Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Witamy w nowym roku przedszkolnym. Czeka nas kolejny rok wspaniałej przygody. Zapraszamy wszystkie dzieci. Oto kilka rad na dobry początek.

Czytaj

Zostań naszym znajomym na

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Warsztaty teatralne 28.11.2019

Kolejny raz odwiedziliśmy Dom Kultury na os. Górali, aby wyrazić swoją ekspresję twórczą na warsztatach teatralnych. Tematem dzisiejszych zajęć były maski. Kiedy zapoznaliśmy się z techniką grania w nich, mogliśmy spróbować swoich sił na scenie. Przy odgrywaniu niektórych ról było naprawdę śmiesznie. Ponadto dowiedzieliśmy się kim jest inspicjent i akustyk. Ciekawi jesteśmy, drodzy rodzice, czy rozpoznacie nas w tych maskach.

 

Turniej sportowy 27.11.2019

Dziś wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 82, na Turniej Sportowy. Mogliśmy sprawdzić naszą sprawność w różnych konkurencjach. Niektóre ćwiczenia nie były dla nas łatwe, ale daliśmy z siebie wszystko. Dzięki współpracy i zaangażowaniu każdego z nas, udało nam się zająć IV miejsce. Najważniejsza jednak była dla nas dobra zabawa.

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2019

Dziś było święto naszych kochanych misiów. Każdy z nas mógł pokazać swojemu pluszakowi "dzień w przedszkolu" :) Przygotowaliśmy dla nich wyjątkowy kącik, gdzie mogły trochę odpocząć po wspólnych tańcach i zabawach. Na koniec dnia stworzyliśmy razem jednego misia w formie pracy plastycznej.

 

Dzień kredki 22.11.2019

Dzień kredki to zdecydowanie kolorowy dzień. Nasza przygoda zaczęła się od wysłuchania cioci, jak powstają kredki i jak różne ich rodzaje mogą być. Żeby sprawić im przyjemność najpierw zajęliśmy się segregowaniem, a następnie struganiem. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu z kredek wzorów i narysowanie ich z pamięci, co nie było takie proste. Na koniec każdy z nas mógł ozdobić papierową kredkę, według swoich pomysłów.

 

Każdy ma swój dom

W tygodniu pod hasłem "każdy ma swój dom" dowiedzieliśmy się, jakie mogą być ich rodzaje i czym się różnią domy jednorodzinne od bloków czy kamienic. Poznaliśmy różne domowe pomieszczenia, także ich nazwy w języku angielskim. Zdobyliśmy również, wiedzę, jak właściwie powstają domy poznając zawody architekta i budowlańca. Teraz już wiemy ile trzeba pracy, abyśmy mieli gdzie mieszkać, ale także, że nie budynek tworzy dom, ale nasza rodzina. Wiemy też, jak wyglądają domy niektórych zwierząt. W tym tygodniu nie zabrakło wspaniałej zabawy przy tworzeniu prac plastycznych.

 

Jesień w przedszkolu

Zima zbliża się wielkimi krokami. Co prawda z niecierpliwością czekamy na pierwszy śnieg, ale chcemy się jeszcze trochę pocieszyć jesienią. Dużo pracy włożyliśmy w dekoracje jesiennego kącika, a kolorowe liście przyniosły nam dużo inspiracji do stworzenia wspaniałych obrazów.

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych 7.11.2019

Zbliża się 11 listopada czyli rocznica odzyskania niepodległości Polski. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych bliskich na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Bardzo się cieszymy, że tak wielu rodziców i dziadków przyłączyło się do naszej inicjatywy i wspólnie z przedszkolakami  świętowało wolność i niepodległość ojczyzny.

 

Akademia przedszkolaka 6.11.2019

W tym roku, rozpoczęliśmy kolejny cykl zajęć "Akademia Przedszkolaka", które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 101. Mieliśmy okazję, zobaczyć, jak wygląda szkoła od "środka", a także lekcje w najmłodszych klasach. Pierwsze zajęcia upłynęły nam na zabawie z kodowaniem oraz wysłuchaniu ciekawych historii o podróżowaniu i Nowej Hucie. Nie zabrakło śpiewów i tańców. Dzięki takim wyjściom możemy oswoić się z nowym środowiskiem, jakim jest szkoła i łatwiej będzie nam się w niej odnaleźć, kiedy wyruszymy do pierwszej klasy.

 

Urodziny Pawełka 6.11.2019

Dzisiaj świętowaliśmy 6 urodziny Pawełka. Wspólnie śpiewaliśmy i bawiliśmy się wesoło do muzyki. Razem z Pawełkiem zrobiliśmy pociąg i poprowadził nas przez całe przedszkole. Wesoło było także podczas zabaw z chustą animacyjną. Złożyliśmy życzenia, a kiedy Pawełkowi udało się zdmuchnąć świeczkę i ukroić tort, wszyscy zjedliśmy go ze smakiem. Tego dnia było mnóstwo śmiechu i radości. Jeszcze raz, składamy najlepsze życzenia.

 

Na poczcie 31.10.2019

W ostatnim tygodniu października dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca na poczcie i jakie zajęcia ma listonosz. Poznaliśmy także drogę, jaką musi pokonać list od nadawcy do odbiorcy. Wspólnie stworzyliśmy list do naszych koleżanek i kolegów z przedszkola przy ul. Okulickiego. Umieściliśmy w nim rysunki, a z pomocą cioci ułożyliśmy zadania matematyczne. Przy okazji wysłania listu, odwiedziliśmy pocztę i mogliśmy przyglądnąć się zajęciom pracujących tam osób. W przedszkolu zrobiliśmy własny kącik pocztowy, w którym wspólnie wykonaliśmy skrzynkę na listy, a także znaczki i kartki pocztowe.