Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Witamy w nowym roku przedszkolnym. Czeka nas kolejny rok wspaniałej przygody. Zapraszamy wszystkie dzieci. Oto kilka rad na dobry początek.

Czytaj

Zostań naszym znajomym na

Dziękujemy za udział w głosowaniu na najlepsze przedszkole.

Wyniki

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Warsztaty bożonarodzeniowe 13.12.2016

Dziś nasze przedszkolaki udały się wraz z ciociami na warsztaty bożonarodzeniowe do MDK przy os. Górali 4 gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Przypomnieliśmy sobie tradycje związane z tymi cudownymi świętami i porozmawialiśmy o najsłynniejszych świątecznych potrawach, które królują w naszych domach. Mieliśmy także okazję zobaczyć jak wyglądała choinka sprzed kilkudziesięciu lat, wspólnie ubraliśmy również "współczesną" choinkę. Koniec spotkania uświetniły występy grup kolędniczych i wspólne kolędowanie.

 

Wigilia 22.12.2016

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj nasze przedszkolaki zasiadły do uroczystego świątecznego obiadu. Wigilijne spotkanie rozpoczęło tradycyjnie łamanie się opłatkiem i życzenia składane koleżankom i kolegom. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Potem zjedliśmy tradycyjne świąteczne potrawy, które bardzo nam smakowały. Życzymy wszystkim naszym bliskim Wesołych Świąt. Rozstrzygnęliśmy też konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom, wyłonionym w głosowaniu, serdecznie gratulujemy.

 

Klub małego odkrywcy 18.12.2016

Dzisiaj kolejne spotkanie z nauką. tym razem mieliśmy okazję obserwować, jak mieszanina octu i sody oczyszczonej pompuje balon. To doświadczenie to prawdziwa magia.

 

Spotkanie z Mikołajem w kopalni 8.12.2016

Dzisiaj wyruszyliśmy na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Już od samego początku mogliśmy poczuć smak przygody, gdyż zjazd winda pod ziemię zrobił na nas wszystkich wielkie wrażenie. Po zjeździe na  dół czekało na nas wiele atrakcji. wspólne robienie świątecznych ozdób, szalona dyskoteka i piękne przedstawienie no i najważniejsze - spotkanie ze świętym Mikołajem, który wręczył nam prezenty. to był dzień pełen wrażeń.

 

Wizyta Mikołaja 8.12.2016

Dzisiaj od samego rana oczekiwaliśmy na wspaniałego gościa. Wyglądaliśmy przez okno, żeby zobaczyć czy już się do nas zbliża. Kiedy go zobaczyliśmy nastąpił wybuch radości, to Święty Mikołaj odwiedził nas w naszym przedszkolu. Mikołaj przyniósł ze sobą worek pełen prezentów, które wręczył wszystkim dzieciom. My zaśpiewaliśmy mu piosenkę i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, a na zakończenie wręczyliśmy własnoręcznie zrobione upominki. Drogi święty Mikołaju dziękujemy, że nas odwiedziłeś, obiecujemy, że przez cały kolejny rok będziemy grzeczni i czekamy na twoją kolejną wizytę.

 

Ubieramy choinkę 6.12.2016

Święta coraz bliżej. Również w naszym przedszkolu czuć już tą atmosferę. Dzisiaj wspólnie ubieraliśmy choinkę. Pięknie przystrojone drzewko będzie umilać nam czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2016

Dzień Pluszowego Misia to jeden z przyjemniejszych dni w roku. Dziś nasze misie towarzyszyły nam przez cały dzień w przedszkolu. Nasi pluszowi przyjaciele towarzyszyli nam podczas zajęć i podczas zabawy. Zrobiliśmy sobie też wiele  pamiątkowych zdjęć. To był bardzo wesoły dzień.

 

Andrzejki 23.11.2016

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbyła się andrzejkowa dyskoteka połączona z wróżbami. Miło było zabawić się w przepowiadanie przyszłości. Bardzo podekscytowani byliśmy również podczas lania wosku przez magiczny klucz. Nie zabrakło też szalonych tańców w rytm ulubionych przebojów. Dyskoteka udała się wspaniale.

 

Klub małego odkrywcy

Dziś w naszym laboratorium sprawdzaliśmy, czy jajko utonie w słonej wodzie. Zastanawialiśmy się również w jaki sposób można oddzielić żółtko od białka. Próbowaliśmy to zrobić za pomocą plastikowej butelki. Bardzo się nam podobał ten eksperyment.

 

Dzień włoski

Dzisiaj zorganizowaliśmy kolejne zajęcia z cyklu "Poznajemy kraje europejskie". Tym razem wybraliśmy się do Włoch. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym kraju, o jego mieszkańcach, zwyczajach, historii. Oglądaliśmy fotografie najważniejszych zabytków i ciekawych miejsc. Poznaliśmy najważniejsze potrawy włoskiej kuchni. Zrobiliśmy wspólnie pizzę z masy solnej. Lubimy te nasze europejskie wyprawy!

 

Wieczornica 10.11.2016

Tuż przed Dniem Niepodległości nasze przedszkole wypełniły biało czerwone barwy. Zaprosiliśmy naszych bliskich na uroczystą wieczornicę, podczas której wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Z powagą i zaangażowaniem wyśpiewały wszystkie piękne pieśni. Rodzice i dziadkowie którzy nas odwiedzili również dołączyli się do naszego chóru. Atmosfera była wspaniała. Cieszymy się, że kolejny już raz udało nam się spotkać na tej uroczystości, aby wspólnie pobudzać poczucie wspólnoty i dumy z naszej ojczyzny.

 

Babcia Adasia i Kubusia czyta 9.11.2016

W tym roku do naszej akcji promującej czytelnictwo zaprosiliśmy babcie i dziadziusiów. Jako pierwsza czytała przedszkolakom babcia Adasia i Kubusia. Bardzo się ucieszyliśmy, że nas odwiedziła i zaprosiła do świata wierszy Juliana Tuwima. Czekamy na kolejne babcie i dziadków, którzy będą czytać przedszkolakom.

 

Urodziny Wojtusia 27.10.2016

Dzisiaj na swoje urodziny zaprosił nas Wojtuś. Początkowo nieśmiały i zawstydzony pod wpływem uśmiechów swoich kolegów i koleżanek przyłączył się do zabawy. Były życzenia, uściski, głośne sto lat i oczywiście słodki tort. Życzmy Wojtusiowi wszystkiego najlepszego.

 

Dzień grecki

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Pierwszym, do którego się wybraliśmy był Grecja. Ciocia Paulina przygotowała dla nas prezentacje z najważniejszymi informacjami na temat tego kraju. Czytaliśmy greckie mity i oglądaliśmy zdjęcia najważniejszych zabytków. Tańczyliśmy tez zorbę, co sprawiło nam wiele radości. Wzięliśmy też udział w olimpiadzie, za udział w niej otrzymaliśmy złote medale. To był bardzo udany dzień. Czekamy na kolejną wyprawę.

 

Urodziny Zuzi i Maćka 17.10.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętowały „nasze” bliźniaki. Zabawa udała się wspaniale. Koleżanki i koledzy złożyli jubilatom życzenia, mocno uścisnęli i wręczyli prezenty. Nie zabrakło też huśtania w kocykach i wspólnej szalonej zabawy w rytm ulubionych przebojów. Na zakończenie przyjęcia czekały na nas aż dwa pyszne torty. Zuzi i Maciusiowi życzymy spełnienia marzeń.

 

Klub małego odkrywcy 14.10.2016

Na spotkanie z klubem małego odkrywcy czekamy zawsze z niecierpliwością. Tym razem nasze ciocia Justynka nazwana przez dzieci „ciocia laboratorium” przygotowała doświadczenie z wodą, pieprzem i płynem do naczyń. Mieliśmy okazje, jak za dotknięciem jednego palca ziarenka pieprzu uciekają od płynu. Kolejny raz zaskoczyło nas jak magiczny jest świat doświadczeń.

 

Robotyka 14.10.2016

Dzisiaj odbyły się w naszym przedszkolu pierwsze zajęcia z robotyki. Na tych zajęciach będziemy konstruować przeróżne roboty ze specjalnych klocków i ożywiać je za pomocą komputerowego programu. Na pierwszym spotkaniu powstały ćwierkające ptaszki. Przedszkolaki poradziły sobie wspaniale. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

 

Urodziny Kacperka 10.10.2016

Dzisiaj mieliśmy okazję złożyć urodzinowe życzenia Kacperkowi. Nie zabrakło też tradycyjnego sto lat oraz prezentów i wesołej wspólnej zabawy. Potem wszyscy zajadaliśmy się pysznym „najeżonym” tortem. Sto lat Kacperku.

 

Dzień drzewa 8.10.2016

Dzisiaj w kalendarzu „dzień drzewa”. Ciocia opowiedziała nam o różnych gatunkach drzew, dowiedzieliśmy się czym jest las, jak wykonuje się drewniane przeszkody i jak przedszkolaki mogą dbać o przyrodę. Potem wszyscy wspólnie wykonaliśmy piękny plakat.

 

Urodziny Natalki 7.10.2016

Na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosiła nas dzisiaj Natalka, która skończyła 5 lat. Nie zabrakło serdecznych życzeń, prezentów i uścisków, po których nadszedł czas na radosna zabawę. Na zakończenie przyjęcia Natalia zaprosiła nas na pyszny tort.

 

Urodziny Jasia 7.10.2016

3 urodziny świętował dzisiaj Jasiu. Ucieszyliśmy się, że mogliśmy złożyć mu życzenia, mocno uściskać i zaśpiewać głośne sto lat. Po zabawie i tańcach Jasiu zaprosił nas na pyszną owocową przekąskę. Życzymy Jasiowi spełnienia marzeń.

 

Dzień chłopaka 30.09.2016

Dzisiaj w kalendarzu święto wszystkich chłopców. Z tej okazji ciocie i wszystkie dziewczynki zorganizowały dla swoich kolegów moc atrakcji. Były konkursy i wesołe zabawy oraz oczywiście prezenty. Wszystkim chłopcom życzymy wiele radości.

 

Zajęcia taneczne 30.09.2016

Dzisiaj odwiedził nas Pan Kamil, który będzie prowadził zajęcia z tańca towarzyskiego. Na dzisiejszych zajęciach mogliśmy przekonać się jak będą wyglądały te zajęcia. Bardzo lubimy tańczyć dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

Basen 29.09.2016

Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki po wakacyjnej przerwie znowu przyjechały na basen. Dla części z nas to już kolejny semestr nauki pływania, a kilkoro dzieci dopiero zaczyna tą przygodę. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni, słuchaliśmy rad instruktorów, wesoło i bezpiecznie bawiliśmy się w wodzie.

 

Rytmika 29.09.2016

Na zajęciach umuzykalniających oprócz zabaw przy muzyce uczymy się o nutkach oraz próbujemy je rysować. Mamy też okazję próbować swoich sił w grze na instrumencie.

 

Karta 27.09.2016

Dziś nasze przedszkole odwiedził instruktor Karate. Pokazał nam, jak w ciekawy sposób można spędzić czas na zajęciach. Mieliśmy też możliwość poznać kilka japońskich słów. Bardzo nam się podobały wszystkie zabawy!

 

Urodziny Michałka 26.09.2016

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosił nas Michałek. Z wielką radością złożyliśmy mu serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i mocno uściskaliśmy, a po głośnym sto lat wesoło się bawiliśmy w rytm naszych ulubionych piosenek. Na zakończenie czekał na nas pyszny tort. Sto lat Michałku.

 

Pasowanie 20.09.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu ważny dzień dla dzieci, które właśnie rozpoczęły przygodę z przedszkolem.  Zostały dzisiaj oficjalnie pasowane na przedszkolaka. Uroczystość była dla nich wielkim przeżyciem.  Każdy przedszkolak dostał od nas pamiątkowy dyplom i czapkę, w zamian zobowiązał się do przestrzegania zasad przedszkolnego kodeksu. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom.

 

Powitanie jesieni 22.09.2016

Nadeszła jesień, najbardziej kolorowa pora roku. Wraz z nastaniem jesieni wybraliśmy się na jej poszukiwania do Niepołomic. Podczas tego wspaniałego dnia czekało na nas wiele atrakcji. Zabawy i gry na powietrzu oraz podchody, które zaprowadziły nas wprost do Pani Jesieni, czekającej na nas z koszem pełnym leśnych darów. My również wybraliśmy się na spacer do lasu, gdzie zbieraliśmy jesienne liście do naszego zielnika. Wiele radości sprawiło nam zajadanie się kiełbaską i chlebem prosto z ogniska. Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 

Bezpieczny przedszkolak 15.09.2016

Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem bezpieczna droga do przedszkola. Poznawaliśmy znaki drogowe, ćwiczyliśmy sprawne przechodzenie przez pasy. Nauczyliśmy się również specjalnego wierszyka, który przypomina nam jak być bezpiecznymi na pasach. Każdy z nas mógł też przymierzyć strój policjanta i sprawdzić się w roli kierującego ruchem.

 

Klub małego odkrywcy 15.09.2016

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. „Klub Małego Odkrywcy”. Mogliśmy własnoręcznie z niewielką pomocą cioci wykonać ciekawe doświadczenia i wyciągnąć z nich wnioski. Dzisiaj mogliśmy zaobserwować jak krople octu wlane do naczynia wypełnionego soda oczyszczoną  olejem odbijają się od dna a potem opadają ponownie.  Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!

 

Teatrzyk 14.09.2016

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w teatr. Odwiedzili nas aktorzy teatru „Kikimora” z przedstawieniem pt. „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”. Ta zabawna historia wywołała fale śmiechu i zadowolenie na twarzach naszych przedszkolaków. Czekamy na kolejne spotkanie z teatrem.

 

Pierwsze chwile

Rozpoczęliśmy kolejny przedszkolny rok. Do naszego przedszkola zawitali nowi koledzy i koleżanki. Nasze małe „biedronki” bardzo dzielnie radzą sobie podczas pierwszych dni w przedszkolu. Mamy nadzieję, że czas tutaj spędzony będzie dla nich zawsze radosny i ciekawy.

 

Mali odkrywcy

W tym tygodniu poznawaliśmy bliżej cztery żywioły. Przy tej okazji ciocie pokazały nam ciekawe eksperymenty. Bardzo lubimy w ten sposób odkrywać świat.

 

Urodziny Kornelki 26.08.2016

Dzisiaj swoje 4 urodziny świętowała Kornelka. Przyjęcie urodzinowe udało się wspaniale. Wspólna zabawa sprawił nam wiele radości. Nie zabrakło też życzeń, uścisków, słodkiego tortu i głośnego sto lat. Życzymy Kornelce uśmiechu na co dzień.

 

Urodziny Róży 22.08.2016

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Róża. Urodzinowe przyjęcie było bardzo udane, wypełnione śmiechem i wesołą zabawą. Złożyliśmy Różyczce życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Życzymy naszej koleżance spełnienia marzeń.

 

Urodziny Juleczki 19.08.2016

Dzisiaj swoje trzecie urodziny świętowała Juleczka. Przyjecie urodzinowe tradycyjnie rozpoczęły życzenia, prezenty i uściski, a po wesołej wspólnej zabawie wszyscy zajadaliśmy się pysznym tortem.  Sto lat Juleczko.

 

Mali artyści

W tym tygodniu rozmawiamy o sztuce. Poznajemy różne  jej dziedziny. Oglądamy dzieła sztuki, podziwiamy kolory  i techniki. Sami też próbujemy swoich sił jako artyści malarze i rzeźbiarze.

 

W morskich głębinach

W tym tygodniu rozmawialiśmy o podwodnym świecie. Dowiedzieliśmy się jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać i w jaki sposób można ten fascynujący świat obserwować.   Dowiedzieliśmy się też, które przedmioty pływają po wodzie, a które toną i dlaczego tak się dzieje. Tworzyliśmy tez oryginalne i kolorowe prace plastyczne. Wizyta w podwodnym świecie była bardzo ciekawa.

 

Kibicujemy naszym 30.06.2016

Dzisiaj wieczorem nasza reprezentacja gra mecz piłki nożnej na  turnieju Euro 2016. Przyszliśmy dzisiaj do przedszkola ubrani w barwy narodowe i zorganizowaliśmy „mini euro”. Rozegraliśmy mecz piłkarski oraz ćwiczyliśmy kibicowanie naszej drużynie.

 

Urodziny Adasia

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Adaś. Impreza w gronie przedszkolaków udała się wspaniale. Złożyliśmy Adasiowi życzenia i zaśpiewaliśmy głośne sto lat, a po wręczeniu prezentów wszyscy wesoło się bawiliśmy. Na koniec Adaś zaprosił wszystkich na pyszny tort. Sto lat Adasiu.

 

Urodziny Zuzi 24.06.2016

Dzisiaj gościliśmy na urodzinowym przyjęciu Zuzi. Z radością złożyliśmy jej życzenia i mocno uściskaliśmy. Potem wszyscy świetnie bawiliśmy się, a na koniec przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat Zuzieńko.

 

Wycieczka do Sierakowa 23.06.2016

Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Pogoda była wspaniała, a na miejscu w pięknych okolicznościach przyrody czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, dotknąć i nakarmić zwierzęta hodowlane. Wyrabialiśmy samodzielnie bułki, malowaliśmy na glinie, bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze, a przy okazji bardzo dużo nauczyliśmy się o zwierzętach, które to gospodarstwo zamieszkują.

 

Wręczenie dyplomów

Dzisiaj ciocia Monika wręczyła swoim uczniom dyplomy ukończenia lekcji gry na pianinie. Serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że będą w przyszłości kontynuować naukę gry na instrumencie.

 

Urodziny Filipka

Na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosił nas dzisiaj Filipek, który skończył 3 lata. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy mu sto lat i złożyliśmy życzenia, a po wesołych tańcach i zabawie Filip zaprosił nas na pyszny słodki tort. Życzymy Filipkowi spełnienia marzeń.

 

Taniec 16.06.2016

Zaprosiliśmy dzisiaj ponownie naszych bliskich na lekcję pokazową tańca towarzyskiego. Mieli okazję zobaczyć jakich tańców nauczyliśmy podczas zajęć w ciągu całego roku przedszkolnego. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności.

 

Dzień Mamy i Taty 14.06.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu jeden z najpiękniejszych dni. Zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców na przedstawienie, aby uczcić ich święto. Bardzo się ucieszyliśmy, że mamusie i tatusiowie przyszli do naszego przedszkola i że spodobało im się to co dla nich przygotowaliśmy.  Po występie wręczyliśmy im własnoręcznie wykonane prezenty, zaprosiliśmy na słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Życzymy wszystkim rodzicom wielu radosnych chwil ze swoimi pociechami.

 

Urodziny Kacperka 8.06.2016

Urodziny naszego kolegi Kacpra stały się okazją do wspaniałej wspólnej zabawy. Były życzenia, prezenty, głośne sto lat i słodkości. Sto lat Kacperku.

 

Urodziny Basi 6.06.2016

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Basia. Ucieszyliśmy się że mogliśmy ją uściskach i złożyć życzenia. Po wesołych tańcach i zabawie Basieńka poczęstowała nas pysznymi cukiereczkami. Sto lat Basiu

 

Urodziny Ksawerego 3.06.2016

Na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosił nas dzisiaj Ksawery, który skończył 3 lata. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy mu sto lat i złożyliśmy życzenia, a po wesołych tańcach i zabawie Ksawery zaprosił nas na pyszny słodki tort. Życzymy Ksawciowi spełnienia marzeń.

 

Bal dzieci świata 1.06.2016

Z okazji dnia dziecka w naszym przedszkolu odbył się dzisiaj kolorowy bal pod hasłem „dzieci świata” .  Zabawa udała się wspaniale. Przebrani w stroje mieszkańców różnych zakątków  świata tańczyliśmy w rytm ulubionych melodii i robiliśmy sobie zabawne fotografie. To był naprawdę udany dzień dziecka.

 

Policja wodna 30.05.2016

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji wodnej.  Ponieważ zbliżają się wakacje policjanci rozmaili z nami na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Pokazali nam też sprzet, którego używają do wykonywania swojej pracy. Mieliśmy również okazję wsiąść do policyjnej łódki. To było bardzo emocjonujące spotkanie.

 

Urodziny Emilki 25.05.2016

Dzisiaj uczestniczyliśmy w urodzinach Emilki. Nasza koleżanka skończyła 3 lata i z tej okazji złożyliśmy jej życzenia i mocno ją uściskaliśmy. Nie zabrakło też prezentów i głośnego sto lat. Na zakończenie Emilia zaprosiłą nas na pyszny i zdrowy tort owocowy. Sto lat Emilko.

 

Dzień sportu 24.05.2016

Każdy przedszkolak wie, że sport to zdrowie. Dzisiaj w naszym przedszkolu ciocie zorganizowały nam „Dzień sportu”.  Ubrani w gimnastyczne stroje wybraliśmy się do parku, gdzie czekały na nas sportowe wyzwania. Poradziliśmy sobie wspaniale i bardo dobrze się bawiliśmy.  Uczyliśmy się również zasad współpracy i rywalizacji „fair play”.

 

Urodziny Karolka 20.05.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętował Karolek.  Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy złożyć mu serdeczne życzenia i wspólnie z nim świętować ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło również głośnego sto lat, prezentów i wspólnej zabawy oraz słodkiego tortu, który ze smakiem zajadaliśmy. Sto lat Karolku

 

Spacer po Krakowie 20.05.2016

Przez cały tydzień podczas zajęć poznajemy bliżej nasze miasto. Dzisiaj wybraliśmy się na spacer po Krakowie. wycieczkę rozpoczęliśmy pod barbakanem, prześlijmy przez bramę Floriańską i doszliśmy na rynek. Tam podziwialiśmy kościół Mariacki i uroczy kościół świętego Wojciecha. Przyjrzeliśmy się też bliżej wieży ratuszowej, oglądaliśmy dorożki wożące turystów wokół rynku i spacerowaliśmy po sukiennicach.  Spróbowaliśmy też tradycyjnych krakowskich precli. To był bardzo udany spacer. Teraz na pewno bez problemu rozpoznamy zabytki naszego pięknego miasta.

 

Urodziny Maksa 5.05.2016

Dzisiaj swoje 3 urodziny świętował Maks. Koleżanki i koledzy złożyli mu życzenia i mocno uściskali. Nie zabrakło też prezentów i głośnego sto lat. Były też wesołe zabawy i wspólne tańce, a na zakończenie przyjęcia pyszny tort. Życzymy Maksowi spełnienia marzeń.

 

Tata Róży czyta 28.04.2016

Tata Róży polubił naszą akcję „tata czyta przedszkolakom” i kolejny raz dzisiaj nas odwiedził żeby zaprosić nas do świata wierszy. Bardzo dziękujemy.

 

Tata Alvara czyta 25.04.2016

Dzisiaj odwiedził nas tata Alvara, który czytał dla nas bajkę. Nie było to jednak zwyczajne czytanie, tata czytał dla nas w swoim ojczystym języku – po hiszpańsku. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii w nieznanym nam języku, a w zrozumieniu bajki pomagała nam nasza ciocia i piękne ilustrację. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

 

Sprzątanie świata 22.04.2016

Z okazji Dnia Ziemi podczas dzisiejszego spaceru postanowiliśmy włączyć się w akcję sprzątania świata. Zbieraliśmy śmieci, które znaleźliśmy w okolicy naszego Przedszkola. Każdy przedszkolak dobrze wie jak ważne jest dbanie o przyrodę.

 

Spotkanie ze strażakiem

Dzisiaj odwiedził nas wujek naszej koleżanki Lilianki, który jest strażakiem. Opowiedział nam bardzo wiele ciekawych rzeczy o swojej prace, pokazał sprzęt jakiego używają strażacy, a przede wszystkim przypomniał nam o zasadach, których należy przestrzegać, żeby być bezpiecznym.

 

Zajęcia otwarte dla rodziców 20.04.2016

Dzisiaj na nasze zajęcia zaprosiliśmy rodziców. Mieli oni okazję obaczyć jak na co dzień uczymy się i bawimy.  Rodzice, babcie i rodzeństwo naszych przedszkolaków nie tylko oglądali nasze zajęcia, ale tez mieli okazję wziąć w nich czynny udział.

 

Urodziny Juleczki

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Julia. Przyjęcie tradycyjnie rozpoczęły serdeczne życzenia, prezenty, uściski i głośne sto lat. Potem nadszedł czas wesołej zabawy i tańców, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy Juleczce wszystkiego najlepszego.

 

Tańce 12.04.2016

Pod okiem naszego instruktora Pana Kamila uczymy się wielu kroków tanecznych.  Sprawia nam to zawsze wiele radości. Zobaczcie sami.

 

Urodziny Kubusia 31.03.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętował Kubuś. Przyjęcie było bardzo udane. Złożyliśmy Kubusiowi życzenia  i mocno go uściskaliśmy. Kubuś dostał też od nas prezenty i własnoręcznie stworzone laurki. Potem wszyscy razem świetnie się bawiliśmy i tańczyliśmy. Na koniec zajadaliśmy się pysznym, słodkim tortem.

 

Spacer

Pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, więc coraz większa ochotą wybieramy się na długie spacery.

 

Świąteczne śniadanie 23.03.2016

Dzisiaj w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście. Wszystkie przedszkolaki pięknie ubrane zasiadły do wspólnego stołu na tradycyjne Wielkanocne śniadanie. Dzieliliśmy się też jajkiem życząc sobie Wesołych Świąt.

 

Powitanie wiosny 21.03.2016

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wyszliśmy na jej powitanie. Pożegnaliśmy Marzannę, żegnając się tym samym z zimą, a do przedszkola powróciliśmy z kolorowym gaikiem i promieniami wiosennego słońca. Mamy nadzieje, że Wiosna   „usłyszała” nasze powitanie i przyjdzie do nas na stałe przynosząc ze sobą słońce i kolory.

 

Urodziny Lesia 14.03.2016

Swoje urodziny świętował dzisiaj nasz kolega Lesio. Bardzo się ucieszyliśmy, że zaprosił nas na swoje przyjęcie. Z radością złożyliśmy mu serdeczne życzenia, mocno go uścisnęliśmy i zaśpiewaliśmy  mu głośne sto lat. Nie zabrakło też wspólnej wesołej zabawy i tańców, a na zakończenie czekał na nas słodki tort. Życzymy Lesiowi spełnienia marzeń.

 

Sadzimy rośliny

Czekając na wiosnę postanowiliśmy w naszym kąciku przyrodniczym posadzić rośliny. Zabawa w ogrodnika bardzo nam się podobała. Teraz będziemy dbać o nasze sadzonki i przyglądać się jak rosną.

 

Gramy na pianinie

Na zajęciach muzycznych nasze przedszkolaki próbują swoich sił w grze na instrumencie. Podchodzą do tego z wielkim przejęciem i zaangażowaniem.

 

Spotkanie z pszczelarzem 11.03.2016

Dzisiaj przyjechał do nas niezwykły gość. Był to dziadek naszej koleżanki Róży, który jest pszczelarzem. Przyjechał do nas, aby opowiedzieć nam o pszczołach i o tym skąd bierze się miód. Oglądaliśmy ul i narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza. Dowiedzieliśmy się też wiele na temat tego jak żyją pszczoły i jak wiele pożytecznych rzeczy wynika z ich „pracy”. Mieliśmy też okazję spróbować kilku rodzajów miodu. Wszystkie bardzo nam smakowały. My wręczyliśmy naszemu gościowi laurkę i pamiątkowy medal. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałe ciekawostki o pszczołach.

 

Wizyta u fryzjera 10.03.2016

W tym tygodniu rozmawiamy o zawodach. Dzisiaj wybraliśmy się do sąsiadującego z naszym przedszkolem salonu fryzjerskiego gdzie mieliśmy okazję obserwować pracę pani fryzjerki, a także poznać bliżej jej miejsce pracy i przedmioty, które niezbędne są do jej wykonywania. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i serdeczne przyjecie.

 

Dzień kobiet 8.03.2016

Dzisiejszy dzień należał do naszych małych kobietek. Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy dla nich wiele atrakcji i obdarzyliśmy je własnoręcznie zrobionymi prezentami.

 

Spotkanie z żołnierzem 7.03.2016

Dzisiaj odwiedził nasze przedszkole tata Leszka, który jest żołnierzem. Opowiedział nam o swojej pracy i pokazał nam prawdziwe spadochrony, an których żołnierze wykonują skoki. Bardzo nam się podobało to spotkanie. Wręczyliśmy naszemu gościowi medal i kolorową laurkę i zatańczyliśmy wspólnie wesoły taniec. Bardzo dziękujmy za poświęcony czas.

 

Tata Idy czyta przedszkolakom 4.03.2016

Cieszymy się, że do naszej akcji „tata czyta przedszkolakom”  dołączają kolejni tatusiowie, a niektórzy z nich jak nasz dzisiejszy gość – tata Idy  czytał dla nas już drugi raz. Te wizyty i słuchanie czytanych bajek to dla nas zawsze wspaniałe przeżycie. Bardzo dziękujemy.

 

Rozstrzygnięcie konkursu 2.03.2016

Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie naszego konkursu dla rodziców i dzieci na pacynkę lub kukiełkę znaną z literatury dziecięcej. Laureaci dostali od na dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zaangażowanie. Gratulujemy.

 

Urodziny Adasia 29.02.2016

Dzisiaj swoje 3 urodziny obchodził Adaś. Na przyjęciu bawiliśmy się wspaniale. Z wielką radością złożyliśmy Adasiowi życzenia i mocno go uścisnęliśmy. Były też prezenty i gromkie sto lat. Potem nadszedł czas na wspólną zabawę i tańce. A na zakończenie nasz jubilat poczęstował nas pysznym tortem. Sto lat Adasiu.

 

Nasze prace 25.02.2016

Przedszkolaki uwielbiają prace plastyczne, zwłaszcza kiedy do wyboru mamy tak wiele materiałów. Zainspirowani bajką o brzydkim kaczątku wykonaliśmy piękne łabędzie, każdy według własnego pomysłu.

 

Tata Róży czyta dzieciom 22.02.2016

Dzisiaj odwiedził nas tata Róży, który czytał dla nas. To było kolejne fantastyczne spotkanie z książką. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

 

Konkurs tańca 20.02.2016

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego dzisiaj miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na turnieju tańca pod hasłem „mania roztańczania” zorganizowanym przez szkołę tańca „Evolution” . Poszło im bardzo dobrze. Tańczyli z wielkim zapałem i zostali za to nagrodzeni medalami. W gronie zwycięzców turnieju znaleźli się przedstawiciele naszego przedszkola. Jesteśmy bardzo dumni z naszych tancerzy.

 

Bal ufoludków 18.02.2016

Dzisiaj ciocie zorganizowały dla nas ufoludkowi dzień. Przyszliśmy ubrani na zielono i wykonaliśmy sobie wspaniałe opaski kosmitów. Potem czekała na nas wspaniała zabawa i mnóstwo radości.

 

Rytmika 18.02.2016

Na zajęciach z rytmiki dużo śpiewamy, tańczymy, i poznajemy fascynujący świat muzyki. Dzisiaj ciocia Monika opowiadała nam o instrumentach dętych. Mieliśmy okazję przekonać się, że gra na trąbce to nie taka prosta sprawa.

 

Kosmos 17.02.2016

Ten tydzień w naszym przedszkolu to prawdziwa kosmiczna wyprawa.  Dzisiaj mieliśmy okazję namalować słońce. Tworzenie tych prac sprawiło nam wiele radości. Przygotowaliśmy też plakat zapraszający na ufoludkowi bal.

 

Tańce 16.02.2016

Udział w zajęciach z tańca towarzyskiego sprawia naszym przedszkolakom bardzo dużo radości. Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia z tych zajęć. Dzieci z zapałem uczą się nowych kroków i chętnie prezentują swoje umiejętności.

 

Biblioteka Jagiellońska 19.02.2016

Dzisiaj wybraliśmy się do jednej z najsłynniejszych bibliotek w naszym kraju do Biblioteki Jagiellońskiej. Podczas spaceru po bibliotece Pani przewodniczka opowiedziała nam trochę o historii tego miejsca i pokazała nam najciekawsze zakątki, nawet te do których tylko nieliczni maja dostęp. Byliśmy w czytelni, magazynie czasopism, w pomieszczeniu z katalogami, ale zdecydowanie najbardziej podobał nam się system przesyłania książek specjalnymi wózeczkami poruszającymi się między różnymi miejscami Biblioteki. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia tego fascynujące miejsca.

 

Tata Zuzi czyta przedszkolakom 12.02.2016

Dzisiaj kolejny tata czytał przedszkolakom w ramach naszej akcji. W tym miesiącu przenosimy się do świata wierszy Jana Brzechwy. Bardzo lubimy te spotkania. Dziękujemy tacie Zuzi za poświęcony czas.

 

Basen

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć na basenie. Wszystkie przedszkolaki z zapałem uczą się pływać, a efekty są naprawdę wspaniałe. Gratulujemy wszystkim dzielnym pływakom.

 

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Konkurs kolęd 9.02.2016

Dzisiaj po raz kolejny odział naszego przedszkola na ul. Felińskiego był gospodarzem konkursu kolęd i pastorałek „Kolędnicy Wędrownicy”. To już VII edycja naszego konkursu. Tym bardziej cieszymy się, że na nasze zaproszenie przybyło do nas tak wielu gości. Zaprzyjaźnione z nami przedszkola – Przedszkole Prywatne nr 18, Przedszkole Prywatne nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 66 i Przedszkole „Be Happy”  przygotowały swoich reprezentantów do wspólnego spotkania przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Dzieci były wspaniałe, a poziom występów bardzo wyrównany. Nasze Jury, do którego zaproszenie przyjął też ksiądz Rafał, który prowadzi u nas zajęcia z religii, miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców. Po naradzie jurorów i słodkim poczęstunku nadeszła chwila na wręczenie dyplomów i upominków naszym wykonawcom. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzielnym przedszkolakom za tak piękne występy, a nauczycielom za przygotowanie dzieci. Mamy nadzieję, że udział w tym konkursie jest dla wszystkich przyjemnością. Do zobaczenia za rok.

{gallery}imagefolder/felinskiego/2016/konkurs_koled_9.02.2016{/gallery}

 

Bal karnawałowy 5.02.2016

Nasze przedszkole dzisiaj zamieniło się w prawdziwy dziki zachód, na którym odbył się wspaniały i radosny bal karnawałowy. Indianie, Indianki, kowboje licznie przybyli na zabawę, która udała się wyśmienicie. Tańce i zabawy w rytm muzyki to jest to co przedszkolaki uwielbiają. Były też balony, mydlane banki i konkursy. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, a najbardziej roztańczona para zdobył tytuł króla i królowej balu.  Nie możemy się już doczekać kolejnej takiej imprezy.

 

Urodziny Cezarego 18.01.2016

Dzisiaj mogliśmy świętować urodziny naszego kolegi Czarka. Zabawa udała się wspaniale. Tradycyjnie złożyliśmy mu serdeczne życzenia i mocno uściskaliśmy, a po wspólnej zabawie i głośnym sto lat Cezary poczęstował nas pysznym tortem.

 

Dzień Babci i Dziadka 19.01.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu nastał jeden z najpiękniejszych dni. Do naszego przedszkola na zaproszenie wnucząt licznie przybyli ukochani Dziadkowie i Babcie. Wszystkie przedszkolaki z wielkim przejęciem oczekiwały na rozpoczęcie występów. Wzruszenie na twarzach Dziadków i Babć oraz gromkie oklaski były dla nas najlepszą nagrodą za kilka tygodni przygotowań i prób. Po występie wręczyliśmy Babciom i Dziadziusiom własnoręcznie przygotowane prezenty, mocno ich uściskaliśmy i zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie dało im wiele radości. Babciom i Dziadkom z całego serca życzymy zdrowia, spełnienia marzeń i pociechy z wnucząt.

 

Zabawy z piaskiem

Choć za oknem króluje zima nasze przedszkolaki mogą poczuć się jak na plaży podczas zabawy piaskiem. Jest to olbrzymia frajda, a przy okazji doskonałe ćwiczenie małej motoryki i sensoryki.

 

Tata Frania czyta 18.01.2016

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitał kolejny odważny tata, który zdecydował się wziąć udział w naszej akcji „tata czyta przedszkolakom”. Tym razem piękną baśń przeczytał nam tatuś Franka. To zawsze dla nas bardzo miła niespodzianka. Bardzo dziękujemy.

 

Basen 14.01.2016

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z  zajęć na basenie. Zobaczcie, że w wodzie czujemy się jak prawdziwe ryby.

 

Urodziny Oli 4.01.2016

Dzisiaj wspólnie z Olą świętowaliśmy jej 3 urodziny. Zabawa była bardzo udana. Były życzenia, uściski, prezenty, tańce i zabawa, głośne sto lat i wiele śmiechu. Nie zabrakło też pysznego słodkiego tortu. Życzymy Oleńce spełnienia marzeń.