Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Witamy w nowym roku przedszkolnym. Czeka nas kolejny rok wspaniałej przygody. Zapraszamy wszystkie dzieci. Oto kilka rad na dobry początek.

Czytaj

Zostań naszym znajomym na

Dziękujemy za udział w głosowaniu na najlepsze przedszkole.

Wyniki

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Wigilia 22.12.2016

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj nasze przedszkolaki zasiadły do uroczystego świątecznego obiadu. Wigilijne spotkanie rozpoczęło tradycyjnie łamanie się opłatkiem i życzenia składane koleżankom i kolegom. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Potem zjedliśmy tradycyjne świąteczne potrawy, które bardzo nam smakowały. Bardzo dziękujemy Piotrusiowi i Robercikowi za pyszne ciasteczka oraz Basi za piernikowy domek.  Życzymy wszystkim naszym bliskim Wesołych Świąt.

 

Konkurs na ozdobę choinkową 22.12.2016

Dzisiaj rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom, wyłonionym w głosowaniu, serdecznie gratulujemy.

 

Świąteczne pierniczki 21.12.2016

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia  kojarzą nam się z zapachem pierniczków. Dzisiaj postanowiliśmy samodzielnie je przygotować. wyrabialiśmy ciasto, wycinaliśmy świąteczne kształty, piekliśmy a na koniec udekorowaliśmy je najpiękniej jak potrafiliśmy. Wyszły wspaniale. Pięknie pachniały i pysznie smakowały. Cieszymy się, że nadchodzą Święta.

 

Urodziny Nadii 19.12.2016

Dzisiaj swoje 6 urodziny świętowała Nadia. Były życzenia, uściski, prezenty i głośne sto lat. nie zabrakło też tradycyjnie wspólnej, wesołej zabawy. ucieszyliśmy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w urodzinowym przyjęciu Nadusi, która na zakończenie poczęstowała nas pysznym tortem.

 

Warsztaty świąteczne 13.12.2016

Dziś nasze przedszkolaki udały się wraz z ciociami na warsztaty bożonarodzeniowe do MDK przy os. Górali 4 gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Przypomnieliśmy sobie tradycje związane z tymi cudownymi świętami i porozmawialiśmy o najsłynniejszych świątecznych potrawach, które królują w naszych domach. Mieliśmy także okazję zobaczyć jak wyglądała choinka sprzed kilkudziesięciu lat, wspólnie ubraliśmy również "współczesną" choinkę. Koniec spotkania uświetniły występy grup kolędniczych, w tym utytułowanych Herodów z Zielonek i wspólne kolędowanie.

 

Szlachetna paczka

W tym roku nasze przedszkole brało udział w akcji "Szlachetna Paczka". Przygotowywaliśmy paczkę dla potrzebującej rodziny. Rozmawialiśmy na temat pomagania innym. Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję.

 

Spotkanie z Mikołajem w kopalni 8.12.2016

Dzisiaj wyruszyliśmy na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Już od samego początku mogliśmy poczuć smak przygody, gdyż zjazd winda pod ziemię zrobił na nas wszystkich wielkie wrażenie. Po zjeździe na  dół czekało na nas wiele atrakcji. wspólne robienie świątecznych ozdób, szalona dyskoteka i piękne przedstawienie no i najważniejsze - spotkanie ze świętym Mikołajem, który wręczył nam prezenty. to był dzień pełen wrażeń.

 

Wizyta Świętego Mikołaja 8.12.2016

Dzisiaj od samego rana oczekiwaliśmy na wspaniałego gościa. Wyglądaliśmy przez okno, żeby zobaczyć czy już się do nas zbliża. Kiedy go zobaczyliśmy nastąpił wybuch radości, to Święty Mikołaj odwiedził nas w naszym przedszkolu. Mikołaj przyniósł ze sobą worek pełen prezentów, które wręczył wszystkim dzieciom. My zaśpiewaliśmy mu piosenkę i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, a na zakończenie wręczyliśmy własnoręcznie zrobione upominki. Drogi święty Mikołaju dziękujemy, że nas odwiedziłeś, obiecujemy, że przez cały kolejny rok będziemy grzeczni i czekamy na twoją kolejną wizytę.

 

Ubieramy choinkę 5.12.2016

Święta coraz bliżej. Również w naszym przedszkolu czuć już tą atmosferę. Dzisiaj wspólnie ubieraliśmy choinkę. Pięknie przystrojone drzewko będzie umilać nam czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

 

Dzień grecki 29.11.2016

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia z cyklu  „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Dzisiaj wybraliśmy się do Grecji. Ciocia przygotowała dla nas prezentacje z najważniejszymi informacjami na temat tego kraju. Czytaliśmy greckie mity i oglądaliśmy zdjęcia najważniejszych zabytków. Wzięliśmy też udział w olimpiadzie, za udział w niej otrzymaliśmy złote medale. To był bardzo udany dzień. Czekamy na kolejną wyprawę.

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2016

Dzień Pluszowego Misia to jeden z przyjemniejszych dni w roku. Dziś nasze misie towarzyszyły nam przez cały dzień w przedszkolu. Już od rana bardzo się o nie troszczyliśmy, przygotowaliśmy dla nich pyszne śniadanie. Nasi pluszowi przyjaciele towarzyszyli nam podczas zajęć i podczas zabawy. Zrobiliśmy sobie też wiele  pamiątkowych zdjęć. To był bardzo wesoły dzień.

 

Babcia Lenki i Natalki czyta przedszkolakom 24.11.2016

W tym roku do naszej akcji promującej czytelnictwo zaprosiliśmy babcie i dziadziusiów. Jako pierwsza czytała przedszkolakom babcia Lenki i Natalki. Bardzo się ucieszyliśmy, że zaprosiła nas do świata wierszy Juliana Tuwima. Czekamy na kolejne babcie i dziadków, którzy zechcą czytać przedszkolakom.

 

Andrzejki 23.11.2016

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbyła się andrzejkowa dyskoteka połączona z wróżbami. Miło było zabawić się w przepowiadanie przyszłości. Bardzo podekscytowani byliśmy również podczas lania wosku przez magiczny klucz. Nie zabrakło też szalonych tańców w rytm ulubionych przebojów. Dyskoteka udała się wspaniale.

 

Urodziny Hani 14.11.2016

Dzisiaj swoje przyjecie urodzinowe organizowała Hania. Wszyscy złożyliśmy jej życzenia i mocno ją uściskaliśmy. Zaśpiewaliśmy tez naszej jubilatce gromkie sto la i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Na zakończenie przyjęcia tradycyjnie czekał na nas pyszny tort. Sto lat Haneczko.

 

Dzień koreański

Dzisiaj w naszym przedszkolu wyruszyliśmy w podróż do Korei Południowej. Odnaleźliśmy ją na mapie i zgodnie stwierdziliśmy, że dostaniemy się tam samolotem. Poznaliśmy flagę Korei, wysłuchaliśmy hymnu tego kraju. Następnie rozmawialiśmy o tradycyjnej kuchni koreańskiej i jej obowiązkowych punktach, którymi są ryż i kimchi. Dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy jedzą potrawy pałeczkami więc próbowaliśmy swoich sił w tej trudnej sztuce :)) ciocia podczas podróży zapoznawała nas z różnymi ciekawostkami dotyczącymi tego dalekiego kraju. Pokazała nam tradycyjny strój koreański, metalowy dzwon z motywem smoka, a także opowiadała o znanych w Polsce firmach, które pochodzą z Korei. Nasz kolega Bartuś nauczył nas kilku figur z Taekwondo, ponieważ jest to sport pochodzący z tego kraju. Oglądaliśmy z zainteresowaniem wyrazy zapisane w języku koreańskim i podjęliśmy sie zadania nauki liczenia do 10 w tym trudnym języku. Słuchaliśmy również koreańskiej muzyki ludowej do której dziewczynki odtańczyły tradycyjny taniec z wachlarzami a chłopcy grali na instrumentach. Na koniec przyszedł czas na muzykę współczesną i hit Gangam Style, który chętnie tańczyliśmy wspólnie. To była bardzo ekscytująca podróż.

 

Jesienny koncert 15.11.2016

Dzisiaj na zaproszenie szkoły podstawowe nr 101 wybraliśmy się na wspaniały jesienny koncert, podczas którego uczniowie zaprezentowali przygotowany pod okiem nauczycieli muzyczny program artystyczny. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie.

 

Warsztaty z języka angielskiego

W tym tygodniu wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej na zajęcia z języka angielskiego. Mogliśmy zwiedzić szkołę, poznać zajęcia dodatkowe oferowane nowym uczniom oraz spędzić miło czas i pokazać nasze umiejętności językowe. Dziękujemy za zaproszenie.

 

Warsztaty teatralne

Dzisiaj wieliśmy udział w bardzo ciekawych i inspirujących zajęciach teatralnych. Bardzo lubimy wcielać się w różne role, przymierzać kostiumy i maski, bawić się w teatr. Z radością przyjdziemy na kolejne zajęcia.

 

Wieczornica 9.11.2016

Tuż przed Dniem Niepodległości nasze przedszkole wypełniły biało czerwone barwy. Zaprosiliśmy naszych bliskich na uroczystą wieczornicę, podczas której wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Z powagą i zaangażowaniem wyśpiewały wszystkie piękne pieśni. Rodzice i dziadkowie którzy nas odwiedzili również dołączyli się do naszego chóru. Atmosfera była wspaniała. Cieszymy się, że kolejny już raz udało nam się spotkać na tej uroczystości, aby wspólnie pobudzać poczucie wspólnoty i dumy z naszej ojczyzny.

 

Urodziny Basi

Dzisiaj swoje 3 urodziny świętowała Basia. Zabawa była wspaniała. Nie zabrakło życzeń, prezentów, uścisków i wspólnych tańców. Na zakończenie czekał na nas pyszny tort. Wszystkiego najlepszego Basieńko.

 

Sadzimy kwiaty 27.10.2016

Jesień w pełni, ale nasze przedszkolaki już myślą o pierwszych oznakach wiosny. Dzisiaj w naszym przedszkolnym ogródku krasnoludki, żabki i pszczółki wsadziły do ziemi cebulki pierwszych wiosennych kwiatów. Z niecierpliwością czekać będziemy na moment kiedy z cebulek rozwiną się piękne kwiaty, które staną się ozdoba naszego ogródka.

 

Urodziny Danylo

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjecie zaprosił nas Danylo. Mocno go uściskaliśmy i złożyliśmy mu serdeczne życzenia. Potem nastał czas szalonej zabawy i wspólnych tańców. Na zakończenie imprezy czekał na nas pyszny tort. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

 

Urodziny Bartusia

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Bartek. Były życzenia, prezenty, uściski, życzenia, głośne sto lat i wesoła wspólna zabawa. Nie zabrakło tez tradycyjnego słodkiego tortu. Sto lat Bartusiu.

 

Dzień brytyjski 21.10.2016

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy cykl podróży po krajach Unii Europejskiej. Najpierw wyruszyliśmy do Wielkiej Brytanii gdyż coraz lepiej znamy język angielski. Otrzymaliśmy paszporty do których będziemy wklejać naklejki z każdego odwiedzonego kraju. Do Wielkiej Brytanii polecieliśmy samolotem. Kiedy wylądowaliśmy okazało się, że przywitała nas typowa angielska pogoda. Podczas naszej wycieczki musieliśmy więc użyć parasola. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy najważniejsza miejsca Londynu, takie jak: London Eye, Big Ben, Buckingham Palace czy London Bridge. Wysłuchaliśmy również hymnu tego państwa stojąc na baczność. Zapoznaliśmy się z osobą najważniejszą w Anglii -  królową Elżbietą II. Nasze koleżanki starały się naśladować postać królowej a my udawaliśmy, że jesteśmy gwardzistami i pilnowaliśmy naszej królowej. Nauczyliśmy się również wierszyka "Tea time", który przygotował nas na najprzyjemniejszy moment podróży czyli wizytę w pałacu królowej i wspólne, eleganckie wypicie herbaty. To był wspaniały dzień.  Mamy nadzieję, że wizyta w kolejnych krajach przysporzy nam również wielu radości.

 

Zajęcia w bibliotece 19.10.2016

Dzisiaj średniaki wybrały się do biblioteki. Mieliśmy okazję wziąć udział w bardzo interesujących zajęciach, na których zrobiliśmy swoje własne zakładki do książek. Poznaliśmy lepiej bibliotekę, dowiedzieliśmy się jak wypożycza się książki i mogliśmy tez pooglądać i poczytać niektóre z nich.

 

Urodziny Tomka 18.10.2016

Dzisiaj na urodzinowe przyjęcie zaprosił nas Tomek. Tradycyjnie złożyliśmy mu zyczenia, wręczyliśmy prezenty i mocno go uścisnęliśmy. Potem nastał czas na szaloną, wspólną zabawę. Na zakończenie, w świetnych nastrojach zajadaliśmy pyszny tort.

 

Robimy zakupy 18.10.2016

W tym tygodniu rozmawiamy o sklepach i zakupach. Dzisiaj wybraliśmy się na prawdziwe zakupy. Odwiedziliśmy piekarnię, sklep z warzywami i owocami oraz aptekę. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca sprzedawcy w sklepie.  Zrobiliśmy potrzebne zakupy, zapłaciliśmy za nie i wróciliśmy do przedszkola. To był bardzo pouczający spacer.

 

Zabawy piaskiem

W tym tygodniu pogoda nas nie rozpieszczała. Było kilka deszczowych dni, my jednak mimo wszystko potrafimy dobrze się bawić  w naszym przedszkolu.

 

List z Rzeszowa 17.10.2016

Pamiętacie jak pisaliśmy list do zaprzyjaźnionych przedszkolaków z odległego Rzeszowa. Dzisiaj otrzymaliśmy od nich odpowiedź. Przysłali nam kilka ciepłych sów oraz swoje autoportrety. Bardzo fajna jest ta nasza wymiana listów.

 

Uczymy się angielskiego

W naszym przedszkolu z wielkim zaangażowaniem uczymy się angielskiego. Nauka odbywa się multi-sensorycznie. Oglądamy obrazki, powtarzamy słówka śpiewamy piosenki. Czytamy też książeczki po angielsku. Często również smakujemy jak wtedy kiedy poznawaliśmy nazwy owoców.

 

Urodziny Helenki 7.10.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Helenka. Wszyscy złożyliśmy jej serdeczne życzenia i mocno ją uściskaliśmy. Wręczyliśmy jej prezent i własnoręcznie zrobioną laurkę. Potem nadszedł czas na wspólną wesołą zabawę i tańce, a na zakończenie imprezy zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat Helenko.

 

Sałatka owocowa 7.10.2016

Dzisiaj był prawdziwie owocowy dzień. Każdy przedszkolak przyniósł owoc i wspólnie przygotowywaliśmy sałatkę owocową na podwieczorek. Bardzo nam się podobała rola małych kucharzy. A sałatka była wyśmienita.

 

Dzień uśmiechu

Dzisiaj w kalendarzu nietypowych świąt dzień uśmiechu. Przedszkolaki bardzo lubią się śmiać, więc i dzisiaj pokazywały wszystkim swoje piękne uśmiechy. Niektóre z nich były bardzo niezwykłe. Zyczymy wszystkim uśmiechu na co dzień.

 

Robimy przetwory 6.10.2016

W tym tygodniu rozmawiamy o warzywach i owocach dowiedzieliśmy się co zrobić, aby cieszyć się ich smakiem również zimą. Dlatego dzisiaj wspólnymi siłami robiliśmy kwaszone ogórki. Mamy nadzieję że gdy już się zakisza będą doskonałym dodatkiem do naszych śniadań.

 

Konkurs - wspomnienia z wakacji

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „wspomnienia z wakacji” zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Prywatne Przedszkole nr 3. Dzisiaj wybraliśmy się na rozstrzygnięcie konkursu. Bardzo się cieszymy, że nasi reprezentanci zostali nagrodzeni. Serdecznie gratulujemy, a organizatorom konkursu dziękujemy za dyplomy i nagrody.

 

Dzień chłopaka 30.09.2016

Dzisiaj w kalendarzu święto wszystkich chłopców. Z tej okazji ciocie i wszystkie dziewczynki zorganizowały dla swoich kolegów moc atrakcji. Były konkursy i wesołe zabawy oraz oczywiście prezenty. Wszystkim chłopcom życzymy wiele radości.

 

Zajęcia taneczne

Dzisiaj odwiedził nas Pan Kamil, który będzie prowadził zajęcia z tańca towarzyskiego. Na dzisiejszych zajęciach mogliśmy przekonać się jak będą wyglądały te zajęcia. Bardzo lubimy tańczyć dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

Basen 29.09.2016

Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki po wakacyjnej przerwie znowu przyjechały na basen. Dla części z nas to już kolejny semestr nauki pływania, a kilkoro dzieci dopiero zaczyna tą przygodę. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni, słuchaliśmy rad instruktorów, wesoło i bezpiecznie bawiliśmy się w wodzie.

 

Ruch to zdrowie

W tym tygodniu rozmawiamy o zdrowiu, co robić aby być zdrowym. Dowiedzieliśmy się jak ważny jest ruch dla człowieka i w związku z tym urządziliśmy dzień pod hasłem "Ruch to zdrowie". Ćwiczyliśmy różne dyscypliny sportowe, a na koniec po meczu piłkarskim wybraliśmy Króla Strzelców:) To był bardzo energiczny dzień!

 

Powitanie jesieni 22.09.2016

Nadeszła jesień, najbardziej kolorowa pora roku. Wraz z nastaniem jesieni wybraliśmy się na jej poszukiwania do Niepołomic. Podczas tego wspaniałego dnia czekało na nas wiele atrakcji. Zabawy i gry na powietrzu oraz podchody, które zaprowadziły nas wprost do Pani Jesieni, czekającej na nas z koszem pełnym leśnych darów. My również wybraliśmy się na spacer do lasu, gdzie zbieraliśmy jesienne liście do naszego zielnika. Wiele radości sprawiło nam zajadanie się kiełbaską i chlebem prosto z ogniska. Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 

Pasowanie na przedszkolaka 20.09.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu ważny dzień dla dzieci, które właśnie rozpoczęły przygodę z przedszkolem.  Zostały dzisiaj oficjalnie pasowane na przedszkolaka. Uroczystość była dla nich wielkim przeżyciem.  Każdy przedszkolak dostał od nas pamiątkowy dyplom i czapkę, w zamian zobowiązał się do przestrzegania zasad przedszkolnego kodeksu. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom.

 

Dzień przedszkolaka

W tym tygodniu obchodziliśmy ogólnopolski dzień przedszkolaka.  Z tej okazji rozmawialiśmy o tym jaki powinien być wzorowy przedszkolak, oraz o tym jak ciekawie spędzamy czas w przedszkolu.

 

Jesienne drzewa

Dużo radości sprawiają nam spacery, w czasie których obserwujemy zmieniającą sie przyrodę oraz możemy poszukać skarbów które przygotowała dla nas jesień. W tym tygodniu rozmawiamy o drzewach, poznajemy ich nazwy oraz kształty liści.  Jako podsumowanie tygodnia dostaliśmy zadanie znalezienia w parku liści z drzew z ilustracji. Szukaliśmy w parach i okazało się, że świetnie znamy się na drzewach :) W związku z tym tworzyliśmy samodzielnie jesienne drzewa rysując po śledzie i przyklejając kolorowe listki jak również zbudowaliśmy jesienne drzewo przy pomocy klocków i skakanek.

 

Nasz Zygzak

Podczas nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drodze stworzyliśmy wspólnie Zygzaka Mcqueena który przez zabawę wiele nas nauczył .

 

Przedstawienie 14.09.2016

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w teatr. Odwiedzili nas aktorzy teatru „Kikimora” z przedstawieniem pt. „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”. Ta zabawna historia wywołała fale śmiechu i zadowolenie na twarzach naszych przedszkolaków. Czekamy na kolejne spotkanie z teatrem.

 

Bezpieczny przedszkolak

Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem bezpieczna droga do przedszkola. Poznawaliśmy znaki drogowe, ćwiczyliśmy sprawne przechodzenie przez pasy. Nauczyliśmy się również specjalnego wierszyka, który przypomina nam jak być bezpiecznymi na pasach. Największą atrakcją był strój policjanta przyniesiony przez naszą koleżankę Lenkę, który każdy mógł sobie przymierzyć.

 

Dzieci listy piszą

Dzisiaj napisaliśmy list do grupy Smerfów z przedszkola w Rzeszowie. Do listu dołączyliśmy też kolorowanki przedstawiające nasze miasto oraz pocztówkę z Krakowa. List zanieśliśmy na pocztę, kupiliśmy znaczek i wrzuciliśmy do skrzynki. Teraz z niecierpliwością czekamy na list z Rzeszowa aby poznać inne miasto leżące w Polsce.

 

Zabawy w ogrodzie

Ostatnie dni lata przedszkolaki spędzają na wesołej zabawie w ogródku.

 

Dzień marzyciela 8.09.2016

Z okazji Dnia marzyciela rozmawialiśmy o naszych marzeniach. Wakacje dopiero się skończyły, my jednak marzymy o podróżach, zabawkach i spędzaniu miłego czasu z rodzicami.

 

Pierwsze chwile

Rozpoczęliśmy kolejny przedszkolny rok. Do naszego przedszkola zawitali nowi koledzy i koleżanki. Nasze małe przedszkolaczki bardzo dzielnie radzą sobie podczas pierwszych dni w przedszkolu. Mamy nadzieję, że czas tutaj spędzony będzie dla nich zawsze radosny i ciekawy.

 

W morskich głębinach

W tym tygodniu rozmawialiśmy o podwodnym świecie. Dowiedzieliśmy się jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać i w jaki sposób można ten fascynujący świat obserwować.   Dowiedzieliśmy się też, które przedmioty pływają po wodzie, a które toną i dlaczego tak się dzieje. Tworzyliśmy tez oryginalne i kolorowe prace plastyczne. Wizyta w podwodnym świecie była bardzo ciekawa.

 

Urodziny Lizy 14.07.2016

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Liza. Urodzinowe przyjęcie było bardzo udane, wypełnione śmiechem i wesołą zabawą. Złożyliśmy Lizie życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Życzymy naszej koleżance spełnienia marzeń.

 

Urodziny Blaneczki 22.07.2016

Dzisiaj swoje 3 urodziny świętowała Blanka. Przyjęcie urodzinowe udało się wspaniale. Wspólna zabawa sprawił nam wiele radości. Nie zabrakło też życzeń, uścisków, słodkiego tortu i głośnego sto lat. Życzymy Blance uśmiechu na co dzień.

 

Wesołe zabawy

Na polu lato w pełni. W ciepłe dni bawimy się w naszym przedszkolnym ogródku. Zobaczcie jak nam wesoło.

 

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Mini euro 30.06.2016

Dzisiaj wieczorem nasza reprezentacja gra mecz piłki nożnej na  turnieju Euro 2016. Przyszliśmy dzisiaj do przedszkola ubrani w barwy narodowe i zorganizowaliśmy „mini euro”. Rozegraliśmy mecz piłkarski oraz ćwiczyliśmy kibicowanie naszej drużynie.

{gallery}imagefolder/dywizjonu/2016/mini_euro_30.06.2016{/gallery}

 

Urodziny Gosi

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Małgosia.  Ucieszyliśmy się, że mogliśmy złożyć jej życzenia, mocno uściskać i wspólnie z Gosią świętować ten wyjątkowy dzień. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa i tańce. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy też naszej jubilatce gromkie sto lat i zajadaliśmy się pysznym tortem, na który nas zaprosiła.

 

Zakończenie Filozosi 30.06.2016

Dzisiaj na zakończenie fascynujących zajęć z „FILOZOSI” czyli Filozofii dla przedszkolaków każdy z nas otrzymał na pamiątkę dyplom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli nadal rozwijać naszą wyobraźnie i ćwiczyć nasze umysły. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

 

Dzień Taty 23.06.2016

Z okazji dnia ojca dla naszych kochanych tatusiów zrobiliśmy piękne laurki. Kochamy was!

 

Konkurs piosenki

Dzisiaj nasze przedszkolaki Emilia, Adam i Lena, wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Przedszkole Prywatne nr 18. Konkurs piosenki pod hasłem „Przyroda w piosence” sprawił uczestnikom wiele radości. Wszystkie dzieci z przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały swoje piosenki.  Nasi przedstawiciele po pięknych występach zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy.

 

Dzień Mamy i Taty 17.06.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu jeden z najpiękniejszych dni. Zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców na przedstawienie, aby uczcić ich święto. Bardzo się ucieszyliśmy, że mamusie i tatusiowie przyszli do naszego przedszkola i że spodobało im się to co dla nich przygotowaliśmy.  Po występie wręczyliśmy im własnoręcznie wykonane prezenty, zaprosiliśmy na słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Życzymy wszystkim rodzicom wielu radosnych chwil ze swoimi pociechami. Dzisiaj pożegnaliśmy też naszych kolegów, którzy kończą swoją przedszkolną przygodę i już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach. Życzyliśmy im wielu sukcesów, a Pani dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy i książki. Mamy nadzieję, że będą miło wspominać chwile spędzone w przedszkolu.

 

Urodziny Leonka 13.06.2016

Dzisiaj swoje 7 urodziny świętował Leon. To jego ostatnie urodziny w gronie przedszkolaków. Zabawa udała się wspaniale i zarówno jubilat jak i wszystkie koleżanki i koledzy świetnie się bawili. Były życzenia, uściski, pamiątkowe zdjęcia, wesołe tańce no i tradycyjnie pyszny, słodki tort. Życzymy Leonkowi spełnienia marzeń.

 

Urodziny Lenki 9.06.2016

Piąte urodzinki naszej koleżanki Lenki były okazją do wspaniałej zabawy. Po serdecznych życzeniach i uściskach nadszedł czas na szaloną zabawę w rytmie ulubionych przebojów.  Było też głośne sto lat i prezenty, a na zakończenie przyjęcia pyszny tort. Życzymy Lence wszystkiego co najlepsze.

 

Urodziny Gabrysi 7.06.2016

Dzisiaj gościliśmy na urodzinowym przyjęciu Gabrysi. Z radością złożyliśmy jej życzenia i mocno uściskaliśmy. Potem wszyscy świetnie bawiliśmy się, a na koniec przyjęcia zajadaliśmy się tortem. Sto lat Gabrysiu.

 

Urodziny Emilki 6.06.2016

Czerwiec to w naszym przedszkolu prawdziwie urodzinowy miesiąc. Dzisiaj na urodziny zaprosiła nas Emilka. Tradycyjnie złożyliśmy jej życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat, a po wspólnych tańcach i wesołej zabawie Emilka zaprosiła nas na pyszny tort. Życzymy spełnienia marzeń.

 

Bal dzieci świata 1.06.2016

Z okazji dnia dziecka w naszym przedszkolu odbył się dzisiaj kolorowy bal pod hasłem „dzieci świata”. Zabawa udała się wspaniale. Przebrani w stroje mieszkańców różnych zakątków  świata tańczyliśmy w rytm ulubionych melodii i robiliśmy sobie zabawne fotografie. To był naprawdę udany dzień dziecka.

 

Dzień sportu 24.05.2016

Każdy przedszkolak wie, że sport to zdrowie. Dzisiaj w naszym przedszkolu ciocie zorganizowały nam „Dzień sportu”.  Ubrani w gimnastyczne stroje wybraliśmy się do parku, gdzie czekały na nas sportowe wyzwania. Poradziliśmy sobie wspaniale i bardo dobrze się bawiliśmy.  Uczyliśmy się również zasad współpracy i rywalizacji „fair play”.

 

Spotkanie z rycerzem 24.05.2016

Dzisiaj w naszym przedszkolu czekała nas wielka niespodzianka. Odwiedził nas prawdziwy rycerz – husarz. Opowiedział nam o życiu i zajęciach rycerzy w dawnych czasach. Obejrzeliśmy dokładnie jego strój i piękną zbroję. Niektórzy z nas odważyli się przymierzyć elementy rycerskiego stroju. Bardzo dziękujemy tacie Adasia za wspaniałą, niezapomnianą lekcję historii.

 

Spacer po Krakowie 20.05.2016

Przez cały tydzień podczas zajęć poznajemy bliżej nasze miasto. Dzisiaj wybraliśmy się na spacer po Krakowie. wycieczkę rozpoczęliśmy pod barbakanem, prześlijmy przez bramę Floriańską i doszliśmy na rynek. Tam podziwialiśmy kościół Mariacki i uroczy kościół świętego Wojciecha. Przyjrzeliśmy się też bliżej wieży ratuszowej, oglądaliśmy dorożki wożące turystów wokół rynku i spacerowaliśmy po sukiennicach.  Spróbowaliśmy też tradycyjnych krakowskich precli. To był bardzo udany spacer. Teraz na pewno bez problemu rozpoznamy zabytki naszego pięknego miasta.

 

Kraków moje miasto 19.05.2016

W tym tygodniu rozmaimy o naszym mieście. Poznajemy historie i zabytki Krakowa. Czytamy legendy dotyczące naszego miasta, uczymy się tańczyć krakowiaka. Oglądaliśmy też tradycyjne stroje ludowe i mieliśmy okazję je przymierzyć. Wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o Krakowie. Ci, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania dotyczące historii i zabytków naszego pięknego miasta otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

 

Policja wodna 18.05.2016

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji wodnej.  Ponieważ zbliżają się wakacje policjanci rozmaili z nami na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Pokazali nam też sprzęt, którego używają do wykonywania swojej pracy. Mieliśmy również okazję wsiąść do policyjnej łódki. To było bardzo emocjonujące spotkanie.

 

Wycieczka do Sierakowa 12.05.2016

Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Pogoda była wspaniała, a na miejscu w pięknych okolicznościach przyrody czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, dotknąć i nakarmić zwierzęta hodowlane. Wyrabialiśmy samodzielnie bułki, malowaliśmy na glinie, bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze, a przy okazji bardzo dużo nauczyliśmy się o zwierzętach, które to gospodarstwo zamieszkują.

 

Tata Gosi czyta dzieciom 10.05.2016

Do naszej akcji „tata czyta przedszkolakom” dołączył dzisiaj tata Gosi. Specjalnie dla nas przyszedł dzisiaj do przedszkola, żeby zaprosić nas do świata bajek i baśni. Bardo dziękujemy za poświęcony czas.

 

Dzień Unii Europejskiej 9.05.2016

9 maja przypada Dzień Unii europejskiej. Z tej okazji dzisiaj w naszym przedszkolu dowiedzieliśmy się czym jest Unia i jakie państwa do niej należą. Oglądaliśmy flagi państw członkowskich i wykonaliśmy wspólnie kolorowy plakat.

 

Urodziny Adasia 9.05.2016

Dzisiaj swoje 5 urodziny świętował Adaś. Koleżanki i koledzy złożyli mu życzenia i mocno uściskali. Nie zabrakło też prezentów i głośnego sto lat. Były też wesołe zabawy i wspólne tańce, a na zakończenie przyjęcia pyszny tort. Życzymy Adasiowi spełnienia marzeń.

 

Tata Nataszki czyta dzieciom

Dzisiaj odwiedził nas tata naszej koleżanki Nataszki, żeby dla nas poczytać. Bardzo lubimy te spotkania. Dziękujemy za poświęcony czas.

 

Urodziny Zuzi 27.04.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Zuzia. Nie zabrakło tradycyjnych życzeń, uścisków, prezentów oraz wesołej wspólnej zabawy. Na zakończenie przyjęcia Zuzia zaprosiła wszystkich na pyszny torcik, z którego zdmuchnęła 4 świeczki. Sto lat Zuzieńko.

 

Dzień ziemi 22.04.2016

Dzisiaj w kalendarzu jest „Dzień Ziemi” z tej okazji wybraliśmy się na spacer podczas którego graliśmy w podchody. Szukaliśmy w parku ekologicznych zadań i mieliśmy okazję sprawdzić nasza wiedzę na temat ochrony przyrody. Włączyliśmy się też w akcję sprzątanie świata, zbieraliśmy śmieci, a potem segregowaliśmy je i wyrzucaliśmy do odpowiednich pojemników.

 

Zajęcia otwarte 20.04.2016

Dzisiaj na nasze zajęcia zaprosiliśmy rodziców. Mieli oni okazję obaczyć jak na co dzień uczymy się i bawimy.

 

Tata Bartusia czyta dzieciom

Dzisiaj kolejny odważny tata czytał przedszkolakom. Bardzo się ucieszyliśmy z tej wizyty.  Zawsze z przejęciem słuchamy wierszy i bajek czytanych przez naszych tatusiów. Dziękujemy tacie Bartusia za poświęcony czas.

 

Tata Zuzi i Leona czyta 18.04.2016

W naszej akcji „tata czyta przedszkolakom” wziął dzisiaj udział tata Leona i Zuzi. Przyszedł do nas i czytał nam wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Bardzo lubimy te spotkania. Bardzo dziękujemy za kolejną wyprawę do zaczarowanego świata wierszy.

 

Urodziny Majeczki 15.04.2016

Dzisiaj swoje 5 urodziny świętowała Majeczka. Przyjęcie tradycyjnie rozpoczęły serdeczne życzenia, prezenty, uściski i głośne sto lat. Potem nadszedł czas wesołej zabawy i tańców, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy Majeczce wszystkiego najlepszego.

 

Urodziny Piotrusia 14.04.2016

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Piotrusia. Zabawa udała się wspaniale. Wszyscy złożyliśmy Piotrusiowi serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Po wspólnej radosnej zabawie Piotruś zaprosił nas  na pyszny tort. Życzymy Piotrusiowi spełnienia marzeń.

 

Tata Lenki czyta dzieciom 4.04.2016

Dzisiaj ponownie odwiedził nas tata Lenki, aby poczytać nam wiersze. Cieszymy się, za każdym razem, gdy któryś z odważnych tatusiów ma ochotę na spotkanie z wesołą grupą przedszkolaków. Bajki i wiersze przez nich czytane zawsze są wyjątkowe. Dziękujemy za poświęcony czas.

 

Konkurs na Palmę Wielkanocną

W okresie świąt wielkanocnych braliśmy udział w konkursie na najpiękniejszą „Palmę Wielkanocną” organizowanym przez naszą Parafię. Dzisiaj otrzymaliśmy dyplom i nagrody. Udało nam się zdobyć w tym konkursie II miejsce z czego bardzo się cieszymy.

 

Urodziny Frania 1.04.2016

Dzisiaj na urodzinowe przyjecie zaprosił nas Franuś. Wszyscy serdecznie go uścisnęliśmy i złożyliśmy mu serdeczne życzenia. Wręczyliśmy mu też prezent i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Potem wszyscy wspólnie tańczyliśmy i wesoło się bawiliśmy. Na zakończenie przyjęcia Franuś zaprosił nas na pyszny tort. Życzymy Franusiowi spełnienia marzeń.

 

Wiosenny spacer

Wraz z nastaniem wiosny coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu gdzie wesoło się bawimy w promieniach wiosennego słońca.

 

Urodziny Oli 30.03.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Ola. Złożyliśmy jej serdeczne życzenia u mocno ją uścisnęliśmy. Wręczyliśmy jej tez prezent i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Potem nadszedł czas na wspólną wesołą zabawę i tańce. Na zakończenie przyjęcia Ola zaprosiła nas na pyszny tort.

 

Witamy wiosnę 29.03.2016

Dzisiaj wyszliśmy na powitanie wiosny. Pożegnaliśmy Marzannę, żegnając się tym samym z zimą, a do przedszkola powróciliśmy z kolorowym gaikiem i promieniami wiosennego słońca. Mamy nadzieje, że Wiosna „usłyszała” nasze powitanie i przyjdzie do nas na stałe przynosząc ze sobą słońce i kolory.

 

Śniadanie wielkanocne 23.03.2016

Dzisiaj w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście. Wszystkie przedszkolaki pięknie ubrane zasiadły do wspólnego stołu na tradycyjne Wielkanocne śniadanie. Dzieliliśmy się też jajkiem życząc sobie Wesołych Świąt.

 

Nasze prace

Przedstawiamy galerię naszych świątecznych prac plastycznych oraz naszą palmę przygotowaną na konkurs organizowany przez parafię. Nasze przedszkole zajęło w tym konkursie II miejsce.

 

Powitanie wiosny 21.03.2016

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  nasze maluchy postanowiły wyruszyć w poszukiwaniu jej oznak. Symbolicznie pożegnaliśmy zimę i z kolorowym gaikiem powróciliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że teraz ciepła i słoneczna wiosna zagości u nas na stałe.

 

Biblioteka

Dzisiaj kolejny raz wybraliśmy się do biblioteki, żeby wypożyczyć książki, które potem czytają nam ciocie w przedszkolu. Dzięki tym wizytom wiemy jak zachowywać się w bibliotece, jak wypożycza się książki i jak o nie dbać, żeby można było z nich korzystać przez długi czas.

 

Filozosia 16.03.2016

Dzisiaj na kolejnym spotkaniu w ramach zajęć z filozofii budowaliśmy wspólnie maszynę spełniającą marzenia. Wykazaliśmy się przy tym kreatywnością i pomysłowością. Mamy nadzieję, że maszyna będzie działała bez zarzutu i pomoże spełnić najskrytsze życzenia.

 

Urodziny Natalki 11.03.2016

Dzisiaj swoje urodzin świętowała Natalka. Urodzinowe przyjęcie udało się wspaniale. Były życzenia, prezenty, uściski, wspólne tańce i zabawy oraz gromkie sto lat. Na zakończenie imprezy Natalka poczęstowała nas pysznym tortem. Życzymy Natalce spełnienia marzeń.

 

Teatrzyk 10.03.2016

Dzisiaj nasze przedszkole po raz kolejny zamieniło się w teatr. Odwiedzili nas aktorzy teatru Kikimora z przedstawieniem pt. „O gajowym Chrobotku”. Była to bardzo zabawna historia, w której również my mogliśmy wziąć aktywnie udział. Dziękujemy za wspaniałe chwile pełne śmiechu i radości.

 

Spotkanie z mamą Gabrysi

W tym tygodniu poznajemy różne zawody. Dzisiaj odwiedziła nas mama naszej koleżanki Gabrysi, która jest lekarzem, żeby opowiedzieć nam o swojej pracy. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie.

 

Wizyta u weterynarza 9.03.2016

W tym tygodniu rozmawiamy o zawodach. Dzisiaj wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej lecznicy dla zwierząt, gdzie Pani weterynarz opowiedziała nam o swojej pracy. Mieliśmy możliwość obejrzenia gabinetu i narzędzi, których używa weterynarz w czasie swojej pracy. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i serdeczne przyjęcie.

 

Dzień kobiet 8.03.2016

Dzisiejszy dzień należał do naszych małych kobietek. Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy dla nich wiele atrakcji i obdarzyliśmy je własnoręcznie zrobionymi prezentami.

 

Wizyta w żłobku 26.02.2016

Dzisiaj wybraliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionego „Tęczowego żłobka”. Pobawiliśmy się wspólnie z dziećmi ze żłobka i zrobiliśmy dla nich przedstawienie. Myślimy, że sprawiliśmy im wiele radości.  Czekamy teraz na ich wizytę w naszym przedszkolu.

 

Wizyta w bibliotece 25.02.2016

Nasze przedszkolaki bardzo lubią czytać. Dzisiaj wybraliśmy się do biblioteki, żeby wypożyczyć książki, które wspólnie będziemy czytać w przedszkolu.

 

Sadzimy rośliny 1.03.2016

Nasze przedszkolaki tęsknią już za wiosną. Dzisiaj sadziliśmy więc rośliny do naszego przyrodniczego kącika. Bardzo dobrze sobie z tym zadaniem poradziliśmy. Teraz będziemy o nie dbać, podlewać je i mamy nadzieję, że gdy wyrosną staną się prawdziwą wiosenną ozdobą naszego przedszkola.

 

Tańce 22.02.2016

Udział w zajęciach z tańca towarzyskiego sprawia naszym przedszkolakom bardzo dużo radości. Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia z tych zajęć. Dzieci z zapałem uczą się nowych kroków i chętnie prezentują swoje umiejętności.

 

Robimy dinozaury 22.02.2016

Bardzo lubimy, gdy w naszym przedszkolu robimy ciekawe, oryginalne rzeczy. Dzisiaj z balonów wyczarowaliśmy wesołe dinozaury.

 

Tata Tomka czyta przedszkolakom 21.02.2016

Dzisiaj  już po raz drugi odwiedził nas tata Tomka, który czytał dla nas. To było kolejne fantastyczne spotkanie z książką. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

 

Konkurs tańca 20.02.2016

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego dzisiaj miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na turnieju tańca pod hasłem „mania roztańczania” zorganizowanym przez szkołę tańca „Evolution” . Poszło im bardzo dobrze. Tańczyli z wielkim zapałem i zostali za to nagrodzeni medalami. W gronie zwycięzców turnieju znaleźli się przedstawiciele naszego przedszkola. Jesteśmy bardzo dumni z naszych tancerzy.

 

Biblioteka Jagiellońska 19.02.2016

Dzisiaj wybraliśmy się do jednej z najsłynniejszych bibliotek w naszym kraju do Biblioteki Jagiellońskiej. Podczas spaceru po bibliotece Pani przewodniczka opowiedziała nam trochę o historii tego miejsca i pokazała nam najciekawsze zakątki, nawet te do których tylko nieliczni maja dostęp. Byliśmy w czytelni, magazynie czasopism, w pomieszczeniu z katalogami, ale zdecydowanie najbardziej podobał nam się system przesyłania książek specjalnymi wózeczkami poruszającymi się między różnymi miejscami Biblioteki. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia tego fascynujące miejsca.

 

Ufoludki 18.02.2016

Dzisiaj ciocie zorganizowały dla nas ufoludkowi dzień. Przyszliśmy ubrani na zielono i wykonaliśmy sobie wspaniałe opaski kosmitów. Potem czekała na nas wspaniała zabawa i mnóstwo radości.

 

Ruch obrotowy ziemi 16.02.2016

Dzisiaj w przedszkolu dowiedzieliśmy się na czym polega obrotowy ruch Ziemi. Najpierw oglądaliśmy zdjęcia z Układem Słonecznym, następnie po wykonaniu opasek z symbolami Słońca, Ziemi i Księżyca, spróbowaliśmy sami pokazać, jak porusza się Ziemia w kosmosie.

 

Dobre obyczaje 16.02.2016

W naszym przedszkolu poznajemy wiele ciekawych informacji na temat otaczającego nas świata, ale też uczymy się jak powinien zachowywać się prawdziwy przedszkolak.  W ostatnich dniach uczyliśmy się jak prawidłowo zachowywać się przy stole. Ciocia zachęciła nas też do spełniania dobrych uczynków na rzecz innych. Opowiedziała nam o tym, że są osoby potrzebujące pomocy i o tym w jaki sposób nawet przedszkolak może zrobić coś dobrego dla innej osoby.

 

Gimnastyka na spacerze

Podczas codziennych spacerów przedszkolaki mają okazję obserwować przyrodę i pogodę .Przypominają sobie też zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przede wszystkim jednak jest to okazja do ruchu na świeżym powietrzu. Podczas dzisiejszego spaceru mieliśmy okazję trochę się pogimnastykować.

 

Tata Adasia czyta przedszkolakom

Dzisiaj do świata wierszy Jana Brzechwy zaprosił nas tata naszego kolegi Adasia. To kolejny uczestnik naszej akcji „Tata czyta przedszkolakom”. Bardzo dziękujemy za pomoc w rozbudzaniu zainteresowań czytelniczych u dzieci.
A przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejnych czytających tatusiów.

 

Urodziny Tymka 12.02.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętował Tymuś. Bardzo miło było gościć na jego imprezie. Były życzenia, uściski i głośne sto lat. Nie zabrakło też urodzinowego szaleństwa w rytm ulubionych przebojów. Przyjęcie zakończył pyszny, słodki tort. Życzymy Tymkowi spełnienia marzeń.

 

Walentynki 12.02.2016

Zbliżają się walentynki więc dzisiaj w naszym przedszkolu królowały serca, a radosny nastrój udzielił się wszystkim przedszkolakom i ciociom.

 

Tata Bartka czyta przedszkolakom 12.02.2016

Dzisiaj kolejny tata czytał przedszkolakom. W tym miesiącu przenosimy się do świata wierszy Jana Brzechwy. Bardzo lubimy te spotkania. Dziękujemy tacie Bartusia za poświęcony czas.

 

Filozosia 10.02.2016

Dzięki nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym, w naszym przedszkolu odbyły się dzisiaj pierwsze zajęcia z Filozofii w ramach projektu „FiloZosia”. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czym jest wyobraźnia i wybraliśmy się w cudowną podróż w poszukiwaniu przygód. Każdy z nas na rączce dostał specjalne narzędzie – „pytajnik”, które dzięki zadawaniu pytań pomoże nam w odkrywaniu świata.

 

Teatr cieni

Podczas tygodnia o teatrze spotkała nas dziś kolejna niespodzianka. Ciocie przygotowały dla nas „Teatr cieni”. Dowiedzieliśmy się jak powstaje cień i dzięki temu zjawisku mogliśmy obejrzeć ciekawe baśnie.

 

Bawimy się w teatr

Zainspirowani wczorajszym wyjściem do teatru, postanowiliśmy sami zamienić się w aktorów. Razem z Ciocią przygotowaliśmy scenę oraz samodzielnie wykonaliśmy pacynki, za pomocą których przedstawiliśmy bajki naszego pomysłu.

 

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Konkurs kolęd 9.02.2016

Dzisiaj po raz kolejny odział naszego przedszkola na ul. Felińskiego był gospodarzem konkursu kolęd i pastorałek „Kolędnicy Wędrownicy”. To już VII edycja naszego konkursu. Tym bardziej cieszymy się, że na nasze zaproszenie przybyło do nas tak wielu gości. Zaprzyjaźnione z nami przedszkola – Przedszkole Prywatne nr 18, Przedszkole Prywatne nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 66 i Przedszkole „Be Happy”  przygotowały swoich reprezentantów do wspólnego spotkania przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Dzieci były wspaniałe, a poziom występów bardzo wyrównany. Nasze Jury, do którego zaproszenie przyjął też ksiądz Rafał, który prowadzi u nas zajęcia z religii, miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców. Po naradzie jurorów i słodkim poczęstunku nadeszła chwila na wręczenie dyplomów i upominków naszym wykonawcom. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzielnym przedszkolakom za tak piękne występy, a nauczycielom za przygotowanie dzieci. Mamy nadzieję, że udział w tym konkursie jest dla wszystkich przyjemnością. Do zobaczenia za rok.

{gallery}imagefolder/felinskiego/2016/konkurs_koled_9.02.2016{/gallery}

 

Urodziny Adasia 8.02.2016

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Adaś. Złożyliśmy mu serdeczne życzenia, mocno go uściskaliśmy i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Po tańcach i wesołej wspólnej zabawie Adaś poczęstował nas przepysznym tortem, z którego zdmuchnął trzy świeczki. Sto lat Adasiu!

 

Basen 4.02.2016

Zakończyliśmy pierwszy semestr zajęć na basenie. Zobaczcie jak świetnie sobie radzimy i jak wiele przyjemności sprawia nam nauka pływania.

 

Bal karnawałowy 3.02.2016

Dzisiaj wszystkie bajkowe postacie zostały zaproszone na karnawałowy bal do lodowej krainy. Zabawa udała się wyśmienicie. I chociaż gościliśmy w krainie lodu to atmosfera była naprawdę gorąca. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Podziwialiśmy też swoje fantastyczne przebrania i wybieraliśmy króla i królową balu.

 

Urodziny Emilki 28.01.2016

Styczeń to prawdziwie urodzinowy miesiąc. Tym razem na przyjęcie zaprosiła nas Emilka. Były życzenia, uściski, prezenty i głośne sto lat oraz wspólne zabawy i tańce w rytm naszych ulubionych przebojów. Sto lat Emilko.