Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Witamy w nowym roku przedszkolnym. Czeka nas kolejny rok wspaniałej przygody. Zapraszamy wszystkie dzieci. Oto kilka rad na dobry początek.

Czytaj

Zostań naszym znajomym na

Dziękujemy za udział w głosowaniu na najlepsze przedszkole.

Wyniki

Propagujemy program „5 porcji dziennie” promując wśród dzieci dobre nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluszki

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Witamy w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Wigilia 22.12.2016

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj nasze przedszkolaki zasiadły do uroczystego świątecznego obiadu. Wigilijne spotkanie rozpoczęło tradycyjnie łamanie się opłatkiem i życzenia składane koleżankom i kolegom. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Potem zjedliśmy tradycyjne świąteczne potrawy, które bardzo nam smakowały. Życzymy wszystkim naszym bliskim Wesołych Świąt.

 

Konkurs wiedzy o muzyce

Dzisiaj przedszkolaki z oddziały na Dywizjonu wybrały się z wizytą do przedszkola na Okulickiego, gdzie wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o muzyce. Poziom był bardzo wysoki, a wiedza dzieci naprawdę imponująca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Spotkanie z Mikołajem w kopalni 8.12.2016

Dzisiaj wyruszyliśmy na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Już od samego początku mogliśmy poczuć smak przygody, gdyż zjazd winda pod ziemię zrobił na nas wszystkich wielkie wrażenie. Po zjeździe na  dół czekało na nas wiele atrakcji. wspólne robienie świątecznych ozdób, szalona dyskoteka i piękne przedstawienie no i najważniejsze - spotkanie ze świętym Mikołajem, który wręczył nam prezenty. to był dzień pełen wrażeń.

 

Spotkanie z Mikołajem 8.12.2016

Dzisiaj od samego rana oczekiwaliśmy na wspaniałego gościa. Wyglądaliśmy przez okno, żeby zobaczyć czy już się do nas zbliża. Kiedy go zobaczyliśmy nastąpił wybuch radości, to Święty Mikołaj odwiedził nas w naszym przedszkolu. Mikołaj przyniósł ze sobą worek pełen prezentów, które wręczył wszystkim dzieciom. My zaśpiewaliśmy mu piosenkę i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, a na zakończenie wręczyliśmy własnoręcznie zrobione upominki. Drogi święty Mikołaju dziękujemy, że nas odwiedziłeś, obiecujemy, że przez cały kolejny rok będziemy grzeczni i czekamy na twoją kolejną wizytę.

 

Dziadek Borysa i Marcela czyta przedszkolakom

W tym roku do naszej akcji promującej czytelnictwo zaprosiliśmy babcie i dziadziusiów. Jako pierwszy czytał przedszkolakom dziadziuś Marcela i Borysa. Bardzo się ucieszyliśmy, że zaprosił nas do świata wierszy Juliana Tuwima. Czekamy na kolejne babcie i dziadków, którzy zechcą czytać przedszkolakom.

 

Andrzejki 24.11.2016

Dzisiaj  w naszym przedszkolu odbyła się andrzejkowa dyskoteka połączona z wróżbami. Miło było zabawić się w przepowiadanie przyszłości. Bardzo podekscytowani byliśmy również podczas lania wosku przez magiczny klucz. Nie zabrakło też szalonych tańców w rytm ulubionych przebojów. Dyskoteka udała się wspaniale.

 

Urodziny Madzi

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Madzia. Przyjęcie udało się wspaniale. były uściski, życzenia, prezenty i głośne sto lat. potem nadszedł czas wesołej wspólnej zabawy, a na zakończenie czekał na nas pyszny tort.

 

Jesienny koncert 15.11.2016

Dzisiaj na zaproszenie szkoły podstawowe nr 101 wybraliśmy się na wspaniały jesienny koncert, podczas którego uczniowie zaprezentowali przygotowany pod okiem nauczycieli muzyczny program artystyczny. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie.

 

Urodziny Orsona

Dzisiaj byliśmy zaproszeni na urodziny do naszego kolegi Orsona. Impreza udała się wspaniale. Były życzenia, prezenty, uściski, szalona zabawa i tańce a na koniec pyszny, słodki tort. Sto lat i spełnienia marzeń dla naszego jubilata.

 

Dzień włoski

Dzisiaj zorganizowaliśmy kolejne zajęcia z cyklu "Poznajemy kraje europejskie". Tym razem wybraliśmy się do Włoch. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym kraju, o jego mieszkańcach, zwyczajach, historii. Oglądaliśmy fotografie najważniejszych zabytków i ciekawych miejsc. Poznaliśmy najważniejsze potrawy włoskiej kuchni. Zrobiliśmy wspólnie pizzę z masy solnej. Lubimy te nasze europejskie wyprawy!

 

Zabawy piaskiem

Zabawa z piaskiem kinetycznym to nie tylko ciekawy sposób na spędzanie czasu w przedszkolu. To również doskonałe ćwiczenie dla naszych dłoni - rozwijamy w ten sposób małą motorykę.

 

Warsztaty z języka angielskiego

W tym tygodniu wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej na zajęcia z języka angielskiego. Mogliśmy zwiedzić szkołę, poznać zajęcia dodatkowe oferowane nowym uczniom oraz spędzić miło czas i pokazać nasze umiejętności językowe. Dziękujemy za zaproszenie.

 

Warsztaty teatralne

Dzisiaj wieliśmy udział w bardzo ciekawych i inspirujących zajęciach teatralnych. Bardzo lubimy wcielać się w różne role, przymierzać kostiumy i maski, bawić się w teatr. Z radością przyjdziemy na kolejne zajęcia.

 

Dzień grecki

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Pierwszym, do którego się wybraliśmy był Grecja. Ciocia przygotowała dla nas prezentacje z najważniejszymi informacjami na temat tego kraju. Czytaliśmy greckie mity i oglądaliśmy zdjęcia najważniejszych zabytków. Tańczyliśmy tez zorbę, co sprawiło nam wiele radości. Wzięliśmy też udział w olimpiadzie, za udział w niej otrzymaliśmy złote medale. To był bardzo udany dzień. Czekamy na kolejną wyprawę.

 

Wieczornica 8.11.2016

Tuż przed Dniem Niepodległości nasze przedszkole wypełniły biało czerwone barwy. Zaprosiliśmy naszych bliskich na uroczystą wieczornicę, podczas której wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Z powagą i zaangażowaniem wyśpiewały wszystkie piękne pieśni. Rodzice i dziadkowie którzy nas odwiedzili również dołączyli się do naszego chóru. Atmosfera była wspaniała. Cieszymy się, że kolejny już raz udało nam się spotkać na tej uroczystości, aby wspólnie pobudzać poczucie wspólnoty i dumy z naszej ojczyzny.

 

Piszemy listy

W tym tygodniu rozmawiamy o poczcie, listach, paczkach i o tym jaką drogę pokonują przesyłki od nadawcy do adresata. Dzisiaj napisaliśmy list do naszych kolegów i koleżankę i wybraliśmy się na pocztę, gdzie kupiliśmy znaczek, zaadresowaliśmy kopertę i wysłaliśmy list.

 

Bawimy się w sklep

Dzisiaj nasza przedszkolna sala zamieniła się w sklep z zabawkami. Podczas zabawy w klientów sklepu oraz wcielając się w rolę sprzedawcy ćwiczyliśmy nie tylko umiejętność przeliczania, ale tez przypomnieliśmy sobie zwroty grzecznościowe. Teraz już każdy przedszkolak wie jak należy zachowywać się w sklepie.

 

Klub małego odkrywcy

Dzisiaj ciocia zaprosił nas po raz kolejny na zajęcia z cyklu „klub małego odkrywcy”. Po raz kolejny z zapartym tchem  obserwowaliśmy eksperymenty. Bardzo lubimy te spotkania ze światem nauki.

 

Wesoły tydzień

W naszym przedszkolu jest zawsze bardzo wesoło. Nasze ciocie cały czas wymyślają dla nas różne atrakcje. Teatrzyki, zagadki, doświadczenia i wiele innych zajęć, które sprawiają, że wspaniale czujemy się w naszym przedszkolu.

 

Zdrowe kanapki 8.10.2016

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Na dzisiejsze śniadanie każdy z nas mógł przygotować sobie pyszną, wesołą, a co najważniejsze zdrową kanapkę z warzywami. Teraz na stałe będą one w naszym jadłospisie.

 

Karate 7.10.2016

Dzisiaj odwiedził nas instruktor karate, aby pokazać nam fajne ćwiczenia i zachęcić nas do udziału w tych zajęciach.

 

Basen 6.10.2016

Na zajęciach z nauki pływania nasze przedszkolaki czuja się jak ryba w wodzie. Zobaczcie sami.

 

Dzień chłopaka 30.09.2016

Dzisiaj w kalendarzu święto wszystkich chłopców. Z tej okazji ciocie i wszystkie dziewczynki zorganizowały dla swoich kolegów moc atrakcji. Były konkursy i wesołe zabawy oraz oczywiście prezenty. Wszystkim chłopcom życzymy wiele radości.

 

Robimy mydło 28.09.2016

Dzisiaj na naszych zajęciach robiliśmy zapachowe mydełka. Mieszaliśmy wiórki mydlane z rożnymi przyprawami i formowaliśmy w przeróżne kształty. To była bardzo fajna zabawa.

 

Jesienne prace

Zapraszamy do obejrzenia galerii jesiennych prac plastycznych.

 

Basen 29.09.2016

Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki po wakacyjnej przerwie znowu przyjechały na basen. Dla części z nas to już kolejny semestr nauki pływania, a kilkoro dzieci dopiero zaczyna tą przygodę. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni, słuchaliśmy rad instruktorów, wesoło i bezpiecznie bawiliśmy się w wodzie.

 

Powitanie jesieni 22.09.2016

Nadeszła jesień, najbardziej kolorowa pora roku. Wraz z nastaniem jesieni wybraliśmy się na jej poszukiwania do Niepołomic. Podczas tego wspaniałego dnia czekało na nas wiele atrakcji. Zabawy i gry na powietrzu oraz podchody, które zaprowadziły nas wprost do Pani Jesieni, czekającej na nas z koszem pełnym leśnych darów. My również wybraliśmy się na spacer do lasu, gdzie zbieraliśmy jesienne liście do naszego zielnika. Wiele radości sprawiło nam zajadanie się kiełbaską i chlebem prosto z ogniska. Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 

Urodziny Szymona 21.09.2016

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Szymonek. Tradycyjnie złożyliśmy mu życzenia i wręczyliśmy prezenty. Nie zabrakło tez uścisków i gromkiego sto lat. Wspólna zabawa udała się wspaniale, a słodki tort bardzo nam smakował. Sto lat Szymonku.

 

Pasowanie na przedszkolaka 20.09.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu ważny dzień dla dzieci, które właśnie rozpoczęły przygodę z przedszkolem.  Zostały dzisiaj oficjalnie pasowane na przedszkolaka. Uroczystość była dla nich wielkim przeżyciem.  Każdy przedszkolak dostał od nas pamiątkowy dyplom i czapkę, w zamian zobowiązał się do przestrzegania zasad przedszkolnego kodeksu. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom.

 

Urodziny Wiktorii 16.09.2016

Na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosiła nas dzisiaj Wiktoria. Z radością złożyliśmy jej życzenia, mocno uścisnęliśmy i wręczyliśmy prezenty. Po wspólnej zabawie i gromkim sto lat nadszedł czas na pyszny tort. Wszystkiego najlepszego.

 

Klub małego odkrywcy

Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. „Klub Małego Odkrywcy”. Mogliśmy własnoręcznie z niewielką pomocą cioci wykonać ciekawe doświadczenia i wyciągnąć z nich wnioski.  Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!

 

Zajęcia umuzykalniające

W czasie zajęć umuzykalniających w tym miesiącu poznajemy życie i twórczość wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. Chcielibyśmy tak jak on pięknie grać na fortepianie. Podczas zajęć mamy możliwość tworzenia własnych improwizacji na pianinie. Sprawia nam to wiele radości.

 

Przedstawienie 14.09.2016

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w teatr. Odwiedzili nas aktorzy teatru „Kikimora” z przedstawieniem pt. „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”. Ta zabawna historia wywołała fale śmiechu i zadowolenie na twarzach naszych przedszkolaków. Czekamy na kolejne spotkanie z teatrem.

 

Bezpieczny przedszkolak

Ostatni tydzień upłynął nam pod hasłem bezpieczna droga do przedszkola. Poznawaliśmy znaki drogowe, ćwiczyliśmy sprawne przechodzenie przez pasy. Nauczyliśmy się również specjalnego wierszyka, który przypomina nam jak być bezpiecznymi na pasach. Każdy z nas mógł też przymierzyć strój policjanta i sprawdzić się w roli kierującego ruchem.

 

Urodziny Oli

Dzisiaj swoje 4 urodziny świętowała Ola. Przyjęcie urodzinowe udało się wspaniale. Wspólna zabawa sprawiła nam wiele radości. Nie zabrakło też życzeń, uścisków, słodkiego tortu i głośnego sto lat. Życzymy Oli uśmiechu na co dzień i spełnienia marzeń.

 

Dzień wenezuelski

W tym tygodniu w naszym przedszkolu pojawił się wyjątkowy gość – Selena.  Codziennie przychodziła do nas aby wspólnie się bawić, ale przede wszystkim uczyć nas angielskiego.  Przypomnieliśmy sobie wiele słówek, piosenek i zabaw w języku angielskim. Na zakończenie wspólnego tygodnia Selena przygotowała dla nas niespodziankę. Opowiedziała nam o swojej ojczynie – Wenezueli. Mogliśmy się dowiedzieć jak wygląda flaga tego kraju, jakie rośliny i zwierzęta są tam najczęściej spotykane, a także jakiej muzyki się tam słuch i jaki sport jest najbardziej popularny. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

Podróż do przeszłości

W tym tygodniu podczas naszych zajęć ciocie zaprosiły nas do podróży w czasie. Przenieśliśmy się do przeszłości i dowiedzieliśmy się jak ludzie radzili sobie np. bez elektryczności, samochodów i komputerów. Mieliśmy okazję oglądnąć takie przedmioty jak lampa naftowa, maszyna do pisania, gramofon, aparat fotograficzny czy rzutnik do wyświetlania bajek.  ta wizyta w przeszłości byłą naprawdę fascynująca.

 

Urodziny Andrzeja 17.06.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętował Andrzej. Z radością złożyliśmy mu życzenia i zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło tez uścisków, prezentów i wesołej zabawy i tańców.  Zajadaliśmy się też pysznym słodkim tortem. Życzymy Andrzejkowi wszystkiego najlepszego.

 

Tańce 16.06.2016

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się ostatnia, podsumowująca roczną pracę lekcja tańca. Mieliśmy okazję popisać się naszymi tanecznymi umiejętnościami i zaprezentować wszystkie tańce jakich nauczyliśmy się na zajęciach.

 

Urodziny Borysa 13.06.2016

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjęcia zaprosił nas Borys. Wspólnie z nim świętowaliśmy 4 urodziny. Były życzenia, uściski, pamiątkowe zdjęcia, wesołe tańce no i tradycyjnie pyszny, słodki tort. Życzymy Borysowi spełnienia marzeń.

 

Dzień Mamy i Taty 10.06.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu jeden z najpiękniejszych dni. Zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców na przedstawienie, aby uczcić ich święto. Bardzo się ucieszyliśmy, że mamusie i tatusiowie przyszli do naszego przedszkola i że spodobało im się to co dla nich przygotowaliśmy.  Po występie wręczyliśmy im własnoręcznie wykonane prezenty, zaprosiliśmy na słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Życzymy wszystkim rodzicom wielu radosnych chwil ze swoimi pociechami. Dzisiaj pożegnaliśmy też naszych kolegów, którzy kończą swoją przedszkolną przygodę i już we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach. Życzyliśmy im wielu sukcesów, a Pani dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy i książki. Mamy nadzieję, że będą miło wspominać chwile spędzone w przedszkolu.

 

Dzień dziecka 1.06.2016

Z okazji dnia dziecka w naszym przedszkolu odbył się dzisiaj kolorowy bal pod hasłem „dzieci świata” .  Zabawa udała się wspaniale. Przebrani w stroje mieszkańców różnych zakątków  świata tańczyliśmy w rytm ulubionych melodii i robiliśmy sobie zabawne fotografie. To był naprawdę udany dzień dziecka.

 

Dzień sportu 24.05.2016

Każdy przedszkolak wie, że sport to zdrowie. Dzisiaj w naszym przedszkolu ciocie zorganizowały nam „Dzień sportu”.  Ubrani w gimnastyczne stroje wybraliśmy się do parku, gdzie czekały na nas sportowe wyzwania. Poradziliśmy sobie wspaniale i bardo dobrze się bawiliśmy.  Uczyliśmy się również zasad współpracy i rywalizacji „fair play”.

 

Spotkanie z rycerzem 24.05.2016

Podczas wizyty w przedszkolu na Dywizjonu 303 mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkać prawdziwego rycerza Husarii. Był nim tata naszego kolegi Adasia, który opowiedział nam o życiu i zajęciach rycerzy w dawnych czasach. Obejrzeliśmy dokładnie jego strój i piękną zbroję. Niektórzy z nas odważyli się przymierzyć elementy rycerskiego stroju. Bardzo dziękujemy tacie Adama za wspaniałą, niezapomnianą lekcję historii.

 

Spacer po Krakowie 20.05.2016

Przez cały tydzień podczas zajęć poznajemy bliżej nasze miasto. Dzisiaj wybraliśmy się na spacer po Krakowie. wycieczkę rozpoczęliśmy pod barbakanem, prześlijmy przez bramę Floriańską i doszliśmy na rynek. Tam podziwialiśmy kościół Mariacki i uroczy kościół świętego Wojciecha. Przyjrzeliśmy się też bliżej wieży ratuszowej, oglądaliśmy dorożki wożące turystów wokół rynku i spacerowaliśmy po sukiennicach.  Spróbowaliśmy też tradycyjnych krakowskich precli. To był bardzo udany spacer. Teraz na pewno bez problemu rozpoznamy zabytki naszego pięknego miasta.

 

Policja wodna 18.05.2016

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji wodnej.  Ponieważ zbliżają się wakacje policjanci rozmaili z nami na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Pokazali nam też sprzet, którego używają do wykonywania swojej pracy. Mieliśmy również okazję wsiąść do policyjnej łódki. To było bardzo emocjonujące spotkanie.

 

Poznajemy nasze miasto

W tym tygodniu rozmaimy o naszym mieście. Poznajemy historie i zabytki Krakowa. Czytamy legendy dotyczące naszego miasta, uczymy się tańczyć krakowiaka.

 

Wycieczka do Sierakowa 12.05.2016

Dzisiaj nasze dzielne przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Pogoda była wspaniała, a na miejscu w pięknych okolicznościach przyrody czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, dotknąć i nakarmić zwierzęta hodowlane. Wyrabialiśmy samodzielnie bułki, malowaliśmy na glinie, bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze, a przy okazji bardzo dużo nauczyliśmy się o zwierzętach, które to gospodarstwo zamieszkują.

 

Warsztaty w szkole 11.05.2016

W ramach „Akademii Przedszkolaka” kolejny raz wybraliśmy się do szkoły podstawowej nr 101 na zajęcia. Tym razem tematem spotkania była ekologia. Oglądnęliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów i przypomnieliśmy sobie na czym polega dbanie o przyrodę.

 

Urodziny Borysa 9.05.2016

Nasz kolega Borys zaprosił nas dzisiaj na urodzinowe przyjęcie. Było nam bardzo miło, że mogliśmy złożyć mu życzenia, wręczyć prezent i zaśpiewać głośne sto lat. Potem wszyscy razem wesoło się bawiliśmy, a na koniec zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat Borysku.

 

Urodziny Basi 29.04.2016

Dzisiaj urodzinki świętowała Basia. Po życzeniach i uściskach nadszedł czas na wesołe wspólne zabawy i tańce. Nie zabrakło tez głośnego sto lat i pysznego tortu. Życzymy Basi spełnienia marzeń.

 

Spotkanie z lekarzem 28.04.16

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w gabinet lekarski. Odwiedziła nas mam Boryska, żeby opowiedzieć nam o swojej pracy. Mama Borysa jest lekarzem i przyniosła ze sobą wiele bardzo interesujących przedmiotów, których używa na co dzień. Mieliśmy okazję wszystkie dokładnie oglądną i poznać ich zastosowanie. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia.

 

Nasze zabawy

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Czas wypełnia nam wesoła zabawa i nauka. Zobaczcie jak spędzamy czas z kolegami i koleżankami.

 

Zajęcia otwarte 27.04.2016

Dzisiaj na nasze zajęcia zaprosiliśmy rodziców. Mieli oni okazję obaczyć jak na co dzień uczymy się i bawimy.

 

Tata Marcela czyta dzieciom

Dzisiaj odwiedził nas tata Marcela, żeby specjalnie dla nas przeczytać kilka wierszy. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

 

Tata Boryska czyta dzieciom

Do naszej akcji „Tata czyta przedszkolakom” dołączył dzisiaj tata Borysa. Ucieszyliśmy się bardzo, że znowu mamy okazję przenieść się do świata wierszy. Dziękujemy za poświęcony czas.

 

Urodziny Nikodema 13.04.16

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Nikodema. Zabawa udała się wspaniale. Wszyscy złożyliśmy Piotrusiowi serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Po wspólnej radosnej zabawie Nikodem zaprosił nas  na pyszny tort. Życzymy naszemu jubilatowi spełnienia marzeń.

 

Urodziny Damiana

Dzisiaj swoje urodziny świętował nasz kolega Damian. To już jego ostatnia impreza urodzinowa w przedszkolu ponieważ niedługo Damian idzie już do szkoły. Chcieliśmy aby ten dzień był dla niego niezapomniany. Składając mu serdeczne życzenia mocno go uścisnęliśmy , wręczyliśmy laurki i prezenty. Potem nadszedł czas na wesołą zabawę i tańce. Sprawiło nam to wiele radości. Na zakończenie przyjęcia Damian zaprosił na s na pyszny tort. Damiankowi życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

 

Urodziny Lilianny

Na urodzinowe przyjęcie zaprosiła nas dzisiaj Lilianka. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od złożenia jej serdecznych życzeń. Nie zabrakło też prezentów i uścisków od koleżanek i kolegów. Zaśpiewaliśmy jej też głośne sto lat. Najweselszym elementem zabawy były wspólne zabawy i tańce w rytm naszych ulubionych przebojów. Lilianka poczęstowała nas też pysznym tortem. Życzymy Liliannie wszystkiego najlepszego.

 

Witamy wiosnę 29.03.2016

Dzisiaj wyszliśmy na powitanie wiosny. Pożegnaliśmy Marzannę, żegnając się tym samym z zimą, a do przedszkola powróciliśmy z kolorowym gaikiem i promieniami wiosennego słońca. Mamy nadzieje, że Wiosna „usłyszała” nasze powitanie i przyjdzie do nas na stałe przynosząc ze sobą słońce i kolory.

 

Świąteczne śniadanie 23.03.2016

Dzisiaj w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście. Wszystkie przedszkolaki pięknie ubrane zasiadły do wspólnego stołu na tradycyjne Wielkanocne śniadanie. Dzieliliśmy się też jajkiem życząc sobie Wesołych Świąt.

 

Tata Basi czyta dzieciom

Bardzo się ucieszyliśmy, że tata Basi przyszedł dzisiaj do nas aby poczytać przedszkolakom. Bardzo lubimy te spotkania. Dziękujemy za stworzenie miłej atmosfery i zaproszenie nas do cudownego świata bajek.

 

Filozosia 15.03.2016

Na zajęciach z filozofii bardzo ciekawie i kreatywnie płynie nam czas. Zawsze czekają tam na nas ciekawe zadania.

 

Urodziny Marcela 9.03.2016

Dzisiaj swoje urodziny świętował Marcel. Urodzinowa impreza udała się doskonale. Były życzenia, uściski, prezenty i głośne sto lat. Nie zabrakło tez wesołej wspólnej zabawy i tańców w rytm ulubionych przebojów. Na zakończenie przyjęcia Marcel poczęstował nas pysznym słodkim tortem. Życzymy Marcelowi wszystkiego najlepszego.

 

Wizyta Straży Miejskiej 9.03.2016

Dzisiaj odwiedził nas po raz kolejny funkcjonariusz Straży Miejskiej, żeby sprawdzić naszą wiedzę na temat ruchu drogowego. Z łatwością odpowiadaliśmy na wszystkie pytania dotyczące znaków drogowych. Cieszymy się, że mogliśmy pochwalić się nasza wiedzą.

 

Dzień kobiet 8.03.2016

Dzisiejszy dzień należał do naszych małych kobietek. Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy dla nich wiele atrakcji i obdarzyliśmy je własnoręcznie zrobionymi prezentami.

 

Zawody

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zawodach. Poznaliśmy wiele ciekawych profesji. Bawiliśmy się w kąciku fryzjerskim, lekarskim, wcielaliśmy się w role architektów budując wielkie budowle. Te zabawy sprawiły nam wiele radości, a niektórzy z nas dzięki tym zajęciom już wiedzą kim chcą zostać w przyszłości.

 

Akademia przedszkolaka 4.03.2016

W ramach akademii przedszkolaka odwiedziły nas nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 101, które przygotowały  dla nas bardzo ciekawe zajęcia pt „dlaczego statek nie tonie”. Oglądnęliśmy bardzo ciekawa multimedialną prezentację, a potem mieliśmy okazję eksperymentować i dowiedzieliśmy się dlaczego jedne przedmioty toną, a inne nie.

 

Konkurs na instrument

Dzisiaj wręczyliśmy dyplomy i nagrody dzieciom, które wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie na najciekawszy instrument wykonany z ekologicznych materiałów. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

Basen 25.02.2016

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć na basenie. Wszystkie przedszkolaki z zapałem uczą się pływać, a efekty są naprawdę wspaniałe. Gratulujemy wszystkim dzielnym pływakom.

 

Urodziny Santiago 22.02.2016

Nasz kolega Santiago obchodził dzisiaj swoje urodziny. Impreza udała się wspaniale. Było wiele radości, uśmiechu, wesoła zabawa, gromkie sto lat i oczywiście moc uścisków i życzeń dla naszego jubilata.

 

Gimnastyka na powietrzu

Nasze przedszkolaki wiedzą, że ruch to zdrowie, a ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny.  Korzystamy więc z możliwości gimnastykowania się podczas naszych spacerów. Ciocie wymyślają dla nas ciekawe ćwiczenia, które sprawiają nam wiele radości.

 

Konkurs tańca 20.02.2016

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego dzisiaj miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na turnieju tańca pod hasłem „mania roztańczania” zorganizowanym przez szkołę tańca „Evolution” . Poszło im bardzo dobrze. Tańczyli z wielkim zapałem i zostali za to nagrodzeni medalami. W gronie zwycięzców turnieju znaleźli się przedstawiciele naszego przedszkola. Jesteśmy bardzo dumni z naszych tancerzy.

 

Kosmiczna przygoda 15-19.02.2016

Ten tydzień był prawdziwie kosmiczny. Za sprawa organizowanych przez nasze ciocie zajęć i zabaw mogliśmy poczuć się jak prawdziwi odkrywcy kosmosu. Wiemy już na czym polega praca astronauty i poznaliśmy bliżej tajemnice układu słonecznego. Poznaliśmy wszystkie planety i wykonaliśmy wile ciekawych prac plastycznych. Ciocie zorganizowały tez dla nas zabawny „dzień ufoludka” pełen zabaw i tańców.

 

Biblioteka Jagiellońska 19.02.2016

Dzisiaj wybraliśmy się do jednej z najsłynniejszych bibliotek w naszym kraju do Biblioteki Jagiellońskiej. Podczas spaceru po bibliotece Pani przewodniczka opowiedziała nam trochę o historii tego miejsca i pokazała nam najciekawsze zakątki, nawet te do których tylko nieliczni maja dostęp. Byliśmy w czytelni, magazynie czasopism, w pomieszczeniu z katalogami, ale zdecydowanie najbardziej podobał nam się system przesyłania książek specjalnymi wózeczkami poruszającymi się między różnymi miejscami Biblioteki. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia tego fascynujące miejsca.

 

Robotyka 12.02.2016

Rozpoczął się kolejny semestr zajęć z robotyki. Coraz lepiej idzie nam konstruowanie robotów i sprawia nam to wiele radości.

 

Tata Kacpra czyta przedszkolakom 12.02.2016

Dzisiaj kolejny tata czytał przedszkolakom. W tym miesiącu przenosimy się do świata wierszy Jana Brzechwy. Bardzo lubimy te spotkania. Dziękujemy tacie Kacpra za poświęcony czas.

 

Bawimy się w teatr 11.02.2016

Zainspirowani wizytą w prawdziwym teatrze, postanowiliśmy nasze przedszkole również zamienić w teatr. Oglądaliśmy przygotowane przez ciocie przedstawienie kukiełkowe
i sami próbowaliśmy tworzyć przedstawienia i odgrywać role. To była świetna zabawa.

 

Rozmawiamy o grypie

Z powodu podwyższonego  zagrożenia zachorowaniem na grypę w tym tygodniu rozmawialiśmy o tym jak zapobiegać chorobom. Ciocia nauczyła nas prawidłowo myć ręce, oraz zachowywać podstawowe zasady higieny. Dowiedzieliśmy się, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać. Wiemy również jak bakterie i wirusy dostają się do naszego organizmu, oraz jak z nimi walczyć.

 

Basen

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć na basenie. Wszystkie przedszkolaki z zapałem uczą się pływać, a efekty są naprawdę wspaniałe. Gratulujemy wszystkim dzielnym pływakom.

 

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Konkurs kolęd 9.02.2016

Dzisiaj po raz kolejny odział naszego przedszkola na ul. Felińskiego był gospodarzem konkursu kolęd i pastorałek „Kolędnicy Wędrownicy”. To już VII edycja naszego konkursu. Tym bardziej cieszymy się, że na nasze zaproszenie przybyło do nas tak wielu gości. Zaprzyjaźnione z nami przedszkola – Przedszkole Prywatne nr 18, Przedszkole Prywatne nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 66 i Przedszkole „Be Happy”  przygotowały swoich reprezentantów do wspólnego spotkania przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Dzieci były wspaniałe, a poziom występów bardzo wyrównany. Nasze Jury, do którego zaproszenie przyjął też ksiądz Rafał, który prowadzi u nas zajęcia z religii, miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców. Po naradzie jurorów i słodkim poczęstunku nadeszła chwila na wręczenie dyplomów i upominków naszym wykonawcom. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzielnym przedszkolakom za tak piękne występy, a nauczycielom za przygotowanie dzieci. Mamy nadzieję, że udział w tym konkursie jest dla wszystkich przyjemnością. Do zobaczenia za rok.

{gallery}imagefolder/felinskiego/2016/konkurs_koled_9.02.2016{/gallery}

 

Teatr Groteska 8.02.2016

W tym tygodniu będziemy na zajęciach dydaktycznych rozmawiać o teatrze. Aby dobrze się do tego przygotować wybraliśmy się dzisiaj do teatru. Przed wyjściem z przedszkola ciocie zwróciły nam uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas wycieczki. W krakowskim teatrze Groteska obejrzeliśmy  przedstawienie pt. „Ku-ku-ryku słoneczniku”. Ta wesoła historia bardzo podobała się dzieciom. Podczas pobytu w teatrze mieliśmy też okazję podziwiać elementy scenografii do innych przedstawień dla dzieci. Przypomnieliśmy sobie też, jak należy zachowywać się w teatrze.

 

Nasz dzień

W naszym przedszkolu każdy dzień to nowa przygoda. Wesoło się bawimy, tworzymy oryginalne prace plastyczne, śpiewamy, tańczymy i wesoło spędzamy czas.

 

Bal karnawałowy 5.02.2016

Dzisiaj wszystkie bajkowe postacie zostały zaproszone na karnawałowy bal do lodowej krainy. Zabawa udała się wyśmienicie. I chociaż gościliśmy w krainie lodu to atmosfera była naprawdę gorąca. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Podziwialiśmy też swoje fantastyczne przebrania i wybieraliśmy króla i królową balu.

 

Urodziny Lenki i Kacpra 18.01.2016

Dzisiaj w naszym przedszkolu była podwójna okazja do świętowania. Swoje urodziny obchodzili Lenka i Kacperek, którzy przyszli na świat tego samego dnia i można powiedzieć, że przyjaźnią się od chwili narodzin. Impreza urodzinowa była bardzo udana. Było dużo śmiechu i wesołej, wspólnej zabawy. Nie zabrakło też serdecznych życzeń, uścisków i prezentów oraz głośnego sto lat. Życzymy Lence i Kacprowi wielu wesołych dni i spełnienia marzeń.

 

Dzień Babci i Dziadka 14.01.2016

Dzisiaj w przedszkolnym kalendarzu nastał jeden z najpiękniejszych dni. Do naszego przedszkola na zaproszenie wnucząt licznie przybyli ukochani Dziadkowie i Babcie. Wszystkie przedszkolaki z wielkim przejęciem oczekiwały na rozpoczęcie występów. Wzruszenie na twarzach Dziadków i Babć oraz gromkie oklaski były dla nas najlepszą nagrodą za kilka tygodni przygotowań i prób. Po występie wręczyliśmy Babciom i Dziadziusiom własnoręcznie przygotowane prezenty, mocno ich uściskaliśmy i zaprosiliśmy na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie dało im wiele radości. Babciom i Dziadkom z całego serca życzymy zdrowia, spełnienia marzeń i pociechy z wnucząt.

 

Urodziny Kacpra 11.01.2016

Dzisiaj na swoje 6 urodziny zaprosił nas Kacper. Bardzo miło było złożyć mu życzenia, mocno go uściskać i wręczyć mu prezenty. Tradycyjnie był tez czas na wspólną wesołą zabawę. Na koniec czekał na nas pyszny tort. Sto lat Kacperku.

 

Język angielski w szkole 101 8.01.2016

Na zaproszenie nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 101 nasze straszaki wybrały się na warsztaty z języka angielskiego. Zajęcia bardzo nam się podobały. Bardzo dobrze się bawiliśmy, a przy okazji uczyliśmy się angielskiego.