SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH RODZICOM ŻYCZĄ DYREKCJA ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Wizyta krawcowej 8.01.2020

Dziś nasze przedszkole odwiedziła pani krawcowa. Opowiedziała nam o swojej pracy, a także pokazała jak wygląda szycie na maszynie. Niektórzy z nas odważyli się spróbować tego trudnego zajęcia. Dowiedzieliśmy się również, na czym polega zawód projektanta i razem stworzyliśmy ciekawą kreację. Jednak najprzyjemniejsze było wykonanie prezentów dla Babci i Dziadka, ale to już nasza mała niespodzianka.

 

Basen 9.01.2020

Zakończył się pierwszy semestr zajęć nauki pływania. Nasze zuchy bardzo dzielnie sobie radzą i zrobiły duże postępy.  Zajęcia na basenie sprawiają nam dużo radości. Zobaczcie sami.

 

Wigilijny obiad 20.12.2019

Juz niebawem święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj w naszym przedszkolu  zrobiło się bardzo świątecznie i uroczyście. Pięknie ubrani spotkaliśmy się przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i zjeść wspólnie obiad. To były bardzo miłe chwile. Życzymy wszystkim wesołych świąt oraz szczęścia w nowym roku.

 

Dekorowanie pierniczków 18.12.2019

Dzisiejszego dnia do naszego przedszkola przybył z wizytą bardzo miły gość. Odwiedziła nas mama Basi, która opowiedziała nam, jak przygotować przepyszne świąteczne pierniczki. Mieliśmy okazję sprawdzić jak wyglądają i pachną niektóre przyprawy, a także z czego robi się lukier. Z entuzjazmem przystąpiliśmy do lukrowania i ozdabiania ciasteczek, przygotowanych specjalnie przez mamę Basi. Wyszły nam cudownie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

 

Konkurs na świąteczny stroik 13.12.2019

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Stroiki te zostały przekazane na cel charytatywny - aukcje, dzięki której rodzice chorego Kacperka będą mogli zebrać część pieniędzy potrzebnych na Jego leczenie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Gratulujemy wspaniałych i oryginalnych pomysłów na stroiki.

 

Spotkanie z Mikołajem 5.12.2019

Dzisiaj nadszedł długo oczekiwany dzień. Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Od samego rana podekscytowani czekaliśmy na to spotkanie. Gdy św. Mikołaj wszedł do przedszkola nastąpił wybuch radości. Specjalnie dla naszego gościa zaśpiewaliśmy piosenkę i zaprosiliśmy do wspólnego tańca. Święty Mikołaj przyniósł nam wspaniałe prezenty i każdy z nas zrobił sobie z Mikołajem zdjęcie. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia za rok.

 

Warsztaty bożonarodzeniowe 11.12.2019

Dzisiaj wybraliśmy się do domu kultury na warsztaty pt. "Dawne i dzisiejsze zwyczaje Bożego Narodzenia". Podczas spotkania dowiedzieliśmy sie między innymi, o tym jak dawniej ubierało sie choinkę i czym różniła się od tych, które dzisiaj ozdabiają nasze domy. Przypomnieliśmy sobie też w jaki sposób przygotowujemy się do świąt i jak wygląda tradycyjna wieczerza wigilijna. Bardzo podobał nam się występ znanej grupy kolędniczej "Herody" z Zielonek, którzy ubrani w przepiękne stroje dali wspaniałe przedstawienie. Dowiedzieliśmy się też skąd się wziął i na czym polega zwyczaj chodzenia po kolędzie. Na zakończenie staropolskim zwyczajem zostaliśmy obsypani owsem na szczęście.

 

Wizyta górnika 3.12.2019

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził Pan górnik, który opowiedział nam o swojej pracy w kopalni soli w Wieliczce. Nasz gość opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy na temat soli. Przypomniał nam legendę o św. Kindze, która opowiada o powstaniu kopalni  w Wieliczce. My złożyliśmy Panu górnikowi życzenia z okazji zbliżającej się Barbórki - czyli święta wszystkich Górników. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.  Mamy nadzieję, że uda nam się niebawem odwiedzić kopalnie soli.

 

Andrzejki 29.11.2019

Dziś przenieśliśmy się w krainę magii i czarów. Dowiedzieliśmy się dlaczego obchodzi się "Andrzejki" i czym kiedyś były wróżby. Tych naszych oczywiście nie traktowaliśmy poważnie i przyniosły nam dużo śmiechu. Ale prawdziwą atrakcją było dla nas przelewanie wosku. Każdy mógł stworzyć własną historie do przedziwnych kształtów, które z niego powstały. Oprócz czarów nie zabrakło magicznych tańców z prawdziwą dyskotekową kulą, podczas których mogliśmy zaprezentować nasze przebrania. Ten dzień na pewno zaliczymy do udanych.

 

Warsztaty teatralne 28.11.2019

Kolejny raz odwiedziliśmy Dom Kultury na os. Górali, aby wyrazić swoją ekspresję twórczą na warsztatach teatralnych. Tematem dzisiejszych zajęć były maski. Kiedy zapoznaliśmy się z techniką grania w nich, mogliśmy spróbować swoich sił na scenie. Przy odgrywaniu niektórych ról było naprawdę śmiesznie. Ponadto dowiedzieliśmy się kim jest inspicjent i akustyk. Ciekawi jesteśmy, drodzy rodzice, czy rozpoznacie nas w tych maskach.