Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Witamy w nowym roku przedszkolnym. Czeka nas kolejny rok wspaniałej przygody. Zapraszamy wszystkie dzieci. Oto kilka rad na dobry początek.

Czytaj

Zostań naszym znajomym na

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Bezpieczni na drodze 13.09.2019

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Również o tym jak poruszać się w ruchu drogowym. Poznawaliśmy znaki, ćwiczyliśmy bezpieczne przejście przez jezdnię.

 

Urodziny Niny 13.09.2019

Dzisiaj świętowaliśmy razem z Ninką jej 5 urodziny. Była wspólna zabawa, tańce, uściski i serdeczne życzenia. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym torcikiem. Życzymy Nince wiele radości i spełnienia marzeń.

 

Przedstawienie "Wesołe przedszkole" 12.09.2019

Dzisiaj odwiedził nasze przedszkole teatr lalek z przestawieniem "wesołe przedszkole". Zabawna historia przypomniała nam o tym, co robić, aby być zdrowym oraz najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

 

Urodziny Neli 13.09.2019

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Neli. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezent i mocno ją uściskaliśmy. Wiele radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Urodziny Filipka 9.09.2019

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Filipa. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezent i mocno go  uściskaliśmy. Wiele radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Zajęcia kodowania 5.09.2019

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w pokazowych zajęciach z kodowania i programowania. Zadania, które wykonywaliśmy doskonalą umiejętność logicznego myślenia praz zdolności matematyczne. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły nam dużo radości.

 

Pierwsze chwile 6.09.2019

Rozpoczął się kolejny rok w przedszkolu. Pierwszy tydzień wypełniły nam wspólne zabawy, zajęcia i spacery. Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych chwil spędzonych w przedszkolu.

 

Urodziny Natalki

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Natalki. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezent i mocno ją uściskaliśmy. Wiele radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Natalka przyniosła dla każdego z nas kolorowy balonik. Dziękujemy. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Rabkoland 3.07.2019

Z okazji rozpoczęcia wakacji wybraliśmy się dzisiaj na całodzienną wycieczkę do wesołego miasteczka Rabkoland. Czekało tam na nas wiele atrakcji - karuzele, huśtawki, gabinet luster, młyńskie koło i wiele innych. Zabawa udała się wspaniale i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów.

 

Urodziny Kubusia

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Kubusia. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezent i mocno go  uściskaliśmy.  Wiele radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Wycieczka do osady młynarskiej 26.06.2019

Dzisiaj przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do osady młynarskiej Boroniówka. Mieliśmy okazję zwiedzić  stary młyn, który uruchamiany jest kołem wodnym i zobaczyć z bliska jak z ziaren powstaje mąka. Poznaliśmy też proces powstawania chleba "od ziarenka do bochenka". Największą atrakcją było jednak samodzielne przygotowywanie pysznej, słodkiej chałki.

 

Dzieci świata 5.06.2019

W tym tygodniu poznawaliśmy zwyczaje dzieci z różnych stron świata. Bardzo podobały nam się zadania przygotowane przez ciocie takie jak  jedzenie ryżu pałeczkami, rozpoznawanie przypraw a także przebieranie się w kolorowe stroje.

 

Poznajemy zasady prawidłowego mycia rąk 30.05.2019

Każdy przedszkolak dobrze wie jak ważna jest higiena. dzisiaj przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce, oraz dlaczego jest to aż tak ważne dla naszego zdrowia.

 

Święto Krakowa

W tym tygodniu swoje święto obchodzi nasze piękne miasto Kraków. Z tej okazji dowiedzieliśmy się jakie są symbole naszego miasta, a także przypomnieliśmy sobie Krakowskie zwyczaje, legendy, najważniejsze miejsca.

 

Urodziny Agatki

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Agatki. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezent i mocno ją  uściskaliśmy.  Wiele radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy Agatce spełnienia marzeń.

 

Dzień Mamy i Taty 27.05.2019

Dzisiaj świętowaliśmy dzień Mamy  i Taty. Z wielkim przejęciem zaprezentowaliśmy przygotowywane przez ostatnie tygodnie przedstawienie. Tym razem zaprosiliśmy rodziców do wspólnej podróży po Polsce. Mimo małej tremy wszystko udało się wspaniale. Dziękujemy rodzicom za przybycie i za wszystko co dla nas robią każdego dnia.  Kochamy Was.

 

Dzień dziecka 31.05.2019

Juz jutro w kalendarzu dzień najważniejszych ludzie na świecie - dzień dziecka. Z tej okazji w przedszkolu urządziliśmy dyskotekę. Przyszliśmy do przedszkola w kolorowych przebraniach i w rytm naszych ulubionych przebojów tańczyliśmy , braliśmy udział w zabawach i konkursach.  Nie zabrakło tez upominków dla wszystkich dzieciaków. To był naprawdę szalony dzień dziecka.

 

Przedstawienie "Król Maciuś"

Dzisiaj kolejny raz nasze przedszkole zamieniło się w teatr za sprawą wizyty aktorów z O! Teatru. Przedstawienie o mądrym królu Maciusiu, bardzo nam się podobało.  Świetnie się bawiliśmy śledząc jego przygody i mogąc wziąć udział w tym przedstawieniu.

 

Wiosenna łąka 10.05.2019

Temat o wiosennej łące okazał się wyjątkowo ciekawy. Rozpoznawaliśmy owady po dźwiękach, poznaliśmy cykl rozwojowy motyla, grupowaliśmy motylki, pisaliśmy literki, czytaliśmy, a na koniec wybraliśmy się w plener.

 

Urodziny Hani

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Hani.  Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezent i mocno ją  uściskaliśmy.  Wiele radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy Hani spełnienia marzeń.

 

Urodziny Kai 26.04.2019

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Kaja. Złożyliśmy jej serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy głośne sto lat, a po wspólnej, szalonej zabawie zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy spełnia marzeń.

 

Strażnicy ziemi 26.04.2019

Podsumowaniem tygodniowego tematu o ekologii było wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Wybraliśmy się na spacer po najbliższej okolicy, aby zadbać o przyrodę. Jako strażnicy ziemi pozbieraliśmy i posegregowaliśmy śmieci. Każdy przedszkolak dobrze wie jak dbać o przyrodę.

 

Anikino 24.04.2019

Dzisiaj młodsze przedszkolaki odwiedziły krainę dziecięcych zabaw "Anikino".  Zabawa udała się wspaniale. Nasze zwinne dzieciaki z łatwością wspinały się na drabinki, huśtały na linach i zjeżały z wysokich zjeżdżalni do basenu pełnego kulek.

 

Warsztaty lalkowe 18.04.2019

Dzisiaj po raz kolejny w tym roku odwiedzili nas aktorzy teatru O!rety. tym razem  zaprosili nas do udziału w warsztatach, na których mogliśmy zobaczyć z bliska lalki, które grają w przedstawieniach teatralnych. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił i odgrywać różne scenki z użyciem kukiełek, pacynek i marionetek. To było bardo ciekawe doświadczenie.

 

Wielkanocne śniadanie 17.04.2019

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Mali ogrodnicy 12.04.2019

W tym tygodniu rozmawialiśmy o wiośnie w ogrodzie. Postanowiliśmy zabawić się w ogrodników i sami zasialiśmy zasiać roślinki. Teraz będziemy je pielęgnować  i obserwować jak rosną.

 

Kodowanie

Bardzo lubimy zabawę w kodowanie. Dzięki niej uczymy się liczyć, koncentrować uwagę. Doskonalimy również zdolność rozumienia poleceń w j angielskim.

 

Szachy 22.03.2019

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach szachowych. Podczas zajęć poznaliśmy bliżej tą ciekawą grę. Przyjrzeliśmy się bliżej szachownicy i figurom, które się na niej poruszają.

 

Wiosenny bal 21.03.2019

W kalendarzu nareszcie pierwszy dzień wiosny. Do naszego przedszkola też zawitała dzisiaj ta radosna pora roku. Przedszkolaki w wiosennych, kolorowych przebraniach podczas wspólnej zabawy okazywały radość z jej nadejścia. Wspólne świętowanie udało się wspaniale. Również w tym dniu pożegnaliśmy zimę pod postacią marzanny, a do przedszkolnej sali przynieśliśmy kolorowy wiosenny gaik. Witaj wiosno!

 

Zajęcia otwarte 20.03.2019

Dzisiaj do naszego przedszkola zaprosiliśmy naszych rodziców, aby mogli zobaczyć jak na co dzień uczymy sie i bawimy. Bardzo dziękujemy rodzicom, babciom i dziadkom, którzy znaleźli czas, aby nas odwiedzić.

 

Urodziny Kubusia

Dzisiaj swoje urodziny świętował Kubuś. Złożyliśmy mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy głośne sto lat, a po wspólnej, szalonej zabawie zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy spełnia marzeń.

 

Poznajemy zawody

Podsumowaniem tygodnia o zawodach były wizyty w sklepie gdzie miła pani sprzedawczyni opowiedziała nam o swojej pracy. Odwiedziliśmy również panią kwiaciarkę oraz pana szewca.

 

Bawimy się w piekarzy

Podczas tego tygodnia rozmawialiśmy o wielu zawodach. Postanowiliśmy zamienić się w piekarzy i spróbować przygotować bułeczki, chlebki i rogaliki.

 

Dzień kobiet 8.03.2019

Dzisiaj w kalendarzu święto wszystkich kobiet, tych dużych i tych małych. Z tej okazji nasi chłopcy przygotowali dla wszystkich dziewczynek upominki. Uczciliśmy ten dzień także wspólną zabawą. Wszystkim kobietom życzymy wiele radości i uśmiechu w każdy dzień roku.

 

Zajęcia sportowe w szkole 103 27.02.2019

Na zaproszenie szkoły podstawowej nr 103 na osiedlu Kolorowym przedszkolaki wybrały się, aby zobaczyć szkołę i wziąć udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej.  Zajęcia pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego były bardzo ciekawe i wyczerpujące. Mogliśmy wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami. Poradziliśmy sobie doskonale i wykonaliśmy wszystkie ćwiczenia.

 

Bal karnawałowy 21.02.2019

W karnawale czas na bale. Na tą okazje nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwy królewski dwór. Licznie przybyły królewny i księżniczki, a także królowie i rycerze. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce, pokaz karnawałowych przebrań, wybór króla i królowej balu, bańki mydlane, a na zakończenie czekoladowa fontanna.

 

Urodziny Wojtusia 18.02.2019

Dzisiaj swoje urodziny świętował Wojtuś. Złożyliśmy mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy głośne sto lat, a po wspólnej, szalonej zabawie zajadaliśmy się pysznym ciastem. Życzymy spełnia marzeń.

 

Mali aktorzy 15.02.2019

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszych ulubionych bajkach. Wspólnie przygotowaliśmy przedstawienia, Jaś i Małgosia, Czerwony kapturek i Kopciuszek. Zabawa w aktorów dała nam wiele radości.

 

Walentynki 14.02.2019

W walentynki bardzo miło spędziliśmy razem czas. Były słodkości i uściski. Przypomnieliśmy sobie o tym, że przyjaźń, miłość i wzajemna dobroć są bardzo ważne w życiu.

 

Przedstawienie 12.02.2019

Dzisiaj wybraliśmy się do Państwowej Szkoły Muzycznej na przedstawienie pt. "Bałwany chcą odmiany". Zabawna historia, pełna muzyki i tańca bardzo nam się podobała.

 

W świecie muzyki 8.02.2019

Muzyczny tydzień obfitował w wiele atrakcji. Poznaliśmy różne instrumenty, dowiedzieliśmy się czym są nuty. Słuchaliśmy różnych gatunków muzyki i śpiewaliśmy piosenki. Stworzyliśmy własną orkiestrę, która na instrumentach perkusyjnych dała wspaniały koncert. Odwiedziła nas również Pani wiolonczelistka dzięki czemu poznaliśmy ten wspaniały instrument.

 

Urodziny Wiktorii

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosiła nas Wiktoria. Były życzenia, uściski, prezenty i głośne sto lat. Nie zabrakło też szalonej tanecznej zabawy i oczywiście słodkiego tortu. Wszystkiego najlepszego.

 

Przegląd kolęd i pastorałek 29.01.2019

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się  X edycja przeglądu kolęd i pastorałek "Kolędnicy wędrownicy". Wzięły w nim udział przedszkolaki ze wszystkich naszych oddziałów oraz
z zaprzyjaźnionego przedszkola prywatnego nr 18. Wszyscy uczestnicy przeglądu z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali przygotowane kolędy. Zasłużyli na ogromne brawa. na wszystkich młodych wykonawców czekały dyplomy  i nagrody oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy i zapraszamy za rok do wspólnego kolędowania.

 

Festiwal teatrów dla dzieci 23.01.2019

W czasie ferii zimowych na nasze przedszkolaki czekała miła niespodzianka. wybraliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. " Szewczyk Dratewka". Pełna humoru opowieść bardzo nam sie podobała.

 

Urodziny Marysi 1.02.2019

W tym tygodniu urodziny obchodziła Marysia. Świetnie się bawiliśmy podczas urodzinowych zabaw i tańców. Było podrzucanie w kocyku i śpiewanie sto lat. Zwieńczeniem był przepyszny tort który zjedliśmy z wieloma dodatkami.

 

Dzień babci i dziadka 28.01.2019

Na zaproszenie wnuków i wnuczek do przedszkola przybyli dzisiaj wyjątkowi goście. Babcie i Dziadziusiowie odwiedzili nasze przedszkole, żeby obejrzeć przygotowane przez małych aktorów przedstawienie z okazji ich święta. Wszystko udało się wspaniale. Nie zabrakło wzruszeń i uśmiechu. Dziękujemy za liczne przybycie. Życzymy wszystkim babciom i dziadziusiom spełnienia marzeń i pociechy ze wspaniałych wnucząt.

 

Urodziny Weroniki 24.01.2019

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosiła nas Weronisia. Były życzenia, uściski, prezenty i głośne sto lat. Nie zabrakło też szalonej tanecznej zabawy i oczywiście słodkiego tortu. Wszystkiego najlepszego.

 

Kosmos 18.01.2019

Temat tygodniowy o kosmosie jest jednym z naszych ulubionych. Wspólnie zbudowaliśmy rakietę, model galaktyki a przez cały tydzień poznawaliśmy ciekawostki o planetach, sondach, rakietach, życiu kosmonautów i gwiezdnych podróżach.

 

Majsterkowanie 7.01.2019

Dzisiaj dzieciaki wzięły udział w kolejnych zajęciach z majsterkowania. Praca z użyciem młotków, wkrętów i innych narzędzi sprawiła nam wiele radości.