Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Zajęcia na basenie 3.12.2021

W piątek 3 grudnia odbyły się kolejne zajęcia na basenie. Przedszkolaki pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły umiejętność pływania.

filmik

 

Przygotowanie na spotkanie ze Świętym Mikołajem

29.11-3.12.2021

W minionym tygodniu przygotowaliśmy się na przybycie bardzo ważnego gościa. Każdy przedszkolak poprosił w liście do św. Mikołaja o swój wymarzony prezent. Śpiewaliśmy piosenki oraz recytowaliśmy wiersze o tematyce świątecznej, jak również ubieraliśmy choinkę. Wykonaliśmy też ciekawe tematyczne prace plastyczne.

zdjęcia

 

Sala Zabaw "Crazy Sówka" 2.12.2021

W czwartek dziewczynki ze starszej grupy wybrały się do sali zabaw " Crazy Sówki". Na dziewczynki czekało tam wiele atrakcji. Zobaczcie sami jak świetnie  się bawiłyśmy.

zdjęcia

 

Urodziny Milenki 30.11.2021

W Andrzejkowy wtorek świętowaliśmy również urodziny Milenki.  Złożyliśmy koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych prezentów, ale jeszcze wiecęj radości sprawiło nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Andrzejki 30.11.2021

We wtorek w przedszkolu odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola  przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :). W tym dniu nie zabrakło tańców i zabawach tanecznych przy wesołej muzyce. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Spotkanie z Panem Górnikiem 29.11.2021

W poniedzialek 29 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Górnika prosto z Wieliczki. Poznaliamy tajniki wydobywania węgla, dowiedzieliśmy się jak powstaje i do czego jest wykorzystywany. Pan opowiedział na również kilka ciekawych legend związanych z kopalnią. Było to cudowne spotkanie na którym dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 25.11.2021

W czwartek wybraliśmy się kolejny raz na warsztaty teatralne do Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem dzieci wcielały się nie tylko w rolę aktora z kukłami, ale także akustyka, inspicjenta oraz fotografa. To były bardzo odpowiedzialne zadania, do których podchodziliśmy z dużym zaangażowaniem i powagą.

zdjęcia

 

Akademia Przedszkolaka 23.11.2021

We wtorek po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener przedszkolaki doskonaliły umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiły.

filmik

 

Dzień Pluszowego Misia 24.11.21

W środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy " Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszaków oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie.  W tym dniu nie brakowało mnóstwo tańców i zabaw o tematyce misiowej.

zdjęcia

 

Przygotowania zwierząt do zimy 15-19.11.2021

W tym tygodniu tematem naszych zajęć były przygotowania zwierząt do zimy. Na zajęciach poznaliśmy nazwy dzikich zwierząt występujących u nas w Polsce, dowiedzieliśmy dlaczego, nie które z nich  zapadają w zimowy sen oraz jak możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Poznaliśmy również jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów oraz te, które zostają u nas w Polsce. Dlatego razem z Ciocią zrobiliśmy samodzielnie karmnik dla ptaków. Powstały też ciekawe prace plastyczne związane z tygodniowym tematem.

zdjęcia

 

Urodziny Ignasia 10.11.2021

W środę Ignaś obchodził 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń.  Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie jak świetnie się bawiliście.

zdjęcia

 

11 listopada - Święto Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

filmik


 

Kraków-moja mała ojczyzna 2-5.11.2021

W ubiegłym tygodniu poznawaliśmy bliżej nasze miasto. Poznaliśmy jego historie, najciekawsze miejsca i piękne zabytki. Czytaliśmy legendy i baśnie krakowskie. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają krakowskie stroje. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.

zdjęcia i filmik

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek 5.11.2021

W piątek 5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek" Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały postacie i tytuły tych ulubionych bajek . Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek, rozwiązywały quizy oraz stworzyły swoją własną maskę z ulubioną postacią. Tego dnia dzieci miały okazję wcielić się również w bajkową postać. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

zdjęcia

 

Dzień dyni 29.10.2021

W piątek naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień dyni. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej bardzo wiele dań. Wykonaliśmy własnoręcznie dyniowe maski wykorzystując papierowe talerzyki i farby. W tym dniu kontynuowaliśmy świętowanie na zajęciach z języka angielskiego. Z Ciocią Anetką bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe oraz nauczyła nas nowych słówek związanych z halloween. To był naprawdę udany dzień.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 28.10.2021

W czwartek 28 października przedszkolaki z grupy "Sówek" oraz "Pszczółek" wybrały się do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 6 w Krakowie. Odbyły się tam zajęcia teatralne, na których dzieciaki poznały tajniki gry na scenie z wykorzystaniem kukły. Dowiedziały się również wielu ciekawych informacji o pracy aktora oraz miały okazję spróbować swoich sił na scenie. Wszystkim bardzo się podobało.

zdjęcia i filmik

 

Jesienny spacer 27.10.2021

W słoneczną środę wybraliśmy się na spacer do parku. Jesienne liście zachęcały do świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Akademia przedszkolaka 26.10.2021

Nasze przedszkole uczestniczy w programie "Akademia przedszkolaka", w ramach którego chodzą na zajęcia sportowe na małą halę Tauron Areny Kraków. Pod okiem Pani trener będą rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia.

zdjęcia


 

Święto kolorów 22.10.2021

W piątek obchodziliśmy w przedszkolu święto kolorów. Przypomnieliśmy sobie jakie znamy podstawowe kolory, również w języku angielskim i hiszpańskim. Następnie wykonaliśmy jesienną  pracę plastyczną, do której użyliśmy farb w celu uzyskania pochodnych kolorów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Na zakończenie w grupach budowaliśmy ciekawe budowle z kolorowych cegieł. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Jesienne wierszowanie 20.10.2021

W środę 20 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. : "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom gratulujemy cudownych występów.
Wielkie brawa!

filmik

 

Krakowski Rynek 19.10.2021

W dniu 19 października przedszkolaki wybrały się na spacer po krakowskim rynku. Spacerując przypomnieliśmy sobie nazwy głównych zabytków, które znajdują się na rynku oraz legendy z nimi związane. Nie zabrakło również obwarzanków, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem.

zdjęcia

 

Basen 15.10.2021


Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.


zdjęcia

 

Dzień mycia rąk 15.10.2021

Dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie dlatego tak ważne jest mycie rąk, które może nas uchronić przed zakażeniem różnymi chorobami. Wykonaliśmy w tym dniu ciekawe eksperymenty wykorzystując mydło, wodę i pieprz. Następnie każdy z nas prawidłowo umył ręce, stosując się do instrukcji mycia rąk.

zdjęcia

 

Mały inżynier 14.10.2021

W czwartek mieliśmy okazję  uczestniczyć na zajęciach z małego inżyniera. Celem zajęć jest rozwijanie naszej cierpliwości, koncentracji i wyobraźni oraz uczą współpracy w grupie.

zdjęcia

 

Szachy 11.10.2021

W poniedziałek 11 października odbyły się zajęcia szachowe. Przedszkolaki poprzez zabawę ćwiczyły swoją pamięć i koncentrację.

zdjęcia

 

 

Zajęcia sportowe 12.10.2021

 

We wtorek 12 października odbyły się zajęcia sportowe. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną i świetnie się przy tym bawiły.

zdjęcia

 

11.10-15.10.2021

W minionym tygodniu opowiadaliśmy o jesieni w parku i w lesie. Przypomnieliśmy sobie zwierzęta mieszkające w lesie i dowiedzieliśmy się, jak spędzają czas jesienią przygotowując się do zimy. Opisywaliśmy wygląd parku i lasu jesienią wskazując cechy charakterystyczne tej pory roku. Wykonaliśmy również prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni.

zdjęcia

 

Basen 8.10.2021

W piątek pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

zdjęcia

 

Plac zabaw 4.10.2021

W poniedziałek korzystając z pięknej październikowej pogody wybraliśmy się na pobliski plac zabaw.

zdjęcia

 

Dary jesieni 4-8.10.2021

W minionym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Przypomnieliśmy sobie jakie skarby kryje jesień. Rozwiązywaliśmy zagadki na ich temat i segregowaliśmy je według określonych cech. Poznaliśmy różne gatunki grzybów, dowiedzieliśmy się jak przygotować się do grzybobrania. Poznaliśmy warzywa oraz owoce dojrzewające jesienią. Rozpoznawaliśmy liście oraz przyporządkowaliśmy je do określonych drzew i ich owoców. Urządziliśmy również "Test smaków". Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.

zdjęcia

 

Logopedia 1.10.2021

W piątek 1 października w naszym przedszkolu gościliśmy panią Logopedę która sprawdzała naszą mowę. Przedszkolakom bardzo podobało się to spotkanie.

zdjęcia

 

Dzień Chłopaka 30.09.2021

W czwartek świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczyły drobne upominki, z których chłopcy bardzo się ucieszyli. Nie zabrakło również tańców i wspólnych zabaw. To był naprawdę udany i niezapomniany dzień.

zdjęcia


 

Zajęcia pokazowe 20-24.09.2021

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z baletu oraz tańców. Zobaczcie jak było wspaniale.


 

Straż miejska 24.09.2021

W piątek nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach. Okazało się, że wspaniale znamy zasady, potrafimy rozpoznawać znaki, które każdy pieszy powinien znać, wiemy jak przechodzić przez jezdnie. Na zakończenie spotkania w nagrodę dostaliśmy odblaski.


 

Powitanie jesieni 23.09.2021

23 września wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Dobczyc w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej darów. Mieliśmy okazję zwiedzić zamek i skansen w Dobczycach. Udaliśmy się również na zaporę w Dobczycach. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie było mnóstwo świetnej zabawy.

 

5 Urodziny Mikołaja 21.09.2021

W ubiegłym tygodniu Mikołaj obchodził swoje 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. A Mikołajowi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.


 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2021

W poniedziałek 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Po południu świetnie bawiliśmy się na dyskotece. Zobaczcie jak było wesoło.


 

Służby bezpieczeństwa 16.09.2021

Poznajemy pracę służb poruszających się pojazdami uprzywilejowanymi.


 

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2021

W środę mieliśmy okazję świętować Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze zabawy były wypełnione kolorowymi kropkami. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.


 

Plac zabaw 10.09.2021

W ubiegłym tygodniu korzystaliśmy z ostatnich ciepłych dni lata. Przedszkolaki świetnie się bawiły.

 

Zajęcia dodatkowe 8.09.2021

W tym tygodniu mieliśmy okazje uczestniczyć w zajęciach pokazowych z robotyki i z szachów. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.


 

Kodeks przedszkolaka 8.09.2021

Ubiegły tydzień był bardzo szczególny. W tym tygodniu przypomnieliśmy sobie imiona kolegów i koleżanek z grupy. Wspólnie przygotowaliśmy „Kodeks przedszkolaka”, który ułatwi nam codzienny pobyt w przedszkolu. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.


 

Przedstawienie pt. "Jeż" 7.09.2021

We wtorek 7 września mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralna, która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt. :"Jeż". Spektakl wszystkim bardzo się podobał.

 


 

Pierwsze wspólne chwile 3.09.2021

W pierwszym tygodniu września spędziliśmy miło czas na wspólnych zabawach i rozmowach wspominając wakacyjne przygody. Przypomnieliśmy sobie nasze imiona oraz wykonaliśmy wspaniałe opaski z naszymi znaczkami. Bawiliśmy się wspaniale.

 

Sałatka owocowa 29.07.2021

W czwartek przedszkolaki  własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu różne świeże owoce. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Samodzielnie kroiliśmy i przyrządzaliśmy sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

 

Urodziny Ani 28.07.2021

Dzisiaj wraz z Anią świętowaliśmy jej 7 urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego 27.07.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

Święto kolorów 20.07.2021

Dzisiaj dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wybrany przez siebie kolor. Utrwaliliśmy sobie nazwy kolorów w języku angielskim i hiszpańskim. Wspólne budowaliśmy zamek z kolorowych klocków i stworzyliśmy plakatu z kolorową tęczą.

 

Tramwajem do Mistrzejowic 9.07.2021

W dniu 9 lipca 2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Niebieskie motyle 7.07.2021

Nasze przedszkole zostało nominowane do wzięcia udziału w akcji Niebieskie Motyle mającej na celu poszerzanie świadomości na temat autyzmu  oraz przekazanie iskierki przyjaźni  osobom z autyzmem i ich rodzicom.

 

Współpraca z fundacją "Licytuję Pomagam"

Pod koniec maja odbył się piknik charytatywny zorganizowany przez Fundację „Licytuję-Pomagam”, podczas którego zlicytowane zostały między innymi prace przygotowane przez dzieci i rodziców
z naszego przedszkola na konkurs plastyczny „Wiosenny kolaż”.

 

Pożegnanie przedszkola 22.06.2021

Dzisiaj nasi „zerówkowicze” uroczyście zakończyli swoją przedszkolną przygodę. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i  życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Pożegnanie zerówki

Wspólne chwile

 

Lody na zakończenie 25.06.2021

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego, wybraliśmy się wspólnie na lody. Były wyśmienite:)

 

Urodziny Piotrusia 24.06.2021

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjecie zaprosił nas Piotruś. Bawiliśmy się wspaniale. Nie zapomnieliśmy też o życzeniach, uściskach i prezentach dla naszego jubilata. Spełnienia marzeń.

 

Rabkoland 17.06.2021

Dzisiaj czekała nas szalona przygoda. Wybraliśmy się na wycieczkę do parku rozrywki "Rabkoland". Bawiliśmy się wspaniale.

 

Wycieczka do Rabki 16-18.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Rabka 16-18.06.2021

 

Zajęcia sportowe 10.06.2021

W czwartek odbyły się ostatnie w tym roku przedszkolnym zajęcia sportowe. Naszym zadaniem było wykonać  ćwiczenia gimnastyczne, pokonać tor przeszkód oraz inne konkurencje. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

 

Wycieczka do Kopytkowa 8.06.2021

W słoneczny wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzyńca Kopytkowo. W czasie pobytu mieliśmy okazje zwiedzić mini-zoo i poznać bliżej jego mieszkańców. Nie zabrakło w tym dniu  również zabaw na świeżym powietrzu oraz pieczenia kiełbaski na ognisku. Bawiliśmy się wspaniale. Radości nie było końca.

 

Dzień dziecka 1.06.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, bawiły się na dyskotece. Podczas spaceru czekało na nas wiele atrakcji- rozgrywki sportowe, gra w piłkę nożną, malowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych. Dzień pełen radości zakończył się wizyta w "kinie przedszkolnym", w którym nie mogło zabraknąć popcornu. Każdy przedszkolak otrzymał również upominek - certyfikat Super Dziecka. Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca.

 

Dzień Mamy i Taty

Zapraszamy na przedstawienie z okazji dnia Mamy i Taty.

Film

Miłego oglądania

 

Nagrywamy dla mamy i taty 20.05.2021

Zbliża się święto Mamy i Taty. W tym roku ze względu na pandemię uroczystość z tej okazji odbędzie się w formie filmiku, który dzisiaj nagrywaliśmy. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na premierę. O jej dacie poinformujemy wkrótce. Teraz możecie zobaczyć kilka ujęć z filmowego planu.

 

Tajemnice książek 14.05.2021

W tym tygodniu rozbudzaliśmy zainteresowania czytelnicze.  Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka i dlaczego warto o nią dbać. Rozwijaliśmy również umiejętności ruchowe poprzez pokonywania toru przeszkód  z książka na głowie. Oprócz zajęć dydaktycznych był czas na zabawę w bibliotekę. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy :)

 

Zajęcia z robotem 12.05.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu pojawił się robot Photon. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się poruszać robotem za pomocą tabletu. Ich zadaniem było dotarcie z jednego punktu do drugiego planując ruchy robota , który poruszał się po specjalnej macie do kodowania . Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie świetnie z tym zadaniem.

 

Dzień pielęgniarki 12.05.2021

12 maja obchodziliśmy Dzień Pielęgniarki. W tym dniu odwiedziła nas zaprzyjaźniona z przedszkolem Pani Bożenka. Dowiedzieliśmy się czym dokładnie zajmuje się pielęgniarka oraz jakich sprzętów medycznych pielęgniarki używają w swojej codziennej pracy. Przypomnieliśmy również sobie jak prawidłowo myć ręce i dbać o swoje zdrowie.

 

Dzień strażaka 4.05.2021

W majowy poniedziałek było wyjątkowe święto - Międzynarodowy  Dzień Strażaka. Poznaliśmy jaki ubiór oraz wyposażenie powinien posiadać każdy strażak. W skupieniu wysłuchaliśmy ciekawostkę na temat pracy strażaka oraz dowiedzieliśmy się w jakiej okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe oraz rozwijaliśmy swoją sprawność ruchową poprzez pokonywania toru przeszkód. Dzień był naprawdę wyjątkowy.

 

Wiwat 3 maj 30.04.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz piękne kotyliony.

 

Urodziny Kai 30.04.2021

Dzisiaj swoje urodziny  świętowała Kaja. Przyjęcie urodzinowe udało się wspaniale. Były życzenia, uściski, prezenty i wspólna wesoła zabawa. Sto lat i spełnienia marzeń.

 

Dbamy o przyrodę 30.04.2021

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog"  oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady, w tym celu udaliśmy się w czasie spaceru do kontenerów, aby wyrzucić śmieci. Bawiliśmy się świetnie poprzez eksperymentowanie i wspólną zabawę.

 

Urodziny Hani 27.04.2021

Dzisiaj swoje 5 urodzinki świętowała Hania Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Kolory 23.04.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kolorach. Poznaliśmy  kolory podstawowe oraz wykonaliśmy wspólnie doświadczenia  jak otrzymać z tych kolorów barwy pochodne. Bawiliśmy się świetnie.

 

Dzień ziemi 22.04.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, co możemy zrobić aby żyło nam się na niej przyjemniej. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Przedszkolaki wykonały wspaniały plakat właśnie z tej okazji, a także oglądnęły film edukacyjny podczas którego dowiedziały się jak należy dbać o naszą planetę.

 

Urodziny Ignasia 23.04.2021

Dzisiaj urodziny świętował Ignaś. Złożyliśmy naszemu koledze życzenia i wręczyliśmy prezenty. Nie zabrakło w tym dniu tańców i śpiewów. Bawiliśmy się wspaniale.

 

Śniadanie Wielkanocne 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego 26.03.2021

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu Wielkanocnego pt.: "Zajączek Wielkanocny" adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

 

Zakładamy ogródek 24.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o ogród po zimie. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów wiosennych. W naszym przedszkolu założyliśmy uprawę kwiatów i warzyw w kącikach przyrodniczych, a także dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać.

 

Powitanie wiosny 19.03.2021

Tego dnia wybraliśmy się do pobliskiego parku aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Z kolorowymi opaskami na głowie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Polewaliśmy wodą Marzannę na znak pożegnania zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

 

Urządzenia elektryczne dawniej i dziś 12.03.2021

Dzisiaj ciocie zorganizowały dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Mieliśmy okazję zobaczyć przedmioty,
z wybranymi urządzeniami stosowanymi dawniej oraz w czasie obecnych. Klasyfikowaliśmy je według ich zastosowania, mogliśmy też wypróbować ich działanie.

 

Dzień kobiet 8.03.2021

W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia wszystkim małym kobietkom. Spędziliśmy czas na  wspólnych tańcach i zabawach. Nie zabrakło drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i uśmiech.

 

Gimnastyka na spacerze 3.03.2021

W środę korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy poszukać pierwszych oznak wiosny. Piękna pogoda zachęciła nas do gimnastyki na świeżym powietrzu. Były różne ćwiczenia gimnastyczne oraz tor przeszkód. Bawiliśmy się wspaniałe.

 

Dzień dinozaura 26.02.2021

W piątek obchodziliśmy dzień dinozaura. Poznaliśmy wiele ciekawych gatunków dinozaurów oraz dowiedzieliśmy się dlatego dinozaury wyginęły. Wcieliliśmy się w dinozaury wykonując wiele ciekawych ćwiczeń oraz zabaw.

 

Poznajemy kosmos 26.02.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kosmosie. Dowiedzieliśmy się czym jest układ słoneczny oraz jakie planety wchodzą w jego skład. Oglądaliśmy pierwsze lądowanie łazika oraz jak wygląda Mars z bliska. Było wiele ciekawych zabaw związanych z kosmosem między innym dzieci samodzielnie wykonały ufoludki z balonów. Bawiliśmy się wspaniale.

 

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 13.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez nasze Przedszkole XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek 
"Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ. Do zobaczenia za rok.

 

W świecie bajek 19.02.2021

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata bajek. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych oraz wcielaliśmy się w postacie bajkowe.

 

Dzień kota 17.02.2021

Dzisiaj w kalendarzu dzień kota. Z tej okazji przypomnieliśmy sobie informacje na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. Rozmawialiśmy o rasach kotów oraz  ich zwyczajach. Przypomnieliśmy sobie  wszystkie "znane" koty, między innymi postaci Kota w butach. Dostaliśmy też dyplomy kociego przyjaciela.

 

Urodziny Wojtka 15.02.2021

Dzisiaj odchodził urodziny Wojtuś. Złożyliśmy naszemu koledze życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie zabrakło w tym dniu tańców i śpiewów. Bawiliśmy się wspaniale.

 

Kraina lodu 12.02.2021

W tym tygodniu przenieśliśmy się do krainy wiecznej zimy. Dowiedzieliśmy się kto to jest Eskimos oraz jak wygląda ich codziennie życie. Poznaliśmy również wiele ciekawych zwierząt żyjących na Antarktydzie.

 

Walentynki 12.02.2021

12 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

Urodziny Marysi 3.02.2021

Dzisiaj Marysia świętowała swoje urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

 

Bal karnawałowy 2.02.2021

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

 

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawsza budowlę z klocków.

 

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My  wasi wnuczkowie również pamiętamy

i swoich najbliższych na film zapraszamy."

 

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Film znajduje się tutaj.

 

Dzień babci i dziadka 20.01.2021

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia on-line oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami.

 

Zimowe zabawy 15.01.2021

Nareszcie za oknem prawdziwa zima. Bardzo się z tego cieszymy i podczas spacerów z wielką radością bawimy się  na śniegu. Zobaczcie sami.

 

Urodziny Jagody 11.01.2021

11 stycznia obchodziliśmy urodziny Jagódki. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

 

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

 

Przygotowania do Świąt 21.12.2020

Ostatnie dni mijały nam na przygotowaniach prezentów i ozdób świątecznych dla rodziców z okazji Świat Bożego Narodzenia.

 

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Film znajduje się tutaj.

 

Lepimy bałwana 16.12.2020

Chociaż w kalendarzu zima niestety nie ma śniegu. Dlatego dzisiaj sami stworzyliśmy śnieg, z którego udało nam się ulepić bałwanki.

 

Jasełka 15.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań już niedługo będzie można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Poznajemy zasady zachowania przy stole 11.12.2020

W tym tygodniu poznaliśmy zasady savoir vivre. Rozmawiałyśmy o tym jak należy zachowywać się przy stole. Nauczyliśmy się jak należy posługiwać się sztućcami w czasie posiłku. W tym tygodniu również wykonaliśmy własnoręcznie kartki świąteczne.

 

Dzień górnika 4.12.2020

4 grudnia świętowaliśmy dzień Górnika. W tym dniu dowiedzieliśmy się na czy polega praca górnika i dlaczego jest tak ważna. Dowiedzieliśmy się również skąd bierze się węgiel, jakie mamy rodzaje węgla i do czego możemy go wykorzystać. Mieliśmy okazje przebrać się w strój górnika. Bawiliśmy się świetnie.

 

Spotkanie z Mikołajem 3.12.2020

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy  bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

 

Ubieramy choinkę 2.12.2020

Jednym z elementów przygotowań do wizyty Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu było ubranie choinki. Przy dźwiękach świątecznych piosenek przystroiliśmy nasze drzewko. Będzie ozdabiać naszą salę i umilać oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

 

Urodziny Łucji 2.12.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Łucja. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Andrzejki 27.11.2020

W miniony piątek, w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko zamieniło się w cudownego misiaczka. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz przypomniały sobie bajkowe misie. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej.

 

Spotkanie ze strażnikiem miejskim 23.11.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach. Okazało się, że wspaniale znamy zasady, potrafimy rozpoznawać znaki, które każdy pieszy powinien znać, wiemy jak przechodzić przez jezdnie. Na zakończenie spotkania w nagrodę dostaliśmy książeczki i naklejki. Dziękujemy bardzo za ta cenną lekcje.

 

Mały inżynier 20.11.2020

Dzisiaj po raz kolejny wcieliliśmy się w role inżynierów. Zobaczcie jak wspaniale sobie radziliśmy. sprawia nam to ogromną radość.

 

Przygotowania zwierząt do zimy 19.11.2020

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy. Poznaliśmy zwyczaje zwierząt jesienią. Podczas zabaw matematycznych utrwalaliśmy pojęcie ,, para". Oglądaliśmy film
,,Kiedy kto zasypia", z którego dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy oraz jak możemy zwierzętom pomóc przetrwać zimę. Rozmawialiśmy o przyczynach migracji ptaków. Wykonaliśmy wspaniałe prace plastyczne. To był bardzo ciekawy tydzień.

 

Robotyka 13.11.2020

Dzisiaj podczas zajęć świetnie się bawiliśmy doskonaląc swoje umiejętności konstruowania robotów.

 

Poznajemy Kraków 12.11.2020

W minionym tygodniu poznawaliśmy historię, tradycję i obyczaje naszego miasta Krakowa. Dowiedzieliśmy się jak wygląda strój krakowski. Nauczyliśmy się  piosenki ,, Krakowiaczek jeden" oraz krótkiej choreografii krakowiaka z pomocą tablicy interaktywnej i filmu pokazowego. Poznaliśmy legendy związane z naszym miastem. Wspólnie wykonaliśmy pracę przestrzenną przedstawiającą smoka wawelskiego.

 

Święto odzyskania Niepodległości 11.11.2020

Zapraszamy do oglądania koncertu nagranego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Film znajduje się tutaj.

 

Jesienny spacer 29.10.2020

Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do parku na spacer. Było mnóstwo zabawy wśród jesiennych liści. Bawiliśmy się wyśmienicie.

 

Wyjście na pocztę 8.10.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o pracy listonosza. Wykonaliśmy laurki dla przedszkolaków i Cioć z przedszkola z innych oddziałów, następnie udaliśmy się na pobliską pocztę, aby wysłać nasze prace. Prawidłowo zaadresowaliśmy koperty oraz nakleiliśmy znaczki. Na koniec wrzuciliśmy koperty do skrzynki pocztowej.

 

Urodziny Rocha 23.10.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Roch. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

 

Nasze zmysły 22.10.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zmysłach. Uczyliśmy się rozpoznawać smaki różnych produktów. Również za pomocą zmysłu dotyku i wzroku mogliśmy poznać różne struktury przedmiotów. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy.

 

Bawimy się w sklep 16.10.2020

W tym tygodniu bawiliśmy się w sklep. Poznaliśmy pracę sprzedawcy oraz jakie są rodzaje sklepów i co możemy z nich kupić. Rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w sklepie, jakich zwrotów należy używać. Dowiedzieliśmy z czego powstaje cukier oraz jakie produkty otrzymujemy z mleka. Przez zabawy badawcze mogliśmy sprawdzić właściwości produktów mlecznych oraz jakie produkty możemy otrzymać z cukru. Zabawa w sklep bardzo nam się podobała.

 

Światowy dzień mycia rąk 15.10.2020

Dnia 15 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie dlaczego tak ważne jest mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem różnymi chorobami. Każdy z nas prawidłowo umył ręce, stosując się do instrukcji mycia rąk.

 

Nasz tydzień 5-9.10.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy wszystkie rodzaje zjawisk atmosferycznych, dzieci były zachwycone z wykonania eksperymentu  z cukierków Skittels pt. "Tęcza", jednocześnie powtórzyliśmy w trakcie eksperymentu kolory w języku angielskim. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy na spacer w poszukiwaniu liści do naszego kącika jesiennego. Poznaliśmy również jak prawidłowo ubierać się w jesienna pogodę. Wykonaliśmy deszczowe prace plastyczne korzystając z różnych technik plastycznych. Na koniec tygodnia odbyły się u nas zajęcia z małego inżyniera.

 

Zajęcia dodatkowe

W tym tygodniu odbyły się u nas dodatkowe zajęcia z karate, tańców oraz robotyki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy poprzez zabawę i ćwiczenia ruchowe.