Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Przegląd kolęd i pastorałek 27.01.2023

27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Przegląd kolęd i pastorałek "Kolędnicy -Wędrownicy". W tym roku to już 13 edycja wspólnego międzyprzedszkolnego kolędowania. Dzieci w pięknych strojach śpiewało ulubione kolędy,pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Kolejne wspólne kolędowanie za rok.

zdjęcia

 

Przedszkolne kino 26.01.2023

Występy z okazji Dnia Babci i Dziadka już za nami, a więc młodych aktorów w przedszkolu czekała nagroda - przedszkolne kino z ciepłym popcornem. Obejrzeliśmy bajki z dzieciństwa naszych rodziców - był "Bolek i Lolek" oraz "Reksio". To było bardzo miłe popołudnie i wspaniała nagroda dla wszystkich przedszkolaków.

zdjęcia

 

Dzień Babci i Dziadka gr. "Myszki" 25.01.2023

„Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…
To Święto Babci i Święto Dziadka…
Łza wówczas się kręci w oku…
o tym ważnym Święcie dobrze pamiętamy
i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

W środę w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia  nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom wykonane własnoręcznie upominki.

zdjęcia

 

Dzień Babci i Dziadka gr. "Kotki" 25.01.2023

„Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…
To Święto Babci i Święto Dziadka…
Łza wówczas się kręci w oku…
o tym ważnym Święcie dobrze pamiętamy
i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

W środę w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia  nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom wykonane własnoręcznie upominki.

zdjęcia

 

Urodziny Timy 24.01.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Timy. Wszyscy tańczyliśmy w przy dźwiękach ulubionych piosenek i bawiliśmy się z chustą animacyjną. Solenizant otrzymał piękne, kolorowe laurki i upominek. Nie zabrakło oczywiście gromkiego Sto lat. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Prezenty dla Babci i Dziadka 16-20.01.2023

W tym tygodniu pracowicie przygotowaliśmy portrety oraz prezenty dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Zapraszamy do galerii :)

zdjęcia

 

Wizyta w szopce 11.01.2022

W środę wybraliśmy się do kościoła, aby podziwiać przygotowana w nim szopkę. Miejsce bardzo podobało się dzieciom. W szopce mogliśmy zobaczyć żywe zwierzęta takie jak króliki oraz gołębie. Przypomnieliśmy sobie postacie występujące w szopce oraz mogliśmy obejrzeć tradycyjne stroje ludowe mieszkańców różnych regionów naszego kraju zaprezentowane w interaktywnej szopce. Na miejscu odbyło się również kolędowanie.

zdjęcia + filmik

 

Kolęda 13.01.2023

W piątek z duszpasterską wizytą przybył do przedszkola ks. Jakub. Spotkanie rozpoczęło się wspólnych kolędowaniem. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów z księdzem oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

zdjęcia

 

Poznajemy żywioły 9-12.01.2023

W tym tygodniu poznaliśmy 4 żywioły: Ogień, woda, powietrze, ziemia. Dowiedzieliśmy się dlaczego są tak ważne w naszym życiu, oraz również dlaczego są dla nas niebezpieczne. W celu utrwalenia wiadomości wraz z Ciocią wykonaliśmy kilka ciekawych eksperymentów oraz ciekawą pracę plastyczną.  Zapraszamy do galerii.

zdjęcia

 

Biblioteka 5.01.2023

W czwartek wybraliśmy się na kolejne zajęcia do Biblioteki Miejskiej. Pani bibliotekarka przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia.  Na początku uważnie słuchaliśmy opowiadania pt. " Żubr Pompik", następnie dokonaliśmy sprawność ruchową podczas zabaw z gazetami i chustą animacyjną. Na koniec wykonaliśmy samodzielnie pracę  plastyczną. Zajęcia bardzo nam się podobały :)

zdjęcia

 

Wizyta Straży Miejskiej 04.01.2023

W dniu dzisiejszym do naszego przedszkola przybyli strażnicy miejscy, którzy przypomnieli nam zasady ruchu drogowego. Przywieźli ze sobą pojazdy, którymi przedszkolaki poruszały się po przedszkolu zwracając uwagę na sygnalizację świetlną i znaki drogowe. To była świetna zabawa.

zdjęcia

 

Zajęcia między świętami 29.12-30.12.2022

W minionych dniach tematem przewodnim był Sylwester. Rozmawialiśmy o tym, jak ludzie na całym świecie żegnają stary, a witają Nowy Rok. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem farb. Czas w przedszkolu wypełniły zabawy rozwijające logiczne myślenie, spostrzegawczość i percepcję wzrokową oraz to, co przedszkolaki lubią najbardziej czyli gry planszowe.

zdjęcia

 

"Wigilia" 21.12.2022

W środę w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia.

Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego filmu:)

 

zdjęcia+filmik

 

Świąteczny konkurs  21.12.2022

W tym tygodniu rozstrzygnęliśmy w naszym przedszkolu rodzinny konkurs plastyczny pt. "Upcyclingowa ozdoba choinkowa". Przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowali w domach piękne prace konkursowe, które przynieśli do przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami. Gratulujemy!

zdjęcia

 

Zabawy na śniegu 20.12.2022

Śnieg na podwórku się utrzymuje więc postanowiliśmy to wykorzystać i razem wybraliśmy się na dwór aby spróbować swoich sił lepiąc bałwana. Toczenie kul ze śniegu sprawiało dzieciom wiele radości. W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do przedszkola na podwieczorek i pyszną ciepłą herbatkę.

zdjęcia

 

Wizyta w Kinie Kijów 15.12.2022

W czwartek wybraliśmy się do Kina Kijów, aby zobaczyć przedstawienie pt.; „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl był bardzo ciekawy, wszystkim bardzo się podobało.

zdjęcia

 

Przygotowania do Świąt 12-16.12.2022

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby i kartki świąteczne oraz przygotowywaliśmy się do wspólnego kolędowania. Zapraszam do galerii:)

zdjęcia

 

Wizyta Mikołaja  6.12.2022

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Zjawił się w naszym przedszkolu w swoim pięknym czerwonym stroju, a wszystkie przedszkolaki w znakomitych nastrojach czekały na niego z uśmiechami na twarzach. Zaśpiewaliśmy mu piosenkę oraz powiedzieliśmy wierszyk, którego uczyliśmy się w przedszkolu z naszymi ciociami. Każdy przedszkolak otrzymał piękny prezent. To był wspaniały dzień!

zdjęcia

 

Ubieramy choinkę 5.12.2022

Zbliżają się święta, więc nadszedł czas na przygotowanie naszej sali przedszkolnej na ten najmilszy czas w roku. W tym tygodniu ubieraliśmy choinkę. Przy dźwiękach ulubionych kolęd zawieszaliśmy kolorowe ozdoby na choinkę, aby upiększała naszą salę.

zdjęcia

 

Urodziny Jasia 2.12.2022

W piątek świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Jasia z grupy "Myszki". Było mnóstwo zabawy, tańców i śmiechu. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu, moc życzeń i wspaniałych prezentów. Jeszcze raz 100 lat  dla Solenizanta! :)

zdjęcia

 

Dzień Górnika  2.12.2022

W miniony piątek w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Górnika. Poznaliśmy jego pracę i dowiedzieliśmy się dlaczego jest tak ważna dla każdego z nas. Podczas zajęć poznaliśmy właściwości węgla. Na koniec każdy otrzymał kolorowankę z górnikiem.

zdjęcia

 

Andrzejki 30.11.2022

W środę w przedszkolu odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola  przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :). W tym dniu nie zabrakło tańców i zabawach tanecznych przy wesołej muzyce. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Dinozaury 21.11-24.11.22

W tym tygodniu przenieśliśmy się do czasów prehistorii. Poznaliśmy niektóre nazwy dinozaurów oraz dlaczego one wyginęły. W czasie zajęć było wiele ciekawych zadań do wykonania. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zdjęcia

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbył się dzień pluszowego misia. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. W tym dniu nie brakowało różnych zabaw i tańców o tematyce misiowej.

zdjęcia

 

Urodziny Andrzeja 22.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Andrzeja, który skończył 5 lat. Wspólnie tańczyliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów i bawiliśmy się z chustą animacyjną. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla solenizanta. Wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

"Dzień Myszki Miki" 18.11.2022

W piątek w ramach wolontariatu odwiedziły nasze przedszkole uczennice Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Przygotowały dla nas wiele ciekawych zabaw ruchowych z okazji Dnia Myszki Miki. Radości nie było końca :)

zdjęcia

 

Przygotowanie zwierząt do zimy 14-17.11.2022

W tym tygodniu na zajęciach rozmawialiśmy w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Doskonaliliśmy orientację przestrzenną i sprawność ruchową oraz rozwijaliśmy małą motorykę tworząc piękną pracę plastyczną.

zdjęcia

 

Wieczornica 9.11.2022

W dniu 9 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica, podczas której wszyscy w odświętnych strojach śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i recytowaliśmy wiersze o naszej ojczyźnie.

zdjęcia

 

Kraków 3.11-4.11.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim był Kraków. Uczyliśmy się  na temat krakowskich zabytków, słuchaliśmy legend krakowskich i przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematyką naszego miasta. Mieliśmy również okazję przymierzyć prawdziwe stroje Krakowianki i Krakowiaka.

zdjęcia

 

Urodziny Mikołaja  4.11.2022

W piątek swoje 3 urodziny świętował Mikołaj z grupy "Myszki". W tym dniu nie brakowało wspaniałej zabawy przy skocznej muzyce, głośnego sto lat, wyśmienitego tortu oraz wspaniałych prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla solenizanta :)

zdjęcia

 

Jesienne zabawy 24-28.10.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy w jaki sposobach spędzania wolnego czasu w domu i na spacerach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

zdjęcia

 

"Królewna Śnieżka" 27.10.2022

W czwartek przedszkolaki wystawiły przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z grupy, w którym opowiedziały historię o pięknej królewnie. Dzieci przygotowały stroje oraz potrzebne rekwizyty :) Zapraszamy do galerii:)

zdjęcia

 

Robimy lampiony 26.10.2022

W tym tygodniu przygotowywaliśmy lampiony ze słoików. Przygotowane do przedszkola słoiki okleiliśmy wcześniej zebranymi listkami. Gotowe lampiony zabraliśmy ze świeczkami do domu, aby cieszyły oko podczas długich jesiennych wieczorów.

zdjęcia

 

Wycieczka do ogrodu botanicznego 18.10.2022

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Ogród Botaniczny przywitał nas przepięknym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spaceru alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

zdjęcia

 

Jesienna pogoda 18.10.2022

We wtorek rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy różne zjawiska atmosferyczne- dowiedzieliśmy się na czym polega obieg wody w przyrodzie oraz korzystając z pięknego słońca udaliśmy się do naszego przedszkolnego ogródka, abyśmy mogli pobawić się w różne zabawy i porzucać jesiennymi liśćmi.

zdjęcia

 

Urodziny Julci 14.10.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Julii, która skończyła 4 lata. Były tańce i zabawy, były prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. Naszej solenizantce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

zdjęcia

 

Pasowanie na przedszkolaka 14.10.2022

14 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w odświętnych strojach zostały przyjęte do grona przedszkolaków. To był bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków i na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

zdjęcia + filmik

 

Jemy owoce i warzywa 3-6.10.2022

Ten tydzień w przedszkolu poświęciliśmy na przypomnienie sobie jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw każdego dnia. Uczyliśmy się jak robić przetwory, przygotowaliśmy pyszny sok z owoców które przynieśliśmy z domu a także zrobiliśmy kolorowe kanapki. Było pysznie i zdrowo.

zdjęcia

 

Poznajemy warzywa i owoce 3-6.10.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o warzywach i owocach, które zbieramy jesienią. Każdy z nas mógł bliżej poznać dane warzywo i owoc. W czasie zajęć doskonaliliśmy percepcję wzrokową, sprawność manualną oraz kształtowaliśmy umiejętności matematyczne.  Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zdjęcia

 

"Dbamy o zdrowie" 26-29.09.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu- kształtowaliśmy prawidłową postawę nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Poznaliśmy jakie mamy zmysły i do czego nam służą. Ale najbardziej przedszkolakom  podobały się zajęcia praktyczne:). Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy:)

zdjęcia

 

Dzień Chłopaka  30.09.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z pomocą cioć wykonały prezenty dla swoich kolegów z grupy, a potem wręczyły naszym chłopcom. Potem wszyscy tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów dziecięcych. To był wspaniały dzień!

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe z Karate 27.09.2022

W tym tygodniu odbyły się zajęcia pokazowe z Karate. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, które były dla nich bardzo atrakcyjne.

zdjęcia

 

Urodziny Milenki  28.09.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodzinki Milenki, która skończyła 4 latka. Były tańce i zabawy z chustą animacyjną, były prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. W naszej solenizantce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

zdjęcia

 

Bal Jesieni 23.09.2022

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Dzieci w przepięknych jesiennych nakryciach głowy radośnie przywitały nową porę roku. Te najciekawsze własnoręcznie wykonane ozdoby na głowę zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomami. Były tańce, zabawy i dużo uśmiechu. To był bardzo radosny dzień.

zdjęcia

 

Urodziny Martynki 22.09.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Martynka z grupy "Myszki".  Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej solenizantce serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego :)

zdjęcia

 

Wizyta w bibliotece 22.09.2022

W czwartek wybraliśmy się na pierwsze zajęcia do pobliskiej biblioteki. Pani bibliotekarka serdecznie nas przywitała i wyjaśniła nam jak należy dbać o książki. Z wielkim zaciekawieniem  wysłuchaliśmy bajkę pt. " Kubus Puchatek i przyjaciele", następnie Pani bibliotekarka zaprosiła nas do zabawy ruchowej przy piosence o jesiennym wietrzyku oraz wykonaliśmy piękną pracę plastyczną. Na koniec wizyty mogliśmy się pobawić w kąciku dla dzieci. Wizyta w bibliotece bardzo nam się podobała.

zdjęcia

 

Robimy powidła śliwkowe 22.09.2022

W tym tygodniu przygotowywaliśmy powidła śliwkowe. Samodzielnie pokroiliśmy dojrzałe, słodkie śliwki, a potem gotowe powidła przekładaliśmy do słoików. Wyszły przepyszne!

zdjęcia

 

"Dzień Przedszkolaka" 20.09.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zabawy sportowe, a także mini podchody, pod koniec których odnaleźliśmy prezenty z okazji święta wszystkich przedszkolaków. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i spędziliśmy ten dzień z uśmiechem na twarzach.

zdjęcia

 

Urodziny Ali 19.09.2022

W poniedziałek Ala obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

zdjęcia

 

"Dzień kropki" 15.09.2022

W czwartek naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to święto, które przypomina dzieciom o ich talentach, pobudza ich kreatywność i pomysłowość. W tym dniu nie zabrakło wiele ciekawych zabaw, które były wypełnione kolorowymi kropkami. Na koniec obejrzeliśmy bajkę " Kropka" P.H. Reynoldsa. Zapraszamy do oglądania zdjęć:)

zdjęcia

 

Wizyta Straży Miejskiej 14.09.2022

W tym tygodniu odwiedził nam strażnik ze Straży Miejskiej w Krakowie, który pomógł nam utrwalić zasady ruchu drogowego a także opowiedział o najważniejszych znakach dotyczacych ruchu pieszych. To była bardzo miła i ciekawa wizyta.

zdjęcia

 

Witaminki, witaminki 13.09.2022

Dzisiaj w ramach przygotowań do drugiego śniadania zrobiliśmy przepyszny sok jabłkowo-marchewkowy. Każdy z nas miał okazję włożyć owoce do wyciskarki do soków, a później obserwować jak powstaje pyszny sok, który wypiliśmy w porze drugiego śniadania. Na zdrowie!

zdjęcia

 

Zasady ruchu drogowego 13.09.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na plac, na którym umieszczone są różne znaki drogowe. Podczas wycieczki przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, a także znajomość znaków drogowych. Wszystkim wspólnie spędzony czas bardzo się podobał.

zdjęcia

 

W przedszkolu fajnie jest! - grupa Myszki 5-9.09.2022

Tydzień przedszkola już za nami więc dzieci poznały jakie zasady panują w naszej grupie przedszkolnej. Po przypomnieniu wszystkich najważniejszych zasad przedszkolaka stworzyliśmy "Kodeks Przedszkolaka", który dzieci przypieczętowały swoimi rączkami. Każdy przedszkolak wykonał samodzielnie pracę plastyczną, z której jesteśmy bardzo dumni. Dowiedzieliśmy się poprzez zabawę jakie emocje mogą nam towarzyszyć w życiu przedszkolnym. Zobaczcie sami jak świetnie minął nam pierwszy tydzień w przedszkolu :).

zdjęcia

 

Kodeks przedszkolaka - grupa Kotki 8.09.2022

Pierwszy tydzień w nowym roku w przedszkolu za nami. W tym tygodniu ustalaliśmy zasady które będą obowiązywać nas podczas pobytu w przedszkolu - powstał kodeks przedszkolaka. Każdy przedszkolak z grupy Kotki zgodził się z tymi zasadami i osobiście "podpisał" kodeks.

zdjęcia

 

Grupa Kotki - praca plastyczna

Nasza pierwsza praca plastyczna to symbol grupy - kotki. Piękne prace powstały w naszym wykonaniu, które teraz ozdabiają naszą szatnię.

zdjęcia

 

Zabawy w ogródku przedszkolnym

Kiedy pogoda dopisuje wychodzimy pobawić się do naszego przedszkolnego ogródka, gdzie znaleźć można dużo naturalnych skarbów - tym razem przygotowaliśmy "ucztę" z szyszek :)

zdjęcia

 

Urodziny Ani i Natalki 2.09.2022

Dzisiaj swoje urodzinki świętowały siostry Ania i Natalka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszym koleżankom serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno je uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat!


 

Pierwsze wspólne chwile 1-2.09.2022

Rozpoczynamy nowy przedszkolny rok. Bardzo się cieszymy, że znowu jesteśmy razem. Witamy też nowych kolegów i koleżanki. Jesteśmy pewni, że czeka nas rok pełen nowych przygód, wspaniałej zabawy i okazji do poznawania otaczającego nas świata.

zdjęcia

 

 

Urodziny Mani 30.08.2022

W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła w przedszkolu Marianna. Nasza solenizantka skończyła cztery latka. Podczas urodzinowej imprezy wszyscy tańczyliśmy do dźwięków ulubionych piosenek, a potem Mania zaprosiła nas na pyszny tort. Wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Adaptacja 29-30.08.2022

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne. Wszystkie Ciocie przywitały serdecznie nowych przedszkolaków oraz rodziców. Dzieciaki z wielkim zaciekawieniem odkrywały nasze przedszkole :) Ciocie przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zabaw ruchowych, w tym zabaw  z chustą animacyjną  oraz wykonały pierwszą pracę plastyczną :) Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zdjęcia

 

"Pożegnanie lata" 26.08.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbyło się huczne pożegnanie lata. Każdy przedszkolak przygotował na tą okazję specjalny wakacyjny strój oraz rekwizyty, które kojarzą się z wakacjami. Nie zabrakło tańców i zabaw ruchowych przy rytmach wakacyjnych piosenek. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy :)

zdjęcia

filmik

 

Żywe Muzeum Obwarzanka 25.08.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. W drodze do muzeum przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych zabytków Krakowa. Podczas wizyty w muzeum poznaliśmy tradycje oraz historię wypieku obwarzanków krakowskich. W trakcie warsztatów mogliśmy również samodzielnie przygotować obwarzanki, które następnie zabraliśmy ze sobą do domu. Były przepyszne!

zdjęcia

 

Wakacyjne zabawy 24.08.2022

Środa w przedszkolu upłynęła nam na rozwijaniu sprawności manualnych. Wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne oraz w czasie spaceru malowaliśmy kredą wakacyjne rysunki. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zdjęcia

 

3 urodziny Marcinka 5.08.2022

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Marcinek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat!


zdjęcia

 

WIZYTA W KINIE 4.08.2022

W czwartek wybraliśmy się do Multikina na seans filmowy pt.: "Jeżyk i przyjaciele". Bajka opowiada o parze najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. O tym jak dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Wycieczka wszystkich bardzo się podobała. Proszę tylko spojrzeć :)

zdjęcia

 

Praca plastyczna "Przyjaciel motyl" 3.08.2022

W środę wykonaliśmy wymagającą niezwykłej precyzji, skupienia i wytrwałości pracę plastyczną pt. "Przyjaciel motyl". Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zdjęcia

 

Słoneczna pogoda 2-3.08.2022

Słoneczną pogodę nasze przedszkolaki uwielbiają najbardziej. Wychodzimy wtedy z naszymi ciociami na długie spacery do pobliskiego parku lub przedszkolnego ogródka. Oczywiście nie może zabraknąć malowania kredą oraz zabaw ruchowych z piłką.

zdjęcia

 

DZIEŃ EKSPERYMENTÓW 2.08.2022

Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Mogły przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały zadania wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości oraz wielu nowych doznań, i emocji, a jednocześnie rozbudziły ciekawości otaczającego świata.

zdjęcia

 

Przedszkolne kino 1.08.2022

W poniedziałek nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Oglądaliśmy znane wszystkim baśnie, nie zabrakło również uwielbianego przez dzieci popcornu.

zdjęcia


Zabawy na dywanie 1.08.2022

Ten pochmurny dzień postanowiliśmy spędzić na zabawach dywanowych. Przedszkolaki świetnie bawiły się grając w grę planszową "Głoski", która poza tym, że jest świetną rozrywką kształtuje również słuch fonematyczny dzieci. Nie zabrakło też gry w memory, chińczyka i wielu innych ciekawych i rozwijających zabaw.

zdjęcia

 

Bawimy się w teatr 28.07.2022

W minionym tygodniu odkrywaliśmy tajemnice teatru. Przypomnieliśmy sobie czego nie może zabraknąć w teatrze, poznaliśmy rodzaje przedstawień teatralnych oraz przygotowaliśmy przestawienie dla kolegów z grupy, w którym opowiedzieliśmy niesamowitą historię o dziewczynie, która zgubiła pantofelek- Kopciuszku. Dzieci przygotowały stroje oraz niezbędne rekwizyty.

zdjęcia

 

Zabawy w upalne dni 25.07.2022

W upalne dni nasze przedszkolaki mają możliwość korzystania nie tylko z ogródka ale również z balkonu. W tym tygodniu czekał już tam na nich przygotowany wcześniej przez ciocie basen. Zabawy i śmiechu nie było końca.

zdjęcia

 

Gramy w podchody 29.07.2022

Pogoda ciągle dopisuje, więc w tym tygodniu graliśmy w podchody. Grupa młodsza przygotowała wskazówki i zadania dla grupy starszej. Zadaniem starszaków było odnalezienie swoich młodszych kolegów podążając za wskazówkami. W ramach nagrody wszystkie dzieci wybrały się na pobliskie place zabaw. To był dzień pełen atrakcji.

zdjęcia

 

Sałatka owocowa 29.07.2022

W piątek własnoręcznie przygotowaliśmy orzeźwiającą sałatkę owocową.  Każdy przedszkolak przyniósł z domu swoje ulubione owoce. Samodzielnie kroiliśmy  i przyrządzaliśmy sałatkę owocową. Sałatka wyszła wspaniała.

zdjęcia

 

Pamiątki z wakacji z masy solnej

W tym tygodniu sklepiliśmy z masy solnej pamiątki z wakacji, które ozdabialiśmy muszelkami oraz kolorowymi koralikami. Masę solną wykonaliśmy z pomocą cioci i zabarwiliśmy barwnikiem spożywczym. Powstało wiele pięknych kolorowych ozdób które niedługo zabierzemy do domu.

zdjęcia

 

Praca przestrzenna "Lornetki" 27.07.2022

W środę wykonaliśmy własnoręcznie lornetki. Wykorzystując rolki po papierze toaletowym i kolorowy papier. Celem pracy przestrzennej było doskonalenie małej motoryki.

zdjęcia

 

Zabawy z robotem 26.07.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawił się nowy robot. Podczas zabaw programowaliśmy jego ruchy według wskazówek które do nas kierował. Później w przebraniu czarnoksiężnika oraz smoka pokonywał różne trasy z naszą pomocą. Zabawa była bardzo udana.

zdjęcia

 

Zajęcia o zmysłach 22.07.2022

Pięć zmysłów mam i wszystkie znam - w tym dniu zajęcia edukacyjne skupione były na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, węch, smak oraz dotyk. Dzięki zabawom przygotowanym przez ciocie przedszkolaki mogły zadbać o swoje zmysły. Nie zabrakło magicznego woreczka w którym zostały ukryte różne przedmioty, masażu wykonanego piórkiem, ćwiczeń z woreczkiem a także wspólnie wykonanego koła sensorycznego.

zdjęcia

 

Przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” 20.07.2022

W środę przedszkolaki wystawiły przestawienie dla swoich kolegów z grupy, w którym opowiedziały historie o dziewczynce w czerwonym kapturku. Dzieci przygotowały stroje oraz niezbędne rekwizyty. Zapraszamy do oglądania zdjęć ;)

zdjęcia

 

Zajęcia o Włoszech 21.07.2022

Dzieci z naszego przedszkola odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowanego w placówce dnia włoskiego przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii. Nauczyliśmy się także kilku zwrotów w języku włoskim. Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego kraju. Flaga, hymn, godło i kształt na mapie nie są już obce naszym przedszkolakom. Największą frajdę jednak sprawiło samodzielne wykonanie makaronu oraz włoskiej bruschetty.

zdjęcia

 

Wycieczka do Zoo 19.07.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Pogoda sprzyjała więc zwierzęta bardzo chętnie pokazywały się nam nie tylko podczas spacerów i zabaw ale także podczas jedzenia. Ogromne wrażenie zrobiły na nas słonie i żyrafy oraz król zwierząt. Wszyscy długo będziemy wspominać ten udany dzień.

zdjęcia

 

Tajemnice wulkanów 18.07.2022

W tym tygodniu poznawaliśmy tajemnice wulkanów. Dowiedzieliśmy się dlaczego wybuchają i co powstaje po ich wybuchu. Wspólnie wykonaliśmy eksperyment "wybuchu wulkanu" w naszym przedszkolu oraz wykonaliśmy model wulkanu.

zdjęcia

 

Wakacje w Polsce 11-15.07.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu były wakacje w Polsce. Dowiedzieliśmy się gdzie można spędzić w Polsce wakacje i co można robić aby po wakacjach wrócić ze wspaniałymi wspomnieniami. Przypomnieliśmy sobie również wiele legend polskich i sami próbowaliśmy je opowiadać. Nie zapomnieliśmy również o wykonaniu prac plastycznych. Oto jak się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Wycieczka na Kopiec Wandy 15.07.2022

W piątek przedszkolaki wyruszyły tramwajem nr 21 na Kopiec Wandy. Po dotarciu na miejsce podziwiały okolice kopca. Następnie dzielnie pokonały trudy wyjścia na szczyt, gdzie znajduje się pomnik zaprojektowany przez Jan Matejkę. Tam dzieci poznały legendę o królewnie Wandzie oraz historie usypania kopca. Następnie urządziliśmy sobie piknik i zabawy ruchowe na zielonej łące. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia + filmik

 

Tajemnice oceanu 4-8.07.2022

W minionym tygodniu podczas pobytu w przedszkolu poznaliśmy tajemnice, jakie kryje ocean. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzę żyjące w oceanie jest największe, jakie najmniejsze oraz wiele innych ciekawostek nt. stworzeń żyjących w oceanie. Wspólnie stworzyliśmy również mały ocean oraz kolorowe ośmiornice które ozdabiają naszą przedszkolną szatnię.

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 29.06.2022

W tym tygodniu Kuba skończył 5 lat. Z tej okazji wszyscy tańczyliśmy do ulubionych piosenek, bawiliśmy się z chustą animacyjną i śpiewaliśmy gromkie 100 lat. Był też prezent oraz laurka dla solenizanta. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Powitanie lata 21-23.06.2022

Korzystając z ładnej pogody codziennie przedszkolaki wybierają się na spacery do pobliskiego parku aby pograć w piłkę lub namalować coś ciekawego kredą. Nie zabrakło również zabaw w przedszkolnym ogródku.

zdjęcia

 

Nudzimisie 20-24.06.2022

Ostatnie dni w przedszkolu w grupie Wesołe Nutki upłynęły na poznawaniu krainy Nudzimisiów ich mieszkańców. Mowa obok książce Rafała Klimczaka pt. "Nudzimisie". Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały kolejnych przygód małych stworków i ich rówieśnika Szymka, który jest głównym bohaterem książki. Następnie wspólnie kolorowaliśmy oraz rysowaliśmy ilustracje związane z treścią wysłuchanej bajki.

zdjęcia

 

Dzień Taty 23.06.2022

23 czerwca przypada Dzień Taty. Wszystkie przedszkolaki z tej okazji przygotowały dla swoich tatusiów piękne laurki i wręczyły im składając najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Urodziny Hani 14.06.2022

We wtorek Hania obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!\

zdjęcia

 

Urodziny Kacperka 13.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Kacperka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!


 

Wizyta Teatru " Elefant" 15.06.2022

W środę 15 czerwca  mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną  "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt." Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

zdjęcia

 

Dzień Sportu 15.06.2022

Każde dziecko wie, że sport to zdrowie, dlatego w Dniu Sportu nie mogło zabraknąć ćwiczeń i różnych sportowych konkurencji. Rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód, wyścigi rzedów, zabawy z piłką, gra " w klasy" oraz mecz piłki nożnej  to tyle niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci.

zdjęcia

filmik

 

Temat tygodnia - Matematyka 6-10.06.2022

 

W minionym tygodniu tematem przewodnim była matematyka. Podczas zajęć m.in. liczyliśmy, utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych, a także bawiliśmy się w kodowanie.

zdjęcia

 

 

Urodziny Olusia 1.06.2022

W środę  1 czerwca Oluś obchodził swoje 3 urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

zdjęcia

 

Rodzinny konkurs plastyczny

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbyły się dwa rodzinne konkursy plastyczne - "Wianek Pani Wiosny" i "Najciekawszy latawiec". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne prace plastyczne, za co zostały nagrodzone. Zwycięzcom gratulujemy!

zdjęcia

 

 

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

zdjęcia

filmik

 

Zajęcia dodatkowe 2021/2022

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022.

 

filmik

 

Dzień Mamy i Taty 26.05.2022

W czwartek w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia  nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.


 
Portrety naszych rodziców
Ten tydzień był wyjątkowo rodzinnym tygodniem w naszym przedszkolu. Świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji każdy z nas narysował portret mamy i taty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


 

Konkurs wokalny


Nasze przedszkole bierze udział w konkursie wokalnym pod patronatem Piotra Rubika organizowanym przez Rubik Music School. W konkursie bierze udział piosenka w wykonaniu dwóch reprezentantek z grupy "Wesołe Nutki". Zapraszamy do oglądania i trzymajcie za nas kciuki!

 

filmik

 

Poznajemy zawody 16-18.05.2022

W tym tygodniu naszym celem było zapoznanie z wachlarzem różnych profesji aby już od najmłodszych lat rozbudzać w sobie pasję do wymażonego zawodu. Mieliśmy również możliwość podpatrzenia jak wyglądają stanowiska pracy wybranych osób - fryzjer, sprzedawca, weterynarz.

zdjęcia

 

Wyjście do Ogrodu Doświadczeń 18.05.2022

W środę wybraliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im Stanisława Lema w Krakowie, gdzie mieliśmy możliwość wykonać wiele ciekawych eksperymentów fizycznych, zaobserwować jak działa zegar słoneczny, czy też zagrać na instrumentach wykonanych z nietypowych materiałów. Ten dzień spędziliśmy na dobrej zabawie wiele się przy tym ucząc.

zdjęcia i filmik

 

Zabawy w przedszkolnym ogródku 13.05.2022

13stego wszystko się może zdarzyć !!! Tego dnia grupa maluszków wraz z ciocią udała się do ogródka przedszkolnego. Graliśmy w piłkę, bawiliśmy się w berka, a uśmiech nie znikał z naszej twarzy.


 

Urodziny Antosi 10.05.2022

We wtorek Antosia obchodziła swoje 3 urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

 

zdjęcia

 

Zabawy na dworze

Kiedy jest ładna pogoda często wybieramy się do pobliskiego parku, a tam rysujemy kredą, gramy w piłkę i rozdmuchujemy dmuchawce. Humory zawsze dopisują.

zdjęcia

 

Urodziny Kai 11.05.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Kai. Solenizantka w świetnym nastroju tańczyła przy dźwiękach ulubionych piosenek razem z koleżankami i kolegami. Przygotowaliśmy dla niej piękne laurki i wręczyliśmy prezent. Nie zabrakło też tortu który wszyscy zjedli ze smakiem. Wszystkiego najlepszego!\

zdjęcia

 

Temat tygodnia - W świecie książki 25-29.04.2022

W minionym tygodniu tematem przewodnim były książki. W ramach realizacji tematu bawiliśmy się w bibliotekę, rozmawialiśmy o tym, jaką drogę przebywa książka zanim trafi do księgarni i robiliśmy kolorowe zakładki do książek. Odwiedziliśmy też pobliską bibliotekę i tam dowiedzieliśmy się jak odbywa się wypożyczanie książek.

zdjęcia

 

Święto flagi 29.04.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz zrobiliśmy flagi, które zabraliśmy do naszych domów.

zdjęcia

 

Urodziny Basi 26.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Basi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat !

 

zdjęcia

 

Dzień Ziemi 21-22.04.2022

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog" oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady, w tym celu udaliśmy się w czasie spaceru do kontenerów, aby wyrzucić śmieci. Bawiliśmy się świetnie poprzez eksperymentowanie i wspólną zabawę.

zdjęcia

 

Zajęcia otwarte w grupie Motylków 14.04.2022

14 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte w grupie Motylków, które zostały nagrane aby pokazać jak pracujemy podczas zajęć dydaktycznych. Tematem zajęć były Święta Wielkanocne oraz dary które wkladamy do koszyczka. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

filmik

 

Przygotowanie do świąt 11-12.04.2022

W tym tygodniu z pomocą cioci malowaliśmy pisanki które będą dodatkiem do naszych koszyczków wielkanocnych. Przy pięknie nakrytym stole wielkanocnym w przedszkolu nie mogło zabraknąć również zdobionych przez nas wcześniej ciasteczek.

zdjęcia


 

Zabawy na świeżym powietrzu 13.04.2022

filmik

 

Śniadanie wielkanocne 13.04.2022

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne a później wszystkie dzieci i ciocie odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i w znakomitych nastrojach zasiadły do stołu. Było wesoło, przyjemnie i pysznie.

zdjęcia i filmik

 

Przygotowanie do świąt 4-8.04.2022

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo - uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych - sialiśmy rzeżuchę, ozdabialiśmy jajeczka. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

 

zdjęcia

 

Temat tygodnia - Na wiejskim podwórku 4-8.04.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim były zwierzęta wiejskie i życie na wsi. W ramach realizacji tematu nazywaliśmy zwierzęta, ich młode, a także ich domy. Dowiedzieliśmy się również czym zajmuje się rolnik. Temat wsi pojawiał się w wielu naszych zabawach oraz zadaniach. A oto krótka fotorelacja.

zdjęcia

 

Dzień eksperymentów 1.04.2022

Dla naszych przedszkolaków 1 kwietnia był nie tylko dniem żartów i dowcipów, ale również dniem eksperymentów. Z pomocą cioci zrobiliśmy kolorowy wulkan, przypomnieliśmy kolory tęczy a także wykonaliśmy ją na talerzu. Zabawy i śmiechu nie było końca.

zdjęcia

 

Kolorowy podwieczorek 30.03.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kolorach. W ramach realizacji tematu rozmawialiśmy również o kolorowych warzywach i przypomnieliśmy sobie dlaczego tak ważne jest, aby zjadać je do posiłku. Przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione warzywa i przygotowaliśmy z nich kolorowe kanapki, które później z wielką ochotą zjedliśmy. Było pysznie!

zdjęcia

 

Zakładamy ogródek 23-25.03.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu I przedszkolnym ogródku  założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

zdjęcia

 

Urodziny Artura 25.03.2022

Dzisiaj Artur obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

 

zdjęcia


 

Spacer 22.03.2022

 

We wtorek korzystając z pogody postanowiliśmy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się świetnie.


zdjęcia


 

Dzień Wody 22 marca 2022

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Wody. Przypomnieliśmy sobie jakie właściwości ma woda i dlaczego jest tak potrzebna w codziennym życiu. Poznaliśmy również obieg wody w przyrodzie, a także wykonaliśmy eksperymenty:zmiana stanu skupienia wody i sprawdzanie co tonie a co pływa.

zdjęcia

 

Powitanie wiosny 21 marca 2022

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tym roku pogoda pozwoliła nam przywitać wiosnę w promieniach słońca. W kolorowych opaskach na głowach, z marzanną i kolorowym gaikiem wybraliśmy się do pobliskiego parku aby powitać nową porę roku i pożegnać zimę. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy, aby uczcić wiosnę, która w końcu do nas zawitała.

zdjęcia

 

Zajęcia otwarte w grupie "Wesołe Nutki" 15.03.2022

 

15 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte, które zostały nagrane aby pokazać jak pracujemy podczas zajęć dydaktycznych. Tematem zajęć była nadchodząca wiosna i jej zwiastuny. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

filmik

 

Witaminki 8.03.2022

W tym tygodniu z pomocą cioci na drugie śniadanie przygotowaliśmy pyszny i zdrowy sok z marchewki i jabłka.

zdjęcia

 

Dzień kobiet 8 marca 2022

8 marca 2022 świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy prezenty dla naszych mam. Chłopcy przygotowali również prezenty dla swoich koleżanek z grupy. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

zdjęcia

 

Urodziny Mikołaja 8.03.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Mikołaja, który skończył już 5 lat. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, prezenty i oczywiście przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Solenizantowi życzymy Sto lat!

 

 

W marcu jak w garncu 3-4.03.2022

W marcu jak w garncu - w tym tygodniu dowiedzieliśmy się co oznacza to przysłowie. Wykonaliśmy z pomocą cioci ciekawe pracę plastyczne, nauczyliśmy się wielu nowych słówek w języku angielskim i braliśmy udział w super zabawach związanych z pogodą.

zdjęcia

 

Poznajemy kosmos 25.02.2022

 

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład.  Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie. Oglądnęliśmy także film edukacyjny.

 

zdjęcia

 

"Crazy Sówka" 24.02.2022

W czwartek maluszki wybrały się do sali zabaw " Crazy Sówki". Czekało tam na nas wiele atrakcji. Zobaczcie sami jak świetnie  się bawiłyśmy.

 

zdjęcia

 

Wyjście do kina 24.02.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się do kina na bajkę pt. Misiek - ekipa na wakacjach. Pogoda sprzyjała więc do kina wybraliśmy się pieszo, a wróciliśmy autobusem MPK. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę, która bardzo nam się podobała. To był wspaniały dzień.

zdjęcia

 

Bal karnawałowy 23.02.2022

23 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem "Karnawał w Rio". Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze postacie, z uśmiechami na twarzach bawiły się do swoich ulubionych piosenek dziecięcych. Nie zapomnieliśmy także o wybraniu Króla i Królowej Balu. Był to wyjątkowy dzień który jeszcze długo będziemy wspominać. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

zdjęcia+filmik

 

Basen 18.02.2022

Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.

zdjęcia

 

W świecie bajek 14-18.02.2022

 

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata bajek. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych oraz wcielaliśmy się w postacie bajkowe.

 

zdjęcia

 

Dzień kota 17.02.2022

 

Dzisiaj w kalendarzu dzień kota. Z tej okazji przypomnieliśmy sobie informacje na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. Rozmawialiśmy o rasach kotów oraz zwyczajach. Przypomnieliśmy sobie  wszystkie "znane" koty, między innymi postaci Kota w butach.

 

zdjęcia

 

Rodzinny konkurs plastyczny

W naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny, do którego udziału zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzięki temu powstały piękne kukiełki do legendy o smoku wawelskim, których będziemy używać podczas teatrzyków w przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia filmu, jak świetnie się bawimy wykorzystując nasze prace. A laureatom gratulujemy!

zdjęcia + filmik

 

Walentynki 14.02.2022


14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

zdjęcia

 

XII edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy-wędrownicy"

 

Jak co roku nasze przedszkole było organizatorem przeglądu kolęd i pastorałek do którego udziału zapraszamy dzieci z innych przedszkoli. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników.

 

filmik


 

Zwierzęta na Antarktydzie 7-11.02.2022

 

W minionym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta zamieszkujące Antarktydę. Każdy maluszek wykonał swojego pingwina oraz wspólnie stworzyliśmy niedźwiedzia polarnego.

 

zdjęcia

 

Dzień Pizzy 9.02.2022

 

9 lutego świętowaliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji na chwilę zamieniliśmy się w małych kucharzy i przygotowaliśmy pyszną pizzę z naszymi ulubionymi składnikami, którą ze smakiem zjedliśmy na podwieczorek.

 

zdjęcia

 

Dzień Babci i Dziadka 2022

W tym tygodniu przygotowywaliśmy niespodziankę dla naszych Babć i Dziadków z okazji ich minionego święta. Zapraszamy do oglądania!

zdjęcia

filmik

 

Urodziny Antka 3.02.2022

3 lutego świętowaliśmy 5 urodziny Antosia. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


zdjęcia

 

Urodziny Timy

 

W zeszłym tygodniu wraz z Tymurem świętowaliśmy jego urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów.

Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!


zdjęcia


 

Urodziny Zuzi 4.01.2022


4 stycznia świętowaliśmy urodziny Zuzi. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


zdjęcia


 

Zimowy spacer 21.01.2022

Huhu ha nasza zima zła!!! W piątek wybraliśmy się na spacer do parku. Mimo niskiej temperatury świetnie bawiliśmy się na śniegu.

zdjęcia

 

Praca plastyczna - Bałwan 12.01.2022

Śniegu za oknem ostatnio brak ale mróz nie odpuszcza, więc w tym tygodniu robiliśmy bałwanki w ramach pracy plastycznej. Przykleja liśmy kolejno elementy według instrukcji cioci i dorysowaliśmy oczka i guziki. Kto wie, może jeszcze uda nam się ulepić prawdziwego bałwana tej zimy?

zdjęcia

 

Urodziny Antosia 22.12.2021

W środę świętowaliśmy 3 urodziny Antosia. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Kolędowanie i nasza Wigilia 22,23.12.2021


W ostatnim czasie przedszkolaki przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie uczyliśmy się kolęd i świątecznych piosenek. Dzisiaj chcemy złożyć życzenia naszym najbliższym śpiewając. Zapraszamy do obejrzenia filmu :-) Wesołych Świąt!

filmik i zdjęcia

 

Urodziny Oskara 21.12.2021

Dzisiaj Oskar obchodził swoje 4 urodziny, razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw z chustą animacyjną, pysznego torta oraz wielu wspaniałych życzeń. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla solenizanta!

zdjęcia


 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników 20.12.2021

 

Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw oraz pomarańczy.  Dzieci z pomocą cioci ozdobiły świąteczne pierniczki których spróbujemy zasiadając do Wigilii w przedszkolu. Już nie możemy się doczekać :)

 

zdjęcia

 

6.12-10.12.2021


Ostatnie dni mijały nam na przygotowaniach prezentów i ozdób świątecznych dla rodziców z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

zdjęcia

 

Zabawy na śniegu 10.12.2021

W końcu spadł śnieg i udało nam się spędzić chwilę bawiąc się białym puchem. Przedszkolaki uwielbiają zabawy zimowe na świeżym powietrzu. Tym razem rzucaliśmy śnieżkami do celu. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Spotkanie z Mikołajem 6.12.2021

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy  bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

zdjęcia

 

Sala zabaw "Crazy Sówka" 2.12.2021

W czwartek wybraliśmy się do sali zabaw "Crazy Sówki ". Czekało tam na nas wiele atrakcji. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, zobaczcie sami.

zdjęcia

 

Spotkanie z Górnikiem 29 listopada 2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Udało nam się również przebrać w strój górnika. Po przemiłym spotkaniu podziękowaliśmy górnikowi wręczając mu wykonaną przez nas laurkę.


zdjęcia

 

Andrzejki 26.11.2021


W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

zdjęcia


 

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną przytulankę i razem z nią świętować ten szczególny dzień. Były tańce, zabawy, wspólne zdjęcia i mnóstwo radości. A po zakończonej zabawie przygotowaliśmy dla naszych milusińskich piknik w naszej sali. To był bardzo udany dzień!

zdjęcia

 

Tramwajem do Mistrzejowic 17.11.2021


W dniu 17 listopada 2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

zdjęcia

 

11 listopada - Święto Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

filmik

zdjęcia

 

Kraków-moja mała ojczyzna 2-5.11.2021

W tym tygodniu tematem przewodnim był Kraków. Udawaliśmy wiedzę na temat krakowskich zabytków, słuchaliśmy legend krakowskich i przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematyką naszego miasta.

zdjęcia

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek 5.11.2021

W dniu 5 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki nt ulubionych bohaterów z bajek, przygotowaliśmy kolorowe maski z ulubionymi postaciami. Zabawy w tym dniu uwieńczyliśmy przebierankami, dzięki którym moglibyśmy się poczuć jak bohaterowie ulubionych bajek.

zdjęcia

 

Jesienna pogoda 25-29.10.2021

W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy różne zjawiska przyrodnicze - dowiedzieliśmy się dlaczego jesienią ubywa dnia oraz na czym polega obieg wody w przyrodzie. Nie zabrakło różnych ciekawych eksperymentów np. jakie przedmioty toną a które utrzymują się na wodzie i dlaczego, oraz zabawy w prognozę pogody.

zdjęcia

 

Dzień dyni 29.10.2021

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić  "dzień dyni". W naszym przedszkolu święto to, obchodziliśmy w piątek 29 października. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej bardzo wiele dań np. pieczywo, zupę, babeczki, soki.

zdjęcia

 

Jesienny spacer 28.10.2021

W czwartek wybraliśmy się na długi spacer do pobliskiego parku. Podziwialismy piękno obecnej pory roku oraz jakie piękne i kolorowe liście spadają z drzew. Oczywiście nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, bo kto nie lubi poskakać w stercie liści. Mieliśmy okazję spotkać również wiewiórkę, która gromadziła zapasy na zimę.

zdjęcia

 

Święto kolorów 22.10.2021

22 października 2021 w kalendarzu to Dzień Kolorów. I my w przedszkolu świętowaliśmy. Nazywaliśmy kolory zarówno po polsku jak i hiszpańsku i angielsku, bawiliśmy się z kolorową chustą animacyjną a na koniec utrwalając nazwy barw jesieni przygotowaliśmy wspólnie przepiękną Panią Jesień.

zdjęcia

 

Jesienne wierszowanie 20.10.2021

W środę 20 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. : "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom gratulujemy cudownych występów.
Wielkie brawa!

filmik

 

Zabawy z piłką i na zjeżdżalni w przedszkolnym ogródku 19.10.2021

zdjęcia

 

 

 

Krakowski Rynek 19.10.2021

W dniu 19 października przedszkolaki z grupy "Wesołe nutki" wybrały się na spacer po krakowskim rynku. Spacerując przypomnieliśmy sobie nazwy głównych zabytków, które znajdują się na rynku oraz legendy z nimi związane. Nie zabrakło również obwarzanków, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem.

zdjęcia

 

Basen 15.10.2021


Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.


zdjęcia


 

Dzień mycia rąk 15.10.2021

15 października w naszym przedszkolu obchodzony był dzień mycia rąk. Tego dnia ciocie uświadomiły nam jak ważne znaczenie w naszym życiu ma codzienne mycie rąk. Rozmawialiśmy na temat zarazków, bakterii i wirusów,  które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 13.10.2021

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Podczas zabawy urodzinowej bawiliśmy się z chustą animacyjną i tańczyliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek. Potem przyszedł czas na gromkie 100 lat i pyszny tort. To była udana impreza!

zdjęcia

 

"Jesień w parku i w lesie" 11.10-15.10.2021

W ramach realizacji tematu, który obowiązywał w tym tygodniu w naszym przedszkolu "Jesień w parku i w lesie" utrwalaliśmy nazwy owoców drzew leśnych i nazwy zwierząt zamieszkujących w lesie. Z pomocą nazw darów jesieni uczyliśmy się wartości rytmicznych. Poznaliśmy ćwierćnutę, ósemki i szesnastki.

zdjęcia


 

Ludziki z warzyw 7.10.2021

 

W tym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Rozmawialiśmy o owocach i warzywach, które zbieramy jesienią. Razem z naszymi ciociami przygotowaliśmy z nich kolorowe ludziki, które następnie zabraliśmy do domu. Prawda, że ładne?

 

zdjęcia

 

Basen 8.10.2021

W piątek pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

zdjęcia

 

Jesienny spacer 4.10.2021

Korzystamy z pięknej pogody, wybraliśmy się na dłuższy spacer w poszukiwaniu darów jesieni takich jak kasztany, żołędzie i szyszki. Nie zabrakło również odrobiny zabawy z piłką oraz malowania kredą.

zdjęcia


 

 

Dzień Chłopaka 30.09.2021

W czwartek świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczyły drobne upominki, z których chłopcy bardzo się ucieszyli. Nie zabrakło również tańców i wspólnych zabaw. To był naprawdę udany i niezapomniany dzień.

zdjęcia


 

Urodziny Milenki 1.10.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Milenki, która kończyła 3 latka. Wspólnie przygotowaliśmy dla niej piękną laurkę. Podczas zabawy urodzinowej tańczyliśmy, bawiliśmy się z chustą animacyjną. Nie zabrakło oczywiście tortu i prezentów dla naszej solenizantki. Życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Poznajemy smaki 28.09.2021

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się jak dbać o siebie i swoje ciało. Na zajęciach mieliśmy okazję doświadczyć smaków różnych przypraw aby dowiedzieć się jaki on jest - kwaśny, słodki, słony, ostry, gorzki. Po naszych uśmiechach można wnioskować, że było to super doświadczenie. Przypomnieliśmy sobie również zasady dokładnego mycia rąk oraz piramidę zdrowego odżywiania.

zdjęcia

 

Wycieczka do Dobczyc - Powitanie jesieni 23.09.2021

Lato skończyło się i rozpoczęła się nowa pora roku. Podczas wycieczki do Dobczyc poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Zwiedziliśmy także zamek i skansen w Dobczycach, śpiewaliśmy jesienne piosenki oraz bawiliśmy się na placu zabaw. To był bardzo udany dzień!

Dobczyce - zdjęcia


 

Pasowanie na Przedszkolaka 21.09.2021

Nadszedł czas aby powitać w gronie przedszkolaków dzieci, które dołączyły do nas w nowym roku szkolnym. Z tej okazji odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Były piosenki, wiersze i uroczysta przysięga. Wszystkie nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty.

Pasowanie na Przedszkolaka - filmik


 

Straż miejska 24.09.2021

W tym tygodniu odwiedzili nas strażnicy ze Straży Miejskiej w Krakowie, którzy opowiedzieli nam o zasadach ruchu drogowego. Razem z nimi przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych znaków drogowych i tego jak należy się zachowywać kiedy widzimy je w pobliżu. Strażnicy przynieśli nam piękne odblaski które mogliśmy potem zabrać do domu.

Straż miejska - zdjęcia

 

Zajęcia taneczne 20.09.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu bo odbyły się pokazowe zajęcia taneczne prowadzone przez pana Maćka. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zajęcia będą odbywały się w naszym przedszkolu na stałe od października.


 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2021

Z okazji dnia przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyła się dyskoteka, podczas której rozbrzmiewały dziecięce przeboje. Były również zabawy z chustą a także kino dla przedszkolaków. Wszystkie towarzyszył świetny humor, a zabawa była naprawdę udana.


 

4 Urodziny Julka 22.09.2021

Dzisiaj świętowaliśmy wspólnie z Julkiem 4 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i wesołe tańce. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

 

3 Urodziny Ani 14.09.2021

Dzisiaj świętowaliśmy wspólnie z Anią jej 3 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i wesołe tańce. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.


 

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2021

15 września międzynarodowy dzień kropki. Oglądanie filmu z którego dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki. Wspólne wykonanie pracy plastycznej oraz plakatu z wykorzystaniem kropek. Dzieci tego dnia były ubrane w kropki oraz otrzymały opaski które zabrały do domu.


 

Spacer 14.09.2021

14 września wybraliśmy się na spacer w celu utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Zapoznaliśmy się z wyglądem podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacją świetlną


 

5 urodziny Natalki

Natalka obchodziła swoje 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Natalce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.


 

Zabawy w ogrodzie 9.09.2021

Korzystamy z pogody, zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz malowanie kredą w parku.


 

Zajęcia pokazowe z robotyki 8.09.2021

W tym tygodniu mieliśmy okazje uczestniczyć w zajęciach pokazowych z robotyki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.


 

Przedstawienie pt. "Jeż" 7.09.2021

We wtorek 7 września mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralna, która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt. :"Jeż". Spektakl wszystkim bardzo się podobał.

 

Zabawy w przedszkolu 6.09.2021

Robimy babki i lepimy zwierzątka z piasku kinetycznego oraz plasteliny :)


 

Pierwsze dni września

Pierwszy tydzień września to wyjątkowy czas w przedszkolu. Wróciliśmy po wakacyjnej przerwie i w tym tygodniu przypomnieliśmy sobie zasady panujące w przedszkolu. Przygotowaliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka. Nie zabrakło wspólnych zabaw. Było dużo radości i uśmiechu.


 

Urodziny Niny 6.08.2021

W piątek świętowaliśmy wspólnie z Niną jej 7 urodziny. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń :). Po wspólnej zabawie wręczyliśmy solenizantce przepiękny prezent. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

 

Eksperymenty 5.08.2021

W minionym tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w małe laboratorium. Przedszkolaki brały udział w różnych doświadczeniach fizycznych i chemicznych. Dowiedziały się jak z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku przeprowadzić ciekawe eksperymenty.

 

Urodziny Kuby 4.08.2021

Dzisiaj wraz z Kubą świętowaliśmy jego urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Robimy przetwory 3.08.2021

We wtorek wspólnie z Ciocia nauczyliśmy się robić przetwory. Młodsze dzieci zrobiły pyszny kompot ze śliwek, a starsze dzieciaki dzielnie poradziły sobie z kiszeniem ogórków.

 

Praca plastyczna 30.07.2021

W piątek przedszkolaki wykonały lemoniady z przygotowanych wcześniej materiałów.

 

Sałatka owocowa 29.07.2021

W czwartek w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały zdrowy podwieczorek. Z przyniesionych owoców powstała przepyszna sałatka owocowa, która została zjedzona ze smakiem.

 

Wycieczka do muzeum lotnictwa 27.07.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych, zabytkowych samolotów i przyglądnąć się im z bliska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2