Aktualności

 Karta zgłoszeniowa

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i optymalnych warunków dla prawidłowego rozwoju oraz wspieranie i kształtowanie aktywności wychowanków wobec otaczającego świata.

Jako przedszkole muzyczno-językowe wprowadzamy dzieci w szeroko pojęty świat muzyki oraz rozwijamy zdolności językowe poprzez zwiększoną ilość zajęć rytmiczno-muzycznych oraz języka angielskiego.

Zostań naszym znajomym na

Zapraszamy na stronę przedszkola Jedyneczka

W naszym przedszkolu o zdrową i bezpieczną atmosferę dba oczyszczacz powietrza.

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Ustka 2017 - rozdział dziewiąty (14.05.2017)

Kochani rodzice. Kiedy będziecie oglądać te zdjęcia my jesteśmy już z wami w domu. Zobaczcie jak spędziliśmy ostatni dzień naszej wielkiej przygody. Na ten dzień mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do malowniczej doliny Charlotty. Tam spacerowaliśmy po krainie bajek, w której spotkaliśmy naszych ulubionych bohaterów. Potem zawitaliśmy do zoo, gdzie obserwowaliśmy zwierzęta. Nasz spacer uświetniła zabawa na wspaniałym placu zabaw. Po południu wybraliśmy się do naszego ulubionego sklepu po pamiątki. Tuż przed wyjazdem na dworzec ciocie zrobiły nam niespodziankę i wręczyły nagrody za wspólnie spędzone chwile. Późnym wieczorem wsiedliśmy do pociągu, który zawiózł nas wprost w ramiona naszych bliskich. Zielone przedszkole dostarczyło nam wielu wrażeń. Mamy nadzieję wyruszyć do Ustki ponownie za rok.

 

Ustka 2017 - rozdział ósmy (13.05.2017)

Za nami kolejny dzień Usteckiej przygody. Piękna słoneczna pogoda zachęciła nas do wyprawy na plażę, gdzie wesoło się bawiliśmy. Po południu nasz kolega Borys zaprosił nas na swoje urodzinowe przyjęcie. Zabawa udała się wspaniale. Były życzenia, uściski, gromkie sto lat i wspólne tańce. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się słodziutkim tortem. Życzymy Boryskowi spełnienia marzeń. Po urodzinach postanowiliśmy skorzystać jeszcze z pięknej pogody i spędziliśmy czas na świeżym powietrzu. Wieczorem czekała na nas kolejna atrakcja. Paliliśmy ognisko, na którym samodzielnie piekliśmy kiełbaski i chlebek. Dzisiaj "zielona noc", a jutro już pakujemy walizki i ruszamy do naszych kochanych rodziców. Ale za nim to nastąpi czeka nas kolejny dzień pełen wrażeń.

 

Ustka 2017 - rozdział siódmy (12.05.2017)

Dzisiaj wstaliśmy bardzo podekscytowani, gdyż czekała nas mega atrakcja -  wycieczka na wydmę Orzechowską. Pojechaliśmy tam kolorową ciuchcią. Spacer po leśnej ścieżce dydaktycznej, choć był dla nas wyzwaniem, był bardzo przyjemny. Po południu czas wypełniła nam zabawa w słonecznej piaskownicy, gdzie wesoło sie bawiliśmy. Wieczorem podziwialiśmy przepiękny nadmorski zachód słońca.

 

Ustka 2017 - rozdział szósty (11.05.2017)

Dzisiejszy dzień rozpoczął sie wspólną zabawą na świetlicy. Następnie wyruszyliśmy nad morze, gdzie tworzyliśmy piaskowe budowle. Po południu odwiedziliśmy inny zakątek plaży, gdzie razem z ciociami ułożyliśmy wielkie serce dla naszych kochanych rodziców. Dużo radości przyniosła nam gonitwa po piasku. Po pysznej kolacji ciocie znów zamieniły świetlice w salę kinową. A teraz, po dniu pełnym wrażeń, wszyscy smacznie śpimy.

 

Ustka 2017 - rozdział piąty (10.05.2017)

Dzisiaj obudziliśmy się w świetnych nastrojach, ponieważ czekała nas wizyta w jednostce Straży Pożarnej. Zaprzyjaźnieni strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy. Pokazali nam samochód gaśniczy i opowiedzieli o sprzęcie, który się w nim znajduje. Bardzo nam się ta wizyta podobała. W podziękowaniu wręczyliśmy strażakom wykonane przez nas rysunki. Po południu wybraliśmy się na spacer. Odwiedziliśmy pomnik Fryderyka Chopina, przy okazji przypominając sobie najważniejsze informacje o tym kompozytorze. Chwilę odpoczęliśmy na ławeczce Pani Kwiatkowskiej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy nasz ulubiony sklep.  Po powrocie czekała na nas kolejna niespodzianka. Nasza świetlica zamieniła się w prawdziwy szpital. Pani pielęgniarka (siostra Bożenka) pokazała nam na czym polega jej praca. Wiele radości sprawiło nam wcielanie się w rolę lekarzy i pacjentów. Wieczorem ciocie urządziły nam dyskotekę. Wesoło bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych hitów. Zmęczeni, ale szczęśliwi smacznie zasnęliśmy.

 

Ustka 2017 - rozdział czwarty (9.05.2017)

Dzisiaj była prawdziwa pogodowa przeplatanka. Rano za oknem szalała śnieżna zamieć, ale na szczęście po niedługim czasie na niebie pojawiło się słońce. Po porannych zabawach z językiem angielskim wybraliśmy  się na spacer. Ponownie przeszliśmy przez ustecką kładkę, aby spod pomnika syrenki pomachać do naszych bliskich. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam tym dużo radości. Po smacznym obiedzie wybraliśmy się na plażę, gdzie wesoło bawiliśmy sie w piasku. Poszliśmy też na spacer wzdłuż wybrzeża na poszukiwanie nadmorskich skarbów - muszelek i ciekawych kamyków. Wieczorem czas wypełniła nam zabawa w kalambury i rysowanie. Dobranoc.

 

Ustka 2017 - rozdział trzeci (8.05.2017)

Pomimo deszczowego poranka nasz dzień rozpoczął się bardzo wesoło i intensywnie. Wspólne tańce i zabawy zawsze sprawiają nam wiele radości. Przed południem wybraliśmy się na spacer na pocztę, aby wysłać kartki do naszych kochanych rodziców. Samodzielnie naklejaliśmy znaczki. Po południu przez chmury przebiło się piękne słońce. Ponownie wybraliśmy się więc na spacer. tym razem naszym celem była słynna kładka, która łączy zachodnią i wschodnią część miasta. Po smacznej kolacji czekała na nas prawdziwa niespodzianka. Oglądaliśmy bajkę. I tak jak w prawdziwym kinie nie zabrakło nawet popcornu. Dzisiejszy dzień udowodnił , że przedszkolaki nawet w czasie deszczu się nie nudzą.

 

Ustka 2017 - rozdział drugi (7.05.2017)

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wesołej zabawy. Korzystając z kolejnego słonecznego dnia wybraliśmy się na spacer przez malowniczy las nad legendarny "Upiorny staw". Legenda z nim związana jest trochę straszna, ale my przecież niczego się nie boimy. Wracając zatrzymaliśmy się w parku, aby poćwiczyć i rozruszać nasze ciała. Bawiliśmy się przy tym wspaniale. Po południu ciocie zorganizowały nam zawody sportowe i zabawy w piasku. Teraz smacznie śpimy i czekamy na atrakcje kolejnego dnia.

 

Ustka 2017 - rozdział pierwszy (5-6.05.2017)

Dzisiaj rozpoczęła się nasza wielka nadmorska przygoda "Zielone przedszkole w Ustce 2017". Wieczorem z dworca w Krakowie ruszył nasz wesoły pociąg. Podróż minęła spokojnie, całą noc smacznie spaliśmy. Rano byliśmy nawet trochę rozczarowani, że tak szybko dojechaliśmy, więc wpadliśmy na pomysł, że za rok pojedziemy na zielone przedszkole do Hiszpanii (już zbieramy zapisy :) ). Ustka powitała nas pięknym słońcem i bezchmurnym niebem. Pełen atrakcji dzień rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem. Potem poszliśmy przywitać się z morzem. Bardzo fajnie spędziliśmy czas na "prywatnej" plaży. Bawiliśmy się w piasku i zbieraliśmy nadmorskie skarby. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer. Tradycyjnie wstąpiliśmy na zakupy, które sprawiły nam wiele radości. Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi szybko zasnęliśmy. Kochani rodzice mocno was ściskamy. Czekamy na kolejny wesoły dzień.