Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Śniadanie Wielkanocne 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego 26.03.2021

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu Wielkanocnego pt.: "Zajączek Wielkanocny" adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

 

Zakładamy ogródek 24.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

Powitanie wiosny 19.03.2021

Tego dnia wybraliśmy się do pobliskiego parku aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Z kolorowymi opaskami na głowie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Polewaliśmy wodą Marzannę na znak pożegnania zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

 

Urządzenia elektryczne dawniej i dziś 12.03.2021

Dzisiaj ciocie zorganizowały dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Mieliśmy okazję zobaczyć przedmioty,
z wybranymi urządzeniami stosowanymi dawniej oraz w czasie obecnych. Klasyfikowaliśmy je według ich zastosowania, mogliśmy też wypróbować ich działanie.

 

Dzień kobiet 8.03.2021

W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia wszystkim małym kobietkom. Spędziliśmy czas na  wspólnych tańcach i zabawach. Nie zabrakło drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i uśmiech.

 

Gimnastyka na spacerze 3.03.2021

W środę korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy poszukać pierwszych oznak wiosny. Piękna pogoda zachęciła nas do gimnastyki na świeżym powietrzu. Były różne ćwiczenia gimnastyczne oraz tor przeszkód. Bawiliśmy się wspaniałe.

 

Dzień dinozaura 26.02.2021

W piątek obchodziliśmy dzień dinozaura. Poznaliśmy wiele ciekawych gatunków dinozaurów oraz dowiedzieliśmy się dlatego dinozaury wyginęły. Wcieliliśmy się w dinozaury wykonując wiele ciekawych ćwiczeń oraz zabaw.

 

Poznajemy kosmos 26.02.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kosmosie. Dowiedzieliśmy się czym jest układ słoneczny oraz jakie planety wchodzą w jego skład. Oglądaliśmy pierwsze lądowanie łazika oraz jak wygląda Mars z bliska. Było wiele ciekawych zabaw związanych z kosmosem między innym dzieci samodzielnie wykonały ufoludki z balonów. Bawiliśmy się wspaniale.

 

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 13.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez nasze Przedszkole XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek 
"Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ. Do zobaczenia za rok.

 

W świecie bajek 19.02.2021

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata bajek. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych oraz wcielaliśmy się w postacie bajkowe.

 

Dzień kota 17.02.2021

Dzisiaj w kalendarzu dzień kota. Z tej okazji przypomnieliśmy sobie informacje na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. Rozmawialiśmy o rasach kotów oraz  ich zwyczajach. Przypomnieliśmy sobie  wszystkie "znane" koty, między innymi postaci Kota w butach. Dostaliśmy też dyplomy kociego przyjaciela.

 

Urodziny Wojtka 15.02.2021

Dzisiaj odchodził urodziny Wojtuś. Złożyliśmy naszemu koledze życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie zabrakło w tym dniu tańców i śpiewów. Bawiliśmy się wspaniale.

 

Kraina lodu 12.02.2021

W tym tygodniu przenieśliśmy się do krainy wiecznej zimy. Dowiedzieliśmy się kto to jest Eskimos oraz jak wygląda ich codziennie życie. Poznaliśmy również wiele ciekawych zwierząt żyjących na Antarktydzie.

 

Walentynki 12.02.2021

12 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

Urodziny Marysi 3.02.2021

Dzisiaj Marysia świętowała swoje urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

 

Bal karnawałowy 2.02.2021

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

 

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawsza budowlę z klocków.

 

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My  wasi wnuczkowie również pamiętamy

i swoich najbliższych na film zapraszamy."

 

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Film znajduje się tutaj.

 

Dzień babci i dziadka 20.01.2021

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia on-line oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami.

 

Zimowe zabawy 15.01.2021

Nareszcie za oknem prawdziwa zima. Bardzo się z tego cieszymy i podczas spacerów z wielką radością bawimy się  na śniegu. Zobaczcie sami.

 

Urodziny Jagody 11.01.2021

11 stycznia obchodziliśmy urodziny Jagódki. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

 

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

 

Przygotowania do Świąt 21.12.2020

Ostatnie dni mijały nam na przygotowaniach prezentów i ozdób świątecznych dla rodziców z okazji Świat Bożego Narodzenia.

 

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Film znajduje się tutaj.

 

Lepimy bałwana 16.12.2020

Chociaż w kalendarzu zima niestety nie ma śniegu. Dlatego dzisiaj sami stworzyliśmy śnieg, z którego udało nam się ulepić bałwanki.

 

Jasełka 15.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań już niedługo będzie można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Poznajemy zasady zachowania przy stole 11.12.2020

W tym tygodniu poznaliśmy zasady savoir vivre. Rozmawiałyśmy o tym jak należy zachowywać się przy stole. Nauczyliśmy się jak należy posługiwać się sztućcami w czasie posiłku. W tym tygodniu również wykonaliśmy własnoręcznie kartki świąteczne.

 

Dzień górnika 4.12.2020

4 grudnia świętowaliśmy dzień Górnika. W tym dniu dowiedzieliśmy się na czy polega praca górnika i dlaczego jest tak ważna. Dowiedzieliśmy się również skąd bierze się węgiel, jakie mamy rodzaje węgla i do czego możemy go wykorzystać. Mieliśmy okazje przebrać się w strój górnika. Bawiliśmy się świetnie.

 

Spotkanie z Mikołajem 3.12.2020

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy  bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

 

Ubieramy choinkę 2.12.2020

Jednym z elementów przygotowań do wizyty Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu było ubranie choinki. Przy dźwiękach świątecznych piosenek przystroiliśmy nasze drzewko. Będzie ozdabiać naszą salę i umilać oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

 

Urodziny Łucji 2.12.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Łucja. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Andrzejki 27.11.2020

W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko zamieniło się w cudownego misiaczka. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz przypomniały sobie bajkowe misie. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej.

 

Spotkanie ze strażnikiem miejskim 23.11.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach. Okazało się, że wspaniale znamy zasady, potrafimy rozpoznawać znaki, które każdy pieszy powinien znać, wiemy jak przechodzić przez jezdnie. Na zakończenie spotkania w nagrodę dostaliśmy książeczki i naklejki. Dziękujemy bardzo za ta cenną lekcje.

 

Mały inżynier 20.11.2020

Dzisiaj po raz kolejny wcieliliśmy się w role inżynierów. Zobaczcie jak wspaniale sobie radziliśmy. sprawia nam to ogromną radość.

 

Przygotowania zwierząt do zimy 19.11.2020

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy. Poznaliśmy zwyczaje zwierząt jesienią. Podczas zabaw matematycznych utrwalaliśmy pojęcie ,, para". Oglądaliśmy film
,,Kiedy kto zasypia", z którego dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz jak możemy zwierzętom pomóc przetrwać zimę. Rozmawialiśmy o przyczynach migracji ptaków. Wykonaliśmy wspaniałe prace plastyczne. To był bardzo ciekawy tydzień.

 

Robotyka 13.11.2020

Dzisiaj podczas zajęć świetnie się bawiliśmy doskonaląc swoje umiejętności konstruowania robotów.

 

Poznajemy Kraków 12.11.2020

W minionym tygodniu poznawaliśmy historię, tradycję i obyczaje naszego miasta Krakowa. Dowiedzieliśmy się jak wygląda strój krakowski. Nauczyliśmy się  piosenki ,, Krakowiaczek jeden" oraz krótkiej choreografii krakowiaka z pomocą tablicy interaktywnej i filmu pokazowego. Poznaliśmy legendy związane z naszym miastem. Wspólnie wykonaliśmy pracę przestrzenną przedstawiającą smoka wawelskiego.

 

Święto odzyskania Niepodległości 11.11.2020

Zapraszamy do oglądania koncertu nagranego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Film znajduje się tutaj.

 

Jesienny spacer 29.10.2020

Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do parku na spacer. Było mnóstwo zabawy wśród jesiennych liści. Bawiliśmy się wyśmienicie.

 

Wyjście na pocztę 8.10.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o pracy listonosza. Wykonaliśmy laurki dla przedszkolaków i Cioć z przedszkola z innych oddziałów, następnie udaliśmy się na pobliską pocztę, aby wysłać nasze prace. Prawidłowo zaadresowaliśmy koperty oraz nakleiliśmy znaczki. Na koniec wrzuciliśmy koperty do skrzynki pocztowej.

 

Urodziny Rocha 23.10.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Roch. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

 

Nasze zmysły 22.10.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zmysłach. Uczyliśmy się rozpoznawać smaki różnych produktów. Również za pomocą zmysłu dotyku i wzroku mogliśmy poznać różne struktury przedmiotów. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy.

 

Bawimy się w sklep 16.10.2020

W tym tygodniu bawiliśmy się w sklep. Poznaliśmy pracę sprzedawcy oraz jakie są rodzaje sklepów i co możemy z nich kupić. Rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w sklepie, jakich zwrotów należy używać. Dowiedzieliśmy z czego powstaje cukier oraz jakie produkty otrzymujemy z mleka. Przez zabawy badawcze mogliśmy sprawdzić właściwości produktów mlecznych oraz jakie produkty możemy otrzymać z cukru. Zabawa w sklep bardzo nam się podobała.

 

Światowy dzień mycia rąk 15.10.2020

Dnia 15 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie dlaczego tak ważne jest mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem różnymi chorobami. Każdy z nas prawidłowo umył ręce, stosując się do instrukcji mycia rąk.

 

Nasz tydzień 5-9.10.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy wszystkie rodzaje zjawisk atmosferycznych, dzieci były zachwycone z wykonania eksperymentu  z cukierków Skittels pt. "Tęcza", jednocześnie powtórzyliśmy w trakcie eksperymentu kolory w języku angielskim. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy na spacer w poszukiwaniu liści do naszego kącika jesiennego. Poznaliśmy również jak prawidłowo ubierać się w jesienna pogodę. Wykonaliśmy deszczowe prace plastyczne korzystając z różnych technik plastycznych. Na koniec tygodnia odbyły się u nas zajęcia z małego inżyniera.

 

Zajęcia dodatkowe

W tym tygodniu odbyły się u nas dodatkowe zajęcia z karate, tańców oraz robotyki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy poprzez zabawę i ćwiczenia ruchowe.

 

Dzień chłopaka 30.09.2020

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla naszym chłopców. Z okazji ich święta wspólnie wykonaliśmy kolorowy plakat. Urządziliśmy specjalnie dla nich dyskotekę przy ulubionej muzyce, zabawy z chustą animacyjną, balonami, bańkami mydlanymi.  Dziewczynki wręczyły chłopcom laurki oraz dyplomy dla super chłopaka.

 

Urodziny Stefana 29.09.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Stefan. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

 

Powitanie jesieni 24.09.2020

W kalendarzu już kalendarzowa jesień. Dzisiaj wybraliśmy się na poszukiwanie Pani Jesieni na punkt edukacyjno-turystyczny Polana Sitowiec. Udało nam się spotkać Panią Jesień i porozmawiać z nią na temat zmian jakie przynosi w pogodzie i przyrodzie oraz o darach, które nam przynosi. Zaśpiewaliśmy specjalnie dla niej jesienną piosenkę i udało nam się odgadnąć wszystkie jesienne zagadki. Poza spotkaniem z Panią Jesienią czekały na nas jeszcze inne atrakcje, wspólne zabawy an świeżym powietrzu, spacer po ścieżce edukacyjnej opowiadającej o lesie i jego mieszkańcach oraz ognisko, na którym upiekły sie pyszne ziemniaczki. To było bardzo udane powitanie nowej pory roku.

 

Zajęcia pokazowe - taniec 22.09.2020

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszych zajęciach tanecznych. Jak wiadomo przedszkolaki uwielbiają muzykę, więc zajęcia bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję, że podczas tych zajęć nauczymy się wielu tanecznych kroków.

 

Zabawy w ogródku 22.09.2020

Korzystając z pięknej pogody skorzystaliśmy z przedszkolnego ogródka. Bawiliśmy się świetnie.

 

Dzień przedszkolaka 21.09.2020

Na 20 września przypada międzynarodowy dzień przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu czekało na  nas wiele atrakcji. Czas wypełniły nam wspólne zabawy, tańce w rytm ulubionych przebojów, wykonanie pamiątkowego plakatu oraz zabawy z chustą animacyjną To był dzień pełen radosnych chwil.

 

Zajęcia pokazowe - karate 19.09.2020

Dzisiaj odwiedził nas Pan Krzysiek, który zachęcał nas do zapisania się na zajęcia z elementami karate. Z przyjemnością wzięliśmy udział w tych zajęciach pokazowych.

 

Zajęcia pokazowe - robotyka i mały inżynier 18.09.2020

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch rodzajach zajęć. Pierwsze były zajęcia z robotyki z klockami lego. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy zbudowane przez nas wiatraki zaczęły się kręcić po tym jak samodzielnie je zaprogramowaliśmy. Następnie spróbowaliśmy swoich sił jako mali inżynierowie. Zbudowaliśmy samodzielnie obwód elektryczny. To były bardzo ciekawe zajęcia.

 

Zajęcia pokazowe - balet 16.09.2020

Dzisiaj wzięliśmy udział w zajęciach pokazowych z baletu. Zarówno dziewczynkom jaki chłopcom bardzo się one spodobały.

 

Wyjście do parku lotnika 16.09.2020

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer do parku lotników. Była to nie tylko okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim okazja do utrwalenia zasad  prawidłowego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnie.

 

Dzień kropki 15.09.2020

Dzisiaj świętowaliśmy dzień kropki. Dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki, i dlaczego nazywamy ten dzień dniem kreatywności i pomysłowości. Słuchaliśmy opowiadania, wspólnie wykonaliśmy okolicznościowy plakat. Bawiliśmy się w przeliczanie kropek. wykonaliśmy oryginalne prace plastyczne - własny obraz wykonany metodą kropkowania. Wesoło bawiliśmy się z chustą animacyjną, a na zakończenie dnia otrzymaliśmy dyplom za udział w dniu kropki.

 

Dbamy o higienę 11.09.2020

W tym tygodniu uczyliśmy się o tym jak ważna dla naszego zdrowia jest odpowiednia higiena. Przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce i kiedy koniecznie trzeba to robić. Zrobiliśmy bardzo ciekawy eksperyment z pieprzem i mydłem  żeby przekonać się jak mydło oddziałuje na bakterie. Poznaliśmy też bliżej zawód stomatologa. Teraz każdy przedszkolak dobrze wie w jaki sposób dbamy o higienę jamy ustnej.

 

Urodziny Filipka 9.09.2020

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Filipka. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Sto lat!

 

Pierwsze wspólne chwile 4.09.2020

Witajcie w nowym roku. Cieszymy się bardzo, że nasze dzielne przedszkolaki wróciły po wakacjach do przedszkola. W pierwszych  wspólnie spędzonych dniach tworząc kodeks przedszkolaka przypomnieliśmy sobie jakie zasady panują w naszej grupie. Bawiliśmy sie w czarodziejskie pudełko, doskonaląc nasz zmysł dotyku. Wzięliśmy udział w zajęciach rytmiki z ciocią Beatką. Wybraliśmy się też na spacer do parku.  Z pewnością czeka nas rok pełen wrażeń.

 

Pożegnanie zerówki 29.06.2020

Nasze najstarsze przedszkolaki kończą już swoją przedszkolną przygodę. Od września rozpoczną kolejną jako uczniowie pierwszej klasy. Dzisiaj oficjalnie pożegnaliśmy ich życząc im radości ze zdobywania wiedzy oraz poznawania nowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że upominki, które otrzymali będą im przypominać  o przedszkolu. Powodzenia absolwenci!

Dziękujemy również wszystkim rodzicom za lata współpracy, wszystkie ciepłe słowa i wiele wspólnych chwil radości. Życzymy Państwu  pociechy z dzieci i wytrwałości na szkolnej drodze.

 

Pierwsze chwile po przerwie 15.05.2020

Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią  w tym tygodniu mogliśmy otworzyć drzwi naszego przedszkola dla części naszych przedszkolaków. Cieszymy się, że  znowu możemy zobaczyć ich uśmiechnięte twarze. Jednocześnie cały czas pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i higieny podczas wspólnych zajęć i zabaw.

 

Domowe przedszkole (kwiecień)

Kochane przedszkolaki, bardzo dziękujemy za wszystkie zdjęcia, które do nas wysyłacie. Bardzo się cieszymy, gdy możemy Was zobaczyć. Ściskamy Was bardzo mocno i czekamy na kolejne zdjęcia.

 

Eco zabawki 24.04.2020

W tygodniu, w którym rozmawialiśmy o ekologii ciocia zaproponowała Wam stworzenie własnych eko-zabawek. Podziwiamy waszą pomysłowość. Jesteście niesamowici.

 

Kraków moje miasto 17.04.2020

Mamy nadzieję, że podobały wam się zajęcia  o naszym pięknym mieście Krakowie. Nam bardzo nam podobają się ilustracje do krakowskich legend, które wykonaliście.

 

Wesołych Świąt 9.04.2020

Tegoroczne święta bardzo różniły się od poprzednich. Nie mogliśmy się wspólnie spotkać na świątecznym śniadaniu, nie malowaliśmy razem pisanek i nie robiliśmy świątecznych dekoracji. Dlatego tak bardzo cieszymy się ze zdjęć, na których pokazaliście jak wyglądają świąteczne przygotowania w Waszych rodzinach. Mamy nadzieję, że upieczone według naszego przepisu babeczki były pyszne, a wesołe zajączki i kurki z jajek ozdobiły Wielkanocny stół. Serdecznie dziękujemy za wszystkie świąteczne życzenia. Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowia i optymizmu. Do zobaczenia.

 

Zadanie od cioci Madzi 2.04.2020

Ciocia Madzia zaproponowała Wam zabawę w konstruowanie budowli z klocków.  Bardzo się cieszymy, że wzięliście w niej udział. Wasze budowle są naprawdę wspaniałe.  Gratulujemy.

 

Domowe przedszkole 27.03-5.04.2020

W  tym szczególnym czasie kiedy spotkania z naszymi przedszkolakami odbywają się na odległość wiele radości sprawiają nam zdjęcia, na których możemy zobaczyć jak dzieciaki spędzają czas w swoich domach. Bardzo się cieszymy, że korzystają z materiałów przygotowywanych przez nauczycieli. Podobają nam się kolorowe, pomysłowe i oryginalne prace plastyczne. Widzimy też, że niektórzy z Was bardzo lubią pomagać w kuchni przy przygotowywaniu pysznych dań. ale największą radość sprawia nam to, że możemy zobaczyć Wasze uśmiechnięte buzie. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i czekamy na kolejne. Pozdrawiamy Was i Waszych rodziców bardzo gorąco. Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy i będziemy mogli znowu razem bawić się i uczyć.

 

Urodziny Natalki 11.03.2020

Dziś był wyjątkowy dzień dla Natalki. Świętowaliśmy Jej 7, a jednocześnie ostatnie urodziny w przedszkolu. Urządziliśmy zatem wesołe zabawy muzyczne i konkursy. Po złożeniu Natalce najlepszych życzeń, usiedliśmy do tortu i zjedliśmy go ze smakiem. Wszystkiego najlepszego Natalko.

 

Dzień dentysty 5.03.2020

Obchodziliśmy dzisiaj w przedszkolu Dzień Dentysty. Przy okazji tego święta, przypomnieliśmy sobie, na czym polega zawód stomatologa i ortodonty. Rozmawialiśmy o tym co jest dobre, a co szkodliwe dla naszych ząbków. Nie zabrakło także zadań matematycznych. Bawiliśmy się w kodowanie oraz porównywanie liczebności zbiorów. Ale chyba największą frajdą było szczotkowanie wielkich zębów!

 

Wizyta pielęgniarki 2.03.2020

W związku z panującym okresem zachorowań, nasze Przedszkole odwiedziła Pani Pielęgniarka. Opowiedziała nam o tym, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą i co robić, aby być zdrowym. Przypomnieliśmy sobie technikę prawidłowego mycia rąk. Na koniec, pod okiem naszego Gościa, każdy zdał egzamin z wynikiem celującym.