Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Spacer 16.02.2024

Korzystając z pięknej piątkowej pogody wybraliśmy się na długi spacer, podczas którego skorzystaliśmy z pobliskiego placu zabaw,  nie zabrakło również rysowanie kredą :)

 

Dzień Kota 16.02.2024

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy", rozwiązywanie zagadek oraz malowanie twarzy :) zapraszamy do galerii.

 

Wizyta w przedszkolu " Jedyneczka" 15.02.2024

W czwartek wybraliśmy się do przedszkola " Jedyneczka" znajdujący się na ul. Okulickiego. W przedszkolu czekała na nas atrakcja w postaci zamka dmuchanego oraz mnóstwo fajnych zabawek. W tym dniu radości i uśmiechu nie było końca. Zapraszamy do galerii i do obejrzenia krótkiego filmu z pobytu w przedszkolu :)

 

Walentynki 14.02.2024

14 lutego świętowaliśmy Walentynki. Z tej okazji, w naszej szatni, pojawiła się kilka dni wcześniej skrzynka na kartki walentynkowe, które zostały rozdane w tym szczególnym dniu. Rozmawialiśmy o tym że to nie tylko święto zakochanych ale również wszystkich przyjaciółni, i że warto okazywać swoją sympatia kolegom i koleżankom. Tego dnia nie zabrakło uśmiechu na twarzach przedszkolaków.

 

Poznajemy zawody naszych bliskich 13.02.2024

Tym razem nasze przedszkole odwiedził tata Kacperka, który pracuje  w policji. Wraz z Panią policjantką opowiedzieli nam o swojej pracy, a także  mogliśmy z bliska zobaczyć atrybuty policjanta. Mieliśmy również okazję zostawić swoje odciski dłoni:) Jednak największą  atrakcją był samochód policyjny, do którego każdy przedszkolak mógł wsiąść i stać się prawdziwym policjantem. Serdecznie dziękujemy!

 

Wizyta teatru " Elefant" 13.02.2024

We wtorek do naszego przedszkola przyjechał Teatr " Elefant" z przedstawieniem pt.: " Przygody trolla Stefka". Dzieci obejrzału ciekawe przedstawienie, a momentami same stawały się aktorami :)

 

Zajęcia teatralne 8.02.2024

W ubiegły czwartek wybraliśmy się na zajęcia teatralne do CK im. C. K. Norwida. Podczas tych zajęć rozwijamy nasze umiejętności aktorskie i uczymy radzić sobie z tremą. Jak zwykle było dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

 

Bajkowy Karnawał 7.02.2024

Karnawał trwa w najlepsze, więc i w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym roku przenieśliśmy się do świata bajek i ulubionych bohaterów. Przy dźwiękach ulubionych utworów tańczyliśmy z uśmiechami na twarzach. Było dużo radości, a najbardziej roztańczone przedszkolaki zostały wybrane na Króla i Królową Balu.

 

Urodziny Natalki 5.02.2024

W poniedziałek świętowaliśmy 6 urodziny naszej koleżanki Natalki. W tym dniu było mnóstwo uśmiechu i radości. Nie zabrakło wspaniałej zabawy przy ulubionej muzyce, wspaniałych prezentów oraz pysznego tortu.  Sto lat dla Solenizantki!

 

Zajęcia sportowe na Tauron Arenie 2.02.2024

W tym tygodniu po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia sportowe na Tauron Arenie Kraków. Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczymą sprawność fizyczną oraz prawidłową postawę ciała. Jak zwykle nie brakowało uśmiechu na twarzach dzieci podczas wykonywania zadań. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć!


 

Eksperymenty 31.01.2023

W tym tygodniu w nasze przedszkole zmieniło się z małe laboratorium. Razem z Ciocią wykonaliśmy wiele ciekawych eksperymentów, wykorzystując  różne produkty. Wykorzystując pustą butelkę stworzyliśmy własnoręcznie mikroskop. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy :)

 

Wizyta w bibliotece 30.01.2023

We wtorek kolejny raz wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki, która znajduje się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie. Na początku zajęć z wielką uwagą wysłuchaliśmy opowiadania "Skarb Arubaby".  Następnie wcieliliśmy się w prawdziwych piratów. Naszym zadaniem było odnalezienie skarbu. Podążając za strzałkami odnaleźliśmy wszystkie ukryte koperty. Po wykonaniu wszystkich zadań oraz ułożeniu mapy, odszukaliśmy skarb :) Zapraszamy do galerii :)


 

Popołudniówka w przedszkolu 30.01.2024

We wtorek nasze ciocie zorganizowały popołudniówke w przedszkolu. Graliśmy w nasze ulubione gry planszowe oraz bawiliśmy się z robotem Super Doc. Nie zabrakło pysznych, kolorowych kanapek które każdy z nas mógł samodzielnie skomponować. Ciocie zrobiły nasze ulubione eksperymenty abyśmy mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Na koniec szaleliśmy na dmuchańcu. Bawiliśmy się świetnie :)

 

Przegląd Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy Wędrownicy" 26.01.2024

Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnione Przedszkole Niepubliczne "Jedyneczka" do udziału w 13. edycji  Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy Wędrownicy ". W pięknych strojach, z uśmiechami na twarzach czworo dzieci godnie reprezentowało nasze przedszkole. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

 

Urodziny Antosia 26.01.2024

Antoś skończył 7 lat! Z tej okazji hucznie świętowaliśmy w przedszkolu. Było dużo tańców przy dźwiękach ulubionych piosenek solenizanta, zabawa z chustą i bańki mydlane. Nie zabrakło pysznego tortu i gromkiego "Sto lat!". Wszystkiego najlepszego, Antosiu! Niech spełnią się wszystkie Twoje życzenia!


 

Urodziny Timy 25.01.2023

W czwartek świętowaliśmy 6 urodziny naszego kolegi Timy. W tym dniu było mnóstwo wyśmienitej zabawy przy ulubionych piosenkach. Po udanej zabawie na Solenizanta czekały wspaniałe prezenty i moc życzeń. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu :) Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji  urodzin.

 

Dzień Babci i Dziadka 23.01.2023

We wtorek do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście- nasze Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim kochanym babciom i Dziadkom. Zapraszamy do galerii :)

 

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka 15-19.01.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszych babciach i dziadkach, ponieważ zbliża się ich święto. Bo to czas, kiedy przygotowywaliśmy niespodzianki dla naszych ukochanych, a także szlifowaliśmy swoje umiejętności aktorskie przygotowując się do przedstawienia. Zaproszenia gotowe i rozdane. Prezenty czekają w przedszkolu. Aktorzy gotowi. Babciu i Dziadku - czekamy na Was!

 

Basen 15.01.2024

W poniedziałek odbyły się ostanie w tym semestrze zajęcia z nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły spore postępy i nabywają coraz lepszych umiejętności. Widać, że dzieci w wodzie czują się jak rybki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

 

Konkurs "Winter song I can sing"

 

Troje z naszych przedszkolaków wzięło udział w ogólnopolskim konkursie "Winter song I can sing". Przedstawiamy film, który został zgłoszony na konkurs. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Dyskoteka noworoczna 12.01.2024

Nowy rok zaczął się już na dobre. A i my w przedszkolu powitaliśmy go uroczyście podczas dyskoteki noworocznej. Wszystkie dzieci w strojach dyskotekowych bawiły się wybornie w rytm ulubionych dziecięcych hitów. To był wspaniały dzień, a radości nie było końca.

 

Poznajemy zawody naszych bliskich - Tato Juliana 12.01.2024

W tym tygodniu nasze przedszkole odwiedził tato Juliana, który opowiedział nam o swoim zawodzie, a także pokazał swoją pasję, którą rozwija w wolnym czasie. Dzięki niemu bawiliśmy się przy ulubionych hitach podczas dyskoteki noworocznej! Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

Tauron Arena Kraków 5.01.2024

W piątek wybraliśmy się na kolejne zajęcia sportowe na Małą Hale Tauron Arena. Zapraszamy do galerii :)

 

Wigilia 21.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia 18-22.12.2023

Ten tydzień upłynął nam na przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie przygotowywaliśmy prace konkursowe - powstały piękne anioły, które zdobią naszą szatnie. Zrobiliśmy kartki świąteczne i świąteczny łańcuch. Podczas zajęć przygotowaliśmy również teatrzyk kukiełkowy do opowieści o Bożym Narodzeniu. To był wspaniały czas, a dzięki niemu każdy z nas poczuł magię nadchodzących świąt.

 

Urodziny Oskara 20.12.2023

W środę świętowaliśmy 6 urodziny naszego kolegi Oskara. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości. Nie brakowało tańców przy ulubionej muzyce oraz moc życzeń i wspaniałych prezentów. Wszystkiego najlepszego :)

 

Ozdabiamy Pierniki 20.12.2023

W środę w naszym przedszkolu dzieci ozdabiały pierniki lukrem i kolorową posypką. Efekty ich pracy mogły być degustowane podczas wigilijnego obiadu, gdyż ozdobione ciastka zagościły na świątecznym stole.

 

Wymiana pocztówkowa 18.12.2023

Dzieci w naszym przedszkolu stworzyły świąteczne kartki dla maluchów z przedszkola "Happy Train". Po wysłaniu kartek, z wielką radością otrzymały odpowiedzi od dzieci, które również stworzyły własne  życzenia. 

Warsztaty Bożonarodzeniowe 14.12.2023

W czwartek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców i naszych przedszkolaków.  W tym dniu nie zabrakło ciekawych zabaw tanecznych  i zadań, z którymi sobie bardzo dobrze poradzili dzieci i ich rodzice. Na koniec warsztatów zadaniem każdego było wykonać piękny stroik, wykorzystując ozdoby świąteczne. Zapraszamy do galerii :)


 

Dinozaury 6.12.2023

Mikołajki w naszym przedszkolu były bardzo ekscytujące. Oprócz wizyty Świętego Mikołaja mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach o dinozaurach. Przypomnieliśmy sobie kim jest paleontolog, mogliśmy dokładnie obejrzeć i dotknąć różne modele i na chwilę przenieść się w czasy dinozaurów. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii nawet w naszej sali pojawiły się dinozaury, które wzbudziły wiele emocji. To był super dzień!

 

Zabawy na śniegu 4-5.12.2023

Korzystają z pięknej zimowej pogody postanowiliśmy pobawić się w śniegu. Radości nie było końca.

 

Wizyta Mikołaja 6.12.2023

W końcu nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Z uśmiechami na twarzach przywitaliśmy go w naszym przedszkolu. Przygotowaliśmy dla niego piosenkę, taniec oraz piękną laurkę. Nie zapomniał o prezentach dla nas. Dziękujemy Mikołaju!

 

Poznajemy zawody naszych bliskich 5.12.2023

Tym razem nasze przedszkole odwiedziła mama Juliana, która jest architektem. Opowiedziała nam o swojej pracy, a także  przygotowała dla nas warsztaty z projektowania - projektowaliśmy pokoje dziecięce. To były bardzo ciekawe zajęcia! Serdecznie dziękujemy!

 

Przygotowania do Św. Mikołaja 4.12.2023

Aby nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj wszystkie przedszkolaki napisału do Niego list. W oczekiwaniu na spotkanie postanowiliśmy udekorować naszą przedszkolną choinkę pięknymi ozdobami świątecznymi.

 

Barbórka 4.12.2023

4 grudnia to święto wszystkich górników. Z tej okazji ciocie przygotowały dla nas zajęcia na temat pracy górników w kopalni. Poznaliśmy właściwości węgla oraz sprawdziliśmy niektóre z nich. Udało się nam również przymierzyć strój górnika. To był bardzo ciekawy dzień.

 

Poznajemy zawody naszych bliskich - Mama Natalki 1.12.2023

W ramach projektu "Poznajemy zawody naszych bliskich" w tym tygodniu do naszego przedszkola przyszła mama Natalki, która jest podologiem. Opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała jak należy dbać o swoje stópki oraz paznokcie. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy!

 

Andrzejki 29.11.2023

W środę w naszym przedszkolu było magicznie. Wspólnie świętowaliśmy Andrzejki przy tanecznej muzyce. Było mnóstwo wróżb i zabaw. Nie zabrakło lania wosku, czy wróżenia z kuli. W tym dniu było  mnóstwo radości i uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmu.

 

Wizyta w bibliotece 28.11.2023

We wtorek wybraliśmy się na ciekawe zajęcia do biblioteki, która znajduje się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie. Pani bibliotekarka wytłumaczyła nam na czym polega jej praca oraz pokazała nam bibliotekę. Mieliśmy okazję pisać na maszynie do pisania oraz w zabawny sposób poznaliśmy  archiwum biblioteki. Zapraszamy do galerii.

 

Zajęcia na Tauron Arenie 24.11.2023

24 listopada wybraliśmy się na kolejne zajęcia sportowe na Tauron Arenie. Podczas zajęć ćwiczyliśmy z wykorzystaniem obręczy. Nie zabrakło zabaw zespołowych. Jak zawsze świetnie się bawiliśmy.

 

Dzień Pluszowego Misia 24.11.2023

Święto Pluszowego Misia to bardzo ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Misia, szczególnie tego pluszowego, jak wiadomo nie da się zastąpić. W tym dniu przenieśliśmy do przedszkola swoich puchatych przyjaciół i świętowaliśmy razem z nimi. Było dużo uśmiechu i zabawy. Zachęcamy do obejrzenia filmu i zdjęć.

 

Popołudniówka w przedszkolu  22.11.2023

We środę nasze ciocie zorganizowały popołudniówkę w przedszkolu. Spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych, na których sami mogliśmy zrobić pizzę wybierając ulubione składniki. Był również teatrzyk cieni oraz podchody. Nie zabrakło zabaw do muzyki, śmiechu oraz radości. Jesienne długie popołudnia wcale nie muszą być nudne! P.S. Pizza wyszła pyszna : )

 

Poznajemy zawody naszych bliskich 22.11.2023

Nasze przedszkole odwiedził tata Franka, aby opowiedzieć o swoim zawodzie. Tata Frania pracuje przy produkcji filmów. Wyjaśnił nam co to jest scenariusz oraz jaką rolę pełni m.in reżyser, klapster, operator filmowy. Mieliśmy okazję nakręcić sami pierwszy film wykorzystując prawdziwe sprzęty, które potrzebne są do nagrania filmu. Dziękuje raz jeszcze za dzień pełen radości.

 

Poznajemy zawody naszych bliskich 21.11.2023

We wtorek nasze przedszkole odwiedziła Mama Hani, która pracuje w kwiaciarni i  jest florystką. Wyjaśniła nam na czym polega jej zawód. Następnie mogliśmy samodzielnie stworzyć pierwszą własną kompozycję kwiatową, którą zabraliśmy do domu :)

 

Kraków 13.11-18.11.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszym pięknym mieście Kraków. Poznaliśmy historię Krakowa oraz przypomnieliśmy sobie o najważniejszych zabytkach Krakowa. Nie zabrakło również  legend związanych z naszym miastem. Wykonaliśmy samodzielnie pracę plastyczną pt. "Smok Wawelski". Mieliśmy okazję przymierzyć prawdziwe stroje krakowskie i zatańczyć do znanej regionalnej piosenki. Zapraszamy do galerii :)


 

Poznajemy zawody naszych bliskich - Spotkanie z Tatą Natalki 17.11.2023

W ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody naszych bliskich" nasze przedszkole odwiedził Tata Natalki. Nasz gość wytłumaczył nam na czym polega Jego praca. Wyjaśnił nam co to jest prawo i kodeks prawny. To było bardzo ciekawe spotkanie, a kolejne spotkania z bliskimi naszych przedszkolaków już niedługo. Nie możemy się doczekać!

 

Poznajemy zawody naszych bliskich  16.11.2023

Nasze przedszkole odwiedzili rodzice Antosia, aby opowiedzieć nam o zawodach, które wykonują. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się inżynier oraz radca prawny. Pytaniom dzieci nie było końca, ale chyba na wszystkie uzyskaliśmy odpowiedzi. Dziękujemy za odwiedziny!

 

Chłodne dni - piosenka


Zabawy ruchowe do muzyki lubimy najbardziej. Zobaczcie jak świetnie nam to wychodzi :⁠-⁠)

 

Wieczornica 9.11.2023


W dniu 9 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica, podczas której wszyscy w odświętnych strojach śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i recytowaliśmy wiersze o naszej ojczyźnie.

zdjęcia + filmik

 

Wizyta w bibliotece 9.11.2023

W czwartek  kolejny raz  wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jakie są etapy powstawania książki. Pani bibliotekarka wyjaśniła nam kim jest autor, ilustrator i korektor oraz jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią.  Z wielka uwagą wysłuchaliśmy bajki pt. " Mama Mu czyta". Następnie naszym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej. Wykorzystując talerzyki papierowe i papier kolorowy powstała piękna krówka. To były wspaniałe i ciekawe zajęcia.

zdjęcia

 

Poznajemy zawody naszych bliskich - Spotkanie z Babcią Kacperka 31.10.2023

W ramach realizacji projektu "Poznajemy zawody naszych bliskich" nasze przedszkole odwiedziła Babcia Kacperka. Opowiedziała dzieciakom o swojej pracy, a także pokazała przyrządy, które są nieodłącznym elementem profesji, którą wykonuje. To było bardzo ciekawe spotkanie, a kolejne spotkania z bliskimi naszych przedszkolaków już niedługo. Nie możemy się doczekać!

zdjęcia

 

Zabawa z Photonem 30.10.2023

Bardzo lubimy zajęcia, podczas których mamy dostęp do nowoczesnych technologii. W tym tygodniu podczas zajęć wykorzystaliśmy robota Photona. Każdy z nas musiał zaplanować ruchy robota tak, aby dojechał we wskazane miejsce na macie, po której się porusza. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

zdjęcia

 

Praca techniczna

Pierwszego listopada to czas ciszy i zadumy. Obchodzimy wtedy Dzień Wszystkich Świętych. Wiedzą o tym również nasze przedszkolaki. Dzieci poznały tradycję związaną z obrzędami tego święta. Samodzielnie wykonały znicze techniką decoupage, wykorzystując jesienne liście.

zdjęcia

 

Zabawy w parku 31.10.2023

Korzystając z ostatnich dni pięknej, jesiennej pogody wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku. Park o tej porze roku jest przepiękny, bawiliśmy się pośród jesiennych, złotych liści, było super.

zdjęcia+filmik

 

Zajęcia na Tauron Arenie 27.10.2023

W tym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia sportowe na Tauron Arenie. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z zajęć :)

 

filmik

 

Rodzinne Wierszowanie 25.10.2023

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyło się rodzinne wierszowanie znanych polskich poetów. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami wspaniale recytowali  wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami. Gratulujemy!

 

Mali Detektywi 24.10.2023

W tym tygodniu pobawiliśmy się wspólnie w małych detektywów. Ruszyliśmy śladami czworonogów i rozwiązywaliśmy zagadki, które zostawiły dla nas ukryte w całym przedszkolu. Nie było to łatwe zadanie, ale świetnie sobie z nim poradziliśmy. Jak się bawiliśmy? Sami oceńcie!

zdjęcia+filmik

 

Zajęcia teatralne 23.10.2023

W poniedziałek kolejny raz uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca aktora, poznaliśmy różne lalki i mieliśmy okazję zagrać nimi na scenie.

zdjęcia

 

Jesienna pogoda 16-20.10.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Nazywaliśmy wszystkie zjawiska atmosferyczne, ale także poznaliśmy obieg wody w przyrodzie. Podczas zajęć przeprowadziliśmy eksperymenty z użyciem wody. Udało nam się sprawdzić jak to naprawdę jest z tym obiegiem wody w przyrodzie, a także sprawdziliśmy który przedmioty toną, a które pływają.

zdjęcia

 

Jesień w parku 9-12.10.2023

W tym tygodniu  dowiedziały się, jak wygląda jesień w parku i w lesie. Poznaliśmy zimowe zwyczaje, niektórych zwierząt. Poszliśmy na jesienny spacer w okolice przedszkola, podczas której obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie i zbieraliśmy jesienne skarby. Wykonaliśmy równie piękne prace plastyczne i założyliśmy wspólnie z zielnik, wykorzystując liście, które zebraliśmy podczas spaceru.

zdjęcia

 

Dzień Edukacji Narodowej 13.10.2023

Dzień Nauczyciela przypada 14.10, ale my w Naszym przedszkolu obchodziliśmy go w piątek. Chcąc podziękować wszystkim Ciociom za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich  wychowanie, za opiekę, dobre rady oraz ciekawe niespodzianki wszystkie przedszkolaki zaśpiewały z okazji ich Święta piosenkę pt. "Nasza nauczycielka". Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 5.10.2023

W tym tygodniu Kuba skończył 6 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły solenizantowi życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Światowy Dzień Zwierząt 4.10.2023

4 października świętujemy Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku nasze przedszkole tego dnia zamieniło się w małe zoo. Każdy z przedszkolaków miał szansę przebrać się za ulubione zwierzątko. Podczas zabaw rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt, a także dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta mieszkają na poszczególnych kontynentach. Były zagadki i zabawy ruchowe. Na pewno na długo zapamiętamy ten dzień.

zdjęcia

 

Szaszłyki owocowe 4.10.2023

W środę w naszym przedszkolu było smacznie i przede wszystkim zdrowo, gdyż środowe południe minęło nam na przygotowywaniu pysznych owocowych szaszłyków. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku. Chętne dzieci samodzielnie obierały i  kroiły owoce na kawałki, po czym wszyscy usiedliśmy do stolików, gdzie każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

zdjęcia+filmik

 

Basen 2.10.2023

 

Rozpoczynamy kolejny rok nauki pływania. Nasze dzielne przedszkolaki dzisiaj wzięły udział w pierwszych zajęciach. Dzieci, które już w poprzednich latach uczęszczały na basen pomagały młodszym kolegom i koleżankom odnaleźć się w nowej sytuacji. Wszyscy poradzili sobie wspaniale. Odważnie i z entuzjazmem wykonywali wszystkie zadania. Widać, że kontakt z wodą sprawia im wiele radości.

 

zdjęcia

 

Urodziny Julii 3.10.2023

W tym tygodniu obchodziliśmy 5 urodziny Julii. Było śpiewanie „Sto lat”, zdmuchiwanie świeczek, urodzinowe życzenia, prezenty, słodki poczęstunek i oczywiście super zabawa z tańcami. Dzień ten był radosny, kolorowy i bardzo smaczny. Julci życzymy samych cudownych chwil, radości i uśmiechu na każdy dzień.

zdjęcia + filmik

 

Dzień Chłopaka 29.09.2023

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki. Było dużo zabaw i wspólne tańce. To był bardzo radosny dzień!

zdjęcia

 

Zajęcia sportowe na Tauron Arenie 29.09.2023

Wszyscy dobrze wiemy, że sport to zdrowie, dlatego też w tym semestrze nadal będziemy uczęszczać na zajęcia sportowe odbywające się na Tauron Arenie Kraków. Pierwsze zajęcia już za nami. Było dużo uśmiechu i radości. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 28.09.2023

W tym semestrze również uczęszczamy na zajęcia teatralne, które odbywają się w Ośrodku Kultury im. C. Norwida. Podczas zajęć pokonujemy nasze lęki przed występami publicznymi i uczymy się trudnej sztuki teatralnej. Na pewno wyrośniemy na wspaniałych aktorów.

zdjęcia

 

Powitanie Jesieni 27.09.2023

Lato skończyło się i powitaliśmy nową porę roku. Podczas wycieczki do Puszczy Niepołomickiej poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać prawdziwą Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Było ognisko, kiełbaski, pieczone ziemniaki, dmuchane zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji przygotowanych przez nasze Ciocie. Bawiliśmy się świetnie, zobaczcie sami :)

zdjęcia+filmik

 

Zajęcia pokazowe z karate 22.09.2023

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z karate. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Urodziny Juliana 22.09.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Juliana. Bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach ulubionych piosenek. Złożyliśmy Julianowi życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne 100 lat. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz drobnego upominku.

zdjęcia

 

Wycieczka nad Zalew Nowohucki 21.09.2023

W tym tygodniu wybraliśmy się nad Zalew Nowohucki. Udało się nam również zobaczyć Dworek Jana Matejki w Krzesławicach. Korzystając z pięknej pogody spędziliśmy miły czas na placach zabaw i spacerując nad zalewem. Zachęcamy do obejrzenia filmu z wycieczki.

zdjęcia

 

Wizyta w bibliotece 21.09.2023

W czwartek przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach bibliotecznych na temat znanego Polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy krótkiej bajki pt. " Planety pana Mikołaja" czytaną przez Panią bibliotekarkę. W trakcie pobytu w bibliotece, naszym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej związanej z kosmosem. Na koniec naszym zadaniem było wykonanie Układu Słonecznego wykorzystując gazety.  Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

zdjęcia

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20.09.2023

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To ważny dzień w życiu każdego dziecka. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przebrane za ulubionych bohaterów, z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Było wiele konkursów i drobne niespodzianki dla wszystkich dzieci. To był wspaniały dzień!

zdjęcia

 

Bezpieczeństwo na drodze 11-15.09.2023

W ubiegłym tygodniu w przedszkolu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, poznawaliśmy wybrane znaki drogowe oraz utrwaliliśmy numery alarmowe, wykonaliśmy wspaniałe prace plastyczne związane z tematem tygodnia. Wybraliśmy się również do miasteczka rowerowego, by zobaczyć dlaczego zasady bezpieczeństwa są takie ważne.

 

zdjęcia

 

Dzień Kropki 15.09.2023

W tym tygodniu świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i talentów. Podczas zabawy każdy z nas mówił o tym jakie posiada talenty. Było dużo uśmiechu i kreatywnej zabawy. Sami zobaczcie jak miło upłynął nam czasu w przedszkolu tego dnia!

zdjęcia

 

Urodziny Ani 13.09.2023

Ania skończyła 5 lat! Z tej okazji odbyła się w naszym przedszkolu impreza urodzinowa. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną i dużo radości. Dla naszej salenizantki przygotowaliśmy piękne laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie "100 lat". Wszystkiego najlepszego Aniu!

zdjęcia

 

Pierwsze chwile w przedszkolu 4-8.09.2023

Pierwszy tydzień września to wyjątkowy czas w przedszkolu. Wróciliśmy po wakacyjnej przerwie i w tym tygodniu przypomnieliśmy sobie zasady panujące w przedszkolu. Przygotowaliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka. Nie zabrakło wspólnych zabaw. Było dużo radości i uśmiechu.

zdjęcia

 

Urodziny Marianny 31.08.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Mania. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

zdjęcia

 

Bajkowy Zakątek 31.08.2023

W czwartek wybraliśmy się do pobliskiej bawialni " Bajkowy Zakątek". Radości nie było końca. Zapraszamy do galerii.

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe z Robotyki 22.08.2023

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Robotyki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy razem z Panem Ślimakiem, którego samodzielnie stworzyliśmy. Zajęcia z robotyki to znakomita forma zajęć dodatkowych, które przez swą formę rozwijają kreatywność, zdolności manualne, widzenie przestrzenne, a także umiejętność logicznego myślenia. Doskonałe połączenie nauki, technologii i informatyki powoduje, że warsztaty są ciekawe i pobudzające wyobraźnię. Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia w nich udziału.

zdjęcia

 

Pożegnanie lata 25.08.2023

Lato zbliża się ku końcowi i dlatego zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu imprezę z tej okazji. W świetnych nastrojach i pięknych przebraniach bawiliśmy się w rytm ulubionych piosenek. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło oczywiście lodów! To był wspaniały dzień!

zdjęcia

 

Uczymy się mierzyć 23.08.2023

Dzisiaj w przedszkolu uczyliśmy się mierzyć. Każdy z nas dostał tasiemkę takiej samej długości, za pomocą której miał mierzyć różne przedmioty w przedszkolu, a później także podczas spaceru w parku. Jak nam poszło? Zobaczcie sami!

zdjęcia

 

Lato, lato... 16-18.08.2023

W tym tygodniu czas w przedszkolu upłynął nam w radosnej, letniej atmosferze. Korzystając ze wspaniałej, słonecznej pogody wychodziliśmy na długie spacery do parku, ochłodzić się w cieniu drzew a także pomalować kredą. Wykonaliśmy z pomocą cioci ciekawe prace plastyczne oraz bawiliśmy się na przedszkolnym balkonie.

zdjęcia

 

Poznajemy Grecję 9-10.08.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do Grecji. Zapoznaliśmy się z wyglądem Greckiej flagi oraz jej położeniem na mapie, nauczyliśmy się witać w ich języku. Nie zabrakło również zorby - tradycyjnego greckiego tańca. Mieliśmy okazję obejrzeć filmy ze słonecznej Grecji, odbyła się degustacja przysmaków takich jak figi, oliwki, chałwa, ser feta. Przymierzaliśmy Greckie stroję oraz bawiliśmy się w teatr.

zdjęcia

 

Tydzień eksperymentów 31.07-4.08.2023

W tym tygodniu  przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Mogły przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały zadania wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości oraz wielu nowych doznań, i emocji, a jednocześnie rozbudziły ciekawości otaczającego świata.

zdjęcia

 

Warsztaty kulinarne 04.08.2023

W czwartek naszą placówkę odwiedziły dzieci z przedszkola przy ulicy Bohomolca oraz Okulickiego. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych oraz degustacji przepysznych owoców. Samodzielnie wykonaliśmy babeczki, które następnie trafiły do piekarnika. Czekały na nas różne zadania do rozwiązania przygotowane przez naszą ciocie. Bawiliśmy się przy tym świetnie. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal.

zdjęcia

 

Przedszkolny piknik 14.07.2023

Przed samymi wakacjami, wybraliśmy się na integracyjny piknik do Parku Tysiąclecia. Przedszkolaki z plecakami na plecach dzielnie pokonały ten 1,5 kilometrowy dystans, aby móc później poczuć prawdziwie wakacyjny klimat. Drugie śniadanie na kocykach, wspólne śpiewanie, zabawy "w terenie", wszędzie bańki mydlane, a na koniec...pyszne lody! Na pewno to powtórzymy! Zachęcamy do obejrzenia galerii :)

zdjęcia

 

Wycieczka do Budynków Administracji Nowej Huty 13.07.2023

W czwartek nasze przedszkolaki wybrały się na kolejną wycieczkę do Nowej Huty, tym razem zwiedzaliśmy budynki Administracji a dokładnie Budynek Zarządu ,,Z". Zwiedzanie rozpoczęliśmy w przełączce prowadzącej na dziedziniec, następnie przeszliśmy holem wejściowym i odwiedziliśmy salę konferencyjną. Długimi krętymi schodami udaliśmy się do siedziby dyrektora naczelnego z częścią prywatną, biura inżyniera oraz głównej dyspozytorni kombinatu. Na koniec długim tunelem łączącym budynek ,,Z" i ,,S" zakończyliśmy naszą wycieczkę.

zdjęcia

 

Odkrywamy Hiszpanię 12.07.2023

W środę w naszym przedszkolu już od samego rana słychać było hiszpańskie rytmy. Poznaliśmy położenie geograficzne tego kraju na mapie, flagę, stolicę oraz dowiedzieliśmy się o panującej tam rodzinie królewskiej. Wszyscy odczuliśmy gorący klimat Hiszpanii, przebrani w piękne stroje tańczyliśmy flamenco z pięknymi wachlarzami oraz kastanietami. Mogliśmy samodzielnie wykonać swój wachlarz oraz wysłuchać opowiadania o ,,Byczku Fernando". Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Tajemnice oceanu 11.07.2023

W tym tygodniu poznawaliśmy tajemnice oceanów. Poznaliśmy ich mieszkańców i dowiedzieliśmy się, jakie ocean skrywa tajemnice. Później wszyscy bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki w zabawy inspirowane oceanem, a na koniec stworzyliśmy piękną dekorację do naszej szatni. To był bardzo udany dzień!

zdjęcia

 

Robimy Lemoniadę 6.07.2023

Słoneczna pogoda wciąż nas rozpieszcza, a na ciepłe dni najlepsza do picia jest właśnie lemoniada. Jak ją przygotować? Co potrzebujemy? Nasze przedszkolaki miały okazję się tego wszystkiego dowiedzieć oraz samodzielnie wycisnąć sok z cytryny oraz pomarańczy. Krok po kroku z pomocą cioci udało się nam zrobić ten letni napój. Schłodzona lemoniada smakowała przepysznie.

zdjęcia

 

Góralskie Nucicki 5.07.2023

W środę nasze przedszkolaki wybrały się do zaprzyjaźnionego przedszkola przy osiedlu Okulickiego na Góralskie śpiewanie oraz tańce. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne części stroju góralskie kobiety i mężczyzn oraz mieliśmy okazję je przymierzyć i zatańczyć prawdziwy góralski taniec. Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Pirackie podchody 4.07.2023

W tym tygodniu wtorek był dniem pełnym emocji. Nasze przedszkolaki stały się poszukiwaczami skarbów. Były podchody w stylu pirackim. Zadaniem dzieci było odnaleźć ukryte listy oraz wykonać zadania, aby dotrzeć do skrzyni pełnej skarbów. Radości nie było końca.

zdjęcia