie muzyki 7.05.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu była muzyka. Przypominaliśmy sobie nazwy instrumentów i tworzyliśmy instrumentacje do różnych utworów. Udało nam się również samodzielnie wykonać instrumenty i zagrać na nich do utworu Leo Delibesa "Pizzicato" podczas koncertu dla młodszych dzieci. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

Muzyka 6.05.2021

W minionym tygodniu udaliśmy się do krainy muzyki. Poznawaliśmy nieznane dotąd mam instrumenty, a także utrwalaliśmy nazwy tych już poznanych. Bawiliśmy się w orkiestrę, a także kształtowaliśmy wrażliwość słuchową poprzez odgadywanie dźwięków. Wykonaliśmy także własne instrumenty z niepotrzebnych już przedmiotów, a co najważniejsze, świetnie się przy tym razem bawiliśmy.

 

Dzień strażaka 4.05.2021

4 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca strażaków i jakie przedmioty są potrzebne do wykonywania tego zawodu. Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy do straży pożarnej i obejrzeliśmy film przedstawiający specyfikę pracy strażaków.

 

Urodziny Filipka 30.04.2021

Dzisiaj swoje 5 urodzinki świętował Filipek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Majowe święta 30.04.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz wykonaliśmy flagi, które potem zabraliśmy ze sobą do domu.

 

Dbamy o przyrodę 30.04.2021

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym co powinniśmy robić na co dzień, aby nasza planeta Ziemia była w dobrej formie. Poznaliśmy sposoby dbania o środowisko, dowiedzieliśmy się co to jest recykling, a także przypomnieliśmy sobie jak należy segregować śmieci. Przedszkolaki wykonały również ciekawe prace plastyczne.

 

Wiosenne spacery 29.04.2021

W minionym tygodniu mieliśmy kilka słonecznych dni. Wykorzystaliśmy je na zabawy w parku.

 

Kolorowe zabawki - praca plastyczna 23.04.2021

W minionym tygodniu weszliśmy w świat kolorów. Utrwalaliśmy nazywa kolorów zarówno po angielsku jak i po hiszpańsku. Dowiedzieliśmy się jakie mamy kolory podstawowe oraz pochodne. Przedszkolaki z grupy motylków wykonały pracę plastyczna "Kolorowe zabawki" przy pomocy farb. Poznaliśmy także zjawisko jakim jest tęcza. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

 

Tęcza - eksperyment 23.04.2021

Będąc w tym tygodniu w temacie kolorów i tęczy, uczyliśmy się jakie są kolory podstawowe i pochodne. Jednym ze sposobów na sprawdzenie jaki kolor powstanie po wymieszaniu dwóch barw było przeprowadzenie eksperymentu. Po wymieszaniu się farb w szklankach powstała nam piękna tęcza. Nazwy kolorów utrwaliliśmy zarówno po angielsku jak i po hiszpańsku.

 

Tęcza - praca plastyczna 23.04.2021

W tym tygodniu weszliśmy do świata kolorów. Dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza i jakie kolory się na nią składają. Jednym z zadań było wykonanie pracy plastycznej. Wszystkie przedszkolaki z grupy Nutek z zaangażowaniem pracowały nad swoimi tęczami, które teraz ozdabiają naszą przedszkolną szatnię.

 

Dzień ziemi 22.04.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, co możemy zrobić aby żyło nam się na niej przyjemniej. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Przedszkolaki wykonały wspaniały plakat właśnie z tej okazji, a także oglądnęły film edukacyjny podczas którego dowiedziały się jak należy dbać o naszą planetę.

 

Urodziny Zuzi 21.04.2021

W naszym przedszkolu często świętujemy urodziny. Tym razem solenizantką była Zuzia, która skończyła 5 lat. Był tańce, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane oraz oczywiście prezent i przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawili. Zuzi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Poznajemy życie pszczół 21.04.2021

W minionym tygodniu odwiedziła nas Ciocia Zuzia, która opowiadała nam o pszczołach. Dowiedzieliśmy się kim jest i jak wygląda praca pszczelarza, jak powstaje miód, a także mieliśmy okazję obejrzeć i sprawdzić jak pachnie prawdziwy plaster miodu wyjęty prosto z ula!

 

Śniadanie Wielkanocne 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego 26.03.2021

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu Wielkanocnego pt.: "Zajączek Wielkanocny" adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

 

Przygotowania do świąt 25.03.2021

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo - uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych - sialiśmy rzeżuchę, malowaliśmy koszyczki, ozdabialiśmy zajączki wielkanocne. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

 

Zakładamy ogródek 24.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

Urodziny Bartusia 23.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Bartuś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Praca plastyczna - Ogródek 23.03.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim były porządki w ogrodzie. Przypomnieliśmy sobie jakie warzywa można uprawiać w swoim ogródku i jak należy o nie dbać. Praca plastyczna którą wykonaliśmy to "Ogródek warzywny", w którym wyrosły marchewki i kapusta.

 

Urodziny Filipa 22.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Filip. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Powitanie wiosny 19.03.2021

Tego dnia wybraliśmy się do pobliskiego parku aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Z kolorowymi opaskami na głowie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Polewaliśmy wodą Marzannę na znak pożegnania zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

 

Urodziny Kubusia 19.03.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Wspólnie przygotowaliśmy dla naszego kolegi piękne laurki i prezent. Były tańce, bańki mydlane, "Sto lat" i oczywiście przepyszny tort.

 

Urządzenie elektryczne 12.03.2021

Przez cały tydzień przedszkolaki rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci poznały urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, komputer, lampka. Rozpoznawały urządzenia na obrazkach, naśladowały ich pracę oraz rozpoznawały dźwięki jakie wydają. Przedszkolaki wiedzą już, że prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny. Wykonały też bardzo ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień kobiet 8.03.2021

W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim ciociom. Nie obyło się bez wspólnych tańców, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i uśmiech.

 

Urodziny Mikołaja 5.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Mikołaj. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Wiosenna praca plastyczna 3.03.2021

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Podczas przedwiosennych spacerów udało nam się odnaleźć pierwsze zwiastuny nadchodzącej nowej pory roku - przebiśniegi. Po powrocie do przedszkola wykonaliśmy pracę plastyczną o tej tematyce.

 

Dzień dinozaura 26.02.2021

W ubiegły piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Każdy przedszkolak wykonał swój własny emblemat przyjaciela dinozaura. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu tych pradawnych zwierząt. Nie zabrakło również zabaw.

 

Poznajemy kosmos 25.02.2021

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład. Podczas zajęć układaliśmy rakiety z figur geometrycznych, bawiliśmy się w lot rakietą, a także zamienialiśmy się w ufoludki. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie. Oglądnęliśmy także film edukacyjny.

 

Programowanie 24.02.2021

W ubiegłym tygodniu podczas zajęć z wykorzystaniem robota Photon przedszkolaki uczyły się poruszać robotem po specjalnej macie do kodowania. Zadaniem przedszkolaków było dotarcie od jednego punktu do drugiego planując ruchy robota na tablecie. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.

 

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 13.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez nasze Przedszkole XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek
"Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ. Do zobaczenia za rok.

 

W świecie bajki 19.02.2021

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bohaterach naszych ulubionych bajek. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne oraz na moment zamieniliśmy się w ulubione postaci.

 

W starym kinie 18.02.2021

W ramach realizacji tematu tygodnia o bajkach w naszym przedszkolu odbył się pokaz bajek retro - przedszkolaki obejrzały 3 bajki znane z dzieciństwa ich rodziców. Na ekranie pojawiły się "Przygody Koziołka Matołka", Miś Coralgol" i "Zaczarowany ołówek". Nie zabrakło popcornu jak w prawdziwym kinie.

 

Chatka na kurzej łapce 17.02.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu tematem przewodnim był świat bajek. Przedszkolaki przypomniały sobie znane im bajki, a także wysłuchały tych których jeszcze dotąd nie znały. Jedną z nich była bajka "Dzikie gęsi". Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki przygotowały pracę plastyczną.

 

Walentynki 12.02.2021

12 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

Programowanie 11.02.2021

W naszym przedszkolu zamieszkał koleiny robot. Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym - który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Podczas pierwszych zajęć uczyliśmy się poruszać robotem i omijać przeszkody. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zajęć.

 

Pingwinki 10.02.2021

W minionym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące Antarktydę. Każdy przedszkolak wykonał swojego pingwina wykorzystując plastikową butelkę.

 

Dzień pizzy 9.02.2021

9 lutego świętowaliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji na chwilę zamieniliśmy się w małych kucharzy i przygotowaliśmy pyszną pizzę z naszymi ulubionymi składnikami, którą ze smakiem zjedliśmy na podwieczorek.

 

Praca plastyczna 5.02.2021

Przedszkolaki z grupy "Motylki" w ubiegłym tygodniu, w ramach przygotowania do balu karnawałowego wykonały kolorowe maski.

 

Urodziny Natalki 4.02.2021

W minionym tygodniu Natalka obchodziła swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Natalce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Bal karnawałowy 3.02.2021

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

 

Sporty zimowe 29.01.2021

W minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie bawić się na lodzie i śniegu. Poznaliśmy zimowe dyscypliny sportowe i dowiedzieliśmy się jakie atrybuty są potrzebne do ich uprawiania. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

 

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawsza budowlę z klocków.

 

Urodziny Antosia 27.01.2021

Dzisiaj swoje urodziny świętował Antoś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Orkiestra 26.01.2021

W przedszkolu często bawimy się w orkiestrę grając na instrumentach do znanych utworów klasycznych lub ulubionych piosenek z przedszkolnego repertuaru. Bawiąc się w ten sposób uczymy się nazywać instrumenty, na których gramy a także dźwięki, jakie wydają.

 

Urodziny Weroniki 26.01.2021

W naszym przedszkolu często świętujemy urodziny. Tym razem solenizantką była Weronika, która skończyła 5 lat. Był tańce, zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane oraz oczywiście prezent i przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My  wasi wnuczkowie również pamiętamy

i swoich najbliższych na film zapraszamy."

 

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Film znajduje się tutaj.

 

Dzień babci i dziadka 19.01.2021

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia on-line oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami. Wykonaliśmy również portrety.

 

Zajęcia sportowe 18.01.2021

Po dłuższej przerwie dzisiaj wróciliśmy na zajęcia sportowe. Zobaczcie jak się bawiliśmy.

 

Upominki dla babci i dziadka 14.01.2021

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami dlatego też, przedszkolaki wykonały upominki dla najbliższych. Dzieci stworzyły podarunki wykorzystując masę porcelanową oraz kolorowe elementy z papieru.

 

Śnieżynki 13.01.2021

W minionym tygodniu przedszkolaki wykonały pracę plastyczna pt."Śnieżynka" wykorzystując bibułę oraz kolorowe elementy z papieru.

 

Pory roku 8.01.2021

W minionym tygodniu przypominaliśmy sobie następstwa pór roku, jak również ich charakterystyczne cechy. Wykonaliśmy grupową pracę plastyczna pt.  "Pory roku" Popołudniu chętne przedszkolaki wykonały kolorowe zawieszki.

 

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

 

Urodziny Oskarka 21.12.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Oskarek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Zimowe prace plastyczne

Zapraszamy do obejrzenia galerii pracy plastycznych naszych zdolnych przedszkolaków.

 

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Film znajduje się tutaj.

 

Zima zima 17.12.2020

W końcu nadeszła upragniona zima. Dzieci poznały w tym tygodniu zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy. Przypomniały sobie, jak należy się ubrać, gdy jest zimno na dworze, a także wykonały pracę plastyczne o tematyce zimowej. Przedszkolaki przygotowały również świąteczne upominki dla swoich najbliższych.

 

Jasełka 16.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań już niedługo będzie można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Przygotowania do świąt 11.12.2020

Z racji tego że Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do świąt oraz jak mogą pomóc w tym swoim rodzicom. Był to również czas prób do przedstawienia świątecznego dla bliskich. Przedszkolaki przygotowały dla również upominki oraz kartki świąteczne dla najbliższych. Dzieci wykonały też ciekawe pracę plastyczne, wykonały kolorowy łańcuch na choinkę.

 

Zabawy konstrukcyjne 11.12.2020

Przedszkolaki bardzo lubią budować z klocków i często tworzą różne ciekawe budowle. Minione piątkowe popołudnie spędziliśmy na konstruowaniu nowych budowli z drewnianych klocków.

 

Poznajemy twórczość Mozarta 10.12.2020

Jak co miesiąc w naszym przedszkolu dzieci poznają słynnych kompozytorów. W tym tygodniu przedszkolaki zapoznały się twórczością oraz życiorysem słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Poznały najpopularniejsze utwory, a także wykonały portret artysty.

 

Zajęcia taneczne 10.12.2020

Podczas zajęć tanecznych przedszkolaki poznają nowe tańce i utrwalają kroki do tych poznanych wcześniej. Dzieciaki, pod okiem pana Maćka, bardzo chętnie ruszają do tańca podczas zajęć i wychodzi im to naprawdę świetnie.

 

Zajęcia manualne 8.12.2020

W ubiegłym tygodniu znaleźliśmy czas na ćwiczenia manualne. Chętne przedszkolaki wykonały bransoletki z koralików.

 

Skarpetka za prezenty 7.12.2020

Mikołaj był, zostawił prezenty, a my wspominając go przygotowaliśmy pracę plastyczną zatytułowaną "Skarpeta na prezenty". Zadaniem przedszkolaków było ozdobienie skarpety gotowymi elementami. Jak wyszło? Oceńcie sami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2