Materiały dla dzieci do pracy
w domu
 Komunikat Dyrektora

Drodzy rodzice

Pragniemy poinformować, że realizacja zadań przedszkola
w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówki
(25.03-10.04.2020) odbywa się
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Poprzez naszą stronę internetową będziemy informować Państwa
o dostępnych materiałach edukacyjnych i możliwych formach ich realizacji przez dziecko
w domu.

Informujemy, że treści te służą realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego oraz rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego.

Prosimy o systematyczne odwiedzanie naszej strony oraz
o korzystanie z dostępnych materiałów.

Informujemy o możliwości konsultacji z nauczycielami poprzez pocztę elektroniczną (prywatnenr1@poczta.onet.pl).


Pozdrawiamy serdecznie
Dyrekcja
Przedszkola Prywatnego nr 1

Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Przedszkolaki w kosmosie 28.02.2020

Ostatni tydzień lutego przeniósł nas w kosmos. Poznawaliśmy tajemnice wszechświata i dowiedzieliśmy się, co to jest układ słoneczny i jakie planety do niego należą. Skupiając się na naszej planecie, nauczyliśmy się czym jest ruch obrotowy Ziemi. Oglądaliśmy z ciocią książki związane z tym tematem i wspólnie stworzyliśmy kącik kosmiczny, z którego mogliśmy codziennie podróżować na inne planety i latać wśród gwiazd :) Ćwiczyliśmy również umiejętności językowe, podczas podróży z "małą mrówką". Nie zabrakło ćwiczeń matematycznych i zabaw plastycznych.

 

Warsztaty teatralne 27.02.2020

Tym razem na warsztatach teatralnych ćwiczyliśmy pamięć, odgrywając fragmenty bajki o Śpiącej Królewnie i Kopciuszku. Uczyliśmy się także rozwijać naszą ekspresję ruchową i świadomość ciała. Jak zawsze zajęcia były bardzo ciekawe i pełne dobrej zabawy.

 

Bal karnawałowy 19.02.2020

Karnawał to czas, który bardzo lubimy. Możemy się wtedy przebrać w najróżniejsze stroje. W tym roku podczas balu przenieśliśmy się do krainy lodu, a więc nie zabrakło bohaterów z tej bajki. Świetnie się bawiliśmy przy rytmach muzyki. Ciocie zorganizowały nam wesołe konkursy muzyczno-ruchowe. Był nawet pokaz strojów, jak na prawdziwym wybiegu. Bal zwieńczył wybór Króla i Królowej, którzy zatańczyli wśród baniek mydlanych.

 

Basen 20.02.2020

Po krótkiej przerwie z wielką radością rozpoczęliśmy kolejny semestr nauki pływania. Dla części przedszkolaków to już kolejne zajęcia, ale od dzisiaj swoją przygodę na basenie rozpoczęli koleni dzielny pływacy. gratulujemy odwagi i wszystkim życzymy powodzenia.

 

Walentynki 14.02.2020

Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Aby uczcić to święto, wszyscy ubraliśmy się na czerwono i różowo. Ciocia opowiedziała nam o tym, jak świętuje się Dzień Świętego Walentego w różnych częściach świata. Nauczyliśmy się też specjalnej walentynkowej piosenki w języku angielskim. Nie zabrakło muzycznych zabaw, a radość dopełniły słodkie niespodzianki od naszej koleżanki Basi. Ciocie także przygotowały dla nas upominki. To było słodkie święto :)

 

Urodziny Adasia 11.02.2020

Nadszedł czas na świętowanie z Adasiem. To już 7 urodziny naszego kolegi. Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Zgodnie z tradycją, zasiedliśmy do pysznego tortu. Oczywiście po odśpiewaniu "sto lat" . Wszystkiego najlepszego Adasiu.

 

Warsztaty teatralne 23.01.2020

Na dzisiejszych warsztatach teatralnych odgrywaliśmy scenę z "Czerwonego Kapturka". Jednak zanim zagraliśmy, odbył się casting na rolę Czerwonego Kapturka i Wilka. Kiedy już aktorzy zostali wybrani, zabraliśmy się do pracy. Narratorzy dzielnie czytali tekst, a pozostali dali z siebie wszystko. Tym razem uczyliśmy się wyrażać emocje poprzez taniec i odgrywanie ról.

 

Urodziny Natalki 22.01.2020

Natalka świętowała dziś 7 urodziny, już ostatnie w naszym Przedszkolu. Dlatego nie mogło zabraknąć tańców i szaleństw. Wszyscy złożyli serdeczne życzenia naszej solenizantce. To były naprawdę magiczne urodziny bo, gdy Natalka zdmuchiwała świeczki, salę wypełnił złoty pyłek. Życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

Dzień Babci i Dziadka 20.01.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, nasze ukochane babcie i wspaniali dziadziusiowie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy przedstawienie, śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wierszyki. Nie zabrakło też prezentów, które sami wykonaliśmy oraz słodkiego poczęstunku. Wszystko udało się wspaniale. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym gościom wiele radości. Babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Przedstawienie świąteczne dla rodziców 17.01.2020

Dzisiaj zaprosiliśmy do przedszkola naszych rodziców na świąteczne przedstawienie. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogli zobaczyć jak przygotowaliśmy się do dnia Babci i Dziadka, który będziemy obchodzić niedługo.

 

Urodziny Bartka 16.01.2020

Dziś w przedszkolu był wyjątkowy dzień dla Bartusia. Świętowaliśmy z Nim, Jego 7 urodziny. Były tańce i wesoła zabawa. Oczywiście nie zabrakło szczerych życzeń i odśpiewania "sto lat". A tort był taki pyszny, że zjedliśmy go do ostatniego okruszka.

 

Wizyta krawcowej 8.01.2020

Dziś nasze przedszkole odwiedziła pani krawcowa. Opowiedziała nam o swojej pracy, a także pokazała jak wygląda szycie na maszynie. Niektórzy z nas odważyli się spróbować tego trudnego zajęcia. Dowiedzieliśmy się również, na czym polega zawód projektanta i razem stworzyliśmy ciekawą kreację. Jednak najprzyjemniejsze było wykonanie prezentów dla Babci i Dziadka, ale to już nasza mała niespodzianka.

 

Basen 9.01.2020

Zakończył się pierwszy semestr zajęć nauki pływania. Nasze zuchy bardzo dzielnie sobie radzą i zrobiły duże postępy.  Zajęcia na basenie sprawiają nam dużo radości. Zobaczcie sami.