Materiały dla dzieci do pracy
w domu
 Komunikat Dyrektora

Drodzy rodzice

Pragniemy poinformować, że realizacja zadań przedszkola
w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówki
(25.03-10.04.2020) odbywa się
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Poprzez naszą stronę internetową będziemy informować Państwa
o dostępnych materiałach edukacyjnych i możliwych formach ich realizacji przez dziecko
w domu.

Informujemy, że treści te służą realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego oraz rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego.

Prosimy o systematyczne odwiedzanie naszej strony oraz
o korzystanie z dostępnych materiałów.

Informujemy o możliwości konsultacji z nauczycielami poprzez pocztę elektroniczną (prywatnenr1@poczta.onet.pl).


Pozdrawiamy serdecznie
Dyrekcja
Przedszkola Prywatnego nr 1

Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Warsztaty teatralne 25.02.2020

Tym razem na warsztatach teatralnych ćwiczyliśmy pamięć, odgrywając fragmenty bajki o Śpiącej Królewnie i Kopciuszku. Uczyliśmy się także rozwijać naszą ekspresję ruchową i świadomość ciała. Jak zawsze zajęcia były bardzo ciekawe i pełne dobrej zabawy.

 

Robimy rakiety 24.02.2020

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o kosmosie i kosmicznych wyprawach. Rozpoczęliśmy więc od stworzenia wspaniałych kosmicznych rakiet.

 

Urodziny Oliwiera 20.02.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Oliwier. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Bal karnawałowy 21.02.2020

Karnawał to czas, który bardzo lubimy. Możemy się wtedy przebrać w najróżniejsze stroje. W tym roku podczas balu przenieśliśmy się do krainy lodu, a więc nie zabrakło bohaterów z tej bajki. Świetnie się bawiliśmy przy rytmach muzyki. Ciocie zorganizowały nam wesołe konkursy muzyczno-ruchowe. Był nawet pokaz strojów, jak na prawdziwym wybiegu. Bal zwieńczył wybór Króla i Królowej, którzy zatańczyli wśród baniek mydlanych.

 

Basen 20.02.2020

Po krótkiej przerwie z wielką radością rozpoczęliśmy kolejny semestr nauki pływania. Dla części przedszkolaków to już kolejne zajęcia, ale od dzisiaj swoją przygodę na basenie rozpoczęli koleni dzielny pływacy. gratulujemy odwagi i wszystkim życzymy powodzenia.

 

Urodziny Blanki 18.02.2020

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Blanki. Z tej okazji złożyliśmy jej serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat.  Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niej wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Na zakończenie urodzinowej imprezy zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Walentynki 14.02.2020

Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Aby uczcić ten dzień, wszyscy ubraliśmy się na czerwono i różowo. Ciocia opowiedziała nam o tym, jak świętuje się Dzień Świętego Walentego w różnych częściach świata. Nie zabrakło muzycznych zabaw, a radość dopełniły słodkie niespodzianki.

 

Przedstawienie 13.02.2020

Dzisiaj wybraliśmy sie do Multikina, które na ten dzień zamieniło się w sale teatralną. mieliśmy przyjemność obejrzenia spektaklu pt. "Przygody Wilka i Zająca" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru. Ta zabawna historia bardzo nam się spodobała.

 

Urodziny Jadzi 12.02.2020

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Jadzi. Nasza koleżanka skończyła właśnie 4 lata. Z tej okazji złożyliśmy jej serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat.  Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niej wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Na zakończenie urodzinowej imprezy zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat Jadwisiu.

 

Moja pierwsza wizyta w kinie 30.01.2020

Dzisiaj wybraliśmy się do Multikina na spotkanie pod hasłem moja pierwsza wizyta w kinie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda kino od środka. Pani pokazała nam projektornie, opowiedziała o tym w jaki sposób nasze ulubione bajki pojawiają się na ekranie oraz o tym jak kilka lat temu wyglądały taśmy filmowe. Mieliśmy też okazje obserwować jak robi się pyszny popcorn, którego mogliśmy skosztować w czasie projekcji filmu "Basia".

 

Urodziny Michałka 28.01.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Michałek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

 

Dzień Babci i Dziadka 23.01.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, nasze ukochane babcie i wspaniali dziadziusiowie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy przedstawienie, śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wierszyki. Nie zabrakło też prezentów, które sami wykonaliśmy oraz słodkiego poczęstunku. Wszystko udało się wspaniale. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym gościom wiele radości. Babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Przegląd kolęd i pastorałek 22.01.2020

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być gospodarzami XI edycji przeglądu kolęd i pastorałek   "Kolędnicy wędrownicy". Wzięły w nim udział nie tylko nasze przedszkolaki, ale również dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Prywatnego nr 18. Odważni wykonawcy pięknie zaśpiewali przygotowane specjalnie na tą okazję kolędy  pastorałki.  Dzieciaki siedzące na widowni też przyłączały się do wspólnego śpiewania i nagradzali występujących kolegów i  koleżanki gromkimi brawami. Bardo przyjemnie spędziliśmy wspólny czas. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w przeglądzie oraz nauczycielom, którzy ich do tego przygotowali. Do zobaczenia za rok.

 

Zajęcia teatralne 21.01.2020

Na dzisiejszych warsztatach teatralnych odgrywaliśmy scenę z "Czerwonego Kapturka". Jednak zanim zagraliśmy, odbył się casting na rolę Czerwonego Kapturka i Wilka. Kiedy już aktorzy zostali wybrani, zabraliśmy się do pracy. Narratorzy dzielnie czytali tekst, a pozostali dali z siebie wszystko. Tym razem uczyliśmy się wyrażać emocje poprzez taniec i odgrywanie ról.

 

Urodziny Kuby 20.01.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Kubuś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Urodziny Julka 16.01.2020

Dziś w przedszkolu był wyjątkowy dzień dla Juliana. Świętowaliśmy z Nim urodziny. Były tańce i wesoła zabawa. Oczywiście nie zabrakło szczerych życzeń i odśpiewania "sto lat". A tort był taki pyszny, że zjedliśmy go do ostatniego okruszka.

 

Basen 9.01.2020

Zakończył się pierwszy semestr zajęć nauki pływania. Nasze zuchy bardzo dzielnie sobie radzą i zrobiły duże postępy.  Zajęcia na basenie sprawiają nam dużo radości. Zobaczcie sami.

 

Spotkanie z krawcową 8.01.2020

Dziś nasze przedszkole odwiedziła pani krawcowa. Opowiedziała nam o swojej pracy, a także pokazała jak wygląda szycie na maszynie. Niektórzy z nas odważyli się spróbować tego trudnego zajęcia. Dowiedzieliśmy się również, na czym polega zawód projektanta i razem stworzyliśmy ciekawą kreację. Jednak najprzyjemniejsze było wykonanie prezentów dla Babci i Dziadka, ale to już nasza mała niespodzianka.

 

Urodziny Wiktora 8.01.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Wiktorek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.