Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

W lodowej krainie 12.02-16.02.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o życiu Eskimosów. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszkają oraz jak wygląda ich codzienne życie. Poznaliśmy również wiele nowych zwierząt, które zamieszkują lodową krainę. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Sprawdźcie sami! : )

 

Zabawy w parku 14-16.02.2024

W tym tygodniu piękna, wiosenna pogoda zaskoczyła wszystkich. Nasze przedszkolaki tęskniąc za słoneczkiem wybrały się do pobliskiego parku oraz na plac zabaw. Biegaliśmy między drzewami, ćwiczyliśmy na siłowni, bawiliśmy się w berka. Uśmiech nie znikał nam z twarzy.


 

Dzień Kota 16.02.2024

W piątek obchodziliśmy w przedszkolu dzień Kota. Głównym celem tego dnia było uwrażliwienie przedszkolaków na problem bezdomnych i głodujących kotów. Oglądaliśmy fotografię różnych ras kotów, rozmawialiśmy o sposobie ich życia oraz odżywiania. Z pomalowaną twarzą i opaskach z kocimi uszami śpiewaliśmy i tańczyliśmy do ulubionych piosenek, bawiliśmy w różne zabawy i rozwiązywaliśmy zagadki. Dzieci rozwijały empatię, uwrażliwiały się na potrzeby wszystkich zwierząt.

 

Walentynki 14.02.2024

We środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono lub różowo, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Przedszkolaki poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Rozdaliśmy sobie walentynki, które dzieci przygotowały wcześniej. A na koniec przy pomocy cioć dzieci wykonały przepyszne ciasteczka oczywiście w kształcie serduszka : ) Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!

 

Teatr Elefanten 13.02.2024

We wtorek nasze przedszkole odwiedził Teatr Elefanten z przedstawieniem pt. ,,Perypetie Trolla Stefka". Bohaterowie przypomnieli dzieciom jakie dary skrywa przed nami las, oraz które są dla nas ludzi jadalne. Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i jak wezwać pomoc w razie potrzeby mamy w małym palcu. Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego tańca. Bawiliśmy się świetnie.

 

Bale w karnawale 05.02-09.02.2024

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o balach karnawałowych, przebraniach, tańcach i sposobach wspólnej zabawy. Zobaczyliśmy jak wygląda karnawał w innych krajach. Nasze przedszkolaki stworzyły również piękne maski karnawałowe. Zobaczcie sami : )

 

Tłusty czwartek 08.02.2024

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. 08.02 nasze przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tłustym czwartkiem. Nie zabrakło zabaw muzycznych oraz ruchowych. Dzieci poznały historię pączka oraz wykonywały ciekawe zadania. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

 

 

 

Bal karnawałowy 06.02.2024

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w naszym przedszkolu, dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona balonami i postaciami z bajek. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały stroje. Przedszkolaki świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 

W dziecięcym laboratorium 29.01-02.02.2024

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Z pomocą cioć dzieci przeprowadziły różnorodne eksperymenty. Uczyliśmy się stawiać hipotezy i wyciągać wnioski. Zabawy w małych badaczy dostarczyły wiele radości, emocji, a jednocześnie rozbudziły ich ciekawość poznawczą.

 

 

Zabawy z piaskiem kinetycznym 01.02.2024

Czwartkowe popołudnie umiliły nam zabawy z piaskiem kinetycznym. Piasek kinetyczny wywołał wielką radość u przedszkolaków, a to wszystko dzięki jego ściskaniu, rozciąganiu, lepieniu, przeciskaniu przez palce czy budowaniu większych konstrukcji. Dzieci mogły tworzyć przeróżne formy, wykorzystując w pełni swoją wyobraźnię. Była to doskonała zabawa, ale i wspaniały odpoczynek dla dłoni.

 

Popołudniówka w przedszkolu 30.01.2024

We wtorek nasze ciocie zorganizowały popołudniówke w przedszkolu. Graliśmy w nasze ulubione gry planszowe oraz bawiliśmy się z robotem Super Doc. Nie zabrakło pysznych, kolorowych kanapek które każdy z nas mógł samodzielnie skomponować. Ciocie zrobiły nasze ulubione eksperymenty abyśmy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Na koniec szaleliśmy na dmuchańcu. Bawiliśmy się świetnie :)

 

Urodziny Helenki 29.01.2024

W poniedziałek nasza koleżanka Helenka skończyła 4 latka. Było dużo tańców przy dźwiękach ulubionych piosenek przedszkolaków oraz zabaw z chustą animacyjną. Nasza solenizantka otrzymała drobny upominek i częstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego Helenko :)

 

Nagroda za wyjątkowy występ z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Po udanym występie z okazji Dnia Babci i Dziadka, przedszkolaki otrzymały zasłużoną nagrodę – radosną zabawę na kolorowym dmuchanym zamku. Nagrodą za ich starania było również przedszkolne kino z dużą misą popcornu! Zobaczcie jak świetnie się bawili!


 

Przegląd Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy Wędrownicy" 26.01.2024

Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnione Przedszkole Niepubliczne "Jedyneczka" do udziału w 13. edycji  Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy Wędrownicy ". W pięknych strojach, z uśmiechami na twarzach czworo dzieci godnie reprezentowało nasze przedszkole. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

 

Sporty zimowe 22-26.01.2024

W tym tygodniu wiele uwagi poświęciliśmy tematowi bezpieczeństwa w oparciu o sporty zimowe. Dzieci zachęcone do różnego rodzaju aktywności poznawały nazwy zimowych dyscyplin sprzętu sportowego (sanki, nazwy, łyżwy). Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, o tym, jakie zabawy są bezpieczne a jakie nie, i jak we właściwy sposób korzystać ze sprzętu sportowego. Przypomnieliśmy sobie jak należy być ubranym podczas zabaw na śniegu. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.


 

 

Urodziny Laury 26.01.2024

W tym tygodniu Laurka skończyła 4 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły solenizantce życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Wszystkiego najlepszego!

 

 

Urodziny Tymona 25.01.2024

W czwartek świętowaliśmy 4 urodziny naszego kolegi Tymona. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości. Nie brakowało tańców przy ulubionej muzyce oraz moc życzeń i wspaniałych prezentów. Wszystkiego najlepszego :)

 

Dzień Babci i Dziadka 24.01.2024

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. We środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy właśnie to święto. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, a także rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Przedszkolaki wspaniale wystąpiły przed bliskimi i zaprezentowały swoje umiejętności.

 

Przygotowania do święta Babci i Dziadka 15.01-19.01.2024

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego nasze przedszkolaki zaczęły dzielnie przygotowywać się do zbliżającego się święta. Dla Babć i Dziadków przygotowaliśmy zaproszenia oraz prezenty. Przedszkolaki stworzyły piękne portrety, uwzględniając każdy szczegół. Utrwalaliśmy również piosenki i wierszyki, które zaprezentujemy na przedstawieniu. Ostatnie dni w naszym przedszkolu upłynęły w bardzo radosnej atmosferze.

 

Zabawy na śniegu 17.01.2023

Hu hu ha nasza zima zła!!! Nasze przedszkolaki uwielbiają zabawy na śniegu dlatego razem z ciocią wybraliśmy się do pobliskiego parku. Robiliśmy aniołki, rzucaliśmy się śnieżkami bawiąc się przy tym świetnie.

 

Basen 15.01.2024

W poniedziałek odbyły się ostanie w tym semestrze zajęcia z nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły spore postępy i nabywają coraz lepszych umiejętności. Widać, że dzieci w wodzie czują się jak rybki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

 

Poznajemy żywioły 08.01-12.01.2024

W drugim tygodniu stycznia rozmawialiśmy o żywiołach. Poznaliśmy 4 żywioły, które nas otaczają – woda, ogień, powietrze, ziemia. Dowiedzieliśmy się, dlaczego są ważne dla naszego życia, ale też dlaczego są niebezpieczne i jakie zagrożenia ze sobą niosą. Cały tydzień zajęć, zagadek, opowiadań, ciekawych prac plastycznych przybliżył nam tajemnice tych żywiołów.

 

Zabawy z robotem 12.01.2024

Piątkowe popołudnie umiliły nam zabawy z robotem. Bardzo lubimy zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dlatego każdy z nas musiał zaplanować ruchy robota tak, aby dojechał we wskazane miejsce na macie, po której się porusza. Świetnie się przy tym bawiliśmy!

 

Nowy Rok 02.01-05.01.2024

W pierwszym tygodniu stycznia witaliśmy Nowy Rok. Rozmawialiśmy o naszych planach, marzeniach. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku, dni tygodnia oraz miesięcy. Zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami zegarów oraz sposobami mierzenia czasu. Pierwszy tydzień stycznia upłynął nam w przyjemnej atmosferze oraz wspólnych zabawach po przerwie świątecznej. : )

 

Witamy Nowy Rok 04.01.2024

We czwartek dzieci radośnie i wesoło spędziły „Sylwestra”. Ciocie przygotowały niecodzienną, huczną i udaną zabawę sylwestrową z balonami, serpentynami i efektami świetlnymi. Były wspólne tańce, zabawy, a nawet konkurs talentów. Wszystkie przedszkolaki oraz ciocie życzą raz jeszcze szczęśliwego Nowego Roku!


 

Urodziny Mikołaja

W czwartek świętowaliśmy 3 urodziny naszego kolegi Mikołaja. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości. Nie brakowało tańców przy ulubionej muzyce oraz moc życzeń i wspaniałych prezentów. Wszystkiego najlepszego :)


 

Wigilia 21.12.2023

We czwartek odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Wspólnie kolędowaliśmy, składaliśmy sobie życzenia i zjedliśmy wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Przedszkolaki zajadały tradycyjny barszczyk i rybkę, ale nie zabrakło świątecznych ciasteczek i owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

 

Nadchodzą święta! 18-12-22.12.2023

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby oraz przygotowaliśmy kartki świąteczne dla naszych najbliższych. Rozmawialiśmy również o tradycjach oraz zwyczajach. Uczyliśmy się składać życzenia. Dodatkowo ciocie podpowiedziały nam, jak możemy pomóc naszym rodzicom w przygotowaniach do świąt.

 

Przyszła zima 11.12-15.12.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zimie. Nasze przedszkolaki poznały charakterystyczne zjawiska dotyczące tej pory roku. Obserwowaliśmy również pogodę, która panuje na zewnątrz. Nauczyliśmy się dobierać strój adekwatny do panujących warunków atmosferycznych. Stworzyliśmy także ciekawe prace plastyczne, zobaczcie sami!

 

Świąteczne warsztaty z Rodzicami 13.12.2023

W środę 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami. Był to wyjątkowy czas który sporządził rodziców i dzieci w magiczna atmosferę przygotowań do świat. Na warsztatach przedszkolaki wraz z rodzicami rozwiązywali przygotowane zadania. Były to między innymi świąteczne kalambury i zadania z kodowania. Wspólnie kolędowaliśmy oraz tańczyliśmy do ulubionych piosenek w języku angielskim. W trakcie warsztatów nie zabrakło również twórczych aktywności manualnych. Rodzice wraz z dziećmi wspólnie stworzyli urocze stroiki świąteczne oraz pachnące ozdoby z pomarańczy i goździków. Spotkanie  nie tylko zintegrowało społeczność przedszkolną, ale także dostarczyło dzieciom i rodzicom niezapomnianych chwil wspólnego tworzenia i radości.


 

Popołudniówka 12.12.2023

W tym tygodniu odbyła  się kolejna popołudniówka w przedszkolu. Tym razem odbyły się podchody - pomagaliśmy Mikołajowi odszukać jego zgubę. Później przygotowaliśmy pyszne ciasteczka i zrobiliśmy sobie świąteczne kino. To był wspaniały czas!

 

Naszedł grudzień 4.12-8.12.2023

W pierwszym tygodniu grudnia rozmawialiśmy o Świętym Mikołaju. Poznaliśmy jego historię oraz różne ciekawostki z nim związane. Dzieliliśmy się naszymi marzeniami oraz pragnieniami. Nauczyliśmy się wielu piosenek o Świętym Mikołaju. W związku ze zbliżającą się wizytą Świętego Mikołaja wraz z pomocą cioć ubraliśmy choinkę, która w tym wyjątkowym czasie będzie ozdabiać naszą przedszkolną salę. Tydzień upłynął nam w radosnej atmosferze!

 

Dinozaury 6.12.2023

Mikołajki w naszym przedszkolu były bardzo ekscytujące. Oprócz wizyty Świętego Mikołaja mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach o dinozaurach. Przypomnieliśmy sobie kim jest paleontolog, mogliśmy dokładnie obejrzeć i dotknąć różne modele i na chwilę przenieść się w czasy dinozaurów. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii nawet w naszej sali pojawiły się dinozaury, które wzbudziły wiele emocji. To był super dzień!

 

Wizyta Świętego Mikołaja 6.12.2023

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Nasze przedszkolaki cierpliwie oczekiwały jego wizyty i dzielnie wypatrywały go w oknie. Aż w końcu usłyszały głośne „Ho, ho, ho!”. Gość z dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami, a w ramach podziękowań przedszkolaki wręczyły Mikołajowi laurkę oraz zaśpiewały piosenki. Wszyscy cieszymy się, że  Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

 

Listy do Świętego Mikołaja 5.12.2023

W poniedziałek nasze przedszkolaki wykonały listy do Świętego Mikołaja. Umieściły na nich przeróżne zabawki, które chciałyby od niego dostać. Listy zostały umieszczone w przedszkolnej szatni wraz z ciasteczkami oraz mlekiem dla Mikołaja. Świętemu bardzo listy się spodobały, dlatego postanowił odwiedzić nasze przedszkole w nocy, zabrał listy i skosztował pyszności, jakie przygotowały mu dzieci. Zostawił także od siebie list dla przedszkolaków oraz swoje ślady. Dzieci bardzo ucieszyły się wizyty Mikołaja i wszystko, to co uwzględnił w liście wzięły sobie do serca! : )

 

Dzień Górnika 4.12.2023

4 grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy, dlatego też była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy o tym trudnym zawodzie. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem munduru galowego, stroju roboczego, a także symboliką górniczego godła i flagi. Dowiedzieliśmy się, co to jest ,,czako", jakie są kolory jego pióropusza oraz mieliśmy okazję malowania prawdziwym węglem.

 

3 urodziny Julii

W tym tygodniu obchodziliśmy 3 urodziny Julii. Było śpiewanie „Sto lat”, zdmuchiwanie świeczek, urodzinowe życzenia, prezenty, słodki poczęstunek i oczywiście super zabawa z tańcami. Dzień ten był radosny, kolorowy i bardzo smaczny. Julci życzymy samych cudownych chwil, radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Nadeszła Zima 3.12.2023

Hu hu ha nasza zima zła !!! Lecz nasze przedszkolaki się tej zimy nie boją i dzielnie maszerują razem z ciociami na spacery do pobliskiego parku :) podziwiamy zimowe krajobrazy oraz jak zmienia się przyroda z nadejściem nowej pory roku.

 

Dinozaury 27-30.11.2023

Dinozaury to stwierdzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. W tym tygodniu ciocie zorganizowały zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych fascynujących gadów. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak żyły, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne i braliśmy udział w zabawach ruchowych.

 

Andrzejki 28.11.2023

Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci na nas swoje czary, wróżbie wierzyć jest gotowy każdy, nawet niedowiarek… 28 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Tego dnia przedszkolaki również dowiedziały się o zwyczajach andrzejkowych. Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dużo niezwykłych przeżyć i emocji. Zobaczcie sami!

 

Przygotowanie do zimy 20-25.11.2023

W tym tygodniu w ramach zajęć przedszkolaki omawiały tematy dotyczące przygotowań ludzi i zwierząt do zimy. Zapoznaliśmy się ze słowem spiżarnia, zapasy. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób różne zwierzęta gromadzą pożywienie by przetrwać zimę, a także jak przygotowują się do zimowego snu. My ludzie także robimy zapasy by zimą poczuć smaki lata zamknięte w słoikach. Z pomocą cioci wykonaliśmy karmnik dla ptaków.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia 24.11.2023

24 listopada przedszkolaki w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. Spróbowaliśmy tego, co misie lubią najbardziej. A nawet odwiedził nas pewien miś! Ten dzień pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

Urodziny Jasia 23.11.2023

Jaś skończył 3 lata! Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną i dużo radości. Dla naszego solenizanta przygotowaliśmy laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie ,,100 lat". Wszystkiego najlepszego Jasiu.

 

Popołudniówka w przedszkolu  22.11.2023

We środę nasze ciocie zorganizowały popołudniówkę w przedszkolu. Spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych, na których sami mogliśmy zrobić pizzę wybierając ulubione składniki. Był również teatrzyk cieni oraz podchody. Nie zabrakło zabaw do muzyki, śmiechu oraz radości. Jesienne długie popołudnia wcale nie muszą być nudne! P.S. Pizza wyszła pyszna : )

 

Poznajemy zawody naszych bliskich - Spotkanie z Tatą Helenki 22.11.2023

W ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody naszych bliskich" nasze przedszkole odwiedził Tata Helenki. Nasz gość opowiedział czym się zajmuje i na czym jego praca polega. Przedszkole zamieniło się w plan filmowy, a dzieci wcieliły się w różne role. Każdy pełnił ważną funkcję, dzięki czemu przedszkolaki miały możliwość nagrać swój pierwszy film przy użyciu profesjonalnych sprzętów. To było bardzo ciekawe spotkanie! Dziękujemy za odwiedziny.

 

Kraków 13-17.11.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki na zajęciach uczyły się o mieście z którego pochodzą - Krakowie. Wysłuchaliśmy legend dotyczących tego miasta z których dowiedzieliśmy się dlaczego hejnał grany z wieży mariackiej nagle się urywa. Oglądaliśmy teatrzyk o smoku Wawelskim i wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Zapoznaliśmy się z poszczególnymi elementami strojów krakowskich a także mieliśmy możliwość je przymierzyć i zatańczyć krakowiaka. Poznaliśmy najważniejsze zabytki naszego miasta.

 

Hej na krakowskim rynku! 17.11.2023

W tym tygodniu zdobywaliśmy informacje na temat Krakowa. W związku z tym uczyliśmy się piosenki o naszym mieście z wykorzystaniem instrumentów. Dzięki temu jeszcze lepiej poznaliśmy miasto, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy wcielając się w role małych muzyków. Oto efekty!

 

Krakowiak 15.11.2023

W tym tygodniu tematem naszych zajęć był Kraków, a zatem nie sposób pominąć tańca ludowego jakim jest krakowiak. Ciocie zaznajomiły dzieci ze strojem krakowskim oraz nauczyły podstawowych kroków charakterystycznych dla tego typu tańca. Przedszkolaki ubrane w piękne stroje zaprezentowały efekty swojej pracy. Zobaczcie sami!

 

Polska - Moja Ojczyzna 06-10.11.2023

,,Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna..." To nie tylko zabawa, to przygoda, nauka i okazja do kształtowania miłości do naszej ojczyzny. Dzięki tym zajęciom, przedszkolaki mogły poczuć się dumne z bycia Polakami  i odkrywać, że Polska to miejsce pełne tajemnic, które warto poznać i szanować.

zdjęcia

 

Przedszkolne Kino 10.11.2023

W piątek w nagrodę za piękny udział w uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości nasze ciocie zorganizowały dla nas przedszkolne kino. Oglądaliśmy Baśń Braci Grimm ,, Królewna Śnieżka". Był również pyszny popcorn.

zdjęcia

 

Wieczornica 09.11.2023

W dniu 9 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica podczas której, wszyscy w odświętnych strojach śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz recytowaliśmy wiersze o naszej ojczyźnie.

zdjęcia + filmik

 

Dzień Wszystkich Świętych - praca techniczna

Pierwszego listopada to czas ciszy i zadumy. Obchodzimy wtedy Dzień Wszystkich Świętych. Wiedzą o tym również nasze przedszkolaki. Dzieci poznały tradycję związaną z obrzędami tego święta. Samodzielnie wykonały znicze wykorzystując jesienne liście.

zdjęcia

 

Urodziny Krzysia 31.10.2023

We wtorek w naszym przedszkolu świętowaliśmy 4 urodziny Krzysia. Było dużo zabaw, tańców, śmiechu oraz radości. Nie zabrakło baniek mydlanych, śpiewania „Sto lat” oraz pysznego tortu. Naszemu solenizantowi życzymy raz jeszcze wszystkiego co najlepsze! J

zdjęcia

 

Jesienny Spacer 31.10.2023

Nasze przedszkolaki korzystając z pięknej, słonecznej pogody codziennie wybierają się na spacer do pobliskiego parku. We wtorek biegaliśmy i bawiliśmy się pośród kolorowych liści. Niektóre z nich pozbieraliśmy i stworzyliśmy wspaniały bukiet. Uśmiech nie znikał nam z twarzy.

zdjęcia

 

Zabawy na jesienne wieczory 23.10-27.10.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki poznały kilka propozycji ciekawych zabaw, które można wykorzystać jesiennymi wieczorami. Wspólnie podawaliśmy pomysły na spędzenie czasu, kiedy dni stają się coraz krótsze. W ten sposób pobudziliśmy swoją kreatywność, a przede wszystkim spędziliśmy czas na super zabawie.

zdjęcia

 

Eksperymenty 26.10.2023

We czwartek nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Z pomocą cioć dzieci przeprowadziły eksperymenty i doświadczenia takie jak „Wulkan”, „Deszcz w słoiku”, „Wędrująca woda”. Dowiedziały się również jak można napompować balon wykorzystując sodę i ocet. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości emocji, a jednocześnie rozbudziły ich ciekawość poznawczą.

zdjęcia

 

Rodzinne Wierszowanie 25.10.2023

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne wierszowanie znanych polskich poetów. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami wspaniale recytowali  wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami. Gratulujemy!

 

Wizyta Straży Miejskiej 25.10.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki odwiedził zaprzyjaźniony z nami Pan ze straży miejskiej w Krakowie, który pomógł nam utrwalić zasady ruchu drogowego. Celem spotkania było przypomnienie jak bezpiecznie poruszać się po jezdni w miejscach do tego wyznaczonych. Każdy z nas miał możliwość potrenować prawidłowe przechodzenie przez ,, zebrę" oraz otrzymał odblask który zabraliśmy do naszych domów.

zdjęcia

 

Pieczemy bułeczki 25.10.2023

W środę dzieci poznały przepis na bułeczki drożdżowe. Ubrane w kolorowe fartuszki oraz czapki przystąpiły do samodzielnego stworzenia własnej, pysznej bułeczki, która swoim kształtem przypominała jeża. Po wspólnym zmieszaniu wszystkich składników oraz zagnieceniu ciasta, a kolejno jego uformowania dzieci przystąpiły do ozdabiania ciasta, tak, aby przypomniał jeża. Po tym wszystkie bułeczki trafiły do przedszkolnej kuchni, by mogły zostać wypieczone.

zdjęcia

 

4 urodziny Mikołaja

W tym tygodniu Mikołaj skończył 4 lata. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły solenizantowi życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Jesienna pogoda 16-20.09.2023

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Dzieci poznały zjawiska atmosferyczne występujące o tej porze roku. Wzbogaciły także swoje słownictwo o pojęcia przyrodnicze: deszcz, burza, słońce, chmury (dzień pochmurny), wiatr. Dodatkowo przypomnieliśmy sobie nazwy ubrań i wybieraliśmy te, które są odpowiednie na jesienną pogodę. Utrwaliliśmy wiedzę dotyczycąca  jesiennych zwierząt :) Stworzyliśmy także interesujące prace plastyczne. Zobaczcie sami!

zdjęcia

 

Teatrzyk sylwet 17.10.2023

W tym tygodniu nasze ciocie w ramach zajęć zorganizowały dla nas teatrzyk sylwet. Przy pięknie udekorowanym stole darami jesieni, które wcześniej zebraliśmy w parku, występowały sylwety jeża i gronostaja. Teatrzyk miał na celu pokazać przedszkolakom w jaki sposób zwierzęta przygotowują się na nadejście zimy. Dowiedzieliśmy, które zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz oglądaliśmy fotografię jak wygląda ich futerko zimą. Zajęcia były bardzo ciekawe!

zdjęcia

 

Jesienią w parku i lesie 9-13.10.2023

W tym tygodniu dzieci dowiedziały się, jak wygląda jesień w parku i w lesie. Poszliśmy na jesienny spacer w okolice przedszkola, podczas którego obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie i zbieraliśmy jesienne skarby. Poznaliśmy zwierzęta, które zamieszkują las oraz ich przygotowania do zimy. Stworzyliśmy także ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni.

zdjęcia

 

Pasowanie na przedszkolaka 13.10.2023

13 października w naszym przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka kredką. To był bardzo ważny dzień dla dzieci i na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

zdjęcia

 

Przedszkolny teatrzyk kukiełkowy 10.10.2023

We wtorek w naszym przedszkolu urządziliśmy teatrzyk, w którym aktorami były kukiełki. Przedszkolaki obejrzeli przedstawienie pt. „Smok Wawelski” przygotowane przez Ciocie. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały przedstawienie i podziwiały kukiełki. Teatrzyk bardzo się spodobał wszystkim przedszkolakom.

zdjęcia

 

Urodziny Jasia 10.10.2023

We wtorek w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Jasia. Bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach ulubionych piosenek. Złożyliśmy Jasiowi życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne 100 lat. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz drobnego upominku.

zdjęcia

 

Dary Pani Jesieni 2-6.10.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki poznawały dary jakie niesie nam ze sobą jesień. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy przedstawicieli drzew iglastych i liściastych, ich liście i owoce. Pracowaliśmy nad powtórzeniem znajomości jesiennych kolorów, ćwiczyliśmy słuch poznając dźwięki jakie wydaje deszcz oraz jak szumią drzewa podczas wiatru. Zapoznaliśmy się również z owocami i warzywami dojrzewającymi jesienią. Ich kształty, kolory, wielkości, smaki i zapachy poznawaliśmy różnymi zmysłami. Nie zabrakło ciekawych prac plastycznych muchomorka i marchewki.

zdjęcia

 

Poznajemy jesień zmysłami 05.10.2023

W tym dniu dzieci miały możliwość poznania jesiennych owoców i warzyw oraz uświadomienia sobie tego jak są one ważne dla naszego zdrowia. Za pomocą najpierw dotyku, potem węchu i na końcu smaku rozpoznawały produkty podając ich właściwości. Korzystając z dotyku określały fakturę produktu, kształt, twardość oraz wielkość, przy pomocy węchu określały zapach produktu, na koniec próbując różne produkty podawały ich smak. Dodatkowo dzieci same tworzyły pyszne i zdrowe kanapki wybierając przeróżne warzywa. To był pyszny dzień!

zdjęcia

 

Urodziny Piotrusia 04.10.2023

W środę swoje 3 urodziny obchodził w przedszkolu Piotruś. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Urodzinowa zabawa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu! Życzymy Piotrusiowi, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem!

zdjęcia

 

Światowy Dzień Zwierząt 04.10.2023

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały wiele ciekawostek na temat różnych zwierząt oraz zdobyły informacje dotyczące opieki nad nimi. Dzień ten upłyną na wspaniałej zabawie, która dostarczyła sporo wiedzy. Zobaczcie sami!

zdjęcia

 

Ścieżka Sensoryczna 03.10.2023

W tym tygodniu nasze Ciocie zorganizowały dla nas w przedszkolu ścieżkę sensoryczną składającą się z darów lasu. Mogliśmy za pomocą zmysłu dotyku poznać między innymi korę drzew, mech, igły sosny czy też kasztany i żołędzie. Niektórzy z nas odważyli się przejść po ścieżce bosymi stropami. Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Basen 2.10.2023

 

Rozpoczynamy kolejny rok nauki pływania. Nasze dzielne przedszkolaki dzisiaj wzięły udział w pierwszych zajęciach. Dzieci, które już w poprzednich latach uczęszczały na basen pomagały młodszym kolegom i koleżankom odnaleźć się w nowej sytuacji. Wszyscy poradzili sobie wspaniale. Odważnie i z entuzjazmem wykonywali wszystkie zadania. Widać, że kontakt z wodą sprawia im wiele radości.

 

zdjęcia

 

Temat tygodnia ,,Jesień" 25-29.09.2023

Do naszego przedszkola zawitała jesień. Nasze przedszkolaki wraz z ciociami w tym tygodniu dekorowały sale w piękne jesienne oznaki. Wychodziliśmy na długie spacery w poszukiwaniu darów jesieni, które następnie zgromadzimy w naszym kąciku. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne a także Panią Jesień która zdobi naszą szatnię.

zdjęcia

 

Dzień Chłopaka 29.09.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki dzień wcześniej z pomocą cioć przygotowały laurki dla swoich kolegów. Na chłopców w tym szczególnym dniu czekało wiele atrakcji, zabaw, oraz konkursów. Nie zabrakło również tańców do ulubionych piosenek. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy!

zdjęcia

 

Powitanie Jesieni 27.09.2023

Lato skończyło się i powitaliśmy nową porę roku. Podczas wycieczki do Puszczy Niepołomickiej poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać prawdziwą Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Było ognisko, kiełbaski, pieczone ziemniaki, dmuchane zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji przygotowanych przez nasze Ciocie. Bawiliśmy się świetnie, zobaczcie sami :)

zdjęcia+filmik

 

Dbamy o zdrowie 18-22.09.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu - kształtowaliśmy prawidłową postawę nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Poznaliśmy jakie mamy zmysły i do czego nam służą. Ale najbardziej przedszkolakom podobały się zajęcia praktyczne. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Urodziny Martynki 21.09.2023

Martynka skończyła 4 lata. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną i dużo radości. Dla naszej solenizantki przygotowaliśmy piękne laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie ,,100 lat". Nie zabrakło również pysznego tortu. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Martynko!

zdjęcia

 

Dzień przedszkolaka  20.09.2023

20.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. W przedszkolnym ogródku czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka – dmuchaniec. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie! Złożyliśmy wszystkim dzieciom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

zdjęcia

 

Urodziny Alicji 19.09.2023

W tym tygodniu obchodziliśmy 4 urodziny Alicji. Było śpiewanie „Sto lat”, zdmuchiwanie świeczek, urodzinowe życzenia, prezenty, słodki poczęstunek i oczywiście super zabawa z tańcami. Dzień ten był radosny, kolorowy i bardzo smaczny. Alicji życzymy samych cudownych chwil, radości i uśmiechu na każdy dzień.

zdjęcia

 

 

Bezpieczeństwo na drodze 11-15.09.2023

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbył się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu, ubrane w chusty i kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentację multimedialne i filmy edukacyjne dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z nieprawidłowego zachowania na ulicy. Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac związanych z ruchem drogowym.

zdjęcia

 

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2023

W piątek w naszym przedszkolu odbył się ,, Dzień Kropki". Jest to święto, które przypomina dzieciom o ich talentach, pobudza ich kreatywność i pomysłowość. W tym dniu nie zabrakło wielu ciekawych zabaw, które były wypełnione kolorowymi kropkami. Oglądaliśmy również bajkę ,,Kropka" P.H. Reynoldsa. Wykonaliśmy także ciekawe prace plastyczne oczywiście metodą kropki. Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Poznajemy zasady ruchu drogowego 12.09.2023

Dzisiaj wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na plac, na którym znajdują się różne znaki drogowe. Poznaliśmy ich znaczenie oraz jakie pełnią funkcje.  Podczas spaceru przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się. Wspólnie spędzony czas wszystkim się podobał, a wiedza, którą zdobyliśmy zostanie w naszych głowach na długo.

zdjęcia

 

Zabawy w parku i przedszkolnym ogródku 6-8.09.2023

Na nasze przedszkolaki po wakacjach czekała w przedszkolu moc atrakcji. Korzystając z ostatnich dni letniej pogody chodziliśmy na długie spacery do parku pomalować kredą. Największą radość jednak sprawiła dmuchana zjeżdżalnia w przedszkolnym ogródku. Bawiliśmy się świetnie, zobaczcie sami.

zdjęcia

 

Pierwsze wspólne chwile 5-8.09.2023

Rozpoczynamy nowy przedszkolny rok. Bardzo cieszymy się, że znów jesteśmy razem. Witamy też nowych kolegów i koleżanki. Jesteśmy pewni, że czeka nas rok pełen wspaniałych przygód oraz zabawy. W tym tygodniu na zajęciach dzieci poznały jakie zasady panują w naszej grupie przedszkolnej. Wspólnie z ciocią stworzyliśmy ,, Kodeks przedszkolaka" i wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy poprzez zabawę jakie emocję mogą nam towarzyszyć w życiu przedszkolnym.

zdjęcia

 

Bajkowy Zakątek 31.08.2023

Nasze przedszkolaki pożegnały wakacje w Sali Zabaw ,, Bajkowy Zakątek". Wszyscy bawiliśmy się świetnie na zjeżdżalniach, w basenie z kulkami czy kącikach tematycznych. Uśmiech nie znikał nam z twarzy, sami zobaczcie.

zdjęcia

 

Pożegnanie lata 25.08.2023

Lato zbliża się ku końcowi i dlatego zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu imprezę z tej okazji. W świetnych nastrojach i pięknych przebraniach bawiliśmy się w rytm ulubionych piosenek. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło oczywiście lodów! To był wspaniały dzień!

zdjęcia

 

Uczymy się mierzyć 23.08.2023

Dzisiaj w przedszkolu uczyliśmy się mierzyć. Każdy z nas dostał tasiemkę takiej samej długości, za pomocą której miał mierzyć różne przedmioty w przedszkolu, a później także podczas spaceru w parku. Jak nam poszło? Zobaczcie sami!

zdjęcia

 

Urodziny Olka 23.08.2023

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Olusia, który skończył już 4 latka. Byl przepyszny tort, dużo tańców i zabaw z chustą animacyjną, prezent oraz laurki przygotowane dla solenizanta. Wszystkiego najlepszego! Spełnienia marzeń!

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe z Robotyki 22.08.2023

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Robotyki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy razem z Panem Ślimakiem, którego samodzielnie stworzyliśmy. Zajęcia z robotyki to znakomita forma zajęć dodatkowych, które przez swą formę rozwijają kreatywność, zdolności manualne, widzenie przestrzenne, a także umiejętność logicznego myślenia. Doskonałe połączenie nauki, technologii i informatyki powoduje, że warsztaty są ciekawe i pobudzające wyobraźnię. Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia w nich udziału.

zdjęcia

 

Lato, lato... 16-18.08.2023

W tym tygodniu czas w przedszkolu upłynął nam w radosnej, letniej atmosferze. Korzystając ze wspaniałej, słonecznej pogody wychodziliśmy na długie spacery do parku, ochłodzić się w cieniu drzew a także pomalować kredą. Wykonaliśmy z pomocą cioci ciekawe prace plastyczne oraz bawiliśmy się na przedszkolnym balkonie.

zdjęcia

 

Urodziny Lilianki 11.08.2023

Na dzień przed długim weekendem swe urodziny obchodziła Lila z grupy maluszków. To była impreza! Tańcom oraz życzeniom nie było końca...W trakcie chwili odpoczynku posililiśmy się więc pysznym truskawkowym tortem :) Sprawdźcie jak to wszystko wyglądało :)

zdjęcia

 

Poznajemy Grecję 10.08.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki poznały  bliżej kraj, jakim jest Grecja. Omówiliśmy sobie  jej ogólną lokalizację, podstawowe symbole, jak i zapoznaliśmy się z jej kuchenną odsłoną - oczywiście osobiście! Wcieliliśmy się w prawdziwych Greków oraz Greczynki - a wszystko za sprawą pięknych strojów  oraz dzięki tradycyjnej greckiej muzyce. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

zdjęcia

 

Urodziny Marcinka 9.08.2023

W tym tygodniu swoje urodziny obchodził Marcinek. Podczas urodzinowej imprezy wszyscy tańczyliśmy do dźwięków ulubionych piosenek, a potem nasz jubilat zaprosił nas na pyszny tort. Nie zabrakło głośnego sto lat i moc życzeń. Wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Letni spacer 4.08.2023

Wraz z naszymi maluchami wykorzystujemy każdy słoneczny moment, by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Podczas długiego, letniego spaceru, zatrzymaliśmy się by troszkę porysować kredą. Miny przedszkolaków mówią wszystko :) Sami sprawdźcie :)

zdjęcia

 

Eksperymentujemy! 3.08.2023

Podczas "tygodnia eksperymentów" nasze przedszkolaki sporo się nauczyły. Dowiedziały się m. in. w jaki sposób powstają/zrobić samodzielnie bańki mydlane :) Oczywiście nie zabrakło kolorowej praktyki - zajrzyjcie w galerię :)

zdjęcia

 

Tydzień eksperymentów 31.07-4.08.2023

W tym tygodniu  przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Mogły przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały zadania wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości oraz wielu nowych doznań, i emocji, a jednocześnie rozbudziły ciekawości otaczającego świata.

zdjęcia

 

Przedszkolny piknik 14.07.2023

Przed samymi wakacjami, wybraliśmy się na integracyjny piknik do Parku Tysiąclecia. Przedszkolaki z plecakami na plecach dzielnie pokonały ten 1,5 kilometrowy dystans, aby móc później poczuć prawdziwie wakacyjny klimat. Drugie śniadanie na kocykach, wspólne śpiewanie, zabawy "w terenie", wszędzie bańki mydlane, a na koniec...pyszne lody! Na pewno to powtórzymy! Zachęcamy do obejrzenia galerii :)

zdjęcia

 

Odkrywamy Hiszpanię 12.07.2023

W środę w naszym przedszkolu już od samego rana słychać było hiszpańskie rytmy. Poznaliśmy położenie geograficzne tego kraju na mapie, flagę, stolicę oraz dowiedzieliśmy się o panującej tam rodzinie królewskiej. Wszyscy odczuliśmy gorący klimat Hiszpanii, przebrani w piękne stroje tańczyliśmy flamenco z pięknymi wachlarzami oraz kastanietami. Mogliśmy samodzielnie wykonać swój wachlarz oraz wysłuchać opowiadania o ,,Byczku Fernando". Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Urodziny Demida 12.07.2023

W tym tygodniu swoje urodziny w przedszkolu świętował Demid. Świetnie się bawiliśmy w rytm ulubionych dziecięcych przebojów oraz tańcząc z chustą animacyjną. Dla solenizanta przygotowaliśmy piękne laurki oraz zaśpiewaliśmy gromkie "100 lat". Później był tort raz inne smakołyki. Jeszcze raz -wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Tajemnice oceanu 11.07.2023

W tym tygodniu poznawaliśmy tajemnice oceanów. Poznaliśmy ich mieszkańców i dowiedzieliśmy się, jakie ocean skrywa tajemnice. Później wszyscy bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki w zabawy inspirowane oceanem, a na koniec stworzyliśmy piękną dekorację do naszej szatni. To był bardzo udany dzień!

zdjęcia

 

Zabawy w parku 5.07.2023

Wraz z naszymi przedszkolakami postanowiliśmy skorzystać z pięknej pogody i wybraliśmy się na spacer do parku. Sprzyjająca pogoda nie pozwala jednak na nudę! Czas umiliły nam zabawy z chustą animacyjną, jak i wykonaliśmy przepiękne rysunki kredą :) Zerknijcie w galerię :)

zdjęcia

 

Robimy Lemoniadę 6.07.2023

Słoneczna pogoda wciąż nas rozpieszcza, a na ciepłe dni najlepsza do picia jest właśnie lemoniada. Jak ją przygotować? Co potrzebujemy? Nasze przedszkolaki miały okazję się tego wszystkiego dowiedzieć oraz samodzielnie wycisnąć sok z cytryny oraz pomarańczy. Krok po kroku z pomocą cioci udało się nam zrobić ten letni napój. Schłodzona lemoniada smakowała przepysznie.

zdjęcia

 

Góralskie Nucicki 5.07.2023

W środę nasze przedszkolaki wybrały się do zaprzyjaźnionego przedszkola przy osiedlu Okulickiego na Góralskie śpiewanie oraz tańce. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne części stroju góralskie kobiety i mężczyzn oraz mieliśmy okazję je przymierzyć i zatańczyć prawdziwy góralski taniec. Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Urodziny Tadzia 3.07.2023

W ostatni poniedziałek świętowaliśmy urodziny Tadzia z grupy "Myszek". Było naprawdę fajnie :) Solenizant otrzymał życzenia oraz prezent od kolegów i koleżanek, a sam poczęstował wszystkich pysznym tortem. Były tańce, śpiewy i przeróżne zabawy. Sami zobaczcie :)

zdjęcia