Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Sporty Zimowe 25-27.01.2023

W tym tygodniu przedszkolaki w ramach zajęć zapoznały się z różnymi dyscyplinami sportów zimowych. Rozmawialiśmy też na temat bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na śniegu. Na podstawie fotografii omawialiśmy niebezpieczne zachowania dzieci i dorosłych. Odbyły się także zabawy ruchowe oraz pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Urodziny Wiktorii 27.01.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy 7 urodziny naszej koleżanki Wiktorii. Wszyscy tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek oraz bawiliśmy się z chustą animacyjną. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego  :)

zdjęcia

 

Przegląd kolęd i pastorałek 27.01.2023

27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Przegląd kolęd i pastorałek "Kolędnicy -Wędrownicy". W tym roku to już 13 edycja wspólnego międzyprzedszkolnego kolędowania. Dzieci w pięknych strojach śpiewało ulubione kolędy,pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Kolejne wspólne kolędowanie za rok.

zdjęcia

 

Babcia i dziadek 16-20.01.2023

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka.  Przygotowywaliśmy prezenty i uczyliśmy się wierszy jak i piosenek z okazji święta naszych ukochanych. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas
z naszymi dziadkami.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 17.01.2023

We wtorek wybraliśmy się kolejny raz na warsztaty teatralne do Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. Tym razem przedszkolaki przedstawiały przedstawienie pt.” Zbuntowany Kopciuszek”. Dzieci wcieliły się w role przebrane w stronę sceniczne. To było bardzo trudne zadanie do którego wszyscy podeszli z ogromnym zaangażowaniem i powagą.

zdjęcia


 

Urodziny Jagody 12.01.2023

W czwartek świętowaliśmy 7 urodziny naszej koleżanki Jagody. Było mnóstwo zabawy z chustą animacyjną, tańców oraz śmiechu. Nie zabrakło pysznego ciasta, mocy życzeń i wspaniałych prezentów. Jeszcze raz 100 lat dla Solenizantki  :)

zdjęcia

 

Temat tygodnia ,,Żywioły" 09-12.01.2023

W tym tygodniu mieliśmy zajęcia o tematyce niezwykle interesującej  ,,Żywioły", która rozwijała w naszych przedszkolakach zainteresowanie przyrodą ożywioną i nieożywioną. Z pomocą cioci wykonaliśmy ciekawe eksperymenty z których wysnuliśmy pewne wnioski. Opisywaliśmy charakterystyczne cechy żywiołów oraz ich wpływ na życie zwierząt i ludzi. Poznaliśmy różne klęski żywiołowe takie jak: powódź, trzęsienie ziemi, huragan, pożar, wybuch wulkanu. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i prac plastycznych.

zdjęcia

 

Zajęcia Sportowe 11.01.2023

W środę po raz kolejny przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych na Małej Hali Tauron Areny w Krakowie. Tym razem motywem przewodnim była koszykówka. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Wizyta w szopce 11.01.2022

W środę wybraliśmy się do kościoła, aby podziwiać przygotowana w nim szopkę. Miejsce bardzo podobało się dzieciom. W szopce mogliśmy zobaczyć żywe zwierzęta takie jak króliki oraz gołębie. Przypomnieliśmy sobie postacie występujące w szopce oraz mogliśmy obejrzeć tradycyjne stroje ludowe mieszkańców różnych regionów naszego kraju zaprezentowane w interaktywnej szopce. Na miejscu odbyło się również kolędowanie.

zdjęcia + filmik

 

ŻYWIOŁY 9.01-13.01.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o żywiołach. Poznaliśmy  4 żywioły, które nas otaczają. Dowiedzieliśmy się dlaczego są tak ważne w naszym życiu, ale także tego, że mogą być dla nas niebezpieczne. Przygotowaliśmy eksperymenty z udziałem każdego z tych żywiołów. Wykonaliśmy również ciekawą pracę plastyczną.

zdjęcia

 

Straż Miejska 05.01.2023

W tym tygodniu odwiedził nas Pan ze Straży Miejskiej w Krakowie, który opowiedział nam o zasadach ruchu drogowego. Razem z nim przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych znaków drogowych i tego jak należy się zachować gdy widzimy je w pobliżu.

zdjęcia

 

Zajęcia 2.01-5.01.2023

W pierwszym tygodniu stycznia rozmawialiśmy o postanowieniach noworocznych i sposobach mierzenia czasu. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku oraz ich cechy charakterystyczne, nazwy miesięcy oraz dni tygodnia. Rozmawialiśmy o zegarze – do czego służy i jakie są rodzaje zegarów. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

zdjęcia

 

Zajęcia między świętami 29.12-30.12.2022

W minionych dniach tematem przewodnim był Sylwester. Rozmawialiśmy o tym, jak ludzie na całym świecie żegnają stary, a witają Nowy Rok. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem farb. Czas w przedszkolu wypełniły zabawy rozwijające logiczne myślenie, spostrzegawczość i percepcję wzrokową oraz to, co przedszkolaki lubią najbardziej czyli gry planszowe.

zdjęcia

 

Nasza Wigilia 21.12.2022

 

W środę 21 grudnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia.

Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

 

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego filmu:)

 


 

Święta za pasem 19-21.12.2022

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w tym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne oraz piękne kartki dla naszych bliskich. Najwięcej radości sprawiło jednak zdobienie świątecznych pierników, które znalazły się na przedszkolnym wigilijnym stole.

zdjęcia

 

Konkurs „Upcyclingowa ozdoba choinkowa”

W środę 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt.:” Upcyclingowa ozdoba choinkowa”. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.  Wszystkie prace konkursowe były cudowne, wykonane z wielka starannością. Przedszkolakom oraz rodzicom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

zdjęcia

 

Zajęcia 19.12-22.12.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak w Naszym kraju obchodzone są Swieta Bożego Narodzenia. Przypomnieliśmy sobie jak adresować listy oraz jak formułować życzenia świąteczne. Ćwiczyliśmy także myślenie matematyczne, utrwalalismy znaki mniejszości, większości i równości, a także wykonywaliśmy zadania z nimi związane. Cwiczylismy również analizę i syntezę wyrazowa oraz wykonywaliśmy zadania doskonalące spostrzegawczość.

zdjęcia

 

Lepimy bałwana 20.12.2022

Huhuha nasza zima zła. Ulubioną formą spędzania czasu na powietrzu zimową porą jest lepienie bałwana oraz kulek śniegowych. Nasze przedszkolaki w tym tygodniu miały okazję oddać się tym przyjemnością. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Urodziny Oskarka 20.12.2022

We wtorek swoje 5 urodziny w przedszkolu świętował nasz kolega Oskar. Było mnóstwo zabawy z chustą animacyjną oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego  :)

zdjęcia

 

Święta za pasem 12-16.12.2022

 

Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci z grupy „O” poznały tradycje oraz zwyczaje bożonarodzeniowe. Dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do świąt i jak mogą pomóc w tym czasie swoim rodzicom.  Przypomnieliśmy sobie również zasady zachowania się przy stole. Choinka, bombka, szopka to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonały dekorowały sale i wykonywały świąteczne zadania. Przedszkolacy uczyli się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. Grudzień to dla dzieci wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycje Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.

 

zdjęcia

 

Wizyta w Kinie Kijów 15.12.2022

W czwartek wybraliśmy się do Kina Kijów, aby zobaczyć przedstawienie pt.; „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl był bardzo ciekawy, wszystkim bardzo się podobało.

zdjęcia

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe 14.12.2022

W środę w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe na które zostali zaproszeni rodzice naszych przedszkolaków. Dzieci wraz ze swoim rodzicem wzięły udział w różnych zabawach związanych ze zbliżającymi się świętami. Śpiewaliśmy kolędy oraz wykonaliśmy wieniec adwentowy, który zabraliśmy do naszych domów. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

zdjęcia

 

Wizyta Mikołaja 6.12.2022

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowaliśmy się do niego bardzo starannie. Przedszkolaki uczyły się wierszyków i piosenek o Mikołaju, wykonały ciekawe pracę plastyczne, zrobiły laurki dla wyczekiwanego gościa oraz napisały wcześniej listy z wymażonymi przez siebie prezentami. Jednym z elementów przygotowań było również dekorowanie sali. Zobaczcie jak minął nam ten dzień.

zdjęcia

 

Zajęcia w Bibliotece 1.12.2022

W czwartek nasze przedszkolaki wybrały się na drugie zajęcia do pobliskiej biblioteki. Tym razem z Panią bibliotekarką rozmawialiśmy na bardzo ważny temat, jakim jest ekologia. Obejrzeliśmy ciekawy teatrzyk oraz wykonaliśmy samodzielnie wybrane przez nas zwierzątko leśne. Zajęcia bardzo nam się podobały.

zdjęcia

 

Święto Górnika 2.12.2022

4 grudnia obchodzimy dzień Górnika zwany potocznie ,,Barbórka". W piątek nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ciężki i odpowiedzialny jest to zawód. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej poznaliśmy jak wygląda strój galowy i roboczy Górnika, co to jest czako oraz wysłuchaliśmy legendę o Skarbniku. Na koniec ubraliśmy piękne czapki górnicze i wykonaliśmy pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Urodziny Milenki 1.12.2022

Dzisiaj swoje 6 urodziny w przedszkolu świętowała Milenka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne 100 lat oraz mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też wspaniałego tortu oraz prezentów. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy do ulubionych piosenek. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

zdjęcia

 

Andrzejki 29.11.2022

We wtorek w naszym przedszkolu odbył się bal Andrzejkowy. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli. Nie zabrakło również tańców do ulubionej muzyki. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbył się dzień pluszowego misia. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. W tym dniu nie brakowało różnych zabaw i tańców o tematyce misiowej.

zdjęcia

 

Temat tygodnia ,,Dinozaury" 21-24.11.2022

Dinozaury fascynują wszystkie dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem oraz gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? W tym tygodniu nasze przedszkolaki w ramach zajęć miały możliwość odkryć wszystkie te tajemnice. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne, rozpoznawały i nazywały wiele gatunków dinozaurów oraz oglądały filmy edukacyjne poświęcone omawianemu tematowi. Nie małą atrakcją były również zabawy w archeologów.

zdjęcia

 

Zajęcia sportowe Tauron Arena 23.11.2022

W środę odbyły się kolejne zajęcia sportowe na małej hali Tauron Areny. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną i świetnie się przy tym bawić.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 22.11.2022

We wtorek wybraliśmy się kolejny raz na warsztaty teatralne do Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. Tym razem przedszkolaki brały udział w castingu w którym wygraną była rola Czerwonego Kapturka oraz wilka. To było bardzo trudne zadanie do którego wszyscy podeszli z ogromnym zaangażowaniem i powagą.

zdjęcia

 

Przygotowanie zwierząt do zimy 14-17.11.2022

W tym tygodniu na zajęciach powtórzyliśmy sobie nazwy różnych zwierząt. Następnie określaliśmy jak każde z nich przygotowuje się do zimy. Dzieliliśmy ptaki na te, które odlatują na zimę do ciepłych krajów i te, które zostają w Polsce. Wskazywaliśmy też zwierzęta które gromadzą zapasy oraz zapadają w długi sen zimowy. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne lecz najwięcej zabawy przyniosło nam naśladowanie odgłosów wybranych zwierząt.

zdjęcia

 

Wieczornica 9.11.2022

W dniu 9 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica, podczas której wszyscy w odświętnych strojach śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i recytowaliśmy wiersze o naszej ojczyźnie.

zdjęcia

 

Kraków, moja mała ojczyzna 2.11 - 4.11.2022

W tym tygodniu poznawaliśmy bliżej nasze miasto. Poznaliśmy jego historię, zabytki oraz najciekawsze miejsca. Czytaliśmy legendy oraz baśnie Krakowskie. Oglądaliśmy teatrzyk o smoku Wawelskim. Przypomnielismy sobie  jak wyglądają stroje krakowsie. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Zabawy w parku 4.11.2022

Korzystając z ostatnich dni pięknej, jesiennej pogody wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku. Park o tej porze roku jest przepiękny, bawiliśmy się pośród jesiennych, złotych liści, było super.

zdjęcia

 

Jesienne zabawy 24-28.10.2022

W tym tygodniu przedszkolaki doskonaliły swoją wyrazistą mowę, rozwijały pamięć oraz przełamywały swoją nieśmiałość poprzez zabawę w teatr. Dzieci organizowały własne przedstawienia w kącikach teatralnych oraz wcielały się w rolę ulubionych bohaterów z bajek. Wykonaliśmy również samodzielnie lampiony z okazji Święta Wszystkich zmarłych.

zdjęcia

 

Zabawy na placu zabaw 27.10.2022

Korzystając z wyjątkowo pięknej, jesiennej pogody przedszkolaki wybrały się na długie spacery oraz szalały na pobliskich placach zabaw. Uśmiechy nie znikały nam z twarzy.

zdjęcia

 

Zajęcia sportowe 26.10.2022

W środę po raz kolejny przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych na Małej Hali Tauron Areny Kraków.

zdjęcia

 

Temat tygodnia: Jesienna Pogoda 17-20.10.2022

Miniony tydzień był okazją do wykonania wielu eksperymentów oraz przeżywania różnych doświadczeń związanych z jesienną pogodą która ciągle płata nam figle. Wzbogaciliśmy swoje słownictwo o nowe pojęcia oraz ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację wykonując zadania przy tablicy interaktywnej. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Wycieczka do ogrodu botanicznego 18.10.2022

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Ogród Botaniczny przywitał nas przepięknym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spaceru alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

zdjęcia

 

Temat tygodnia: Dary lasu oraz parku 10-13.10.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć były dary lasu oraz parku. Dowiedzieliśmy się jakie skarby skrywa dla nas Jesień. Wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego parku w poszukiwaniu kolorowych liści oraz dowiedzieliśmy się z jakich drzew one pochodzą. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne oraz braliśmy udział w zajęciach z przeliczania oraz porównywania zbiorów. Nauczyliśmy się niezbędnych dla nas rzeczy.

zdjęcia

 

Akademia Przedszkolaka 12.10.2022

Nasze przedszkole również w tym roku uczestniczy w programie  ,,Akademia Przedszkolaka" w ramach, którego dzieci biorą udział w zajęciach sportowych na małej hali Tauron Areny Kraków. Pod okiem Pana trenera będą rozwijać swoje sportowe umiejętności. W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia.


 

Zajęcia teatralne 11.10.2022

W tym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia teatralne w Ośrodku Kultury im. Cypriana Norwida. Przedszkolaki poznały tajniki gry na scenie z wykorzystaniem rozmaitych lalek teatralnych. Dowiedziały się  różnych ciekawych rzeczy na temat pracy aktora oraz mogły spróbować swoich sił na scenie. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Witaminki  7.10.2022

Dzisiaj w ramach przygotowań do drugiego śniadania zrobiliśmy przepyszny sok jabłkowo-marchewkowy. Każdy z nas miał okazję włożyć owoce do wyciskarki do soków, a później obserwować jak powstaje pyszny sok, który wypiliśmy w porze drugiego śniadania. Na zdrowie!

zdjęcia

 

Temat tygodnia: Dary jesieni 3-6.09.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zmianach jakie zachodzą jesienią w przyrodzie i o tym, jakie dary ma dla nas ogród i sąd. Ciocia przyniosła do sali różnorodne owoce i warzywa, które umieściliśmy w naszym kąciku przyrody. Ich kształty, kolory, wielkości, smaki I zapachy poznawalismy różnymi zmysłami. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Uruchomiliśmy również naszą wyobraźnię plastyczną malując samodzielnie kosz z darami jesieni oraz wykonując jeże z ziemniaków.

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 5.10.2022

W tym tygodniu swoje 5 urodziny w przedszkolu obchodził Kuba. Bawiliśmy się wspaniale. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, tańców do ulubionych piosenek oraz pysznego torta. Wszyscy złożyliśmy naszemu solenizantowi szczere życzenia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego :)

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe z karate 27.09.2022

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z karate. Dowiedzieliśmy się z jakiego kraju pochodzi ta sztuka walki oraz świetnie się bawiliśmy z Panią trener.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 26.09.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się na zajęcia teatralne do ośrodka kultury im. C.K. Norwida. Kontynuujemy naszą przygodę wcielania się w różne rolę i bycia przez chwilę prawdziwymi aktorami. Na pierwszych zajęciach przedszkolaki przełamywały swoje słabości i występowały na scenie posługując się pięknymi lalkami teatralnymi. Bardzo nam się podobało.

zdjęcia

 

Bal Jesieni 22.09.2022

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbył się bal z okazji powitania nowej pory roku - jesieni. Wszystkie przedszkolaki tego dnia były ubrane w kolory charakterystyczne dla tej pory roku oraz miały na głowie przygotowane wcześniej w domu piękne nakrycia głowy. Wyglądaliśmy bajecznie. W trakcie trwania balu odwiedziła nas Pani Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Śpiewaliśmy jesienne piosenki oraz bawiliśmy się do ulubionych piosenek. To był naprawdę wspaniały dzień.

zdjęcia

 

W poszukiwaniu jesieni 19-21.09.2022

Lato skończyło się i rozpoczęła się nowa pora roku. Mimo niekorzystnej pogody w tym tygodniu wybraliśmy się do pobliskiego parku w poszukiwaniu darów jesieni takich jak kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, liście. Wszystkie zebrane przez nas dary udekorowały kącik Pani Jesieni w naszej sali. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne jednego z jesiennych warzyw ,,dyni". 

Urodziny Juliana 21.09.2022

Dzisiaj swoje 5 urodziny w przedszkolu obchodził Julek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośno sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło również prezentów, ale i tak najwięcej radości sprawiła wspólna zabawa. 100 lat.

zdjęcia

 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2022

We wtorek 20 września w naszym przedszkolu odbył się dzień przedszkolaka. Braliśmy udział w różnych grach i zabaw integracyjnych oraz samodzielnie wykonaliśmy z tej okazji piękny plakat. Nie zabrakło również słodkiego upominku dla wszystkich dzieci.

zdjęcia

 

Urodziny Mikołaja 20.09.2022

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu obchodził Mikołaj. Nasz solenizant skończył 6 lat. Wszyscy świetnie się bawiliśmy z chustą animacyjną oraz tańczyliśmy do naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu i prezentów. Wszystkiego najlepszego.

zdjęcia

 

Zajęcia sportowe pokazowe 16.09.2022

W piątek odbyły się pokazowe zajęcia sportowe. Każdy z nas uwielbia gimnastykę więc chętnie wzięliśmy w nich udział. Świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Bezpieczni na drodze 12.09-16.09.2022

W minionym tygodniu poznawaliśmy pracę służb poruszających się pojazdami uprzywilejowanymi. Wybraliśmy się również na spacer w celu utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Zapoznaliśmy się z wyglądem podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacją świetlną. Wykonaliśmy też ciekawe pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Międzynarodowy dzień kropki 15.09.2022

Międzynarodowy dzień kropki obchodzony jest 15 września na całym świecie. Tego dnia wszystkie dzieci i ciocie przyszli ubrani w kropki, grochy i groszki. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, oraz obejrzały krótki filmik o tytułowej  ,,Kropce". Kolejnym etapem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje dzieła a także brały udział w zajęciach ruchowych. Wszyscy bardzo aktywnie braliśmy udział w tym dniu.

zdjęcia

 

Zajęcia w bibliotece 15.09.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na pierwsze zajęcia do pobliskiej biblioteki. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi czytelnicy. Razem z Panią bibliotekarką przenieśliśmy się do świata naszych ulubionych bohaterów z książek. Na koniec każdy wykonał własną zakładkę którą zabraliśmy do domu.

zdjęcia

 

Witaminki 14.09.2022

W tym tygodniu z pomocą Cioć na drugie śniadanie przygotowaliśmy pyszny i zdrowy sok z marchewki i jabłka.

zdjęcia

 

 

Straż miejska 14.09.2022

W tym tygodniu odwiedził nas Pan ze Straży Miejskiej w Krakowie, który opowiedział nam o zasadach ruchu drogowego. Razem z nim przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych znaków drogowych i tego jak należy się zachowywać, kiedy widzimy je w pobliżu. Strażnik przyniósł dla nas książeczki z zadaniami, które mogliśmy potem zabrać do domu.


 

Kodeks przedszkolaka 5.09 - 9.09.2022

Ubiegły tydzień był bardzo szczególny. Przypomnieliśmy sobie imiona kolegów i koleżanek z grupy. Wspólnie przygotowaliśmy „Kodeks przedszkolaka”, który ułatwi nam codzienny pobyt w przedszkolu. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne przedstawiające nazwy naszych grup. Bawiliśmy się wspaniale.

zdjęcia

 

Zajęcia sportowe 8.09.2022

Korzystając z ostatnich dni pięknej pogody wybraliśmy się do pobliskiego parku na zajęcia sportowe. Nasze ciocie przygotowały tam dla nas ciekawe tory przeszkód, każdy z nas mógł się wykazać co wychodzi mu najlepiej. Niespodzianką było również udanie się na plac zabaw. Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Zabawy z robotem 7.09.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawił się nowy robot. Podczas zabaw programowaliśmy jego ruchy według wskazówek które do nas kierował.  Bawiliśmy się przy tym świetnie :)

 

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe - szachy 6.09.2022

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z szachów. Dowiedzieliśmy się wszystkich podstawowych zasad gry. Bardzo się nam podobało.

zdjęcia

 

Urodziny Ani i Natalki 2.09.2022

Dzisiaj swoje urodzinki świętowały siostry Ania i Natalka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszym koleżankom serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno je uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat!


 

 

Pierwsze wspólne chwile 1.09-2.09.2022

W pierwszych dniach września spędziliśmy miło czas na wspólnych zabawach i rozmowach wspominając wakacyjne przygody. Przypomnieliśmy sobie imiona koleżanek i kolegów z grupy oraz wykonaliśmy prawdziwe czapki przedszkolaka. Poznaliśmy także różne zakamarki naszego przedszkola, dowiedzieliśmy się co się w nich znajduje, jakie jest ich przeznaczenie oraz w jaki sposób należy się w nich zachowywać. Bawiliśmy się wspaniale.

zdjęcia

 

"Pożegnanie lata" 26.08.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbyło się huczne pożegnanie lata. Każdy przedszkolak przygotował na tą okazję specjalny wakacyjny strój oraz rekwizyty, które kojarzą się z wakacjami. Nie zabrakło tańców i zabaw ruchowych przy rytmach wakacyjnych piosenek. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy :)

zdjęcia

filmik

 

Żywe Muzeum Obwarzanka 25.08.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. W drodze do muzeum przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych zabytków Krakowa. Podczas wizyty w muzeum poznaliśmy tradycje oraz historię wypieku obwarzanków krakowskich. W trakcie warsztatów mogliśmy również samodzielnie przygotować obwarzanki, które następnie zabraliśmy ze sobą do domu. Były przepyszne!

zdjęcia

 

Wakacyjne zabawy 24.08.2022

Środa w przedszkolu upłynęła nam na rozwijaniu sprawności manualnych. Wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne oraz w czasie spaceru malowaliśmy kredą wakacyjne rysunki. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zdjęcia

 

WIZYTA W KINIE 4.08.2022

W czwartek wybraliśmy się do Multikina na seans filmowy pt.: "Jeżyk i przyjaciele". Bajka opowiada o parze najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. O tym jak dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Wycieczka wszystkich bardzo się podobała. Proszę tylko spojrzeć :)

zdjęcia

 

Praca plastyczna "Przyjaciel motyl" 3.08.2022

W środę wykonaliśmy wymagającą niezwykłej precyzji, skupienia i wytrwałości pracę plastyczną pt. "Przyjaciel motyl". Zapraszamy do oglądania zdjęć.

zdjęcia

 

Słoneczna pogoda 2-3.08.2022

Słoneczną pogodę nasze przedszkolaki uwielbiają najbardziej. Wychodzimy wtedy z naszymi ciociami na długie spacery do pobliskiego parku lub przedszkolnego ogródka. Oczywiście nie może zabraknąć malowania kredą oraz zabaw ruchowych z piłką.

zdjęcia

 

DZIEŃ EKSPERYMENTÓW 2.08.2022

Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Mogły przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały zadania wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości oraz wielu nowych doznań, i emocji, a jednocześnie rozbudziły ciekawości otaczającego świata.

zdjęcia

 

Przedszkolne kino 1.08.2022

W poniedziałek nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Oglądaliśmy znane wszystkim baśnie, nie zabrakło również uwielbianego przez dzieci popcornu.

zdjęcia

 

Zabawy na dywanie 1.08.2022

Ten pochmurny dzień postanowiliśmy spędzić na zabawach dywanowych. Przedszkolaki świetnie bawiły się grając w grę planszową "Głoski", która poza tym, że jest świetną rozrywką kształtuje również słuch fonematyczny dzieci. Nie zabrakło też gry w memory, chińczyka i wielu innych ciekawych i rozwijających zabaw.

zdjęcia

 

Bawimy się w teatr 28.07.2022

W minionym tygodniu odkrywaliśmy tajemnice teatru. Przypomnieliśmy sobie czego nie może zabraknąć w teatrze, poznaliśmy rodzaje przedstawień teatralnych oraz przygotowaliśmy przestawienie dla kolegów z grupy, w którym opowiedzieliśmy niesamowitą historię o dziewczynie, która zgubiła pantofelek- Kopciuszku. Dzieci przygotowały stroje oraz niezbędne rekwizyty.

zdjęcia

 

Zabawy w upalne dni 25.07.2022

W upalne dni nasze przedszkolaki mają możliwość korzystania nie tylko z ogródka ale również z balkonu. W tym tygodniu czekał już tam na nich przygotowany wcześniej przez ciocie basen. Zabawy i śmiechu nie było końca.

zdjęcia

 

Gramy w podchody 29.07.2022

Pogoda ciągle dopisuje, więc w tym tygodniu graliśmy w podchody. Grupa młodsza przygotowała wskazówki i zadania dla grupy starszej. Zadaniem starszaków było odnalezienie swoich młodszych kolegów podążając za wskazówkami. W ramach nagrody wszystkie dzieci wybrały się na pobliskie place zabaw. To był dzień pełen atrakcji.

zdjęcia

 

Sałatka owocowa 29.07.2022

W piątek własnoręcznie przygotowaliśmy orzeźwiającą sałatkę owocową.  Każdy przedszkolak przyniósł z domu swoje ulubione owoce. Samodzielnie kroiliśmy  i przyrządzaliśmy sałatkę owocową. Sałatka wyszła wspaniała.

zdjęcia

 

Pamiątki z wakacji z masy solnej

W tym tygodniu sklepiliśmy z masy solnej pamiątki z wakacji, które ozdabialiśmy muszelkami oraz kolorowymi koralikami. Masę solną wykonaliśmy z pomocą cioci i zabarwiliśmy barwnikiem spożywczym. Powstało wiele pięknych kolorowych ozdób które niedługo zabierzemy do domu.

zdjęcia

 

Praca przestrzenna "Lornetki" 27.07.2022

W środę wykonaliśmy własnoręcznie lornetki. Wykorzystując rolki po papierze toaletowym i kolorowy papier. Celem pracy przestrzennej było doskonalenie małej motoryki.

zdjęcia

 

Zabawy z robotem 26.07.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawił się nowy robot. Podczas zabaw programowaliśmy jego ruchy według wskazówek które do nas kierował. Później w przebraniu czarnoksiężnika oraz smoka pokonywał różne trasy z naszą pomocą. Zabawa była bardzo udana.

zdjęcia

 

Zajęcia o zmysłach 22.07.2022

Pięć zmysłów mam i wszystkie znam - w tym dniu zajęcia edukacyjne skupione były na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, węch, smak oraz dotyk. Dzięki zabawom przygotowanym przez ciocie przedszkolaki mogły zadbać o swoje zmysły. Nie zabrakło magicznego woreczka w którym zostały ukryte różne przedmioty, masażu wykonanego piórkiem, ćwiczeń z woreczkiem a także wspólnie wykonanego koła sensorycznego.

zdjęcia

 

Zajęcia o Włoszech 21.07.2022

Dzieci z naszego przedszkola odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowanego w placówce dnia włoskiego przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii. Nauczyliśmy się także kilku zwrotów w języku włoskim. Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego kraju. Flaga, hymn, godło i kształt na mapie nie są już obce naszym przedszkolakom. Największą frajdę jednak sprawiło samodzielne wykonanie makaronu oraz włoskiej bruschetty.

zdjęcia

 

Przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek” 20.07.2022

W środę przedszkolaki wystawiły przestawienie dla swoich kolegów z grupy, w którym opowiedziały historie o dziewczynce w czerwonym kapturku. Dzieci przygotowały stroje oraz niezbędne rekwizyty. Zapraszamy do oglądania zdjęć ;)

zdjęcia

 

Wycieczka do Zoo 19.07.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Pogoda sprzyjała więc zwierzęta bardzo chętnie pokazywały się nam nie tylko podczas spacerów i zabaw ale także podczas jedzenia. Ogromne wrażenie zrobiły na nas słonie i żyrafy oraz król zwierząt. Wszyscy długo będziemy wspominać ten udany dzień.

zdjęcia

 

Tajemnice wulkanów 18.07.2022

W tym tygodniu poznawaliśmy tajemnice wulkanów. Dowiedzieliśmy się dlaczego wybuchają i co powstaje po ich wybuchu. Wspólnie wykonaliśmy eksperyment "wybuchu wulkanu" w naszym przedszkolu oraz wykonaliśmy model wulkanu.

zdjęcia

 

Wakacje w Polsce 11-15.07.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszym przedszkolu były wakacje w Polsce. Dowiedzieliśmy się gdzie można spędzić w Polsce wakacje i co można robić aby po wakacjach wrócić ze wspaniałymi wspomnieniami. Przypomnieliśmy sobie również wiele legend polskich i sami próbowaliśmy je opowiadać. Nie zapomnieliśmy również o wykonaniu prac plastycznych. Oto jak się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Wycieczka na Kopiec Wandy 15.07.2022

W piątek przedszkolaki wyruszyły tramwajem nr 21 na Kopiec Wandy. Po dotarciu na miejsce podziwiały okolice kopca. Następnie dzielnie pokonały trudy wyjścia na szczyt, gdzie znajduje się pomnik zaprojektowany przez Jan Matejkę. Tam dzieci poznały legendę o królewnie Wandzie oraz historie usypania kopca. Następnie urządziliśmy sobie piknik i zabawy ruchowe na zielonej łące. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia + filmik

 

Bezpieczne wakacje 4.07-8.07.2022

W pierwszym tygodniu lipca rozmawialismy o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnych zabaw. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej zabawy nad wodą,w górach i w lesie. Nie zabrakło również rozmów nt numerów alarmowych. Graliśmy w ekologiczna grę podłogowa, przypominająca zasady postępowania z przyrodą. Wykonaliśmy również ciekawe pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Wakacje!!! 27.06 -1.07.2022

W ostatnim tygodniu czerwca czas upłynął nam na rozmowach o wakacjach. Wspólnie zastanawialiśmy się, gdzie można wyjechać w wakacyjną podróż. Początek wakacji w przedszkolu upłynął nam wspólnych zabawach i tworzeniu pięknych prac plastycznych. Kształtowaliśmy umiejętności dodawaniu i odejmowaniu od manipulowania przedmiotami, przez rachowanie na palcach i innych zbiorach zastępczych oraz doskonaliliśmy orientację przestrzenną względem położenia przedmiotu.

zdjęcia

 

Przyszło do nas lato 20-24.06.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych lata: letnich zapachach, kwiatach, owocach i nadchodzących wakacjach. Zrobiliśmy ciekawe pracę plastyczne oraz uczyliśmy się wierszy i piosenek o nowej porze roku.

zdjęcia

 

Urodziny Piotrusia 22.06.2022

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Piotruś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat!

zdjęcia

 

Dzień Sportu 15.06.2022

Każde dziecko wie, że sport to zdrowie, dlatego w Dniu Sportu nie mogło zabraknąć ćwiczeń i różnych sportowych konkurencji. Rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód, wyścigi rzedów, zabawy z piłką, gra " w klasy" oraz mecz piłki nożnej  to tyle niektóre z zadań podejmowanych przez dzieci.

zdjęcia

filmik

 

Wizyta Teatru " Elefant" 15.06.2022

W środę 15 czerwca  mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną  "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie pt." Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

zdjęcia

 

Pożegnanie zerówki 14.06.2022

We wtorek uroczyście pożegnaliśmy dzieci kończące przygodę z przedszkolem. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

zdjęcia+filmik

 

Warsztaty teatralne- zajęcia otwarte dla rodziców- 9.06.2022

W czwartek odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym  warsztaty teatralne. Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując przed wyjątkową publicznością :) Na widowni zasiedli rodzice :)

zdjęcia + filmiki

 

Zajęcia rekreacyjno-sportowe Tauron Arena 7.06.2022

We wtorek odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym zajęcia rekreacyjno-sportowe na Tauron Arenie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym widać jak świetnie sobie radzimy w czasie zajęć.

zdjęcia + filmik

 

Dzień dziecka 30.05- 3.06.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy będziemy o dzieciach. Przypomnieliśmy sobie nasze prawa i obowiązki oraz co oznaczają te pojęcia i dlaczego są ważne. Poznaliśmy różne narodowości, a także dowiedzieliśmy się jak wygląda życie oraz zabawa dzieci w innych częściach świata.

zdjęcia

 

1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Z tej okazji przedszkolaki wybrały się na lody, urządziły grę terenowa "podchody", jak również świetnie bawiły się na placu zabaw. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

zdjęcia

 

Konkurs plastyczny  pt. "Mój Tata i Moja Mama"

Konkurs plastyczny Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Mój Tata i Moja Mama" organizowanym przez Publiczne Przedszkole "Świat Dziecka". W konkursie wzięło udział dwóch reprezentantantów z grupy "Pszczółki", którzy wykonali portret Mamy i Taty wykorzystując plastikowe zakrętki i inne techniki plastyczne. Przedszkolakom udało się zdobyć miejsca na podium! Gratulujemy!

zdjęcia

 

Rodzinny konkurs plastyczny

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbyły się dwa rodzinne konkursy plastyczne - "Wianek Pani Wiosny" i "Najciekawszy latawiec". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne prace plastyczne, za co zostały nagrodzone. Zwycięzcom gratulujemy!

zdjęcia

 

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

zdjęcia

filmik

 

Zajęcia dodatkowe 2021/2022

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022.

 

filmik

 

Jestem Eko- Przedszkolakiem 27.05.2022

W piątek odbyły się u nas w przedszkolu zajęcia edukacji ekologicznej "Wiewiórka Gosia radzi" zorganizowane przez Urząd Miasta Kraków. Celem tych zajęć jest kształtowanie postawy proekologicznej oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony środowiska naturalnego. Na koniec zajęć otrzymaliśmy od pani prowadzącej książeczkę, zawierającą zadania związane z ekologią oraz breloczek z logiem Wiewiórki Gosi :)

zdjęcia

 

Dzień Mamy i Taty 25.05.2022

W środę w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia  nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

zdjęcia

filmik

 

Przygotowania do Dnia Mamy i Taty 21.05-27.05

Ubiegły tydzień był wyjątkowy, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Przygotowywaliśmy w tym czasie wspaniałe upominki dla naszych najbliższych, portrety rodziców, jak również wystawiliśmy przygotowane z pełną starannością przedstawienie.

zdjęcia

 

Poznajemy zawody 16-18.05.2022

W tym tygodniu naszym celem było zapoznanie z wachlarzem różnych profesji aby już od najmłodszych lat rozbudzać w sobie pasję do wymażonego zawodu. Mieliśmy również możliwość podpatrzenia jak wyglądają stanowiska pracy wybranych osób - fryzjer, sprzedawca, weterynarz.

zdjęcia

 

Wyjście do Ogrodu Doświadczeń 18.05.2022

W środę wybraliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im Stanisława Lema w Krakowie, gdzie mieliśmy możliwość wykonać wiele ciekawych eksperymentów fizycznych, zaobserwować jak działa zegar słoneczny, czy też zagrać na instrumentach wykonanych z nietypowych materiałów. Ten dzień spędziliśmy na dobrej zabawie wiele się przy tym ucząc.

zdjęcia i filmik

 

 

Wyjście do Muzeum Lotnictwa Polskiego 10.05.2022

We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Zapoznaliśmy się z historią Lotnictwa Polskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska kombinezony oraz mundury znanych pilotów, różnego rodzaju samoloty, szybowce, motoszybowce, silniki lotnicze oraz śmigłowce, które służyły nie tylko do przewożenia ludzi. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Urodziny Filipka 10.05.2022

We wtorek Filipek obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

zdjęcia

 

Unia Europejska 4-6.05.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o Unii Europejskie. Dowiedzieliśmy się czym jest i poznaliśmy kraje, które do niej należą. Poznaliśmy jej flagę, maskotkę oraz hymn. Rozmawialiśmy o niektórych krajach, które należą do Unii Europejskiej – dowiedzieliśmy się z czego słyną świetnie się przy tym bawiąc.

zdjęcia

 

Tydzień książek 25.04 - 29.04.2022

W minionym tygodniu odkrywaliśmy tajemnice książek – dowiedzieliśmy się jak powstaje papier, skąd się biorą książki, a także co to jest księgarnia i biblioteka. Był to czas, w którym opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach. Poznaliśmy zawody związane z tworzeniem książek, a także odwiedziliśmy osiedlowa bibliotekę. Każdy przedszkolak stworzył własną okładkę książki oraz zakładkę.

zdjęcia

 

Wiwat 3 Maj! 29.04.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie dlaczego tak ważne są dla nas te święta, jakie mamy symbole narodowe, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy oraz wykonaliśmy własnoręcznie flagi, które potem zabraliśmy do domu.

zdjęcia

 

Urodziny Hani 25.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Hani. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat !

zdjęcia

 

Światowy Dzień Ziemi 22.04.2022

W piątek świętowaliśmy Światowy Dzień Ziemi. Podczas zajęć dydaktycznych dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W praktyczny sposób mogliśmy wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników.

zdjęcia

 

Warsztaty z Panią psycholog 21.04.2022

Dzisiaj odwiedziła nas ponownie Pani psycholog. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o strachu oraz kiedy możemy go odczuwać. Pani psycholog  pokazała nam jak możemy sobie z nim radzić.

zdjęcia

 

6 urodziny Zuzi 21.04.2022

Dzisiaj Zuzia obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

zdjęcia

 

Śniadanie Wielkanocne 13.04.2022

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi  zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt.

zdjęcia i filmik

 

Przygotowanie do świąt 4-8.04.2022

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo - uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 7.04.2022

W czwartek wybraliśmy się kolejny raz na zajęcia teatralne, na których rozwijaliśmy umiejętności aktorskie. W wielkim skupieniu powtarzaliśmy naszego role. Już niebawem odbędzie się premiera naszego przedstawienia.

zdjęcia

 

Urządzenia elektryczne 28.03-1.04.2022

W minionym tygodniu utrwaliliśmy sobie czym jest prąd, zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętów elektrycznych oraz przypomnieliśmy sobie jakie znamy urządzenia elektryczne. Rozmawialiśmy także o kinie domowym, a następnie w grupach każdy przedszkolak mógł wcielić się w aktora wystawiając przedstawienie kukiełkowe. Wykonaliśmy również ciekawe pracę plastyczne świetnie się przy tym bawiąc.

zdjęcia

 

Urządzenia elektryczne "Dawniej i dziś" 30.03.2022

 

Dzisiaj Ciocie zorganizowały dla nas ciekawe zajęcia na temat urządzeń elektrycznych. Mieliśmy okazję zobaczyć przedmioty, które były używane dawniej i te które używamy obecnie. Klasyfikowaliśmy  je według ich zastosowania oraz określaliśmy, które przedmioty są najstarsze, mogliśmy też wypróbować ich działanie.

zdjęcia

 

Tauron Arena 29.03.2022

We wtorek po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie.

zdjęcia

 

Sadzimy kwiaty 23.03.2022

W środę zamieniliśmy się w małych ogrodników. Ciesząc się z nadejścia wiosny postanowiliśmy wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej i posadziliśmy kwiaty i warzywa. Teraz wspólnie je pielęgnujemy i czekamy na efekty:)

zdjęcia

 

Urodziny Kubusia 22.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Kuby. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

zdjęcia

 

Urodziny Filipka 21.03.2022

Dzisiaj Filipek obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

zdjęcia

 

Pierwsze zabawy w wiosennych promieniach słońca

21-25.03.2022

W tym tygodniu pogoda była wspaniała. Spójrzcie jak świetnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu.


 
Dzień wody 22.03.2022

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Wody. Przypomnieliśmy sobie jakie właściwości ma woda i dlaczego jest tak potrzebna w codziennym życiu. Poznaliśmy również obieg wody w przyrodzie, a także wykonaliśmy eksperymenty:zmiana stanu skupienia wody i sprawdzanie co tonie a co pływa.


 

Powitanie wiosny 21 marca 2022

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tym roku pogoda pozwoliła nam przywitać wiosnę w promieniach słońca. W kolorowych opaskach na głowach, z marzanną i kolorowym gaikiem wybraliśmy się do pobliskiego parku aby powitać nową porę roku i pożegnać zimę. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy, aby uczcić wiosnę, która w końcu do nas zawitała.

zdjęcia

 
W poszukiwaniu wiosny 14-18.03.22
W tym tygodniu wykonaliśmy piękne prace plastyczne związane z wiosną. Przygotowaliśmy na powitanie wiosny piękne opaski oraz nie mogło zabraknąć symbolu pożegnania zimy Marzanny.

zdjęcia

 

Spacer 16.03.2022

W środę korzystając z pogody postanowiliśmy aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się świetnie.

zdjęcia

 

Kolory są wśród nas!  7-11.03.2022

W tym tygodniu poznawaliśmy świat kolorów tęczy. Utrwalaliśmy nazwy kolorów w języku angielskim oraz hiszpańskim, jak również określenia z nimi związane. Przypomnieliśmy sobie jak powstaje zjawisko jakim jest tęcza oraz utrwaliliśmy kolory w niej występujące. Wykonaliśmy również ciekawe pracę plastyczne.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 10.03.2022

W ubiegły czwartek uczestniczyliśmy po raz kolejny w warsztatach teatralnych. Tym razem wcielaliśmy się w rolę bohaterów z bajki pt.: "Kopciuszek". Coraz lepiej radzimy sobie na scenie.

zdjęcia

 

Dzień kobiet 8 marca 2022

8 marca 2022 świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowaliśmy prezenty dla naszych mam. Chłopcy przygotowali również prezenty dla swoich koleżanek z grupy. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

zdjęcia

 

Witaminki 10.03.2022

W czwartek postanowiliśmy wyczarować pyszny sok  z marchewki, jabłka i pomarańczy bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy  się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliliśmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie  samodzielnie wyciskaliśmy sok. Po skończonej pracy delektowaliśmy się jego smakiem.

zdjęcia

 

Podziemia Rynku Krakowa 8.03.2022

We wtorek wybraliśmy się na zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowa. Szlak turystyczny wiódł pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych takich jak m.in. Sukiennice.  Mogliśmy również zobaczyć fragmenty brukowanych dróg, a także dowiedzieć się jak postępował proces podnoszenia Rynku na przestrzeni kilkuset lat. Liczne zabytki przybliżyły nam życie codzienne w Krakowie sprzed kilku wieków. Zobaczyliśmy na wystawie m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, ozdoby, itp. Pani przewodnik przybliżyła nam w jaki sposób dawniej ważono towary m.in. soli, ołowiu i ku naszej radości, zostaliśmy zważeni. Na koniec wycieczki z apetytem zjedliśmy obwarzanki krakowskie.

zdjęcia

 

Tauron Arena 1.03.2022

We wtorek przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sportowych  odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie.

zdjęcia

 

Poznajemy kosmos - zajęcia otwarte 23.02.2022

W minionym tygodniu przybliżyliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład.  Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie.

filmik+zdjęcia

 

7 urodziny Wojtusia 23.02.2022

Dzisiaj Wojtuś obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszne babeczki i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

zdjęcia

 

Rodzinny konkurs plastyczny

W naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny, do którego udziału zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzięki temu powstały piękne kukiełki do legendy o smoku wawelskim, których będziemy używać podczas teatrzyków w przedszkolu. Laureatom gratulujemy!

zdjęcia

 

Basen 18.02.2022

Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.

zdjęcia

 

Dzień kota 17.02.2022

17 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci poznały różne rasy i ciekawostki dotyczące tych zwierzaków. Były też ciekawe kocie zabawy, m.in.: kocia gimnastyka, zabawa Gdzie jest kotek? Czy wyścig myszek łapanych na włóczkę. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

zdjęcia

 

Walentynki 14.02.2022

14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

zdjęcia

 

Bal Karnawałowy - Na Dzikim Zachodzie 16.02.2022

W dniu 16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tematem przewodnim był „ Dziki zachód”, zatem na parkiecie królowali Kowboje oraz Indianie i Indianki. Na przedszkolaki czekało wiele zabaw tanecznych i zręcznościowych do znanych utworów muzyki country i rozrywkowej . Dzieci chętnie brały udział w różnorodnych konkurencjach. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, a to było głównym celem tego balu. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok.

zdjęcia + filmik

 

XII edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy-wędrownicy"

 

Jak co roku nasze przedszkole było organizatorem przeglądu kolęd i pastorałek do którego udziału zapraszamy dzieci z innych przedszkoli. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników.

 

filmik


 

Zajęcia teatralne 10.02.2022

W czwartek uczestniczyliśmy po raz kolejny w warsztatach teatralnych. Dziewczynki  wcielały się w Czerwonego Kapturka, a chłopcy złych wilków.

Z każdymi warsztatami radzimy sobie coraz lepiej na scenie.

zdjęcia

 

Dzień pizzy 9.02.2022

Dnia 9 lutego obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerie. Na zajęciach mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Zobaczcie sami jak pysznie się bawiliśmy.

filmik

 

Dzień Babci i Dziadka 2022

Zapraszamy ukochane Babcie i ukochanych Dziadków do obejrzenia przedstawienia z okazji Waszego Święta. Życzymy miłego oglądania.

film i zdjęcia

 

Tauron Arena 01.02.2022

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener doskonaliliśmy umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiliśmy.

zdjęcia

 

Zimowe mistrzostwa sportowe 24-28.01.2022

W minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie jakie są zimowe dyscypliny sportowe oraz jakie atrybuty są potrzebne do ich uprawiania. Poznaliśmy zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie oraz dowiedzieliśmy się czym jest Zimowa Olimpiada Sportowa. Rozmawialiśmy o tym, że w rozgrywkach sportowych najważniejsza jest dobra zabawa, a nie wygrana. Wykonaliśmy również sztuczny śnieg z maki ziemniaczanej oraz pianki do golenia, jak również dekodowalismy zimowe obrazy. Świetnie się przy tym bawiliśmy!

zdjęcia

 

 

6 urodziny Weroniczki 24.01.2022
24 stycznia świętowaliśmy 6 urodziny Weroniki. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Urodziny Wiktorii 27.01.2022

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Wiktorii, która kończyła 6 lat. Wspólnie przygotowaliśmy dla niej piękną laurkę. Podczas zabawy urodzinowej tańczyliśmy, bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. Nie zabrakło oczywiście tortu i prezentów dla naszej jubilatki. Życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Szykujemy prezenty z Okazji Dnia Babci i Dziadka

17-21.01.2022

W tygodniu przedszkolaki samodzielnie wykonały drobne prezenty z okazji nadchodzącego Święta Dnia Babci i Dziadka. Wszystkich Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, radości i pogody ducha!

 

zdjęcia

 

Zimowy Spacer 18.01.2022

W czasie wtorkowego spaceru udało nam się spędzić chwilę bawiąc się białym puchem. Przedszkolaki uwielbiają zabawy zimowe na świeżym powietrzu. Radości nie było końca.


zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 13.01.2022

W czwartek kolejny raz uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę Czerwonych Kapturków, a chłopcy ćwiczyli współpracę podczas występu i oswajali się ze sceną. Poznaliśmy również kolejne lalki, z którymi sprawdzaliśmy swoje aktorskie umiejętności.

zdjęcia

 

6 urodziny Jagódki 12.01.2022

W środę świętowaliśmy urodziny Jagódki. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych, z chustą animacyjną i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Nasza Wigilia 22.12.2021

 

W środę 22 grudnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia.

Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego filmu:)


zdjęcia i filmik


 

Świąteczne kolędowanie 21.12.2021

We wtorek 21 grudnia odbyło się przedświąteczne kolędowanie. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć podczas przedstawienia.
Dzisiaj chcemy złożyć życzenia naszym najbliższym śpiewając.
Zapraszamy :)

zdjęcia i filmik

 

Święta za pasem 13-17.12.2021

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne oraz przygotowywaliśmy się do wspólnego kolędowania. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają przygotowania do świąt i jak możemy pomóc w tym czasie swoim rodzicom. Przypominaliśmy sobie również zasady zachowania się przy stole. To był wspaniały czas.

 

zdjęcia

 

Urodziny Mai 8.12.2021

Dzisiaj Maja obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem 6.12.2021

W poniedziałek wybraliśmy się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Kopalni Soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowania i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metod wydobycia soli kamiennej oraz pracy górnika. Wielką frajdę sprawił nam przejazd podziemna kolejką. Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Pan Staszek nasz przewodnik pomógł wykonać zadania , które doprowadziły nas do Św. Mikołaja, który czekał na nas z wielkim workiem prezentów. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Urodziny Łucji 7.12.2021

We wtorek świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki Łucji. Było mnóstwo zabawy, tańców i śmiechu. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu i wspaniałych prezentów. Jeszcze raz dla Solenizantki 100 lat :)!

zdjęcia

 

Zajęcia na basenie 3.12.2021

W piątek 3 grudnia odbyły się kolejne zajęcia na basenie. Przedszkolaki pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły umiejętność pływania.

filmik

 

Przygotowanie na spotkanie ze Świętym Mikołajem

29.11-3.12.2021

W minionym tygodniu przygotowaliśmy się na przybycie bardzo ważnego gościa. Każdy przedszkolak poprosił w liście do św. Mikołaja o swój wymarzony prezent. Śpiewaliśmy piosenki oraz recytowaliśmy wiersze o tematyce świątecznej, jak również ubieraliśmy choinkę. Wykonaliśmy też ciekawe tematyczne prace plastyczne.

zdjęcia

 

Sala Zabaw "Crazy Sówka" 2.12.2021

W czwartek dziewczynki ze starszej grupy wybrały się do sali zabaw " Crazy Sówki". Na dziewczynki czekało tam wiele atrakcji. Zobaczcie sami jak świetnie  się bawiłyśmy.

zdjęcia

 

Urodziny Milenki 30.11.2021

W Andrzejkowy wtorek świętowaliśmy również urodziny Milenki.  Złożyliśmy koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych prezentów, ale jeszcze wiecęj radości sprawiło nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Andrzejki 30.11.2021

We wtorek w przedszkolu odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola  przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :). W tym dniu nie zabrakło tańców i zabawach tanecznych przy wesołej muzyce. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Spotkanie z Panem Górnikiem 29.11.2021

W poniedzialek 29 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Górnika prosto z Wieliczki. Poznaliamy tajniki wydobywania węgla, dowiedzieliśmy się jak powstaje i do czego jest wykorzystywany. Pan opowiedział na również kilka ciekawych legend związanych z kopalnią. Było to cudowne spotkanie na którym dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 25.11.2021

W czwartek wybraliśmy się kolejny raz na warsztaty teatralne do Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem dzieci wcielały się nie tylko w rolę aktora z kukłami, ale także akustyka, inspicjenta oraz fotografa. To były bardzo odpowiedzialne zadania, do których podchodziliśmy z dużym zaangażowaniem i powagą.

zdjęcia

 

Akademia Przedszkolaka 23.11.2021

We wtorek po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener przedszkolaki doskonaliły umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiły.

filmik

 

Dzień Pluszowego Misia 24.11.21

W środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy " Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszaków oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie.  W tym dniu nie brakowało mnóstwo tańców i zabaw o tematyce misiowej.

zdjęcia

 

Przygotowania zwierząt do zimy 15-19.11.2021

W tym tygodniu tematem naszych zajęć były przygotowania zwierząt do zimy. Na zajęciach poznaliśmy nazwy dzikich zwierząt występujących u nas w Polsce, dowiedzieliśmy dlaczego, nie które z nich  zapadają w zimowy sen oraz jak możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Poznaliśmy również jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów oraz te, które zostają u nas w Polsce. Dlatego razem z Ciocią zrobiliśmy samodzielnie karmnik dla ptaków. Powstały też ciekawe prace plastyczne związane z tygodniowym tematem.

zdjęcia

 

Urodziny Ignasia 10.11.2021

W środę Ignaś obchodził 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń.  Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie jak świetnie się bawiliście.

zdjęcia

 

11 listopada - Święto Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

filmik


 

Kraków-moja mała ojczyzna 2-5.11.2021

W ubiegłym tygodniu poznawaliśmy bliżej nasze miasto. Poznaliśmy jego historie, najciekawsze miejsca i piękne zabytki. Czytaliśmy legendy i baśnie krakowskie. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają krakowskie stroje. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.

zdjęcia i filmik

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek 5.11.2021

W piątek 5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek" Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały postacie i tytuły tych ulubionych bajek . Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek, rozwiązywały quizy oraz stworzyły swoją własną maskę z ulubioną postacią. Tego dnia dzieci miały okazję wcielić się również w bajkową postać. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

zdjęcia

 

Dzień dyni 29.10.2021

W piątek naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień dyni. Dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej bardzo wiele dań. Wykonaliśmy własnoręcznie dyniowe maski wykorzystując papierowe talerzyki i farby. W tym dniu kontynuowaliśmy świętowanie na zajęciach z języka angielskiego. Z Ciocią Anetką bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe oraz nauczyła nas nowych słówek związanych z halloween. To był naprawdę udany dzień.

zdjęcia

 

Zajęcia teatralne 28.10.2021

W czwartek 28 października przedszkolaki z grupy "Sówek" oraz "Pszczółek" wybrały się do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 6 w Krakowie. Odbyły się tam zajęcia teatralne, na których dzieciaki poznały tajniki gry na scenie z wykorzystaniem kukły. Dowiedziały się również wielu ciekawych informacji o pracy aktora oraz miały okazję spróbować swoich sił na scenie. Wszystkim bardzo się podobało.

zdjęcia i filmik

 

Jesienny spacer 27.10.2021

W słoneczną środę wybraliśmy się na spacer do parku. Jesienne liście zachęcały do świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Radości nie było końca.

zdjęcia

 

Akademia przedszkolaka 26.10.2021

Nasze przedszkole uczestniczy w programie "Akademia przedszkolaka", w ramach którego chodzą na zajęcia sportowe na małą halę Tauron Areny Kraków. Pod okiem Pani trener będą rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia.

zdjęcia


 

Święto kolorów 22.10.2021

W piątek obchodziliśmy w przedszkolu święto kolorów. Przypomnieliśmy sobie jakie znamy podstawowe kolory, również w języku angielskim i hiszpańskim. Następnie wykonaliśmy jesienną  pracę plastyczną, do której użyliśmy farb w celu uzyskania pochodnych kolorów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Na zakończenie w grupach budowaliśmy ciekawe budowle z kolorowych cegieł. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

zdjęcia

 

Jesienne wierszowanie 20.10.2021

W środę 20 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. : "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom gratulujemy cudownych występów.
Wielkie brawa!

filmik

 

Krakowski Rynek 19.10.2021

W dniu 19 października przedszkolaki wybrały się na spacer po krakowskim rynku. Spacerując przypomnieliśmy sobie nazwy głównych zabytków, które znajdują się na rynku oraz legendy z nimi związane. Nie zabrakło również obwarzanków, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem.

zdjęcia

 

Basen 15.10.2021


Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.


zdjęcia

 

Dzień mycia rąk 15.10.2021

Dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie dlatego tak ważne jest mycie rąk, które może nas uchronić przed zakażeniem różnymi chorobami. Wykonaliśmy w tym dniu ciekawe eksperymenty wykorzystując mydło, wodę i pieprz. Następnie każdy z nas prawidłowo umył ręce, stosując się do instrukcji mycia rąk.

zdjęcia

 

Mały inżynier 14.10.2021

W czwartek mieliśmy okazję  uczestniczyć na zajęciach z małego inżyniera. Celem zajęć jest rozwijanie naszej cierpliwości, koncentracji i wyobraźni oraz uczą współpracy w grupie.

zdjęcia

 

Szachy 11.10.2021

W poniedziałek 11 października odbyły się zajęcia szachowe. Przedszkolaki poprzez zabawę ćwiczyły swoją pamięć i koncentrację.

zdjęcia

 

 

Zajęcia sportowe 12.10.2021

 

We wtorek 12 października odbyły się zajęcia sportowe. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną i świetnie się przy tym bawiły.

zdjęcia

 

11.10-15.10.2021

W minionym tygodniu opowiadaliśmy o jesieni w parku i w lesie. Przypomnieliśmy sobie zwierzęta mieszkające w lesie i dowiedzieliśmy się, jak spędzają czas jesienią przygotowując się do zimy. Opisywaliśmy wygląd parku i lasu jesienią wskazując cechy charakterystyczne tej pory roku. Wykonaliśmy również prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni.

zdjęcia

 

Basen 8.10.2021

W piątek pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

zdjęcia

 

Plac zabaw 4.10.2021

W poniedziałek korzystając z pięknej październikowej pogody wybraliśmy się na pobliski plac zabaw.

zdjęcia

 

Dary jesieni 4-8.10.2021

W minionym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Przypomnieliśmy sobie jakie skarby kryje jesień. Rozwiązywaliśmy zagadki na ich temat i segregowaliśmy je według określonych cech. Poznaliśmy różne gatunki grzybów, dowiedzieliśmy się jak przygotować się do grzybobrania. Poznaliśmy warzywa oraz owoce dojrzewające jesienią. Rozpoznawaliśmy liście oraz przyporządkowaliśmy je do określonych drzew i ich owoców. Urządziliśmy również "Test smaków". Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.

zdjęcia

 

Logopedia 1.10.2021

W piątek 1 października w naszym przedszkolu gościliśmy panią Logopedę która sprawdzała naszą mowę. Przedszkolakom bardzo podobało się to spotkanie.

zdjęcia

 

Dzień Chłopaka 30.09.2021

W czwartek świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki wręczyły drobne upominki, z których chłopcy bardzo się ucieszyli. Nie zabrakło również tańców i wspólnych zabaw. To był naprawdę udany i niezapomniany dzień.

zdjęcia


 

Zajęcia pokazowe 20-24.09.2021

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z baletu oraz tańców. Zobaczcie jak było wspaniale.


 

Straż miejska 24.09.2021

W piątek nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach. Okazało się, że wspaniale znamy zasady, potrafimy rozpoznawać znaki, które każdy pieszy powinien znać, wiemy jak przechodzić przez jezdnie. Na zakończenie spotkania w nagrodę dostaliśmy odblaski.


 

Powitanie jesieni 23.09.2021

23 września wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Dobczyc w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej darów. Mieliśmy okazję zwiedzić zamek i skansen w Dobczycach. Udaliśmy się również na zaporę w Dobczycach. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie było mnóstwo świetnej zabawy.

 

5 Urodziny Mikołaja 21.09.2021

W ubiegłym tygodniu Mikołaj obchodził swoje 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. A Mikołajowi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.


 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2021

W poniedziałek 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Po południu świetnie bawiliśmy się na dyskotece. Zobaczcie jak było wesoło.


 

Służby bezpieczeństwa 16.09.2021

Poznajemy pracę służb poruszających się pojazdami uprzywilejowanymi.


 

Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2021

W środę mieliśmy okazję świętować Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Tego dnia nasze zabawy były wypełnione kolorowymi kropkami. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2