Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości i 1 użytkownik 

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Śniadanie Wielkanocne 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego 26.03.2021

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu Wielkanocnego na najciekawszą wielkanocną ozdobę  adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci przyniosły ciekawe prace wykonane różnymi technikami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie, a uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

Prace zostały przekazane Fundacji Licytuje - Pomagam i zostaną zlicytowane na cel charytatywny. Zapraszamy do udziału w licytacji. Wystarczy kliknąć w link, zalicytować i tym samym pomóc podopiecznej fundacji.

https://www.facebook.com/groups/licytujepomagam/permalink/868065890406230/

 

Prezenty wielkanocne 25.03.2021

Dzisiaj przygotowaliśmy świąteczne prezenty dla naszych rodziców. Kolorowe zajączki i jajeczka będą ozdabiać nasze domy w czasie Wielkanocy.

 

W ogrodzie 24.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o ogrodzie. Przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych kwiatów, zrobiliśmy piękne prace plastyczne oraz dowiedzieliśmy się więcej o pracy ogrodnika. Na zajęciach z języka angielskiego powtórzyliśmy etapy sadzenia rośliny. Spróbowaliśmy również nazwać instrumenty znajdujące się w naszym przedszkolu oraz powtórzyć zagrany przez ciocię rytm. To był bardzo fajny tydzień.

 

Urodziny Madzi 23.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Madzia. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance  serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Powitanie wiosny 22.03.2021

Dzisiaj wybraliśmy się do pobliskiego parku, aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku - wiosnę. Z kolorowymi nakryciami głowy, które przygotowaliśmy z naszymi rodzicami, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Pożegnaliśmy Marzannę na znak odejścia zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

 

Mali cukiernicy 18.03.2021

15 marca to w kalendarzu dzień cukiernika. Z tego powodu dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w piekarnię. Samodzielnie zrobiliśmy dla nas gofry. Postępowaliśmy zgodnie z przepisem i wyszły nam przepyszne.

 

Czekamy na wiosnę 18.03.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o nadchodzącej nowej porze roku - wiośnie. Zrobiliśmy ciekawe prace plastyczne oraz ułożyliśmy wiosenne puzzle. Przypomnieliśmy sobie nazwy wiosennych kwiatów, a także ćwiczyliśmy czytanie, które idzie nam coraz lepiej. Na zajęciach z języka angielskiego powtarzaliśmy poznane słownictwo ćwicząc jednocześnie refleks. Rozmawialiśmy również o zwiastunach wiosny i omówiliśmy plakat edukacyjny " Wiosenne powroty ptaków". To był bardzo fajny tydzień.

 

Programowanie 12.03.2021

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu pojawił się robot Photon. Podczas zajęć z przedszkolaki uczyły się poruszać robotem po specjalnej macie do kodowania. Zadaniem przedszkolaków było dotarcie od jednego punktu do drugiego planując ruchy robota na tablecie. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.

 

Dzień kobiet 8.03.2021

W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia wszystkim małym kobietkom. Spędziliśmy czas na  wspólnych tańcach i zabawach. Nie zabrakło drobnych kwiatów i pięknych bransoletek, które chłopcy zrobili specjalnie dla swoich koleżanek. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani.

 

Urodziny Patryka 4.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Patryk. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Urodziny Zuzi 2.03.2021

Dzisiaj Zuzia świętowała swoje 5 urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów i oczywiście słodkiego tortu. Przyjęcie udało się wspaniale. Sto lat Zuziu.

 

Dzień dinozaura 26.02.2021

26 lutego obchodzimy dzień dinozaura. Z tej okazji ciocie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji. Ćwiczyliśmy nasze umiejętności matematyczne, obejrzeliśmy film z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat dinozaurów, a także za pomocą masy solnej robiliśmy odlewy naszych ulubionych gatunków dinozaurów. To był bardzo ciekawy dzień.

 

Poznajemy kosmos 25.02.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kosmosie. W naszej sali zrobiliśmy kosmiczny kącik. Dowiedzieliśmy się kim był i co udowodnił Mikołaj Kopernik. Przypomnieliśmy sobie nazwy planet znajdujących się w Układzie Słonecznym. Powtórzyliśmy nazwy gwiazdozbiorów oraz zrobiliśmy ciekawą pracę plastyczną. Z różnych elementów tworzyliśmy rakiety kosmiczne. Dziękujemy naszemu koledze Adasiowi, który przyniósł pamiątki ze swojej wizyty w NASA i opowiedział nam o swojej wycieczce. To był bardzo interesujący tydzień. Na zajęciach z języka angielskiego przenieśliśmy się na planetę kształtów i powtórzyliśmy słownictwo związane z liczbami, kolorami oraz kształtami.

 

W świecie bajek 19.02.2021

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata bajek. Przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze baśnie oraz nauczyliśmy się piosenki "Bajkowe marzenia". Ciocie urządziły nam w przedszkolu teatrzyk, a następnie sami zamieniliśmy się w aktorów. Powtórzyliśmy liczenie porządkowe, rozwiązaliśmy zagadki dotyczące bajek oraz wykonaliśmy karty pracy z naszych książek. Po wysłuchaniu bajki o złotej rybce sami próbowaliśmy wyłowić rybkę, która spełnia życzenia. To był bardzo fajny i pracowity tydzień.

 

Urodziny Blanki 18.02.2021

Dzisiaj Blaneczka świętowała swoje urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

 

Walentynki 15.02.2021

15 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

Karate 12.02.2021

Podczas zajęć karate wykonujemy wiele ciekawych, ogólnorozwojowych ćwiczeń, a przy tej okazji świetnie się bawimy. Zobaczcie sami.

 

Lodowa kraina 12.02.2021

W tym tygodniu przenieśliśmy się w mroźniejsze zakątki naszej planety. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat Antarktydy i Arktyki. Poznaliśmy zwierzęta tam zamieszkujące, zrobiliśmy ciekawą pracę plastyczną i obejrzeliśmy film edukacyjny.

 

Bal karnawałowy 11.02.2021

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

 

Przygotowania do balu 10.02.2021

Z racji zbliżającego się balu karnawałowego postanowiliśmy pomóc ciociom w dekoracji naszego przedszkola. Zrobiliśmy węże oraz palmy aby nasza sala przypominała prawdziwą dżunglę.

 

Dzień pizzy 9.02.2021

Dzisiaj świętowaliśmy międzynarodowy dzień pizzy. Podczas oglądania krótkiego filmu dowiedzieliśmy się jak powstaje pizza. Przypomnieliśmy sobie nazwy składników pizzy w języku angielskim oraz zrobiliśmy dużą pizze z papieru. To był bardzo wesoły dzień.

 

Karnawał 5.02.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o karnawale. Zrobiliśmy piękne karnawałowe maski oraz nauczyliśmy się nowej piosenki. Obejrzeliśmy ciekawy film edukacyjny dotyczący tradycji karnawałowych. Dowiedzieliśmy się jak wygląda karnawał w innych krajach oraz ćwiczyliśmy nasze czytelnicze umiejętności. Spróbowaliśmy ułożyć historyjkę obrazkową dotyczącą przygotowań do balu karnawałowego a także bawiliśmy się w zabawę "kim jestem?". To był bardzo wesoły tydzień.

 

Urodziny Amelki 2.02.2021

W minionym tygodniu Amelka obchodziła swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Amelce życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

 

Urodziny Michała 26.01.2021

Dzisiaj Michałek świętował swoje urodziny. Złożyliśmy naszemu koledze życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

 

Sporty zimowe 29.01.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o sportach zimowych. Oglądaliśmy jak wyglądają różne zimowe dyscypliny sportowe oraz dowiedzieliśmy się jak ciężko sportowcy muszą pracować aby osiągać sukcesy. Nauczyliśmy się piosenki związanej z naszym tygodniowym tematem, wykonaliśmy ciekawa pracę plastyczna oraz ułożyliśmy historyjkę obrazkowa pt. " Jak Janek nauczył się grać w hokeja". To był bardzo fajny tydzień!

 

Dzień Lego 28.01.2021

28 stycznia obchodzimy międzynarodowy dzień klocków lego. Z tej okazji w przedszkolu czekało na nas dużo atrakcji. Użyliśmy klocków aby poszerzyć nasze umiejętności matematyczne. Musieliśmy wyostrzyć wzrok, aby znaleźć klocek ukryty pod kubeczkami. Podzieliśmy się na drużyny w których układaliśmy ciekawe budowle z klocków lego. To był bardzo wesoły i kreatywny dzień.

 

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia

o tym dniu pamięta każda mała wnusia.

My  wasi wnuczkowie również pamiętamy

i swoich najbliższych na film zapraszamy."

 

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Film znajduje się tutaj.

 

Urodziny Kubusia 20.01.2021

Dzisiaj swoje 7 urodzinki świętował Kuba. To już ostatnie przedszkolne urodziny naszego kolegi. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Prezenty dla babci i dziadka 19.01.2021

Trzeci tydzień stycznia spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia online oraz rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami. Zrobiliśmy też dla nich upominki.

 

Zimowe zabawy 15.01.2021

Nareszcie za oknem prawdziwa zima. Bardzo się z tego cieszymy i podczas spacerów z wielką radością bawimy się  na śniegu. Zobaczcie sami.

 

Urodziny Jadzi 7.01.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Jadzia. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Urodziny Wiktora 5.01.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Wiktorek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

 

Ozdabiamy pierniki 22.12.2020

Ostatnie dni przed świętami to czas przygotowań. Dzisiaj zajmowaliśmy się ozdabianiem pierniczków, sprawiło nam o wiele radości.

 

Jasełka 21.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Film znajduje się tutaj.

 

Robimy śnieg 17.12.2020

Chociaż w kalendarzu zima niestety nie ma śniegu. Dlatego dzisiaj sami stworzyliśmy śnieg, z którego udało nam się ulepić bałwanki.

 

Idą święta 15.12.2020

Zbliżają się święta  Bożego Narodzenia. Czas upływa nam na przygotowywaniu świątecznych upominków dla naszych najbliższych. Mamy nadzieję,  że się spodobają.

 

Zimowe puzzle 14.12.2020

Tęsknimy za prawdziwie zimowym krajobrazem. dzisiaj znaleźliśmy go na puzzlach. Zadanie wcale nie było łatwe, ale poradziliśmy sobie znakomicie.

 

Wizyta Mikołaja 7.12.2020

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy Gość. Kiedy za oknami rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Dzieci mogły z Mikołajem porozmawiać i odebrać prezent. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

 

Prezent dla Mikołaja 4.12.2020

Już niedługo odwiedzi nas Święty Mikołaj, który przyniesie nam prezenty. My też chcemy go obdarować dlatego dzisiaj zrobiliśmy dla niego całkiem nowy pasek do mikołajowego płaszcza. Mamy nadzieję, że mu się spodoba.

 

Dzień górnika 4.12.2020

4 grudnia świętowaliśmy dzień Górnika. W tym dniu dowiedzieliśmy się na czy polega praca górnika i dlaczego jest tak ważna. Dowiedzieliśmy się również skąd bierze się węgiel, jakie mamy rodzaje węgla i do czego możemy go wykorzystać. Mieliśmy okazje przebrać się w strój górnika. Bawiliśmy się świetnie.

 

Ubieramy choinkę 3.12.2020

Jednym z elementów przygotowań do wizyty Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu było ubranie choinki. Przy dźwiękach świątecznych piosenek przystroiliśmy nasze drzewko. Będzie ozdabiać naszą salę i umilać oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

 

Andrzejki 30.11.2020

Dzisiaj w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw tanecznych przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

 

Kodujemy 27.11.2020

Przedszkolaki bardzo lubią bawić się w kodowanie i programowanie. Dzisiaj mieliśmy okazję programować drogę dla robota. Sprawiło nam to wiele radości. Zobaczcie sami.

 

Dzień pluszowego misia 25.11.2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko zamieniło się w cudownego misiaczka. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz przypomniały sobie bajkowe misie. Nie brakowało tańców, wspólnej zabawy i pamiątkowych zdjęć. Dostaliśmy również pozdrowienia od naszego kolegi Patryczka, który dzień misia świętował nad morzem.

 

Urodziny Tymka 23.11.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Tymek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

Wiewióreczka 18.11.2020

W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, a także jak możemy im pomóc przetrwać ten zimny czas. Poznaliśmy nazwy nowych zwierząt, dowiedzieliśmy się które ptaki odlatują na zimę do cieplejszych krajów oraz jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy. Nauczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki ptaków.  Wykonaliśmy fajną prace plastyczną - wesołą wiewióreczkę.

 

Urodziny Jasia 17.11.2020

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Jasia. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Staraliśmy się aby ten wyjątkowy dzień był na Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

Spotkanie ze strażnikiem miejskim 16.11.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach. Okazało się, że wspaniale znamy zasady, potrafimy rozpoznawać znaki, które każdy pieszy powinien znać, wiemy jak przechodzić przez jezdnie. Na zakończenie spotkania w nagrodę dostaliśmy książeczki i naklejki. Dziękujemy bardzo za ta cenną lekcje.

 

Jesienny spacer 16.11.2020

W tym roku Jesień jest bardzo pogodna. Dlatego korzystamy z jej uroków i podczas spacerów szukamy jej darów. Tym razem zbieraliśmy kolorowe liście.

 

Poznajemy Kraków 12.11.2020

W minionym tygodniu poznawaliśmy historię, tradycję i obyczaje naszego miasta Krakowa. Poznaliśmy najsłynniejsze legendy miasta, oglądaliśmy albumy z pięknymi zabytkami. Dowiedzieliśmy się kim jest lajkonik oraz  jak wygląda strój krakowski.  Śpiewaliśmy również krakowskie piosenki. Nasza ulubiona to ta o smoku wawelskim.

 

Zabawy z angielskim 10.11.2020

W naszym przedszkolu codziennie podczas zabaw towarzyszy nam język angielski. Dzisiaj przypomnieliśmy sobie nazwy zwierząt. Musimy przyznać, że znamy ich coraz więcej.

 

Święto odzyskania Niepodległości 11.11.2020

Zapraszamy do oglądania koncertu nagranego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Film znajduje się tutaj.

 

Mały inżynier 6.11.2020

Zobaczcie jak świetnie radzimy sobie z konstruowaniem na zajęciach małego inżyniera.

 

Polska nasza Ojczyzna 6.11.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wiadomości na temat symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego kraju. Przygotowywaliśmy się do uroczystych obchodów dnia niepodległości śpiewając patriotyczne piosenki.

 

Dzień postaci z bajek 5.11.2020

Przenieśliśmy się dzisiaj do świata bajek. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych bajkowych bohaterach, czytaliśmy ciekawe, pełne magii opowieści, odgadywaliśmy zagadki dotyczące postaci
z bajek. Poczuliśmy się też jak kopciuszek oddzielając ziarna fasoli i kukurydzy. Graliśmy w "zatrute jabłko" doskonaląc swój zmysł koordynacji. To był prawdziwie bajeczny dzień.

 

Karate 30.10.2020

Nasze przedszkolaki uczestniczą w różnych zajęciach dodatkowych. Zobaczcie jak ćwiczymy na zajęciach z karate.

 

Sesja zdjęciowa 29.10.2020

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w studio fotograficzne. Za sprawą studia KOLOROWO przenieśliśmy się do francuskiej kawiarenki. Przedszkolaki w roli modeli sprawdziły się wspaniale. Teraz czekamy na efekty pracy fotografa.

 

Pasowanie na przedszkolaka 26.10.2020

Dzisiaj ważny dzień dla naszych najmłodszych dzieciaków, które w tym roku rozpoczęły swoją przedszkolną przygodę - dzień pasowania. Bardzo przejęci i elegancko ubrani złożyli swoje przyrzeczenie i zostali oficjalnie przyjęci do grona przedszkolaków. Gratulujemy.

 

Przedstawienie Pinokio 22.10.2020

Dzisiaj przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Pinokio" Teatru Forma. Ze względu na sytuację epidemiczną, było to przedstawienie online.

 

Praca plastyczna 20.10.2020

W tym tygodniu poznawaliśmy części ciała. Dzisiaj wspólnie zrobiliśmy kolorowy plakat przedstawiający wesołą dziewczynkę. Bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy.

 

Urodziny Alicji 16.10.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętowała Ala. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

 

Bawimy się w sklep 15.10.2020

W tym tygodniu bawiliśmy się w sklep. Poznaliśmy pracę sprzedawcy oraz jakie są rodzaje sklepów i co możemy z nich kupić. Rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w sklepie, jakich zwrotów należy używać.

 

Doświadczenie 8.10.2020

Dzisiaj Ciocia zaprosiła nas na bardzo ciekawy eksperyment.  Udało nam się w słoiku stworzyć chmurę. Bardzo nam się to podobało.

 

Dzień chłopaka 30.09.2020

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla naszym chłopców. Z okazji ich święta wspólnie wykonaliśmy kolorowy plakat. Urządziliśmy specjalnie dla nich dyskotekę przy ulubionej muzyce, zabawy z chustą animacyjną.  Dziewczynki wręczyły chłopcom specjalnie dla nich zrobione upominki.

 

Owocowy tydzień 28.09.2020

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym jak ważne dla naszego zdrowia jest jedzenie warzyw i owoców. mieliśmy okazję poznać je bardzo dokładnie. Mogliśmy ich dotknąć , dokładnie obejrzeć i powąchać i posmakować.  Owoce i warzywa towarzyszyły nam w zajęciach i zabawach. To był bardzo owocowy tydzień.

 

Zabawa w kodowanie 25.09.2020

Bardzo spodobała nam się zabawa w kodowanie. Dzisiaj podczas zajęć rozwijaliśmy swoje umiejętności. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie wspaniale.

 

Powitanie jesieni 24.09.2020

W kalendarzu już kalendarzowa jesień. Dzisiaj wybraliśmy się na poszukiwanie Pani Jesieni na punkt edukacyjno-turystyczny Polana Sitowiec. Udało nam się spotkać Panią Jesień i porozmawiać z nią na temat zmian jakie przynosi w pogodzie i przyrodzie oraz o darach, które nam przynosi. Zaśpiewaliśmy specjalnie dla niej jesienną piosenkę i udało nam się odgadnąć wszystkie jesienne zagadki. Poza spotkaniem z Panią Jesienią czekały na nas jeszcze inne atrakcje, wspólne zabawy an świeżym powietrzu, spacer po ścieżce edukacyjnej opowiadającej o lesie i jego mieszkańcach oraz ognisko, na którym upiekły się pyszne ziemniaczki. To było bardzo udane powitanie nowej pory roku.

 

Wizyta w parku Reduta 23.09.2020

Korzystając  pięknej pogody wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku Reduta. Po spacerze parkowymi alejkami znaleźliśmy też czas na grę w piłkę.

 

Zajęcia pokazowe - tańce 22.09.2020

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszych zajęciach tanecznych. Jak wiadomo przedszkolaki uwielbiają muzykę, więc zajęcia bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję, że podczas tych zajęć nauczymy się wielu tanecznych kroków.

 

Dzień przedszkolaka 21.09.2020

Na 20 września przypada międzynarodowy dzień przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu czekało na  nas wiele atrakcji. Czas wypełniły nam wspólne zabawy, tańce w rytm ulubionych przebojów, wykonanie pamiątkowych medali oraz zawody sportowe. To był dzień pełen radosnych chwil.

 

Zajęcia pokazowe - sport 18.09.2020

Jak wiadomo sport to zdrowie, wiec dzisiaj wzięliśmy udział w pierwszych zajęciach sportowych. bawiliśmy się świetnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

 

Zajęcia pokazowe - karate i robotyka 18.09.2020

Dzisiaj w przedszkolu czekały nas niespodzianki. Mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki z klockami lego, zajęciach z elementami karate oraz warsztatach małego inżyniera. Wszystkie zajęcia sprawiły nam dużo radości.

 

Kodujemy 18.09.2020

Dzisiaj bawiliśmy się w kodowanie. Przygotowywaliśmy dla siebie nawzajem trasy, po których się poruszaliśmy, aby dojść do celu. Bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy.

 

Dzień kropki 15.09.2020

Dzisiaj świętowaliśmy dzień kropki. Dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki, i dlaczego nazywamy ten dzień dniem kreatywności i pomysłowości. Wszyscy przyszliśmy do przedszkola "wykropkowani". wspólnie wesoło się bawiliśmy. Wykonaliśmy oryginalne prace plastyczne. To był prawdziwie kropkowy dzień.

 

Dbamy o higienę 11.09.2020

W tym tygodniu uczyliśmy się o tym jak ważna dla naszego zdrowia jest odpowiednia higiena. Przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce i kiedy koniecznie trzeba to robić. Zrobiliśmy bardzo ciekawy eksperyment z pieprzem i mydłem, żeby przekonać się jak mydło oddziałuje na bakterie.

 

Urodziny Roberta 28.07.2020

Dzisiaj gościliśmy na urodzinach Roberta. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia, wręczyliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat.  Staraliśmy się, aby ten dzień był dla Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. To już ostatnie urodziny Roberta w przedszkolu, bo od września Robert idzie do szkoły.  Życzymy spełnienia marzeń oraz wielu sukcesów w nauce.

 

Urodziny Adama 26.07.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Adaś. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

 

Pożegnanie zerówki 26.06.2020

Nasze najstarsze przedszkolaki kończą już swoją przedszkolną przygodę. Od września rozpoczną kolejną jako uczniowie pierwszej klasy. Dzisiaj oficjalnie pożegnaliśmy ich życząc im radości ze zdobywania wiedzy oraz poznawania nowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że upominki, które otrzymali będą im przypominać  o przedszkolu. Powodzenia absolwenci!

Dziękujemy również wszystkim rodzicom za lata współpracy, wszystkie ciepłe słowa i wiele wspólnych chwil radości. Życzymy Państwu  pociechy z dzieci i wytrwałości na szkolnej drodze.

 

Dzień dziecka 1.06.2020

Dzisiaj święto wszystkich dzieciaków. W naszym przedszkolu to bardzo ważny i wesoły dzień.  Zobaczcie jak go świętowaliśmy.

 

Pierwsze chwile po przerwie 15.05.2020

Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią  w tym tygodniu mogliśmy otworzyć drzwi naszego przedszkola dla części naszych przedszkolaków. Cieszymy się, że  znowu możemy zobaczyć ich uśmiechnięte twarze. Jednocześnie cały czas pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i higieny podczas wspólnych zajęć i zabaw.

 

Domowe przedszkole (kwiecień)

Kochane przedszkolaki, bardzo dziękujemy za wszystkie zdjęcia, które do nas wysyłacie. Bardzo się cieszymy, gdy możemy Was zobaczyć. Ściskamy Was bardzo mocno i czekamy na kolejne zdjęcia.

 

Eco zabawki 24.04.2020

W tygodniu, w którym rozmawialiśmy o ekologii ciocia zaproponowała Wam stworzenie własnych eko-zabawek. Podziwiamy waszą pomysłowość. Jesteście niesamowici.

 

Kraków moje miasto 17.04.2020

Mamy nadzieję, że podobały wam się zajęcia  o naszym pięknym mieście Krakowie. Nam bardzo nam podobają się ilustracje do krakowskich legend, które wykonaliście.

 

Wesołych Świąt 9.04.2020

Tegoroczne święta bardzo różniły się od poprzednich. Nie mogliśmy się wspólnie spotkać na świątecznym śniadaniu, nie malowaliśmy razem pisanek i nie robiliśmy świątecznych dekoracji. Dlatego tak bardzo cieszymy się ze zdjęć, na których pokazaliście jak wyglądają świąteczne przygotowania w Waszych rodzinach. Mamy nadzieję, że upieczone według naszego przepisu babeczki były pyszne, a wesołe zajączki i kurki z jajek ozdobiły Wielkanocny stół. Serdecznie dziękujemy za wszystkie świąteczne życzenia. Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowia i optymizmu. Do zobaczenia.

 

Zadanie od cioci Madzi 2.04.2020

Ciocia Madzia zaproponowała Wam zabawę w konstruowanie budowli z klocków.  Bardzo się cieszymy, że wzięliście w niej udział. Wasze budowle są naprawdę wspaniałe.  Gratulujemy.

 

Domowe przedszkole 27.03-5.04.2020

W  tym szczególnym czasie kiedy spotkania z naszymi przedszkolakami odbywają się na odległość wiele radości sprawiają nam zdjęcia, na których możemy zobaczyć jak dzieciaki spędzają czas w swoich domach. Bardzo się cieszymy, że korzystają z materiałów przygotowywanych przez nauczycieli. Podobają nam się kolorowe, pomysłowe i oryginalne prace plastyczne. Widzimy też, że niektórzy z Was bardzo lubią pomagać w kuchni przy przygotowywaniu pysznych dań. ale największą radość sprawia nam to, że możemy zobaczyć Wasze uśmiechnięte buzie. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i czekamy na kolejne. Pozdrawiamy Was i Waszych rodziców bardzo gorąco. Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy i będziemy mogli znowu razem bawić się i uczyć.